Жорик

Труднощі з розточкою кулачків

42 повідомлення у цій темі

В моєму випадку, тут на барахолці був куплений 250й патрон. Кулачки до нього були в роботі комплектними, (однаково заточені), а от відмивши іх, виявилося що на одному з кулачків не сходиться одна цифра. При розточці виявилося, що той кулачок був чуть м'якшим. На фото ті гартовані кулачки, які, (якщо упустить той момент, що на улітку попала крихітна стружка перед розточкою, і як наслідок - биття в 4сотки), беруть повторяємо, в межах 1сотки.

изображение_viber_2021-03-04_02-12-46.jpg

изображение_viber_2021-03-04_02-12-49.jpg

изображение_viber_2021-03-04_02-12-51.jpg

Змінено користувачем gesichtslos
добавил
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин назад, gesichtslos написав:
14 години назад, Кіт.Сірко написав:

...причина...   ...у правильності виготовлення цієї самої спіралі відносно центральної посадкової поверхні...

- що малоймовірно

- А на мій хлопський розум саме це є найбільш вірогідним. - Це ж радянське виробництво, - може бути все, що завгодно...

Якщо умовний центр спіралі зміщений від центру її посадкового отвору, то правильна центровка деталі після розточки кулачків можлива лише в одному кутовому положенні спіралі відносно корпусу патрона. В усіх інших положеннях буде більше, або менше, але зміщення осі затискуваної деталі від осі патрона...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може ще бути, що станина дико зношена, і/або передня бабка не виставлена, і станок конусить. Все по порядку треба перевіряти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Кіт.Сірко сказал:

А на мій хлопський розум саме це є найбільш вірогідним

Думаю, что в данном случае это исключено так, как топикстартер писал, что с обратными кулачками всё ОК!

35 минут назад, Наливайко сказал:

Може ще бути, що станина дико зношена, і/або передня бабка не виставлена, і станок конусить

Как это влияет на расточку отдельно взятого кулачка?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Думаю, что в данном случае это исключено так, как топикстартер писал, что с обратными кулачками всё ОК!

Зворотні кулачки мають коротку базу на найменшому діаметрі, може не встигає проявитись.

, Stebium1 написав:

Как это влияет на расточку отдельно взятого кулачка?

Може якщо автор затискає одним сателітом, то виходить що пруток лежить завжди на двох "нижніх" кулачках, і з них отримує відбиток на прутку. Якщо поршневий палець сирий, мабуть може таке бути. Мені наприклад не зрозуміло, як в трьохкулачковому патроні можна затискати лише двома кулачками. Затисне він все одно тьома, але з ексцентриситетом. Так так, я розумію що всі зараз думають, що два кулачки розточились рівно, один косо і він тисне лише задньою частиною, але це нонсенс. Таке можливо тільки у двох екстремальних випадках: 1) пружинить направляюча кулачка, тріщина або в кулачку або в кулачковому пазу патрону, і 2) є страшна локальна виробітка в одному кулачковому пазу, її має бути видно візуально. 

Тому думаю, що найімовірніше проблема в геометрії верстата. Якщо із геометрією порядок, то треба поміняти патрон, такі малі габарити досить дешеві.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Жорик , ви фотки тих кулачків добавте, нам простіше буде вангувати.:D

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
54 минуты назад, gesichtslos сказал:

@Жорик , ви фотки тих кулачків добавте, нам простіше буде вангувати.:D

 

ок, 

 

1 час назад, Наливайко сказал:

Зворотні кулачки мають коротку базу на найменшому діаметрі, може не встигає проявитись.

Може якщо автор затискає одним сателітом, то виходить що пруток лежить завжди на двох "нижніх" кулачках, і з них отримує відбиток на прутку. Якщо поршневий палець сирий, мабуть може таке бути. Мені наприклад не зрозуміло, як в трьохкулачковому патроні можна затискати лише двома кулачками. Затисне він все одно тьома, але з ексцентриситетом. Так так, я розумію що всі зараз думають, що два кулачки розточились рівно, один косо і він тисне лише задньою частиною, але це нонсенс. Таке можливо тільки у двох екстремальних випадках: 1) пружинить направляюча кулачка, тріщина або в кулачку або в кулачковому пазу патрону, і 2) є страшна локальна виробітка в одному кулачковому пазу, її має бути видно візуально. 

Тому думаю, що найімовірніше проблема в геометрії верстата. Якщо із геометрією порядок, то треба поміняти патрон, такі малі габарити досить дешеві.

Він звичайно затискає трьома, але кулачок  №2 навіть в інших пазах затискає тільки задньою частиною , якщо присвітити ліхтариком видно зазор, але при розточці "везде берет"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Станина більш-менш в нормі. Проточував китайським розточним різцем 12 мм в державці виліт мінімум - щоб був вихід, сплав пластинки VP15TF. , оберти та подача мінімальні

Змінено користувачем Жорик
доповнив
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

померяй биение кулачков в пазах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Станина,геометрія не мають ніякого значення. В тебе б'є один кулачок, тобто проблема тільки в ньому або в кулачковому пазі! Індикатор в поміч.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добрався я сьогодні до майстерн, вирішив перевірити патрон по порадах,  затиснув 12 калібровку (палець поршневий яким контролював раніше був десь 25 мм) і ефект проявився ще по одному кулачку. Перевірив кулачки і дійсно є клювання особливо в №2. Мабуть прийдеться купити новий патрон. Прошу сильно не "критикувати"))))))) токар я "начинающий))))" станочок перший . Всім дякую за поради. І прошу підсказати що краще купити нового китайця чи СССР "з хранения" , більше схиляюся до СССР щоб не бавитися з планшайбою (потрон 130 а китайці 125 йдуть). Дякую!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В свій час теж стояв перед вибором "схранєнія" vs китаєць. Треба було 80-ку. У двох різних продавців з умовою повернення купував радянські патрони. Вони були дійсно нові, в консерві. Криві, косі як смертний гріх. В результаті купив нового San Ou (ще й дешевше) і горя не знаю. От такий "мій випадок".

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Молодець ,всі були початківцями.Не бався з "хранения",все що заслуговувало уваги все давно вже в "опытных руках".

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня! Продовжуючи тему "приведення патрона до якогось:D класу точності))))))))))))))" - вдалося зкрутити планшайбу з шпинделя. Замір центруючого пояска на шпинделі показав 40 -0,07 мм - що є майже нормою (судячи по кресленнях з нету), а от планшайба має 40 +0,07 мм зазор складає 0,14 мм - що як на мене забагато. Креслення з полем допуска планшайби не знайшов, можливо хтось підскаже яка повинна бути посадка. Биття внутрішнього конуса шпинделя (замість скалки центр КМ3) склало +0,03 - 0,01 мм - що для старенького ТВ-16 на підшипниках мені здається нормою (як на Вашу думку) тим більше є невеличкі забоїни. А от биття центруючого пояска шпинделя склало 0,07 мм. Думаю спробувати легенько точнути центруючий поясок щоб прибрати биття, буквадльно зняти декілька соток по індикатору та мабуть зробити нову планшайбу (тільки треба визначитися з посадкою) - а далі більш за все новий котайський патрон . Що порадите. Дякую наперед за відповіді

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А шо за станок?    Aж интересно стало.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пардон, ТВ 16 в начале темы было написано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можливо у когось є прямий кулачок №2 16х7х7

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку