Reiter

Джентельменський набір для роботи з деревом

215 повідомлень у цій темі

Знаю, що це не зовсім профіль цього форуму, але все ж...

 

Нещодавно збудував бесідку 

З інструменту була лише електропилка ланцюгова, електролобзик та болгарка з регулюванням обертів для шліфовки, була іще дискова пила, але в процесі згоріла. 

 

Частково в темі піднімалось питання інструменту, але вирішив відділити мух від котлет. 

 

Це був мій перший досвід роботи з деревом такого роду. Маю на увазі створення чогось естетичного. Раніше з дерева робив лише прості споруди (гараж, теплиця). Сподобалось, зацікавило. Отримав досвід, побачив свої помилки. Наступного разу врахую.

 

Хочеться рухатись далі. Є думка спробувати зробити прості меблі в дім. Щоб були практичні, надійні і екологічні, а не з дсп.

 

Відповідно без інструменту ніяк.

 

Обов'язково куплю хорошу дискову пилу. Звісно ж потрібен ручний фрезер, лобзик. 

 

Під питанням електрорубанок. Думаю, ефективніше мати фуговальний верстат. Тим паче продаються готові дуже не дорого.

 

Для шліфовки та ж болгарка з регулюванням обертів. Наче не погано справляється. Чи краще стрічкошліфувальну машинку? Якщо так, то в чому її переваги?

 

Коротше які інструменти (верстати) є базовими і найнеобхіднішими для теслярських та не надто складних столярних робіт?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Reiter сказал:

Чи краще стрічкошліфувальну машинку?

Стрічкова не "малює" поперек волокон. І то, нею потрібно також старатись, щоб вийшло без царапин.

Потрібна і вібро. Для шпатлівки і т.д.

Меблі з дерева - це саме більше потрібно обладнання. Тому всього буде мало.

Фуганок - ті, що продаються, то не для столярки чи меблів. Для якісної роботи потрібен нормальний і довгий фуганок. Але для старту піде, майже, любий.

Обов'язково (повторюсь) рейсмус. Класний з валом "качан".

Циркулярка. Дуже бажано розкроєчна, вона вирішую кучу проблем. Є невеликі.

Фрезери, лобзики, стрічкові пилки, шліфувально-калібрувальний, токарні....

Все інше -  в залежності, яку саме меблю робити.

Я сам дуже давно загорівся меблями. Тільки доходило до потоку, одразу не вистачало якогось станка. 

Якщо для заробітку, я б порадив інші види робіт з деревом. Там станків потрібно менше.

Наприклад, ось до чого дойшов я. 

 

Це я робив "у дядька", який підхватив від батька. Що важливо, коли вони робили меблі, то замовлень було небагато, тим більше з дерева. 

Тут дерево і метал. Ще робили зі склом. Більш модно. В основному робили на Англію.

ПС. Зараз мода на комоди. )))

 

 

42198485_2080562245308968_1713450329128828928_n.jpg

64937383_2494339557264566_8514229651604766720_n.jpg

65106210_2494339493931239_5730388930176483328_n.jpg

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі, ось наш земляк 

В нього кучу чого можна підглянути. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Bogdan сказал:

Це я робив "у дядька", який підхватив від батька

Дуже гарно!

 

7 минут назад, Bogdan сказал:

Я сам дуже давно загорівся меблями. Тільки доходило до потоку, одразу не вистачало якогось станка. 

Якщо для заробітку, я б порадив інші види робіт з деревом. Там станків потрібно менше

Не для заробітку. Для себе і свого дому.

8 минут назад, Bogdan сказал:

Фуганок - ті, що продаються, то не для столярки чи меблів. Для якісної роботи потрібен нормальний і довгий фуганок. Але для старту піде, майже, любий.

Я говорив про ось такі варіанти, які можна довести до ладу

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/tsirkulyarka-fuganok-stanok-derevoobrobniy-IDLs0pv.html

 

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/fuganok-tsirkulyarka-IDLSnjR.html

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Такий станок можна самому зробити.

Але потрібен з регулюванням стола. 

Ще, дуже важливо, щоб клини були як стружколоми, або були стружколоми, ножі виступали над ними геть трішечки (пару мм). Тоді і столи будуть ближче.  Якщо взяти оті "чудики", то браку буде багато, а стружку нікуди буде дівати.

Можна тріхи лічити нормальним рейсмусом. 

Оці два станка задають весь тон роботі. Бо нинішні роботи, це склейка з брусків, без цих (нормальних) станків якості не буде.

Я робив фуганки. Можу підказати як краще його зробити. І з валом підмогнути за символічну ціну. Є і столи, якісні і не дуже, ті, що недуже також за символічну, але треба глянути, чи я їх не порізав на щось.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Bogdan сказал:

Такий станок можна самому зробити.

Але потрібен з регулюванням стола. 

Ще, дуже важливо, щоб клини були як стружколоми, або були стружколоми, ножі виступали над ними геть трішечки (пару мм). Тоді і столи будуть ближче.  Якщо взяти оті "чудики", то браку буде багато, а стружку нікуди буде дівати.

Можна тріхи лічити нормальним рейсмусом. 

Оці два станка задають весь тон роботі. Бо нинішні роботи, це склейка з брусків, без цих (нормальних) станків якості не буде.

Я робив фуганки. Можу підказати як краще його зробити. І з валом підмогнути за символічну ціну. Є і столи, якісні і не дуже, ті, що недуже також за символічну, але треба глянути, чи я їх не порізав на щось.

Там один, що я скинув з регулюванням одним гвинтом.

 

Про стружколоми поки не розумію як то має виглядати...

 

Чому дивлюсь на готові (точніш заготовки), бо дешевше ніж самому робити....

 

Хоча розгляну і такий варіант (робитт самому). Просто не маю на то багато вільного часу.... За інформацію по виготовленню правильного фуганка буду вдячний

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну для типовой мебели из ДСП практически ничего и не надо- это если раскрой на заказ. Прога-дизайн, сверлилка. Если по нормальному, то см. выше. Я начинал с циркулярки, ручного эл.рубанка, ЛШМ, сверлилки, стамески, ручные разные рубанки... Теперь появилось много чего: торцовка, рейсмус, фрезеры, ленточка, лобзик и т.д. И наверное самое необходимое- стружкосос (аспирация)! По ходу проджекта все станет ясно.? А так же клеи, шпатлевки, лаки, морилки. Терпение, художественный вкус (наверное тяжелей всего понять что должно получиться?) и куча времени.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ig3757 сказал:

Ну для типовой мебели из ДСП практически ничего и не надо- это если раскрой на заказ. Прога-дизайн, сверлилка. Если по нормальному, то см. выше. Я начинал с циркулярки, ручного эл.рубанка, ЛШМ, сверлилки, стамески, ручные разные рубанки... Теперь появилось много чего: торцовка, рейсмус, фрезеры, ленточка, лобзик и т.д. И наверное самое необходимое- стружкосос (аспирация)! По ходу проджекта все станет ясно.? А так же клеи, шпатлевки, лаки, морилки. Терпение, художественный вкус (наверное тяжелей всего понять что должно получиться?) и куча времени.

Нє, нє. Ніяких ДСП. Дерево!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тоді треба починати з токарного ))) . Ним одним можна робити готові деталі ))) .

Ще важливо - місце. Скільки б мені не говорили, що в гаражику можна робити все - в мене були гаражики, в які три станки не влізають... 

Ну і порада, це я в поляків пдглянув.  Роби обладннання більш мобільним (кілька однакових монтажних столів на колесах), також нароби козлики (штук вісім), і кілька возиків (навіть зі склеєнної фанери). Так дуже зручно в різних ситуаціях. 

Це ще про покраску не говорили )))) .

По собі знаю, наскільки це складний проект. 

Треба починати з мАлого і робити з тим, що є, бо не зрушиш пока все настягуєш))).
Щодо фуганку, то він і дуже небезпечний. Є на що звернути увагу при саморобках.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Bogdan сказал:

 

Щодо фуганку, то він і дуже небезпечний. Є на що звернути увагу при саморобках.

А що в ньому небезпечного? Це ж не циркулярка.

 

І ще на рахунок фуганку. Варіанти типу шкільних є сенс розглядати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

какой бюджет на станки?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если говорите, что фуганок не опасен, то даже и не пытайтесь что то начинать!? Хотя к некоторым понимание чувства опасности приходит с оторванными пальцами...

А ручной фрезер тоже игрушка??

И сперва надо бы определиться что делать, мебель какую, из чего (дуб, сосна, переклей, фанера, шпонованная, крашенная и д.т.), намалевать хотя бы в PRO100, прикинуть кое что к носу. Тогда и потребность в нужном струмэнте вырисуется. 

И для большего разумения есть отличные профильные форумы!

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ig3757 сказал:

Если говорите, что фуганок не опасен, то даже и не пытайтесь что то начинать!? Хотя к некоторым понимание чувства опасности приходит с оторванными пальцами...

А ручной фрезер тоже игрушка??

Зрозуміло, що будь-який інструмент чи верстат потенційно небезпечний. Але все ж. Якщо працювати без руеавів, звисаючих шнурків з толстовки і т.д., дошку тримати зверху і позад від ножа, то в чому небезпека?

 

1 час назад, ig3757 сказал:

И сперва надо бы определиться что делать, мебель какую, из чего (дуб, сосна, переклей, фанера, шпонованная, крашенная и д.т.),

Поки що сосна.

Стіл, стільці, тумбочка якась. Простенька кухня :)

 

 

 

1 час назад, Ganch_er сказал:

какой бюджет на станки?

Мінімальний для "спробувати"....

 

 

Ось цей фуганок + циркулярка сподобався.

 

Масивний, метал товстий, ціна адекватна, не далеко від мене....

 

І ось цей. Там зручно висота столу регулюється одним гвинтом.

 

Screenshot_20210630-202435_OLXua.jpg

Screenshot_20210630-202920_OLXua.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А ще ось така заготовка в моєму місті :)

 

Screenshot_20210630-203307_OLXua.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не треба воно Вам оте що на картинках. 

"Простенька кухня"...........

Шукайте і відновлюйте саме верстати якщо бюджет вкрай обмежений . Або киньтесь того ровЕра. Ні кухні, ні задоволення від процесу не буде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

Варіанти типу шкільних є сенс розглядати?

можна, але для дуже маленьких. Для тих же табуреток піде.

 

Щодо небезпеки. Десь 90% столярів з покаліченими пальцями і 90% - фуганок. 

Я як вирішив повчитись у "продвинутих", то запитав де досточки для фуганку, в них їх нема. Стоять два столяри, в одно два палці скалічені, в другого - п'ять, і посміхаються: "а навіщо вони?"...

 

Ось тема про пальці.

https://woodcraftsman.ru/index.php?topic=1695.0;topicseen

Десь там і я описував про свої три фаланги...

 

Неправильно починаєш. То не станки. То для стройки піде. 

Купи комбайн. Так простіше буде. Якщо на швидкість ставки немає, то комбайн піде. Не дивись на маленькі комбайни.

Почни з токарного, можна з СТД. Дороби його.

потім комбайн. 

Далі ручний - лобзик і фрезер, шліфувалка. Фрезера два: на 8мм (Фіолент навіть піде) і один на 12 мм (баксів за 200-300) - для цього стіл зробити - тоді піде майже все.

Ось тобі і набір.

6 минут назад, YuM сказал:

Шукайте і відновлюйте саме верстати

до речі, це дуже правильно. Це довше, але крім того, що вигідніше, я ще їх одразу модернізую. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось тобі зразок фуганка.

https://woodcraftsman.ru/index.php?topic=77031.msg1495604#msg1495604

Ножі там неправильно. Це для чорнової.

Надумаєш робити, дам підказки.

Цей на 4000 обертів. Вібрації нема. Є хитрість ))) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Табуретку, стол и даже простую кухню можно сделать при помощи обычного рубанка, стамесок, молотка, пилы и клея. Не верите??

Первые изделия. Лет 25, а то и раньше делал. Дуб, обрезки. Тогда ни фига у меня электроинструмента не было.

IMG20210630211025.jpg

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Табуретку, стол и даже простую кухню можно сделать при помощи обычного рубанка, стамесок, молотка, пилы и клея. Не верите??

Вірю. Перша така кухня буде готова роки через 2. Друга місяців 8. Японських відео таких багато. "залепательно". Як і робота ковалів. Я на Torbjörn Åhman підписаний. https://www.youtube.com/channel/UCSFaYYQzNMLo2U6rSNLpghg Релаксує.

Доречі, абычных рубанков, стамесок и молотков, як в подальшому виясняється, треба на суму не меншу ніж на комплект хороших верстатів хобійного класу від FELDER, MiniMax, Roek, Delta...... 

Змінено користувачем YuM
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, ig3757 сказал:

Табуретку, стол и даже простую кухню можно сделать при помощи обычного рубанка, стамесок, молотка, пилы и клея. Не верите??

Вірю. Але це буде довго

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
30 минут назад, Bogdan сказал:

Ось тема про пальці.

https://woodcraftsman.ru/index.php?topic=1695.0;topicseen

Десь там і я описував про свої три фаланги.

Ок. Вірю.

А як тоді працювати правильно щоб без травм? Бо мені воно нах не треба такою ціною....

 

23 минуты назад, Bogdan сказал:

Ось тобі зразок фуганка.

https://woodcraftsman.ru/index.php?topic=77031.msg1495604#msg1495604

Ножі там неправильно. Це для чорнової.

Надумаєш робити, дам підказки.

Цей на 4000 обертів. Вібрації нема. Є хитрість ))) 

Думаю взяти ось цю заготовку і доробити

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/stanina-fuganok-dlya-tsirkulyarki-IDM0IKT.html

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Думаю взяти ось цю заготовку і доробити

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/stanina-fuganok-dlya-tsirkulyarki-IDM0IKT.html

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ятак понял вам нужна самоделка,

вот массивная станина

https://www.olx.ua/d/obyavlenie/prodam-tsirkulyarku-IDLWivn.html/?sd=1&isPreviewActive=0&sliderIndex=6

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ganch_er написав:

ятак понял вам нужна самоделка,

вот массивная станина

https://www.olx.ua/d/obyavlenie/prodam-tsirkulyarku-IDLWivn.html/?sd=1&isPreviewActive=0&sliderIndex=6

 

шпон-паз поперек - есть. надабрать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, Reiter сказал:

Думаю взяти ось цю заготовку і доробити

нема там що дороблювати.

Столи мають бути не тонше 10мм. І то, я такі бракую. Стартую від 12.

В мене є пару валів забракованих, я їх планував порізати на фрезерні головки. Брав по двойній лома, так і віддам. Але через пару місяців зможу організуватись. Зараз загружений дуже. 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку