Reiter

Полімерграніт (epoxygranite)

33 повідомлення у цій темі

Доброго дня. Давно цікавлюсь питанням полімерграніту. 

Для точно визначився, що він буде на основі епоксидної смоли. Поліефірна навіть не розглябається. Надто токсична і швидко полімерезується. Працював з нею колись - більше не хочу :)

 

Перечитав купу іеформації в інтернеті, але так і не знайшов адекватної інформації відносно пропорцій та фракцій наповнювача - гранітної крихти.

 

Єдине, що точно відомо, то це те, що відсоток смоли має бути 10 - 13% (в ідеалі 8%).

 

Може хтось має досвід чи просто інформацію по оптимальних пропорціях наповнювача?

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Для точно визначився, що він буде на основі епоксидної смоли. Поліефірна навіть не розглябається. Надто токсична і швидко полімерезується. Працював з нею колись - більше не хочу :)

 

У вас хибна думка стосовно смол. Обидві не сприяють покращенню здоров'я і потребують працювати в захисному спорядженні і з усіма вимогами безпеки, в тому числі — вентиляції. Просто призначення в використанні усмол трохи різниться, завдяки їх хімічним та фізичним властивостям..

 

, Reiter написав:

Перечитав купу іеформації в інтернеті, але так і не знайшов адекватної інформації відносно пропорцій та фракцій наповнювача - гранітної крихти.

 

Єдине, що точно відомо, то це те, що відсоток смоли має бути 10 - 13% (в ідеалі 8%).

 

Можете звернутись навіть сюди http://pms.com.ua/#   і вони, думаю , дадуть відповідь на всі  питання, які вас цікавлять, якщо ви вірно  вкажите призначення кінцевого виробу. Часто зустрічається, що люди "шифруються", видимо боячись конкуренції, про призначення готового виробу і бажаючи отримати при цьому правильну відповідь.

 Можливо я помиляюсь, але дане питання вас цікавить з метою виготовлення станини .:crazy_mini:

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, IMP сказал:

 

У вас хибна думка стосовно смол. Обидві не сприяють покращенню здоров'я і потребують працювати в захисному спорядженні і з усіма вимогами безпеки, в тому числі — вентиляції. Просто призначення в використанні усмол трохи різниться, завдяки їх хімічним та фізичним властивостям..

 

 

Можете звернутись навіть сюди http://pms.com.ua/#   і вони, думаю , дадуть відповідь на всі  питання, які вас цікавлять, якщо ви вірно  вкажите призначення кінцевого виробу. Часто зустрічається, що люди "шифруються", видимо боячись конкуренції, про призначення готового виробу і бажаючи отримати при цьому правильну відповідь.

 Можливо я помиляюсь, але дане питання вас цікавить з метою виготовлення станини .:crazy_mini:

На рахунок шкідливості сперечатись не буду. Звісно ж епоксидна смола теж не корисна, але працював з нею в невеликих кількостях без жодних засобів захисту і ніяких проблем не було.

 

З поліефіркою ж працював в протигазі, перчатках, костюмі і т.д. І навіть так вдавалось її нанюхатись. А одного разу додумався перевезти в машині напівсухий виріб і саму смолу. То за 20 хв так нанюхався, що цілий день погано було. В поліефірці стирол.

 

Але не хотілося б зводити тему до обговорення шкідливості смол.

 

На рахунок станини - все вірно. Але чим мені допоможуть продавці смоли? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

На рахунок станини - все вірно. Але чим мені допоможуть продавці смоли? 

В них — досить широкий асортимент смол, як одних, так і інших і вони точно знають призначення різних смол. Для пересічного покупця, здавалось би не зовсім відмінні цифри в характеристиках, мало про що говорять, зате для спеціаліста, який працює з цим кожен день, ці відмінності можуть багато чого говорити. Розробники будь-якої сировини або матеріалів розробляють нові ну дивлячись на стелю, аби збільшити асортимент продукції, а відповідно поставленим їм задачам і конкретним вимогам. Ось тому вони скоріше і кваліфікованіше можуть вам дати пораду в виборі.

 Це — правда моя власна думка, яка не являється істиною в останній інстанції.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, IMP сказал:

В них — досить широкий асортимент смол, як одних, так і інших і вони точно знають призначення різних смол. Для пересічного покупця, здавалось би не зовсім відмінні цифри в характеристиках, мало про що говорять, зате для спеціаліста, який працює з цим кожен день, ці відмінності можуть багато чого говорити. Розробники будь-якої сировини або матеріалів розробляють нові ну дивлячись на стелю, аби збільшити асортимент продукції, а відповідно поставленим їм задачам і конкретним вимогам. Ось тому вони скоріше і кваліфікованіше можуть вам дати пораду в виборі.

 Це — правда моя власна думка, яка не являється істиною в останній інстанції.

Ну по сиолі то вони можуть підказати.

 

А от з пропорціями наповнювача навряд чи :)

 

А мене саме це питання цікавить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Ну по сиолі то вони можуть підказати.

 

А от з пропорціями наповнювача навряд чи :)

 

А мене саме це питання цікавить.

 

 Тоді вам на інший форум, до спеціалістів по "смертельним справам" :P , або чий асортимент — вироби "на гробики":P , або вони ще себе називають спецами з полімербетону )))

 Там, на мою думку, впливають багато чинників, як по смолах, так і по зв'язуючих...

IMG_20210321_105108.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Я тоже задумывал такое...лить станину с полимербетона....А вот пропорцию я и не планировал искать по интернете....потому как фракция щебня,отсева,песка  не может бить точна ,Например в торгомле указивают фракцию мелкого шебня 15-20мм....а вот какой размер преобладает в куче этого наполнителя уже вопрос..,а от этого зависит сколько надо добавлять более мелкой фракции уже отсева ...и дальше песка....

  Я планировал все  это просчитать эксперементально...В эмкость (ну например ведро 10литр.)

1. Засипать до  определенного уровня сначала самую крупную фракцию наполнителя (щебня например фракции 15-20мм) взвесить на весах полученое количество...(например получилось 10кг.)

2. Постепенно добавлять, перемешивая,  более мелкий отсев,до  заполнения пустот образовавшихся между крупной фракцией наполнителя, контролируя уровень смеси натолнителя (чтоб он не начал подыматься выше метки уровня (выше то уже будет излишняя порция отсева)

Опять взвешиваем  (например получилось уже 15кг15-10= 5кг. отсева получается необходимо для пропорционального заполнения пустот...).

3,Добавляем песок для заполнения пустот оставшихся между щебнем отсева, так же контролируя уровень...И опять взвешиваем ...

Допустим теперь у нас 18кг. вес смеси наполнителя.    18-5-10=3кг вес необходимого песка..

 4. Ну и на конец берем небольшое количество получившийся смеси 1кг в небольшую емкость (удобне будет посуда повыше) И добавляем эпоксидку (или что там будет применяться как связующее) также как и выше контролируя по уровню, (без привышения) и Опять взвешиваем получившуюся смесь....допустим получилось 1.3 кг. ..... 1.3-1=0,3кг  необходимо эпоксидки для приготовления 1,3кг готовой смеси для заливки в форму станины..

(Если *жаба давит* ,жалко тратить эпоксидку для эксперементов....можно и воду залить в наполнитель....Но тогда расчеты будут не такие точные...Вода и эпоксидка имеют разную весовую плотность...)

С этого эксперементального 1.3кг с заливки  получится небольшая заготовка на которой можна поэксперементировать,проверить и а прочность, и сделать разрез вдоль, чтоб посмотреть в разрезе что получается...

Я думаю такой метод более точный по отношению к материалам которые будут в наличии ,для приготовления смеси... 

( Весь этот процес желательно делать на вибростоле,для более точной усадки наполнителя между собой...)

IMG_20210321_143400.jpg

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@DSDDSD

Дякую. А чому щебінь, відсів, пісок, а не фракції граніту ? Заради здешевлення чи немає суттєвої різниці?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
50 минут назад, DSDDSD сказал:

 Я тоже задумывал такое...лить станину с полимербетона....А вот пропорцию я и не планировал искать по интернете....

читал когда-то совет для изготовления бетонной смеи

 

отмеряют какое-то количество щебня, потом  щебень заливают водой, пока не заполнится емкость - это нужное количество песка

 

потом в этот песок наливают воду - это нужное количество цемента

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Borisovith сказал:

читал когда-то совет для изготовления бетонной смеи

 

отмеряют какое-то количество щебня, потом  щебень заливают водой, пока не заполнится емкость - это нужное количество песка

 

потом в этот песок наливают воду - это нужное количество цемента

 Принцип тот же. определить объем пустот, чтоб знать нужное количество следующего материала в пустоты предыдущего..

 Изготовление бетона на основании цемента для строительства мы можем немножко ошибаться в пропорциях,там это не столь критично  как в изготовлении станины с полимер бетона,....мы же хотим и стремися полутше сделать...(а плохо оно и так получится)...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
55 минут назад, Reiter сказал:

@DSDDSD

Дякую. А чому щебінь, відсів, пісок, а не фракції граніту ? Заради здешевлення чи немає суттєвої різниці?

Так щебень и отсев и  имеется ввиду гранитный,его фракции.....9_9 не известняковый же применять....можно еще мраморный, тоже вариант...мрамор помягче...сверить установочные отверствия будет легче....а по крепости вполне достаточный...

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, DSDDSD сказал:

Так щебень и отсев и  имеется ввиду гранитный,его фракции.....9_9 не известняковый же применять....можно еще мраморный, тоже вариант...мрамор помягче...сверить установочные отверствия будет легче....а по крепости вполне достаточный...

 

Сам тупонув :)

Той щебінь, що продається на кожному кроці і який ми використовуємо для звичайного бетону виходить і є гранітним ? :) 

Думав це просто подрібнений камінь, а для полімерграніту треба саме гранітні фракції.

 

Просто не дуже знаюсь на гірських породах...

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Reiter сказал:

Сам тупонув :)

Той щебінь, що продається на кожному кроці і який ми використовуємо для звичайного бетону виходить і є гранітним ? :) 

Думав це просто подрібнений камінь, а для полімерграніту треба саме гранітні фракції.

 

Просто не дуже знаюсь на гірських породах...

 

 

Так и есть....он самый... Наберив Ютубе в поиске, изготовление станин с полимербетону или просто станины с бетона,  найдеш роликов как люди делают...там многие показывают...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, DSDDSD сказал:

Так и есть....он самый... Наберив Ютубе в поиске, изготовление станин с полимербетону или просто станины с бетона,  найдеш роликов как люди делают...там многие показывают...

Відео купу передивився. І головне питання по пропорціях лишилося :)

Ви надали корисну інформацію по пропорціях. Мабуть доведеться експерементувати....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для бетону добре підходить щебень червоного відтінку.  А ще можна подумати над додаванням стальної фібри.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ці пропорції 13-8% це той рівень, до якого слід прагнути. Без вібрації і правильного перемішування фракцій у виробі буде величезна купа пустот, які заповнить епоксидка, як наслідок її відсоток буде суттєво вищим, а характеристики виробу гіршими. Без комбінації вібростолу і вакууму у виробі ще й будуть повітряні пустоти, які теж матимуть реальний відсоток в об'ємі. 

Експеримент із відром це чудова ідея. Виробники ж відсоток об'єму вказують, а не маси, хіба ні? Тобто готуємо суміш із різних фракцій, засипаємо у відро, трясемо для ущільнення і заливаємо водою. Якщо влізе літр води, перший етап пройдено успішно. Наступний етап це перемішування всього із епоксидкою, і вкладання у ємність позбуваючись повітря. На цей експеримент треба всього лиш 1.5 літри епоксидки, це не страшні гроші, щоб їх економити і пробувати з ходу лити всю станину.

Я не думаю, що заради однієї станини варто починати всі ці танці. Треба або купляти послугу в тих, хто вже робить це добре, або планувати одразу відливку кількох станин. Відповідно будувати вібростіл і вакуумну камеру, це не такі вже і страшні речі, але необхідні для якісного виробу. Пористий полімербетон до сраки, краще не починати. 

Тру прокачані ливарники вибирають наповнювачем не граніт, а кварц.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Наливайко сказал:

ці пропорції 13-8% це той рівень, до якого слід прагнути. Без вібрації і правильного перемішування фракцій у виробі буде величезна купа пустот, які заповнить епоксидка, як наслідок її відсоток буде суттєво вищим, а характеристики виробу гіршими. Без комбінації вібростолу і вакууму у виробі ще й будуть повітряні пустоти, які теж матимуть реальний відсоток в об'ємі. 

Експеримент із відром це чудова ідея. Виробники ж відсоток об'єму вказують, а не маси, хіба ні? Тобто готуємо суміш із різних фракцій, засипаємо у відро, трясемо для ущільнення і заливаємо водою. Якщо влізе літр води, перший етап пройдено успішно. Наступний етап це перемішування всього із епоксидкою, і вкладання у ємність позбуваючись повітря. На цей експеримент треба всього лиш 1.5 літри епоксидки, це не страшні гроші, щоб їх економити і пробувати з ходу лити всю станину.

Я не думаю, що заради однієї станини варто починати всі ці танці. Треба або купляти послугу в тих, хто вже робить це добре, або планувати одразу відливку кількох станин. Відповідно будувати вібростіл і вакуумну камеру, це не такі вже і страшні речі, але необхідні для якісного виробу. Пористий полімербетон до сраки, краще не починати. 

Тру прокачані ливарники вибирають наповнювачем не граніт, а кварц.

Простий вібростіл зібрати із лайна і патиків не проблема :)

 

На рахунок кварцу зустрічав відео на ютубі. Виходить гарно, рівнентко, але я дуже сумніваюсь, що без більш крупних іракцій буде достатня міцність....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На немецком форуме есть большая тема по полимер бетону более 300 страниц с пропорциями и проверками на прочность ссылку пока не найшов если у кого  е киньте.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, ОЛЕКСА сказал:

Для бетону добре підходить щебень червоного відтінку.  А ще можна подумати над додаванням стальної фібри.

А почему именно красный,проконсультируйте если вы в курсе,,,я почему то думал что он весь (по цвету) с одинаковыми свойствами...Без больших отличий....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А я дома тягаю тот гранит,(разных цветов)... строю забор и не почувствовал что он разный....:D...

А сколько можно было бы сделать станин......9_9

IMG_20180101_112307.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Червоний і зелений граніт самий твердий, потім чорний по твердості. Самий легкий сірий граніт називається "покостовка", відповідно і по твердості мягший за остальні. Може вам буде простіше купити кусок гранітної плити і з неї зробити станину?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Partas сказал:

Червоний і зелений граніт самий твердий, потім чорний по твердості. Самий легкий сірий граніт називається "покостовка", відповідно і по твердості мягший за остальні. Може вам буде простіше купити кусок гранітної плити і з неї зробити станину?

Ясно теперь....А на счет купить..это не мне необходимо...Это автору темы....У меня пока главный вопрос реставрация двух  древних заводских станков. токарник и фрезер..потом уже может и будет вопрос, делать станину под более крепкий ЧПУ фрезер ,(пока у меня он есть самодельный и хлипенький..).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Partas написав:

Може вам буде простіше купити кусок гранітної плити і з неї зробити станину?

Так то воно так ...

https://www.youtube.com/watch?v=OKyZk8XoAa0&list=RDCMUCL7byCYGgccint3i8tSjDSA&start_radio=1&rv=OKyZk8XoAa0&t=172

 

Але автор повинен хоче дійти до того своїм шляхом, через свої граблі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Partas написав:

Червоний і зелений граніт самий твердий

У якості заповнювача,  ота відносна різниця в твердості, не грає ніякої ролі.

Бо навіть найм'якший з гранітів, все єдно є набагато твердішим за сам зв'язуючий клей,

- смоли у даному випадку.

 

А от радіаційний фон у червоних порід граніту - найвищий.

Це більш суттєво, на мою особисту думку.   

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розбивав я памятник, який заливали вже на кладовищі десь у 60 роках, вилитий у формі дерева там же,  так цікаво було то що били два дні поки розбили. Такого бетону я ніколи не зустрічав, набагато крепший за граніт, блок, панель перекриття набагато легше розбити ніж ту штуковину завбільшки як пральна машина. Бетон з синього цементу, яким заливали під водою, і щебінь маленький. З розмахом кувалдою човпеш і тільки краску здираєш, і перфоратор 1.5 кВт не бере. З такого б армовану станину можна відлити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку