Reiter

Мала поздовжня. Навіщо вона треба? :)

31 повідомлення у цій темі

Доброго дня. Планую проект малого токарного верстату. Обов'язково ставитиму "електронну гітару".

 

Думаю чи ставити малу поздовжню. Без неї жорсткість більша, але не хочеться втратити функціонал. 

 

Одна з функцій "електронної гітари" це проточка конусів в автоматичному режимі.

 

Отже тут мала поздовжня не потрібна....

 

Є іше якісь в неї функції про які я не знаю?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добрий день! Я як токар початківець-теоретик)))))) маю ТВ-16 , і скажу що МП виручає при підтримці деталі центром, коли хід супорта обмежений задньою бабкою, великий виліт пінолі не зробиш через жорсткість, тоді МП зручно працювати.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мала поздовжня може збільшити точність подачі на діаметр. Повернувши МП на кілька градусів можна подавати по мікронах на діаметр, подаючи по її лімбу різець зміщуватиметься по діаметру значно менше і точніше ніж при подачі поперечкою на одну поділку. Теорема Піфагора. Вираховувати можна через синус/косинус. В мене на ТВ-16 МП повернута на 5 °.Є табличка роздрукована для подачі МП по її лімбу і зменшення діаметру на деталі. 

6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, andrysir1 сказал:

Мала поздовжня може збільшити точність подачі на діаметр. Повернувши МП на кілька градусів можна подавати по мікронах на діаметр, подаючи по її лімбу різець зміщуватиметься по діаметру значно менше і точніше ніж при подачі поперечкою на одну поділку. Теорема Піфагора. Вираховувати можна через синус/косинус. В мене на ТВ-16 МП повернута на 5 °.Є табличка роздрукована для подачі МП по її лімбу і зменшення діаметру на деталі. 

Оце вже дійсно цікаво. Хоча "електронна гітара" й дозволяє з легкістю "ловити сотки".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Обламало різець при нарізці різьби, поставити його назад без МП буде суттєво складніше

42 минуты назад, andrysir1 сказал:

.Є табличка роздрукована для подачі МП по її лімбу і зменшення діаметру на деталі. 

Можна у вас попросити фото цієї таблички? Дякую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Многозаходные резьбы с ее помощью удобно резать. Но это редкая специфическая задача.

А так, за три года на двух станках малая продольная всего дважды потребовалась, раз для расточки внутреннего конуса, раз для многозаходной резьбы. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

 

 

Одна з функцій "електронної гітари" це проточка конусів в автоматичному режимі.

 

 

Насколько я понимаю суть процесса это может быть только при работе двумя осями. Тоесть гитара должна управлять не только продольной но и поперечной подачами причем связанно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Stebium1 сказал:

Насколько я понимаю суть процесса это может быть только при работе двумя осями. Тоесть гитара должна управлять не только продольной но и поперечной подачами причем связанно

Саме так. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Залиште малу повздовжну, ще не відомо, чи буде ваша електронна гітара працювати в двох осях з відповідною точністю.

Змінено користувачем Dorognik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Dorognik сказал:

Залиште малу повздовжну, ще не відомо, чи буде ваша електронна гітара працювати в двох осях з відповідною точністю.

Та я взагалі "збираю" верстат, а не переробляю готовий. Тому й думаю чи ставити  МП

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ставте, зайвою вона не буде ні в якому разі...

Про всяк випадок:)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ще є корисна функція в МП, це подача різця при нарізанні різьб. Якщо подавати поперечкою, різець працює одразу обома кромками, якщо це грубо кажучи різьба з кроком 2 мм, пластинка ріже одразу 4 мм. Це все одно, що обточувати кругляк подаючи 4 мм на радіус, на малих діаметрах все завібрує.

Малу поздовжню розвертаємо на 30 градусів, і подаємо тільки нею. Тоді пластинка на максимальній глибині різатиме максимум шириною 2 мм. Весь цей незрозумілий текст був про метод подачі modified flank infeed проти radial infeed

infeed.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, AStorm написав:

 

Можна у вас попросити фото цієї таблички? Дякую

Фото зараз не зроблю..., замело.

Написав файлик: Тут

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Наливайко сказал:

ще є корисна функція в МП, це подача різця при нарізанні різьб. Якщо подавати поперечкою, різець працює одразу обома кромками, якщо це грубо кажучи різьба з кроком 2 мм, пластинка ріже одразу 4 мм. Це все одно, що обточувати кругляк подаючи 4 мм на радіус, на малих діаметрах все завібрує.

Малу поздовжню розвертаємо на 30 градусів, і подаємо тільки нею. Тоді пластинка на максимальній глибині різатиме максимум шириною 2 мм. Весь цей незрозумілий текст був про метод подачі modified flank infeed проти radial infeed

infeed.jpg

А ще коли потрібно поправити різьбу ( готову) , чи коли потрібно загнати в різьбу ( коли наприклад різець зломився чи "сів" чи таке інше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я малую продольную использую в основном для трех операций: 

1) точение относительно короткого конуса  (с нужным градусом)

2) При нарезании резьбы 

3)  При продольном точении когда  стандартной подачей  невозможно выполнить необходимую операцию

 

Других вариантов применения пока мне в голову не приходило за ненадобностью. 

И если Ваш станок планируется в дальнейшем использовать  с изготовлением чего то еще кроме конусов то она необходима.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гадаю, перш за все це залежить від того, яку "електронну гітару" Ви плануєте використовувати. Якщо автоматизовані і поздовжня і поперечна, то це вже трохи більше ніж електронна гітара. Втім, це питання термінів.

Особисто я, перевівши на крокові обидві подачі свого ТВ-16, планую відмовлятися від МП (проставка на заміну вже в дорозі). По поздовжній крок - 0,0075, по поперечній - 0,0025. Можна ще подробити, але не знаю навіщо. Точить конуси і еліпси. Не бачу тут місця для МП.

 

@Наливайко А от за це - дякую. Серйозно, наче і недалеко лежало, але сам не допер. Подумаю, як це програмно реалізувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, lyo сказал:

Гадаю, перш за все це залежить від того, яку "електронну гітару" Ви плануєте використовувати. Якщо автоматизовані і поздовжня і поперечна, то це вже трохи більше ніж електронна гітара. Втім, це питання термінів.

Планую максимальну. З автоматизацією і поперечної теж...

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, andrysir1 сказал:

Мала поздовжня може збільшити точність подачі на діаметр. Повернувши МП на кілька градусів можна подавати по мікронах на діаметр, подаючи по її лімбу різець зміщуватиметься по діаметру значно менше і точніше ніж при подачі поперечкою на одну поділку. Теорема Піфагора. Вираховувати можна через синус/косинус. В мене на ТВ-16 МП повернута на 5 °.Є табличка роздрукована для подачі МП по її лімбу і зменшення діаметру на деталі. 

Те саме може зробити індекатор годинникового типу, без поворотів, теорем, синусів і косінусів

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Днепровский написав:

Те саме може зробити індекатор годинникового типу, без поворотів, теорем, синусів і косінусів

Звичайно можна, але щоразу потрібно використовувати індикатор. А застосувавши тригонометричні формули можна в рази збільшити роздільну здатність лімба (раз і назавжди).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Днепровский сказал:

Те саме може зробити індекатор годинникового типу, без поворотів, теорем, синусів і косінусів

 

28 минут назад, Shlif сказал:

Звичайно можна, але щоразу потрібно використовувати індикатор. А застосувавши тригонометричні формули можна в рази збільшити роздільну здатність лімба (раз і назавжди).

не может этого индикатор обеспечить. Поскольку речь о разных процессах.

Индикатор измеряет, а подача перемещает. И суть в том что бы обеспечить максимально плавное и минимальное перемещение на один оборот винта.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Shlif написав:

Звичайно можна, але щоразу потрібно використовувати індикатор. А застосувавши тригонометричні формули можна в рази збільшити роздільну здатність лімба (раз і назавжди).

Топікстартер сказав, що планує автоматизувати як поздовжню, так і поперечну. Вибачте, але до чого тут лімби?

Ніхто не сумнівається, що МП буває потрібна, якщо крутити  маховики руками. І якби електронна гітара брала на себе лише поздовжню подачу, вона б була корисною. Але перехід від ручного до автоматичного керування також і  поперечною робить її зайвою.

Якщо хтось хоче мені заперечити, зробіть це будь ласка в рамках поставлених топікстартером умов.

Змінено користувачем lyo
уточнення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Shlif сказал:

Звичайно можна, але щоразу потрібно використовувати індикатор. А застосувавши тригонометричні формули можна в рази збільшити роздільну здатність лімба (раз і назавжди).

Застосувати тригонометрічні функції можливо лише тоді, коли є точні вихідні дані. Назвати градусну шкалу токарного точною не можна. 

Не хочу ні з ким сперечатися, іноді використовую магнітно стойку, дуже зручно Плавно воно там чи ні, але скільки добавив - стільки воно і показало.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, lyo написав:

Топікстартер сказав, що планує автоматизувати як поздовжню, так і поперечну. Вибачте, але до чого тут лімби?

Ніхто не сумнівається, що МП буває потрібна, якщо крутити  маховики руками. І якби електронна гітара брала на себе лише поздовжню подачу, вона б була корисною. Але перехід від ручного до автоматичного керування також і  поперечною робить її зайвою.

Якщо хтось хоче мені заперечити, зробіть це будь ласка в рамках поставлених топікстартером умов.

Повноцінна автоматизація буде невідомо коли, і невідомо яким чином виконана. Електронна гітара сама собою означає тільки керування поздовжньою подачею. Поки не буде реалізовано скоординоване керування поздовжньою і поперечною подачами, мала поздовжня буде корисною час від часу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 часов назад, Smmasterk сказал:

Я малую продольную использую в основном для трех операций: 

1) точение относительно короткого конуса  (с нужным градусом)

2) При нарезании резьбы 

3)  При продольном точении когда  стандартной подачей  невозможно выполнить необходимую операцию

4) нарезание поликлинового шкива

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 часа назад, Reiter сказал:

Та я взагалі "збираю" верстат, а не переробляю готовий. Тому й думаю чи ставити  МП

Если станок планируется исключительно для производства деталей с неким намёком на ЧПУ (ота "гитара"), то МП не нужна (кто-то видел ЧПУ токарный с МП?).
Однако, в ряде случаев (ремонтные работы и т.п.) необходимо установить угол по существующей детали (или образцу). Так-что...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку