RoMANIAC

Поможіть налаштувати Овен ТРМ251Щ1.PPP

25 повідомлень у цій темі

Доброго дня

Пів року тому купив ПІД регулятор Овен ТРМ251Щ1,РРР, коли обирав конфігурацію в консультанта просив допомоги оприділитися і що взяти: для початкових експериментів взяв твердотіле реле Kippribbor  в них на сайті.

 

В суботу пробував це все скрутити і запустити, і відкалібрувати, але щось не пішло.

 

Канал К1 просто клачає і не включає твердотіле реле, пробував міряти напругу, мультиметр на змінному струмі показує стрибки до 0,5-1,5 В і все

З теормопарою також ще не дуже розібрався 9прикиплячій воді показувало 93 градуси)

 

 

trm251.png

trm251_sp1.gif

photo_2021-05-09_10-09-59.jpg

IMG_1993.MOV

photo_2021-05-08_17-55-49.jpg

photo_2021-05-08_16-35-29.jpg

photo_2021-05-08_13-57-18.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трохи дивна у вас конфігурація....

1. PPP в кінці назви регулятора означає, що виводи 3-4, 5-6 та  7-8 просто попарно замикаються між собою коли регулятор посилає сигнал для їх спрацьовування.

2. Ви не вказали, що у вас за твердотіле реле (треба фото) - якщо воно з стандартним входом 5-32В постійного струму - то працювати з цим регулятором без стороннього джерела живлення воно не буде.

3. Чому обрали саме цей девайс? Вам потрібне регулювання температури із зміною заданої температури в часі? Чи можливо просто регулювання температури?

4. Яку точність підтримання температури вам потрібно і чи маєте чим перевірити дійсну температуру яку міряє регулятор?

 

П.С. Читання інструкції до цього регулятора потребує трохи нервових витрат...

П.П.С. Для простого регулювання температури (без часу) я б рекомендував REX-C100 в комплекті з твердотілим реле дуже навіть бюджетне рішення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Десь забув додати твердотіле реле, реле на 220 В змінного струму, на пряму від 220 працює

SSR.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kratmel написав:

Трохи дивна у вас конфігурація....

1. PPP в кінці назви регулятора означає, що виводи 3-4, 5-6 та  7-8 просто попарно замикаються між собою коли регулятор посилає сигнал для їх спрацьовування.

2. Ви не вказали, що у вас за твердотіле реле (треба фото) - якщо воно з стандартним входом 5-32В постійного струму - то працювати з цим регулятором без стороннього джерела живлення воно не буде.

3. Чому обрали саме цей девайс? Вам потрібне регулювання температури із зміною заданої температури в часі? Чи можливо просто регулювання температури?

4. Яку точність підтримання температури вам потрібно і чи маєте чим перевірити дійсну температуру яку міряє регулятор?

 

П.С. Читання інструкції до цього регулятора потребує трохи нервових витрат...

П.П.С. Для простого регулювання температури (без часу) я б рекомендував REX-C100 в комплекті з твердотілим реле дуже навіть бюджетне рішення.

1, я намагався в цьому розібратися, не раз телефонував консультуватися на овен, вони типу допомогли вибрати таку конфігурацію

2, я вже фото докинув, керуючий сигнал для реле 90-250 VAC на пряму від меежі працює, діодну лампочку запускає

3, люди в фб порекомендували подивитись на овен, сам овен запропонував модель трм251, мені потрібно для термообробки алюмінію, а одни із сплавів який планується обробляти потребує ступінчатого старіння (для прикладу 4 години при 90 градусах, потім 6 годин при 160 градусах)

4, думаю не більше +- 5 градусів, хоча би хотілось менше, в наявності чим перевірити не маю

 

 

з потіжністю буду експериментувати: розрахунки кажуть що мені треба 25-30 кВт, але дехто каже, що мені і 10-15 кВт мало би хватити,

 

термообробка алюмінію 525 градусів витримка 15 хв, штучне старіння 170 градусів - 8-12 годин і остигання з піччю

 

Об"єм печі десь 440 літрів, плити шпг-450, точщинга 100 мм, планую ще ззовні обшити мінватою додатково

порошкова покраска 200 градусів витримка десь 30 хв

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте. У вас выходные ключи релейные. Для управления оптосимимтором нужно подать напряжение 6-24 в от источника питания. Проверьте соответствия термопары в настройках прибора.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ник111 написав:

Здравствуйте. У вас выходные ключи релейные. Для управления оптосимимтором нужно подать напряжение 6-24 в от источника питания. Проверьте соответствия термопары в настройках прибора.

З вихідним елементом вже піказали, що треба включити в коло з живлення оскільки внутрішнє реле лише замикає контур, а не подає живлення, але в мене твердотіле реле на 220 В, а не на постійни струм 6-24 В

 

Стосовно налаштувань термопари, можете підказати яке налаштування краще вибрати? 

в мене по памяті хромель алюмель до 800 градусів

 

photo_2021-05-10_15-56-39.jpg

photo_2021-05-10_15-56-44.jpg

photo_2021-05-10_15-56-48.jpg

photo_2021-05-10_15-56-50.jpg

термопара.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ТХА (К) если хромель-алюмель. См. паспорт на термодатчик.http://www.termonika.ru 

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

так, з включенням релюхи розібрались, але тепер ще треба розібратися з налаштуваннями включення самої релюхи, вона не включається і тримає і в ключається періодами приблизно 1  сек включена 1 сек виключена, коли включаю автоналаштування тоді релуюху замикає і вона тримає, а не клацає, а в робочому режимі чогось клацає 

 

І термопара щось не точно показує хоча вибрав в налаштуваннях E__K    - /ТХА(K)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Попробуйте поменять подключение концов компенсационного кабеля. А режим работы реле задаёт пид регулятор, при увеличении разницы между заданной и фактической температурой время включения реле будет увеличиваться вплоть до постоянного включения.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перший запуск на пів печі вважаю вдалим, необхідна температура досягнута, вихід на режим 1,5 год (~210 л, ~12,5 кВт) і то з величезними шпаринами, ще торець печі до кришки (дверей) треба вирівнювати.

П.С. спіралі з господарського магазину 2,5 кВт  по 20 грн за штуку O.o9_9

 

photo_2021-05-12_18-46-05.jpg

photo_2021-05-12_20-09-41.jpg

Доречі релюха не клацала, статично закнулась, почала клацати останні 5 градусів, в мануалі найшов що режим під регулятора можна перемкнути на режим вкл/вкл і все, щоб не клацало, але як це зробити ще не зрозумів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, RoMANIAC написав:

статично закнулась, почала клацати останні 5 градусів, в мануалі найшов що режим під регулятора можна перемкнути на режим вкл/вкл і все

в закритій і теплоізольованій печі без ПІД важко не перескочити на багато задану температуру...

Тому доізольовуйте, що можна і тест на закритій...

Якщо не перескочить завдання (явище перерегулювання) більше ніж 5 градусів то нічого не робіть нехай живе своїм життям...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, kratmel написав:

в закритій і теплоізольованій печі без ПІД важко не перескочити на багато задану температуру...

Тому доізольовуйте, що можна і тест на закритій...

Якщо не перескочить завдання (явище перерегулювання) більше ніж 5 градусів то нічого не робіть нехай живе своїм життям...

З цими спіралями що в мене зараз (за 20 грн штука, діаметр дроту, певне, 0,5-0,7 мм) думаю важко буде перескочити, адже в них інерційність дуже мала. 
 

по режиму в мене діапазон 515-525 градусів, тобто вже маю +- 5 градусів

 

крім того в під регуляторі є автоналаштування, тепер я зрозумів для чого:

там можна виставити максимальну температуру процесу і максимально допустиму похибку, і я так розумію ПІД регулятор самоналаштовується на режим включення виключення в залежності від інерційності системи. 
 

Сьогодні займусь під гонкою щільності прилягання ну і ще пару раз поганяю по режимах. 
 

завтра хочу перу деталь спробувати обробити в режим Т6: загартування + штучне старіння. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На твердотелку очень советую поставить вентилятор, чтобы постоянно её обдувал. Хотя бы маленький из того, что всегда дома валяется. Перегрев очень сокращает их время службы.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, oleg992 написав:

На твердотелку очень советую поставить вентилятор, чтобы постоянно её обдувал. Хотя бы маленький из того, что всегда дома валяется. Перегрев очень сокращает их время службы.

Я пробував її рукою, тепла, але точно не гаряча. Стоїть на радіаторі. Точно треба вентилятор при температурі нехай приблизно 40 градусів?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дешево і сердито, для експериментів саме то. Цікаво скільки проживе??? І інерційність дуже низька. 
 

до прикладу фехраль на ~8-8,8 кВт нарахували на 2100 грн

EC66D9CB-BF3F-4256-9C93-C2FFA730423D.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, RoMANIAC написав:

Цікаво скільки проживе???

Стільки скільки буде випаровуватись поверхня..... Якщо спіралька в кварцевій трубці - тоді набагато довше.

Думаю, що головний фактор - температура - у вас 500градусів. Тому трохи поживе...

На рахунок налаштування ПІД - плюсую за уважне читання інструкції... Вона в Овена така, що  читати хіба наніч перед сном.

Налаштуєте і буде працювати.

 

З досвіду колупання печей гартування невеликих західного виробництва - там на відпуск і гартування - як мінімум два окремих налаштування ПІД (там в контролері була можливість запрограмувати декілька діапазонів нагріву і окремо для кожного з них провести автоналаштування) - коли мусив замінити контролер - то поставив два (один в паразитному режимі читав температуру з аналогового виходу іншого)   - бо переклацювати настройки ПІД для високої і низької температури місцевий персонал постійно забував... Тому зробив перемикач - гартування -відпуск (по двох виходах на одне твердотіле реле)  і питання вирішилось.

 

Тому мені цікаво як налаштує вашу пічку Овен для високої і окремо для низької температури.  Чи буде різниця.

В мене була дуже суттєва - правда температури були поза 1000гр і близько 300гр.. Але факт, що з відпуском були проблеми на налаштуваннях для гартування.

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, RoMANIAC написав:

Точно треба вентилятор при температурі нехай приблизно 40 градусів?

Головне поставити радіатор ребрами вертикально - тобто прикрутити на вертикальну стінку і не поперек руху повітря.

Мені подобається рішення з тих же печей гартування (вище) - там радіатор (ребра лише з одної сторони  -інша пласка) через прокладку по контуру плоскою стороною прикручено до шафи керування.

В шафі отвір для того щоб бачити пласку поверхню.  Тобто сидить дівчина в коморі (твердотіле реле), а коса її надворі - радіатор своїми ребрами.

 

П.С. Мені дуже "подобається" випадок коли твердотіл на радіаторі (з вентилятором) разом з регулятором ставлять в герметичну шафку 300х300х150мм і керують пічкою 10кВт. В середині Ташкент навіть за наявності вентилятора. 

 

 

Змінено користувачем kratmel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перша деталь термооброблена.

Повторюсь: піч наразі в положенні лечажи, щоб її накривати, так як завіси ще не зробив, і в середині стоїть перегородка на зменшення об"єму в двічі (повний об’єм ~420 л)

 

Щільність прилягання кришки підігнав і спіралей докинув: 17,5 кВт

з 20 до 400 ~15хв

режим автоналаштування на 520 хв здійснився менше як за 30 хв (включив і пішов, прийшов все завершилось)

перед тим було  12,5 кВт, щілини і 1,5 години до 525 градусів. 

 

термообробка маятника елетробвйка на 10 кВт

 

сплав 6082

 

загартуваннЯ і штучне старіння.

по відчуттях маятник став жорсткішим ніж був після зварювання і природнє старіння, далі польові тести ))

 

photo_2021-05-15_22-23-14.jpg

Змінено користувачем RoMANIAC
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть що краще і чи варто дати на ущільнення прилягання дверей пічки???

читав що міністра працює до 700 градусів. 
 

І ще одне питання: дуже би хотілось ті шпгт плити зверху чимось оплакувати, щоб з них не сипались порохи. Чи якоюсь ґрунтовною пропитати!!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Обробив в пятницю маятник підвіски електробайка, в неділю потестив байк на трасі мотокроса - все тримається, нічого не погнулось (то що проми розтрощило, то проблема промів xD)

Буду тепер печі надавти товарний вигляд ))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, RoMANIAC написав:

Буду тепер печі надавти товарний вигляд

Пане Романе вітаю. Підкажіть будьласка по шпгт, є дешевші, є дорожчі, між ними є реальна різниця? Як розрізнити дешевшу від дорожчої? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ZeS написав:

Пане Романе вітаю. Підкажіть будьласка по шпгт, є дешевші, є дорожчі, між ними є реальна різниця? Як розрізнити дешевшу від дорожчої? 

Нажаль не спеціаліст, сам вперше купував.

Відносно ціни пояснили одну річ: є випалені, вони дорожчі, якщо хочете працювати 800-1200 градусів, краще барти їх або брати не випалені дешевші і самому випалювати

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку