Watson

Порадьте безударний дриль

26 повідомлень у цій темі

Доброго дня всім!

 

Хочу свердлити метал, як маленькі отвори звичайними свердлами, так і великі за допомогою коронок по металу. Ну, наприклад, просвердлити сталеву пластину 10 мм коронками 30 чи 50 мм для встановлення підшипника. Можливо, також колись захочу просвердлити в дереві отвір під динамік 10-15 см якимось свердлом-балеринкою чи гігантською коронкою. Якщо буде можливість просвердлити зрідка пару отворів в бетонній стіні без удара - то це буде приємним бонусом (це на випадок якогось ремонту). Також хочу свердлити сталеві труби коронками під різними кутами, щоб стикувати їх одна з одною.

 

Проблема в тому, що на ринку України відсотків 95% - це ударні дрилі. А я начитався про них поганих відгуків, що вони завжди мають люфт патрону, який в процесі експлуатації лише посилюється. Можливо, хтось мене тут переконає в протилежному.

 

Ті 5% безударних дрилів, що зустрічаються, мають або високі оберти (>=3000 об/хв) і малу потужність (400-500 Вт), або їхня шийка не дозволяє вставити їх у стійку, або вони мають швидкозатискний патрон.

 

Як я розумію, для коронок треба низькі оберти. Також я хочу ключовий патрон.

 

Хочу встановити в стійку. В мене вже є стійка Beking BG-6117, в якій висота кріплення для дриля приблизно 2 см.

 

Дриль має бути з якісними підшипниками без люфтів і биття патрону.

 

Я знайшов в інтернеті такі моделі:

 

Crown ct10127-13C --- високі оберти, швидкозатискний патрон, маленька шийка.

Vitals Master Um 1385BNlak --- швидкозатискний патрон і якийсь маловідомий бренд.

Tekhmann tld-13/950 --- маловідомий бренд і зустрічається лише в двох крамницях.

 

Може я упереджено ставлюсь до ударних дрилів? Може люфти - то інтернет-казки?

Якщо закрити очі на удар, то мені подобається моделі dwt sbm-810, dwt sbm-1050 dt, crown ct10130.

 

Дивився на Makita dp4010, але ціна кусається, плюс на шийці є зубці, які заважають встановленню у стійку.

 

Змінено користувачем Watson
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Був інтерскол 750 вт, купив в придачу радянський, ИЭ 1035, 420 вт,

так цей поживіший буде

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дриль-міксер Інтерскол Д-16/1050Р2

 і потужність і балеринку вам потягне.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ИЭ-1015

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Watson сказал:

але ціна кусається,

Бюджет то какой?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Watson написав:

Дивився на Makita dp4010

Користуюсь такою. Думаю зубці то дрібниця, їх же можна просто відпиляти.

Але з цінами справді якась дикість. Я її брав років 7 тому за 1400 грн здається, якщо нічого не плутаю...

А зараз... ще трішки докласти і можна вже більш менш верстат взяти.

3 години назад, Watson написав:

просвердлити сталеву пластину 10 мм коронками 30 чи 50 мм

Ви мабуть жартуєте :) Там на коробці пише - максимум - 13мм по сталі. Реально - 10мм максимум.

Коронка 50мм такою дрелькою - я не певен що по дереву потягне, яка там сталь... :)

 

Якщо ви вже налаштовані на дрельку, то може взяти радянську з КМ1- КМ2 ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Watson смотрите не на бренд а  наличие механических распределения скоростей, лучше с планетарной передачей....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, Quercus сказал:

Коронка 50мм такою дрелькою - я не певен що по дереву потягне, яка там сталь... :)

Makita HP2071 тягне коронку ф60мм у дереві, але тримати в руках вже некомфортно. Але вона з регулюванням і стабілізацією обертів. Без цього так тільки ватру можна розпалювати  :0ffa5e:

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я собі взяв ND-85 (від мутної фірми з Дніпра) - безударний, із патроном під ключ, і оберти низькі. Для "просверлити дірку" цілком згодиться. Для точних робіт є сверлильний станок.

Змінено користувачем Jason_dinAlt
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене десь о така робоча валяється:

В тч з патроном, можу на щось обміняти) 

 

Screenshot_20210614_212634_com.opera.browser.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щодо люфта патрону – особисто я, надивившись в ютубі оглядів з розбиранням, прийшов до думки, що в сучасних дрилях конструктори повністю забили на правила установки валів і вибірки люфтів в підшипниках, так що навіть якщо патрон від руки не люфтить, то радіальної жорсткості там все рівно кіт наплакав...

Радянські дрилі в руках не тримав, але там, наскільки я розумію, ще якось намагались вихідний вал зробити шпинделем, а не обертовим патиком

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для сверления маленьких отверстий нужны высокие обороты, для сверления больших отверстий- нужны низкие обороты шпинделя. Исходя из этого нужна дрель с двухскоростным редуктором. Совдеп рулит!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Найти универсальную дрель и для маленьких отверстий и для 100-миллиметровых коронок не получится, но дрели сейчас стоят не дорого, поэтому проще купить две.

 

А для коронок большого диаметра идеальный вариант это дрели типа ИЭ-1023, ИЭ-1305, ИЭ-1205 и другие из этой серии. Стоят они от 500 грн за б/у советских времён до 4-5 тысяч за новую (они до сих пор выпускаются под маркой Ребир).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У мене був радянський дриль у міцному металевому корпусі. У нього був один мінус - пробивало на корпус. Доводилося працювати у товстих гумових рукавицях.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години назад, Stebium1 написав:

Бюджет то какой?

 

Бажано щось не дуже дороге, 1500---2000 грн, ну 3000 грн максимум - якщо річ дійсно хороша і відповідає всім критеріям.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 година назад, akazukr написав:

В мене десь о така робоча валяється:

В тч з патроном, можу на щось обміняти) 

 

Screenshot_20210614_212634_com.opera.browser.jpg

 

Така штука лежить в мене на балконі, дісталась від діда. "Електросвєрлілка С480-Б", здається. Але вона пробиває на корпус, треба гумові рукавиці, плюс мастило там, мабуть, перетворилось на пластилін за 50 років. І вилка там якась дивна, велика, на 3 контакти, не кругла, з пласкими штирями.

 

Думав взяти щось сучасне, але схоже за характеристиками.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 година назад, Jason_dinAlt написав:

Я собі взяв ND-85 (від мутної фірми з Дніпра) - безударний, із патроном під ключ, і оберти низькі. Для "просверлити дірку" цілком згодиться. Для точних робіт є сверлильний станок.

 

І як вам цей дриль? Я бачив ролик на ютубі, де його розібрали, і з'ясували, що замість другого кулькового підшипника стоїть втулка. Погано. Десь читав відгуки, що шийка там може бути не 43 мм, як повезе. Тобто для стійки вона не дуже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години назад, Vip написав:

@Watson смотрите не на бренд а  наличие механических распределения скоростей, лучше с планетарной передачей....

 

Тобто дриль-шуруповерт з двома швидкостями, і високим моментом? Наприклад, як цей? - https://dwt.com.ua/elektroinstrument/setevye-shurupoverty/dwt-bm04-13-stg/

 

Я думав про такий варіант, але ці шуруповерти не зрозуміло як кріпити у стійку, там же нормальної шийки не має. Замість шийки там колесо з регулюванням. А свердлити від руки --- як точно тримати кут під 90 градусів?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Watson сказал:

Але вона пробиває на корпус, треба гумові рукавиці

Эта неприятность лечится довольно легко, нужно добраться до щеток и вымыть все вокруг щеточкой с бензином (по какой-то причине там вечно все засыпано графитной пылью) и изредка в целях профилактики эту процедуру повторять. и при необходимости заменить щетки. А так просто эту дрель грохнуть нужно постраться.Шнур(кабель) 3х поводный с занулением, отрежте его вилку с плоскими штырями и подключите к евро вилке вызвонив зануляющий провод.    

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Watson сказал:

ну 3000 грн максимум

https://metabo-ukraine.com/product/drel-metabo-be-751/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Watson Про шурик отписал в лычку. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Watson написав:

 

І як вам цей дриль? Я бачив ролик на ютубі, де його розібрали, і з'ясували, що замість другого кулькового підшипника стоїть втулка. Погано. Десь читав відгуки, що шийка там може бути не 43 мм, як повезе. Тобто для стійки вона не дуже.

Я не розбирав його, про внутрянку не можу нічого сказати, лише враження від експлуатації. 

1. Доволі потужний, "дурі" у ньому д0фіга, зі слабких рук може вирвати.

2. Гарантія 3 роки. Якщо не бояться давати таку гарантію, то мабуть недарма. Начебто шестерні у них з легованої сталі (так завіряє виробник). Експлуатую більше півроку, збоїв поки не було.

3. Шнур 4 м, це не метровий огризок як у зовсім дешевих китайських сверлилок.

4. Патрон під ключ, хоча наче є варіант і під самозатискний.

5. Відносно плавний пуск, при цьому крутячий момент навіть на низьких обертах при старті досить великий.

Про закріплення на стійці не думав, для мене не актуально. Стійка завжди програє сверлильному станку, відхилення буде 1-2 мм а то і більше. Хіба що сверлити якісь дірки, де точність ролі не грає.

Резюме - можна брати, якщо треба дриль "щоб був", і жаль платити багато грошей як за Макіту, ДеВолт чи Метабо. Жорстку щоденну експлуатацію у виробничих цілях він навряд чи довго витримає.

Змінено користувачем Jason_dinAlt
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лет 15 назад купил Макита. Завернул несколько тысяч саморезов, просверлил несколько сотен отверстий в металле. Последнее достижение в листе 7 мм коронкой высверлил 60 мм. Полет нормальный.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку