богдан33

Як правильно вибрати ЦПГ на бензопилку

16 повідомлень у цій темі

Вирішив відремонтувати свою бензопилку. Потрібно купити нову цпг. Подивився у магазині в райцентрі кілька варіантів і був трохи шокований. Зазор вставлених кілець візуально близько міліметра, поршень в циліндрі бовтається мабуть гірше як в моїй старій. Наскільки я знаю, зазор в кільцях повинен бути 02,-0,3 мм , поршень-циліндр десятка-півтори. Можливо я помиляюсь, хто моє більше досвіду поправте мене. Шкода пилку списувати, хочеться оживити. як правильно вибрати цпг середньої якості і ціни?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Яка пилка?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На китайцев, сабер неплохие цпг делает. На штиля (180): винзор-ходит довольно неплохо.

В нормальной цпг поршень на масле (да и на сухую тоже) должен понемногу опускаться вниз, но не падать!...под своим весом, это без колец

Змінено користувачем BOG_DAN_007
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, богдан33 сказал:

Зазор вставлених кілець візуально близько міліметра

Там ще замок має бути. В такій техніці точність рідко буде.

Але кільця не мають люфтити.

 

Зараз такий ширпотреб пішов, що і колінвали - розходка. Якщо апарат не брендовий - то якості не буде. Якщо брендовий - то в спеціалізованих магазинах.

Наведу приклад. В Польші (де китая дуже мало, бо вони самі, як китай женуть, а купляти люблять німецьке...) брав напилки для цепка, вистачало одного на пару днів. Потім купив фірменний - два тижня відпахав... Китайський - на один раз не завжди вистачить...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я бы ставил  TRÉSZER пока вроде не плохие, ценник 340 - 380 грн. в зависимости от модели, могу конечно предложить Saber 300 - 350 грн. (не подвальный). Если  TRÉSZER не найдете, обращайтесь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, StarostenkoS сказал:

Я бы ставил  TRÉSZER пока вроде не плохие, ценник 340 - 380 грн. в зависимости от модели, могу конечно предложить Saber 300 - 350 грн. (не подвальный). Если  TRÉSZER не найдете, обращайтесь.

Ясно. Але перше, на що звертаю увагу це зазори поршень-циліндр і замки кілець. Принаймі спираюсь на власний  досвід експлуатації і ремонту значної кількості совкових двотактних мотоциклів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
49 минут назад, Bogdan сказал:

Китайський - на один раз не завжди вистачить...

Ще від ланцюга залежить... Мені в основному напилка  на весь срок роботи ланцюга хватало...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
30 минут назад, богдан33 сказал:

Мені в основному напилка  на весь срок роботи ланцюга хватало...

Я на високовольтній вирізці працював. Точити часто доводилось. 

Ланцюги, до речі, якістю не дуже відрізняються. Купую тільки штільовські, на всі сто впевнений, що всі вони з китаю. Як і теперішні пилки.

При роботі 10 годин на день, на сосні, ланцюга вистачало на 2-3 тижні. Напилок "штільовський" (в їхньому магазині брали, коштував в раза 2 дорожче) - 5 днів. Інші (достатньо якісні) - максимум три. Але зауважу, що після третьої заточки вже просідали і заточувати було тяжко, "штільовський" так просідав на другий день. Точив часто, щоб віддихнути і щоб завжди була на максимальній гостроті, робота на висоті, однією рукою і т.д. 

Соррі за відступ.

 

Так що за пилка? 

Якщо з якісних, то таки треба нормальне щось шукати. В їх же магазинах. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Bogdan сказал:

Я на високовольтній вирізці працював. Точити часто доводилось. 

Ланцюги, до речі, якістю не дуже відрізняються. Купую тільки штільовські, на всі сто впевнений, що всі вони з китаю. Як і теперішні пилки.

При роботі 10 годин на день, на сосні, ланцюга вистачало на 2-3 тижні. Напилок "штільовський" (в їхньому магазині брали, коштував в раза 2 дорожче) - 5 днів. Інші (достатньо якісні) - максимум три. Але зауважу, що після третьої заточки вже просідали і заточувати було тяжко, "штільовський" так просідав на другий день. Точив часто, щоб віддихнути і щоб завжди була на максимальній гостроті, робота на висоті, однією рукою і т.д. 

Соррі за відступ.

 

Так що за пилка? 

Якщо з якісних, то таки треба нормальне щось шукати. В їх же магазинах. 

Цепи STIHL изготовляются на заводе в Швейцарии, никакой Китай цепи для штиля не делает, заточил их в официальном сервисе больше 10 тыс.  могу сказать что только одна китайская фирма foresta делает очень похожие цепи на штилевские но по надписи можно определить. Бензопилы штиль к Китае делают только 170, 180, 230, 250 и мотокосы fs 55. 120. 250 и все. Остальная продукция делается в США, Бразилии, Германии

Змінено користувачем StarostenkoS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, богдан33 сказал:

Ясно. Але перше, на що звертаю увагу це зазори поршень-циліндр і замки кілець. Принаймі спираюсь на власний  досвід експлуатації і ремонту значної кількості совкових двотактних мотоциклів.

Если рассматривать данный вопрос,отталкиваясь от общих принципов 2Т моторов,то можно руководствоваться некоторыми данными,а именно:Зазоры в замках колец расчитываются исходя из 0.1мм на каждые 25мм диаметра цилиндра.Тепловой зазор,поршень/цилиндр-исходя из одиниковой пары(ал-ал,),0.03-0.05мм.Ну и геометрия поршня,коэффициент теплового расширения,и прочая....Т.е.если рассматриваиь вариант-

 

4 часа назад, богдан33 сказал:

. Зазор вставлених кілець візуально близько міліметра, поршень в циліндрі бовтається мабуть гірше як в моїй старій.

,то это отковенный  металлолом.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 часов назад, KOLIAN75 сказал:

то это отковенный  металлолом.

Ви прочитали мої думки. Ще згадав знайомий одного разу теж попросив поршневу поміняти, і ніяк поршень з кільцями не влазив, а окремо кільця і поршень входили. Виявилось, що канавки замілкі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 часов назад, KOLIAN75 сказал:

Тепловой зазор,поршень/цилиндр-исходя из одиниковой пары(ал-ал,),0.03-0.05мм

Трохи не зрозумів, можливо алюм - чавун?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, богдан33 сказал:

Трохи не зрозумів, можливо алюм - чавун?

На пилах,я не видел чугуна.Там цилиндр алюминиевый,без гильзы,но с покрытием.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 часов назад, KOLIAN75 сказал:

На пилах,я не видел чугуна.Там цилиндр алюминиевый,без гильзы,но с покрытием.

Ваша правда, на старому циліндрі місцями це прокриття стерте ,видно плями

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 3/4/2021 в 20:16, Bogdan сказал:

ак що за пилка? 

Якщо з якісних, то таки треба нормальне щось шукати. В їх же магазинах. 

Звичайна китайчина, наклека здається була УРАЛ, зелений пластик

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, богдан33 сказал:

Звичайна китайчина,

я з китайськими не заморочуюсь. Ставлю, що купив. Працює нормально, на більше вона не сильно й здатна.

В мене 4-и пилки, одна китайська - працює і на отих деталях. Ще 1-2 тримери китайських - те ж саме. В них не закладено якісне в усіх аспектах. То й мало сенсу підшуковувати якісніші деталі.

Звичайно можна бути прагматиком, але тоді треба бути і скептиком, і реалістом :D . Жартую. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку