Ioan

Сверління нержавійки

15 повідомлень у цій темі

Вітаюсь

Порадьте сверла по нержі

Сверлити дрібні деталі, діаметр сверла 1,3мм

Перепробував різні Р9, Р18, р6м5к5, ще якісь кобальтові і титанові

Сверлить  5-10 отворів і сверло червоніє від перегріву і тріскає. Думав спробувати з СОЖ працювати, але це буде дуже довго, а роботи багато(десятки тисяч отворів в місяць)

Колись була така ж біда з титаном, але якось взяв прості р6м5 по гривні(воронені) і сверлиться добре

А от з нержою не виходить

Може хтось підкаже виробника?

І дуже важливий момент, що треба саме 1,3мм, 1,2 або 1,5 не підходить, що дуже ускладнює вибір

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для печатных плат ВК6 попробуйте, там разные ф есть, 1,3 точно, даже тут в барахолке. Только хрупкие, без биений шпиндель.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ioan написав:

а роботи багато(десятки тисяч отворів в місяць)

Треба вирішувати кардинально - міняти технологію виготовлення деталей.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@ig3757 маю вк6м. Ними ст3 тяжкувато в таких об'ємах. Сльніше нажав і летять. Не варіант, на жаль.

4 минуты назад, технократ сказал:

Треба вирішувати кардинально - міняти технологію виготовлення деталей.

Думав за лазер, але термін окупності - роки

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нержавійку можна сверлити так само як звичайну сталь тим самим свердлом навіть простим р6м5 але з двома відмінностями - 1) охолодження потрібно без варіантів. Саме охолодження а не змащування, капнути каплю сож нічого не дасть. Потрібно поток охолоджуючої рідини. 2) оберти потрібні менші ніж для звичайної сталі. Приблизно в 2 рази.

 

Вся суть проблеми заключається в тому що нержавійка дуже швидко нагрівається локально прямо в зоні різання, погано передає тепло по тілу деталі, в результаті чого ріжуча кромка свердла дуже швидко перегрівається і миттєво тупиться, після чого перестає сверлити взагалі, красніє ітд. Якщо тримати свердло холодним то нержавійка сверлиться нічим не гірше простої сталі.

 

Можете зробити експеримент - візьміть ванночку, на дно деревяшку, на неї лист нержавійки і заповніть водою. Спробуйте просверлити в такому вигляді у воді.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@jenkins я б з радістю охолоджував, якби це було можливо

На жаль, деталь надто мала, і враховуючи, що вона притискається до стола пальцем - це садомазохізм

Нижче фото кільця. Внутрішній діаметр 10мм, зовнішній 13мм. Зверху заклепочка, ось там якраз сверлиться отвір діаметром 1,3мм

Не все так просто

95084296_3273563659329395_1965731223422631936_n.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Без охолодження шансів сверлити немає зовсім. Нічим. Проблема не в свердлах. Проблема в локальному перегріві нержавійки. Я теж мучався з свердлінням поки не поняв в чому проблема.

Як проміжний варіант можна охолоджувати свердло в паузі між сверлінням. Тобто просверлили отвір - сверло в стаканчик з СОЖ або хоча б водою, сверлимо наступний отвір.

Але враховуючи розмір деталі я б пробував сверлити у ванночці.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@jenkins я колись з титаном так мучився, охолоджуючи. Але чарівним чином найдешевші сверла з ним справилися, при тому що з дорожчими був такий же ефект перегріву як і з нержою.

Тому, все ж надіюсь знайти сверла)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ioan написав:

я б з радістю охолоджував, якби це було можливо

шукати в китайців щось таке... Vortex Cooler

 

 

Змінено користувачем kratmel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Ioan сказал:

@jenkins я б з радістю охолоджував, якби це було можливо

На жаль, деталь надто мала, і враховуючи, що вона притискається до стола пальцем - це садомазохізм

Нижче фото кільця. Внутрішній діаметр 10мм, зовнішній 13мм. Зверху заклепочка, ось там якраз сверлиться отвір діаметром 1,3мм

Не все так просто

95084296_3273563659329395_1965731223422631936_n.jpg

До стола, пальцем? Десятки тысяч раз?  Проблема сверления решается другими методами, а потом уже к сверлам претензии предъявлять можно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Константин Е Угу, я ж абсолютно випадково просверлив сотні тисяч деталей з сталі та титану. І тут треба все другімі мєтадамі рєшать. Бо це ж нержа, в самам та дєлє.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 часов назад, Ioan сказал:

Вітаюсь

Порадьте сверла по нержі

Сверлю кобальтовыми, не быстро, с маслом.

Как выше уже советовали, нужно охлаждение-смазка.

вот для примера:  время 7-30 - как раз сверлят нержавейку...

 

https://www.rinscom.com/articles/smazki-dlya-sverleniya-metallov/  написан состав "сульфофрезол + олеиновая кислота" - оба компонента доступны.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мне когда - то нужно было просверлить трубу профильную из нержи (2мм), отверстие 20мм. Из инструментов китайское центровочное сверло и коронка 20мм, производства так-же Китай. Одну сторону центровочного сверла спалил на четвертом отверстие (да, отверстий нужно было 26). Коронкой пробовал сверлить с охлаждением воздухом с компрессора, но скорость сверления никакая. После начал капать в место сверления олеиновую кислоту и дело пошло. Вгрызалось как в масло )).

Змінено користувачем JekaB
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всім дякую, буду всеж з олеїнкою мучитись

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку