ИванКапля

Токарный станок своими руками

24 повідомлення у цій темі

Всем привет зовут меня Дядя Ваня,я тут новенький,начинаю я изготовление токарного станочка,для себя,для души,будет помощником в гараже,только не пишите что проще купить заводской,чем заморачиваться с самоделки,купить одно дело,а сделать своими рука и всю душу вложить другое дело,вот несколько фото,что к чему и как,жду комментов.

IMG_20201218_230514.jpg

IMG_20201218_230532.jpg

IMG_20201218_230520.jpg

IMG_20201219_203752.jpg

IMG_20201219_203818.jpg

IMG_20201219_203802.jpg

IMG_20201219_203830.jpg

IMG_20201220_181704.jpg

IMG_20201220_181653.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Неплохое начало! А станину будете заливать бетоном?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо,ещё не знаю на счёт бетона,сварю всю станину до кучи вместе с ногами,а там посмотрю как оно будет

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Приветствую! Патрон нужно повыше над станиной и в бабку упорный подшипник или 2 упорных. ИМХО.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Ar4 сказал:

Приветствую! Патрон нужно повыше над станиной и в бабку упорный подшипник или 2 упорных. ИМХО.

Всё будет,сейчас только примерки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всем привет,вот и КПП появилась для токарника,Кент подогнал за могорыч?

IMG_20201223_210921.jpg

IMG_20201223_210931.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@ИванКапля Приветствую. Поделитесь материалом и размерамы станины/рамы?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

як плануєте КПП в станок завтулювати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, m19a98x сказал:

@ИванКапля Приветствую. Поделитесь материалом и размерамы станины/рамы?

Швеллер 160х65х65х8мм,уголок 45х45х6мм,длинна 1200мм,ширина 290мм

13 минуты назад, Taras84 сказал:

як плануєте КПП в станок завтулювати?

КПП с електродвигателем будут находиться под станиной

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Один уголок со станины уберите,поперечины сделайте немного ниже,а в середине добавьте квадраты для фиксации задней бабки, старайтесь использовать простые проверенные решения.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Zzz сказал:

Один уголок со станины уберите,поперечины сделайте немного ниже,а в середине добавьте квадраты для фиксации задней бабки, старайтесь использовать простые проверенные решения.

Спасибо,возьму на заметку

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всем привет,начал сегодня варить станину,как то так получается,и сделал валик на КПП для будущего пяти ручейного шкива,пока на первое время шкивок один,и лапчатый подшипник.

IMG_20201226_190803.jpg

IMG_20201226_190828.jpg

IMG_20201226_190755.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

цікаво як буде реалізований реверс? мотором чи кпп? Автомобільні і мотоциклетні кпп пристосовані для переключання на ходу. Тому якщо в схему включити зчеплення, а воно так і проситься в картер кпп, то ваш станок в цьому плані отримає перевагу над багатьма заводськими станками які треба повністю зупиняти щоб переключити передачу. Можливо заради такої фішки і варто заморочитись  із зчепленням?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну что же господа самодельщики приехала сегодня ко мне малая продольная от токарного 1к62,полностью работоспособна,будет выполнять роль поперечной подачи,а на неё буду либо делать малую продольную с резцедержкой, либо же искать готовую от ТВ 4,6,7,что то как то выресовываеться ?,такой она была и такой она стала.

IMG_20210104_175208.jpg

IMG_20210104_175212.jpg

IMG_20210104_231026.jpg

IMG_20210104_231034.jpg

IMG_20210102_171405.jpg

IMG_20210102_171356.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, ИванКапля написав:

приехала сегодня ко мне малая продольная от токарного 1к62,

Не повторюйте мою помилку, її ходу буде замало. Комфортний хід поперечки становить десь від 180мм. Врахуйте, що в крайніх положеннях зростають люфти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вечер добрый господа, вот по работал сегодня немного,что то как то выресовываеться ?

IMG_20210108_214019.jpg

IMG_20210108_214032.jpg

IMG_20210108_214047.jpg

IMG_20210108_214119.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я робив по схожій схемі і виявив ряд недоліків. Якщо цікаво, то дам кілька порад

1. Направляючу призму залишіть одну, дві дуже важко в паралель вивести

2. Каретка повинна ковзати на накладках - полоски латуні, бронзи чи хоча б чавунні( можна з пічної плити вирізати)

3. Жорсткості такої конструкції малувато, залийте в бетон, гляньте в мою тему як я робив

4. На ЗБ робіть окрему призму

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як же мені болісно дивитися, як ви нераціонально використовуєте желізяки, а саме дороге, то час вашого единого життя. Але я був такий самий як і ви. Правда строїв не токарні станки з металопрокату, але то не має значення. Тепер дивлюся не те що я робив на протязі свого життя, та прикро зітхаю, що я хотів вигадати те, що люди на металобрухт вже здають массово. І там воно заначно толковіше й дешевше, ніж я видумував та проєктував. Крім того багато з цого так і залишиться недоробленим, а тим часом займає місце і потребує зберігання, яке небезкоштовне.

Дуже прикро буває коли ти зліпив щось до половини, поклав частину свого життя на те, а тоді зрозумів, що треба було не так спочатку робити, або що воно нікому особливо і не потрібно. А ти вважав що воно буже користуватися попитом, коли ти це зробиш.

Пробачте, що сиплю вам сіль на рану, але це через те що хочу застерегти вас від невірних дій, бо сам такий був, да і досі остаточно не позбавився від цього. А життя дуже коротке, щоб помилятися.

 

Змінено користувачем Дядя_Уеф
10

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Дядя_Уеф Розумію Вашу позицію, але якщо людині подобається, якщо це - хобі, то я б не назвав це змарнованим часом. Зрештою це - досвід. А власний досвід зазвичай працює набагато краще, ніж чужий.

Я також подеколи намагаюся винайти велосипед, просто тому, що мені це подобається. Бо не можна зводити сенс життя до заробляння грошей. А щодо помилок, то не помиляється той, хто нічого не робить.

Мені, наприклад, цікаво, чим у ТС закінчиться ця спроба. Зрештою, є приклади виготовлення токарного в домашніх умовах за півгодини :-) (про півгодини, звичайно, жарт, просто  приблизно стільки триває відео):

 

@ИванКапля Приєднаюся до поради, яка вже неодноразово звучала. Залиште одну призму. І мала повздовжня в якості поперечної - сумнівна ідея. Втім, Ви автор, Вам вирішувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, lyo сказал:

@Дядя_Уеф Розумію Вашу позицію, але якщо людині подобається, якщо це - хобі, то я б не назвав це змарнованим часом. Зрештою це - досвід. А власний досвід зазвичай працює набагато краще, ніж чужий.

Я також подеколи намагаюся винайти велосипед, просто тому, що мені це подобається. Бо не можна зводити сенс життя до заробляння грошей. А щодо помилок, то не помиляється той, хто нічого не робить.

Мені, наприклад, цікаво, чим у ТС закінчиться ця спроба. Зрештою, є приклади виготовлення токарного в домашніх умовах за півгодини :-) (про півгодини, звичайно, жарт, просто  приблизно стільки триває відео):

 

@ИванКапля Приєднаюся до поради, яка вже неодноразово звучала. Залиште одну призму. І мала повздовжня в якості поперечної - сумнівна ідея. Втім, Ви автор, Вам вирішувати.

Якщо висота центрів співрозмірна з ходом це близько 130 мм, то ще піде. Сам таку деякий час використовував на свому самопалі, хватало

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Каждый волен делать со СВОИМИ деньгами и СВОИМ временем все что угодно. Как уже неоднократно слышал от разных людей в т.ч. и тут на форуме - человек не бухает, не дебоширит, не маргиналит, чем-то занят и никто от его творчества не страдает - И НА ТОМ СПАСИБО!

 

P.S: У самого набор электроники и частично механики на узкоспециализированный ЧПУ станок лежит... ждет... донора/подходящий заводской корпус.... И я его пусть потихоньку, но доделаю... ибо на нашем рынке НИЧЕГО и подобного нет... А если есть что-то б/у заводское из Европы - то там прайс от 10к$ только за голый станок, без оснастки.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, lyo сказал:

але якщо людині подобається, якщо це - хобі,

Якщо так, то можна що завгодно творити. Але моє життя проходило в умовах різкого невистачання ресурсів, і в мене сформувалося світосприйняття яке дозволяє робити тільки те що дає користь у добуванні ресурсів. Не скажу, що мені це гарно вдавалося, трохи всеж-таки розуму невистачало інколи. Але як би мені з молоду хтось розтлумачував що не треба так, а треба отак, то я мабуть більше зміг би корисного зробити.

А якщо ресурсу повно, і не відомо на що час из задоволенням витратити, то творити токарні станки з металлопрокату, це не таке вже й погане заняття. Таке ж як наприклад мисливство, рибалка, слухання музики, споглядання витворів мистецтва, мандри і Т.і.

Ресурси тільки забирає, але як приємно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Автору темы респект. Сам делаю самодельный станок. Только у меня всё более глобально. А тем кто пишет, не делайте, все не так.. так работать не будет.. 

Я хоть  молодой, мне всего лишь 32. Но опыта уже успел поднабраться и обычно в жизни все что я делал, критиковались людьми.. но. В итоге все работало, и причем даже лучше чем я думал до этого.. так что удачи в постройке!! 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 28.03.2021 в 17:19, sonichoc сказал:

Автору темы респект. Сам делаю самодельный станок. Только у меня всё более глобально. А тем кто пишет, не делайте, все не так.. так работать не будет.. 

Я хоть  молодой, мне всего лишь 32. Но опыта уже успел поднабраться и обычно в жизни все что я делал, критиковались людьми.. но. В итоге все работало, и причем даже лучше чем я думал до этого.. так что удачи в постройке!! 

 

 

Спасибо Саня,и тебе удачи)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку