24 повідомлення у цій темі

Попалась мені муфільна пічка ,на вигляд як пм-8, зверху вона в страшненькому стані . Так як пічка в мене перша і раніше з такими речами не стикався виникло в мене декілька запитань , буду дуже вдячний за допомогу і пораду :

1. Дріт (ніхром) обмазаний але є місця в яких він просвічується -це норм. чи потрібно поправити ?

 

2.витянув з неї всю засипку , чи є можливість її замінити на щось менш сипуче ?

Декілька фото для прикладу

 

 

 

 

 

20210301_213423.jpg

20210301_214629.jpg

20210301_214622.jpg

20210301_214243.jpg

20210301_214603.jpg

20210301_213350.jpg

20210301_214622.jpg

20210301_213400.jpg

Змінено користувачем vitalik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

2. В качестве наполнителя у вас применён асбест, в принципе его можно заменить на базальтовую минвату. Вопрос зачем, если асбест прекрасно сохранился, несмотря на то, что печь выглядит прилично поэксплуатированной.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Alexson написав:

2. В качестве наполнителя у вас применён асбест, в принципе его можно заменить на базальтовую минвату. Вопрос зачем, если асбест прекрасно сохранился, несмотря на то, что печь выглядит прилично поэксплуатированной.

Висипається він через щілини, якщо цю вату засунути по куску на задню і передню стінки щоб ізолювати засипку від металу то можливо не буде висипатись ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, vitalik сказал:

Висипається він через щілини

Они всю жизнь сыпятся, при условии постоянной миграции печки с места на место... любые виды минваты от температуры тоже начнут сыпаться, опять же при условии движения печки... Хотите чтобы не спалось, найтиде место для нее и не перемещайте..

На счёт оголенности провода от обмазки, наверно не особо хорошо, т.к. может быть местный перегрев спирали с ее перегоранием..

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, vitalik сказал:

чи потрібно поправити ?

лучше поправить с помощью шамотной глины, до 1-го сантиметра. Хорошо описывается в книге "300 практических советов" Купил такую печь, там вся верхушка слетела, потому, что забыли её выключить и она работала 3-е суток. После новой обмазки заработает до сих пор - 33 года.

 

6 часов назад, vitalik сказал:

чи є можливість її замінити на щось менш сипуче

 Я в своей давно хочу заменить на современные термо материалы, так-как асбест вреден и то же тянет на себя тепло отчего корпус довольно горячий,  то есть идёт утечка тппла.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вище в темі мені радили базальтову минвату , гугл показав що це звичайна будівельна вата , чи витримає вона такі температури ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маю таку ж. Засипте все назад, якщо воно там було - значить хай і буде

Поставте контролер за 300-400грн з автоматичним регулюванням температури, беріть довідник по термообробці і будьте щасливі ;)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, vitalik сказал:

Вище в темі мені радили базальтову минвату , гугл показав що це звичайна будівельна вата , чи витримає вона такі температури ?

Асбест рассчитан на 400-450 градусов, базальтовая вата до 1000 градусов. Т.е. по термоустойчивости всё норм. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є ще керамічна вата.

Ми нею пакували дверцю (де горіння) на пиллетних котлах.  

Ось тріхи опису є

https://pcentr.by/magazin/teploizolyaczionnyie-materialyi/vata-keramicheskaya-1260

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Alexson написав:

Асбест рассчитан на 400-450 градусов, базальтовая вата до 1000 градусов. Т.е. по термоустойчивости всё норм. 

Базальтова вата, наскільки я знаю, може тримати до 700°С.

Колись я ремонтував муфельну пічку, придбану в "Учтехприладі". Вона була розрахована на 900°С. То в ній муфель контактував саме із засипаним в корпус пічки асбестом  і нічого поганого з цим асбестом не ставалося. Тому, на мою думку, базальтову вату доцільніше використовувати в зовнішньому шарі теплоізоляції пічки, а всередину все ж таки варто засипати асбест.

Змінено користувачем Кіт.Сірко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є кераміка "Термостойкость не менее +1260°С". 

Нащо ще чимось заморочуватись?

Дуже класна штука. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мкрф 100 для ваших задач за глаза

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ни в коем случае не напихивайте базальтовыми ватами! Все они максимум до 65гр. кратковременного воздействия. Даже в утиплении дымоходов часто бывает за пару-тройку лет высыпается почти в песок. 

 Для ваших целей существует фетр МКРФ. Берите один рулон, останется - пригодится в будущем хоть на горн, хоть на жаровню. В прошлом году покупал рулон шестьсот с чемто гривен. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добавлю,- "базальтовая вата" в своем составе имеет мелкодисперсное стекло (намного мельче и меньше чем в класической стекловате, но все же есть), которое при бальших температура и конвекции тепла подымаеться в воздух вместе с этим теплом. И есть риск надышатся этой гадостью, особенно если помещение тесное.

Змінено користувачем autor
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Кіт.Сірко сказал:

Базальтова вата, наскільки я знаю, може тримати до 700°С.

Колись я ремонтував муфельну пічку, придбану в "Учтехприладі". Вона була розрахована на 900°С. То в ній муфель контактував саме із засипаним в корпус пічки асбестом  і нічого поганого з цим асбестом не ставалося. Тому, на мою думку, базальтову вату доцільніше використовувати в зовнішньому шарі теплоізоляції пічки, а всередину все ж таки варто засипати асбест.

 

Да. Но нет )) 

Асбест существенно тяжелей кремнеземной ваты. Соответственно инертность системы будет больше. Ведь греем вес. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Із чого можна зробити подову плиту ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Обязательно замените асбест на коалиновую вату (МКРР). Это даст лучшую термоизоляцию, экономию энергии и экологичность. А, асбест закопайте в землю в том месте, где не идут дожди, спасете мир. Если бы мог, то посадил бы того конструктора в тюрьму, за то, что он засыпал асбест в термическую печь. Да, и не конструктор то был, а шаромыга, какой то.

 Оголенные спирали не трогайте. Это не имеет никакого значения. Они и так будут нормально работать в коалиновой вате.

 Когда будете ставить контроллер, не выбрасывайте блок сопоотивлений. Пусть стоят последовательно с контроллером. На определенную температуру будете подключать свое сопротивление. Когда подстроитесь, увидите, как плавно будет работать печь, когда контроллер работает с нужным, для данной температуры сопротивлением.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.03.2021 в 05:39, Виктор Смирнов сказал:

Я в своей давно хочу заменить на современные термо материалы, так-как асбест вреден

Ну он не то чтобы вреден,просто канцероген первой категории.Расщепляется. при высоких температурах особенно,на мелкие волокна,которые при вдыхании вызывает рак легких.Можете посмотреть статистику по Украине,очень познавательно.Но да,раньше частенько использовали.И сейчас крыши кроют,полным ходом.В европе естественно запрещен полностью.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всім добра. Надіюсь автор не буде проти, що у його темі питаю.

 

Народ, хочу зробити пічку для закалки, маю намір купити ШПГТ 10 см., прочитав на о л х що є різна якість цих самих плит, ну і ціна у 2 рази відрізняється.

 

Як відрізнити якісну від "недуже", щоб не вийшло, що заплатив за якісну, а отримав ... .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Використовую муфельну пічку Nabertherm кераміку. Висока якість, ніколи проблем не було. Старий магазин вже не працює, але знайшов подібну модель в іншому - https://ventalab.ua/mufelna-pich-nabertherm-l-24-11-v510-z-vidkidnimi-dvertsyatami/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, zpleaks_2000 написав:

Використовую муфельну пічку Nabertherm кераміку. Висока якість, ніколи проблем не було. Старий магазин вже не працює, але знайшов подібну модель в іншому - https://ventalab.ua/mufelna-pich-nabertherm-l-24-11-v510-z-vidkidnimi-dvertsyatami/

І ціна кожному по кишені. 

Змінено користувачем San1084
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну так спамер же, його ціна не хвилює.

А щоб дешевше було - то тільки самому робити, і в цьому є сенс.

В славні довоєнні часи пічка обійшлась мені трохи більше ніж у 200 баксів. Може, 220. Це з китайським REX C-100, і замовленим на стороні дебелим корпусом (надмірним за міцністю, вагою і ціною, звичайно).

Щоправда, там всі компоненти, крім контролера та фехралю, були вітчизняні - а зараз так може й не вийде, в плані вогнетривких матеріалів.

Але, навіть з китайськими плитами і ватою - економічний сенс є.

А пічка - це прекрасно, це свобода творчості. Хоча важливо не почати вважати себе термістом тільки по факту її наявності і читання форумів, лол.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

Ну так спамер же, його ціна не хвилює.

А щоб дешевше було - то тільки самому робити, і в цьому є сенс.

В славні довоєнні часи пічка обійшлась мені трохи більше ніж у 200 баксів. Може, 220. Це з китайським REX C-100, і замовленим на стороні дебелим корпусом (надмірним за міцністю, вагою і ціною, звичайно).

Щоправда, там всі компоненти, крім контролера та фехралю, були вітчизняні - а зараз так може й не вийде, в плані вогнетривких матеріалів.

Але, навіть з китайськими плитами і ватою - економічний сенс є.

А пічка - це прекрасно, це свобода творчості. Хоча важливо не почати вважати себе термістом тільки по факту її наявності і читання форумів, лол.

Я працюю у ливарному цеху. У нас відливають деталі за моделями, що виплавляються. Льємо в основному сталь та чавун. Алюміній – це взагалі іграшка. Так у нас індукційні печі. Я в селі ллю алюміній за допомогою вугільного чи газового горна. Температура стрибає. Теж думаю про будівництво електричного. Це чистота в приміщенні, контроль за температурою і за витратами не дорожче за газовий або вугільний. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, zpleaks_2000 написав:

Використовую муфельну пічку Nabertherm кераміку. Висока якість, ніколи проблем не було. Старий магазин вже не працює, але знайшов подібну модель в іншому - https://ventalab.ua/mufelna-pich-nabertherm-l-24-11-v510-z-vidkidnimi-dvertsyatami/

 

 Какой аттракцион неслыханной щедрости. Беру 2  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку