Reiter

ТВ 1610Ш

39 повідомлень у цій темі

В 07.03.2021 в 14:35, Reiter сказал:

Більшістт вважатиме це неправильним, але не планую відновлювати станочок до заводського, хоч він і такий рідкісний. Брав його як базу для переробки і модернізації. Тому в планах збільшення ВМЦ, висоти центрів. Дуже імовірно заміна ПБ

А я навпаки - вважаю що ваш підхід є правильним, тобто коли станок реставрується не до оригінального заводського виконання, а з модифікаціями під ваші конкретні цілі і вимоги. Звісно із грамотним підходом, щоб не втрачати по жорсткості конструкції і експлуатаційним характеристикам

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі, з приводу підняття ПБ пластиною і зміщення її назад - планую аналогічну процедуру на ТВ-16, але рекомендую підкладку робити не у вигляді плоскої пластини, яка в такому варіанті контактуватиме лише невеликою частиною своєї поверхні зі станиною станка (і в станині під місцем контакту є великий виріз плюс пази), а значить площа контакту буде невелика, так от, рекомендую робити підкладку у вигляді Г-подібної форми, яка прилягатиме не тільки до верху станини, а ще й збоку і/або ззаду. В моєму варіанті підкладка планується з охопленням взагалі по двом бокам і ззаду, бо рідну гітару не планую ставити на місце, а отже зад станини можна повністю використовувати під будь-які модифікації. Плюс ця підкладка заходитиме на боки ПБ і кріпитиметься також до неї, збільшуючи площу загального контакту і суттєво посилюючи загальну жорсткість.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, Gobano сказал:

До речі, з приводу підняття ПБ пластиною і зміщення її назад - планую аналогічну процедуру на ТВ-16, але рекомендую підкладку робити не у вигляді плоскої пластини, яка в такому варіанті контактуватиме лише невеликою частиною своєї поверхні зі станиною станка (і в станині під місцем контакту є великий виріз плюс пази), а значить площа контакту буде невелика, так от, рекомендую робити підкладку у вигляді Г-подібної форми, яка прилягатиме не тільки до верху станини, а ще й збоку і/або ззаду. В моєму варіанті підкладка планується з охопленням взагалі по двом бокам і ззаду, бо рідну гітару не планую ставити на місце, а отже зад станини можна повністю використовувати під будь-які модифікації. Плюс ця підкладка заходитиме на боки ПБ і кріпитиметься також до неї, збільшуючи площу загального контакту і суттєво посилюючи загальну жорсткість.

Дякую за поради.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щодо "незбалансованості"... У ДМ в новому відео про "хитру станину" якраз гарний приклад жорсткої невеликої станини:

DM_rugged_bed.jpg

Порівняйте пропорції із своєю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Zalizovskiy сказал:

Щодо "незбалансованості"... У ДМ в новому відео про "хитру станину" якраз гарний приклад жорсткої невеликої станини:

DM_rugged_bed.jpg

Порівняйте пропорції із своєю.

Згоден, станинка "мощна" :) Але в мене такої нема. В мене є те, шо є.

 

Я свою станинку планую значно посилити в плані жорсткості, наростити їй м'яса. 

 

1) Станина буде жорстко прикручена до товстостінної  проф. труби висотою приблизно 100 мм. 

 

2) Увесь вільний простір між станиною і трубою, а також полості станини будуть залиті або бетоном, або скоріше полімергранітом. Розглядаю варіант навкпучувати в проф трубу шпильок, які будуть стирчати в полості станини і таким чином при заливці максимально з'єднати станину і трубу. Задумка в тому, щоб труба стала частиною станини.

 

Думаю таким чином жорсткість виросте суттєво...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

Згоден, станинка "мощна" :) Але в мене такої нема. В мене є те, шо є.

 

Я свою станинку планую значно посилити в плані жорсткості, наростити їй м'яса. 

 

1) Станина буде жорстко прикручена до товстостінної  проф. труби висотою приблизно 100 мм. 

 

2) Увесь вільний простір між станиною і трубою, а також полості станини будуть залиті або бетоном, або скоріше полімергранітом. Розглядаю варіант навкпучувати в проф трубу шпильок, які будуть стирчати в полості станини і таким чином при заливці максимально з'єднати станину і трубу. Задумка в тому, щоб труба стала частиною станини.

 

Думаю таким чином жорсткість виросте суттєво...

))) це все якось буде дивно виглядати напевно зі сторони

Я б наприклад пошукав якогось недорогого їжачка, реставрував і то буде дійно жорсткий і зручний у всіх планах станочок для дрібних деталей

А з цього може й не вийти того що хочеться, будуть розчарування і купа потраченних нервів і часу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 час назад, Reiter сказал:

Ось взяти для порівняння китайця fbd 250x450. Вага 120 кг, ширина станини 125 мм. 

 

китаєць то понятно, що екомомія на металі хороша

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Seregan35 сказал:

))) це все якось буде дивно виглядати напевно зі сторони

Я б наприклад пошукав якогось недорогого їжачка, реставрував і то буде дійно жорсткий і зручний у всіх планах станочок для дрібних деталей

А з цього може й не вийти того що хочеться, будуть розчарування і купа потраченних нервів і часу

Та гарно воно усе буде :)

 

Немає сенсу мені для дрібних деталей брати станок який займає місця не набанато менше від 1а616. Та й не куплю я його за адекватні гроші під модернізацію...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Seregan35 сказал:

))) це все якось буде дивно виглядати напевно зі сторони

Я б наприклад пошукав якогось недорогого їжачка, реставрував і то буде дійно жорсткий і зручний у всіх планах станочок для дрібних деталей

А з цього може й не вийти того що хочеться, будуть розчарування і купа потраченних нервів і часу

Ви так говорите, ніби кожен має можливість вибрати будь-який станок чи станину від нього. Я б, наприклад, теж не відмовився від жорсткої і компактної станини для побудови верстата під мої потреби, але реальність на превеликий жаль така, що купляєш те, що вдалося знайти, а не те, що хотілося б. Плюс завжди постає питання фінансової сторони - навіть якщо раптом десь в барахолці і появиться необхідний токарний, шанс що за нього будуть просити адекватні гроші - майже нульовий. Тому доводиться купляти те що є, і модифікувати під свої потреби. ТВ 1610ш - шикарний варіант для невеликого токарного, якби знав що вони появляться у продажі, то не брав би ТВ 16 а дочекався б його. Тому автору можу висловити вітання з придбанням цього рідкісного і хорошого в своїй ваговій категорії верстата - навіть без модифікацій він має на порядок жорсткішу станину, ніж класичний ТВ 16 Дубно

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Придбав відливку ЗБ. Вона не для цього верстату, а для 16у03, але як заготовка якраз :)

20210419_223441.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 18.03.2021 в 10:58, Gobano сказал:

Ви так говорите, ніби кожен має можливість вибрати будь-який станок чи станину від нього. Я б, наприклад, теж не відмовився від жорсткої і компактної станини для побудови верстата під мої потреби, але реальність на превеликий жаль така, що купляєш те, що вдалося знайти, а не те, що хотілося б. Плюс завжди постає питання фінансової сторони - навіть якщо раптом десь в барахолці і появиться необхідний токарний, шанс що за нього будуть просити адекватні гроші - майже нульовий. Тому доводиться купляти те що є, і модифікувати під свої потреби. ТВ 1610ш - шикарний варіант для невеликого токарного, якби знав що вони появляться у продажі, то не брав би ТВ 16 а дочекався б його. Тому автору можу висловити вітання з придбанням цього рідкісного і хорошого в своїй ваговій категорії верстата - навіть без модифікацій він має на порядок жорсткішу станину, ніж класичний ТВ 16 Дубно

 

Та воно то так, коли нема зовсім коштів а дуже хочеться то починаєш вигадувати і фантазувати про якісь варіанти які можливо сконструювати чи зібрати самому.

Але в багатьох випадках буває на виході не те що ти хотів, і в кінці результату не зовсім те задоволення від того витвору, і думаєш собі, краще б напрягся підзаробив і купив щось дійсно правильне і достойне уваги, на чому працюєш і отримуєш задоволення.  Р

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Seregan35 сказал:

 

Та воно то так, коли нема зовсім коштів а дуже хочеться то починаєш вигадувати і фантазувати про якісь варіанти які можливо сконструювати чи зібрати самому.

Але в багатьох випадках буває на виході не те що ти хотів, і в кінці результату не зовсім те задоволення від того витвору, і думаєш собі, краще б напрягся підзаробив і купив щось дійсно правильне і достойне уваги, на чому працюєш і отримуєш задоволення.  Р

 

Тут питання інженерної кваліфікації - можна понаварювати раму з невідомої по складу сталі, яку завод виготовив з іржавого металобрухту, не робити ніякої термообробки, потім підігнати всі компоненти і елементи конструкції одне до одного по стандартній китайській методиці за допомогою банану, пластмасової шкільної лінійки і кривого будівельного рівня , гарно пофарбувати щоб блистіло і виглядало "дорого-багато", а в результаті дивуватись - чому воно взагалі не відрізає і ламає різці, а замість рівненького блискучого циліндра при обточуванні виходить анальний мастурбатор з шершавою поверхнею.

А можна перед побудовою почитати профільної літератури по опору матеріалів, станкобудуванні, основам термообробки і фінішній доводці, і ліпити не чудо-юдо на кшталт "як з ржавого квадрату, швелера і болгарки зробити настольний токарний" , а цілком продуманий і ні в чому не гірший за пересічний і далекий від ідеалу радянський настольний верстат. Повірте, коли дивишся на учасників і особливо переможців різних конкурсів по хобійній побудові різних металообробних верстатів, які періодично проводяться за кордоном, то бачиш, наскільки може бути чудовим кінцевий варіант, який як мінімум не гірший від заводського. Маю на увазі - заводського не колишнього радянського, ( де ніхто не шабрив тв 16 і нгф, рами виливались з кавернами і різними по товщині правої\лівої стінки, штампом ОТК без реальної перевірки відповідності стандартам, нульовою культурою виробництва і повним нехтуванням ергономікою) а заводського німецького чи швейцарського верстатопрому. Звісно, це все гіганська втрата часу, грошей і зусиль, але для прикладу подивіться що в результаті може вийти

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Seregan35 сказал:

Але в багатьох випадках буває на виході не те що ти хотів, і в кінці результату не зовсім те задоволення від того витвору,

 Кошти потрібні завжди, на заготівку або ії обробку до шматка вам потрібного, нові віяння технологій у ваш верстат. Пам"ятати, що модернізованій малий верстат так і залишіися малим верстатом але с десь кращіми характерістиками від його первинного стану. Сам зараз пререроблюю свій ТВ 16, хоч він заробляв інколи гроші та і не такий сташний був, але це те, що має і"мя -" Верстат під себе, коханого"

IMAGE 2021-04-20 12:36:57.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter

Минуло більше року , і хотілось би знати , які наслідки реанімації чи реінкарнації , доволі ексклюзивного верстатика тв1610ш )))

Чи вдалося Вам з нього зробити ''Верстат'' , чи він так і залишився заготовкою !?/))

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку