Vadym

Прошу поради, конус 170 градусів на токарному

16 повідомлень у цій темі

Всім привіт!

Є ідіотське питання. Треба один раз точнути конус 170 на токарному. Поворот каретки не виходить, бо заважає штурвал поперечки. Деталь така, що в центрах не можна. Планую зняти нахрін штурвал поперечки і пришпилити її фрезерним прихватом. Можливо, є якийсь хитрий хід? 

Прохання не радити ЧПУ, ерозію, 3Д друк, лиття в космосі тощо. Я його так чи так якось вишкребу, але, можливо, є просте елегантне рішення?

IMG_20210510_210457.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може можна розвернути каретку(МП) штурвалом не до себе а від себе? Так, не зручно, але разово можна і потерпіти...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Sebra написав:

Може можна розвернути каретку(МП) штурвалом не до себе а від себе? Так, не зручно, але разово можна і потерпіти...

Там, зараза, теж не лізе взагалі...Без варіантів. Одразу спробував, хоча крутити було б ну, скажімо так, супергеморно...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Vadym торец большой, который нужно одработать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если чистота внутреннего конуса не критична, то поставить в резцедержку как ставите расточной, отрезной широкий резец, заточенный под нужным углом, подаёте продольной подачей. а ширина резца будет своего рода ограничителем и даст возможность контролировать зазор, довёл -не довёл. В итоге при правильныхуглах всё должно получится.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

@Vadym торец большой, который нужно одработать?

Діаметр широкого кінця, там де конус, 52мм, фасонний різець, перове свердло тощо - не вийде. Деталь тонка, силумін... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Виктор Смирнов написав:

Если чистота внутреннего конуса не критична...

На жаль, це посадка під лінзу. Чистота має бути більш-менш, "як чисто". Деталь - нижня частина тримача лінз для склеювання дублетів. Сенс в тому, що конічна поверхня дозволяє покласти туди лінзу будь-якого діаметра від 10 до 50мм. З боків вона притискається трьома упорами, які орієнтовані так само під кутом 5 градусів, тобто, універсальна система. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У ДМ був відосік. Про заточку ножів машинок для стрижки, здається.

Кут схожий був. Правда, опуклий.

Там пошукайте.

Змінено користувачем mmad2
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Берем стамеску шириной 32 мм отрезаем, зажимаем в резцедержку под нужным углом, работаем...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Vadym сказал:

Діаметр широкого кінця, там де конус, 52мм, фасонний різець, перове свердло тощо - не вийде. Деталь тонка, силумін...

Фасонником не обов'зково зразу "націлого". Можна ж ступінчасто підбирать, і вже вкінці так сказать, "пригладить". Раніше, коли робив шківи профілю Б, В. з підножного матеріалу, зачасту твердого, а станок "дробив", то якраз таким чином входив з положення. (прорізав відрізним канавку, а далі фасонником "в розбивку")

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я робив ось так ;) подача на поперечній вісі, а приспособа сама тягне суппорт.

З чого прийшлось зібрав опору для роліка, який котиться по клину з потрібним кутом. 

 

В вашому випадку можна і в задній бабці клин закріпити, щоб не точити на зворотніх обертах

 

 

А стосовно дублетів - можете в приват написати?

Змінено користувачем SS83
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

але мені цікаво - чому така оправка під склейку? класично оправа трубчаста, з контролем по бліку.

У вас виробництво дублетів? замовлення приймаєте?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин назад, SS83 написав:

я робив ось так ;) подача на поперечній вісі, а приспособа сама тягне суппорт...

А стосовно дублетів - можете в приват написати?

Дякую! На майбутнє спробую щось таке, поки що часу нема. Пишіть в приват, я їх не роблю серійно, лише іноді ремонт.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отже, зняв штурвал поперечки, застопорив її, проточив кареткою без проблем, чистенько. Не зважаючи на те, що силумін, а деталь приклеєна на різьбовий герметик, все норм.

Отака оправочка, ходить всередині шпінделя по різьбі, нижче-вище, це внутрішня частина, зовнішня іще не дороблена. Я не виробляю склейки, навіть малими об'ємами, лише іноді ремонт, пару разів на рік. Точити кожен раз оправку не хочу, роблю експеримент з універсальною. Далі - майже класика, блік, лазер, призма-куб, камера тощо...

IMG_20210511_102020.jpg

А! Всім дякую! І про фасонні різці забув написати, теж спасибі за підтримку, хотів сппобувати, але якось стрьомно було... Я не токар, кареткою вмію добре, хотілось прогнозованості.

Змінено користувачем Vadym
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Здорово, что всё получилось!

И здорово, что написали о полученном результате и как он достигнут.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку