Reiter

Джентельменський набір для роботи з деревом

215 повідомлень у цій темі

До речі. Колись під замовлення робив комбайна маленького, то столи були алюмінєві. В роботі мені вони сподобались. Навіть купив назапас ))) . 

 

Якщо самопал - то краще роби сам. Або знайти недорого самопал на донора. Іноді попадають непогані. Але з нормальним валом і столами. Столи дуже важлива "деталь".

Якщо відновлювати - то заводський.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Ganch_er сказал:

ятак понял вам нужна самоделка,

вот массивная станина

https://www.olx.ua/d/obyavlenie/prodam-tsirkulyarku-IDLWivn.html/?sd=1&isPreviewActive=0&sliderIndex=6

 

Не впевнений, що мені треба циркулярка. Стрьомні вони мені :) Думаю можна обійтись ручною дисковою пилою для розпилу заготовок....

 

Фуганок як я зрозумів обов'язково має мати стіл з регулюванням висоти. Якщо цього немає, то це строгальний. Можливо мені буде достатньо поки що й такого. Просто треба буде робити більше проходів - а я не поспішаю....

 

Подивився відносно ТБ. Нічого складного. Окрім одягу треба мати пару штовхачів, щоб руки були в безпеці....

16 минут назад, Bogdan сказал:

Якщо самопал - то краще роби сам. Або знайти недорого самопал на донора. Іноді попадають непогані. Але з нормальним валом і столами. Столи дуже важлива "деталь".

Якщо відновлювати - то заводський.

А чим погана та заготовка? Там метал десь 10 мм на столі. Зробити ноги, захист і вперед...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, YuM сказал:

Вірю. Перша така кухня буде готова роки через 2. Друга місяців 8. Японських відео таких багато. "залепательно". Як і робота ковалів. 

Було зроблено ті дві табуретки за дні 2-3 по години три-чотири на день. Звісно якщо треба на продаж, гнати погонаж то довго. Можу показати свою першу кухню- з розробки до готового два місяці (півмісяця- проджекти малював і прогу вивчав), в середньому три-чотири години/день. Циркулярка 'Ребір' в режимі стола, рубанок 'Ребір', СШМ, фрезер та лобзик 'Фіолент', фанера, шпон, клеі. 

Так що не треба про відео і строки розказувати.?

Не з того  ТС починати треба. 

Та й профіль форуму не по темі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, YuM сказал:

Вірю. Перша така кухня буде готова роки через 2. Друга місяців 8. Японських відео таких багато. "залепательно". Як і робота ковалів. 

Було зроблено ті дві табуретки за дні 2-3 по години три-чотири на день. Звісно якщо треба на продаж, гнати погонаж то довго. Можу показати свою першу кухню- з розробки до готового два місяці (півмісяця- проджекти малював і прогу вивчав), в середньому три-чотири години/день. Циркулярка 'Ребір' в режимі стола, рубанок 'Ребір', СШМ, фрезер та лобзик 'Фіолент', фанера, шпон, клеі. 

Так що не треба про відео і строки розказувати.?

Знову ж: це хобі, для себе чи для продажу?

І що на тому фуганку фуговати? Двері робити чи дошку на підлогу? Як на мене рейсмус настільний типа Макітки (поле 300*160) набагато практичніше.

Не з того  ТС починати треба. 

Та й профіль форуму не по темі.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, ig3757 сказал:

Знову ж: це хобі, для себе чи для продажу?

І що на тому фуганку фуговати? Двері робити чи дошку на підлогу?

Як вже писав для себе. 

І дошку на підлогу і і інше....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І ще столярні струбцини. Всякой довжини. Багато! Їх завжди мало.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 часов назад, Reiter сказал:

 

 

Для шліфовки та ж болгарка з регулюванням обертів. Наче не погано справляється. Чи краще стрічкошліфувальну машинку? Якщо так, то в чому її переваги?

 

Коротше які інструменти (верстати) є базовими і найнеобхіднішими для теслярських та не надто складних столярних робіт?

 

1. Стрічкова шліфмашинка відрізняється від болгарки. Болгарка чистить швидко, але кругами які під лаком проявляється. А вот шліфмашинка має більшу площину для шліфовки. Вібраційною нелюблб працювати, бо коли прижимаєш до заготовки все трясеться.

2. Для початку для найпростішого щоб швидко щось робити і для більшості робіт потрібно мати хоть фуганок-циркулярка, ручний фрезер, шліфмашинка.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Любий верстат небезпечний. Фуганок, ви уже написали що в ньому небачите нічого небезпечного, але є нюанси. Все залежить від матеріалу який хочете обробляти. Головне щоб заготовка немала в собі шурупів, цвяхів бо зразу ножі пошкодяться. Ну і є ще такий нюанс що дрібні деталі сам ніж фуганка може вдарити деталь і вона відлетить назад. На рахунок циркулярки: сосна буває дуже сучковата і коли ви її розпилюєте по сучку то пів сука може полетіли прямо в вас або в око, тому бажано працювати в окулярах. Ну і ще бажано щоб було приміщення побільше. Я наприклад коли в гаражі роблю то пилюку видно всюди, а на селі у мене фуганок-циркулярка на подвірї то пилюки навіть невідчувається.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за поради.

 

Ось дивлюсь іноді роблять роликові прижими на фуганрк, що взагалі руками біля ножів не лазити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Reiter сказал:

Дякую за поради.

 

Ось дивлюсь іноді роблять роликові прижими на фуганрк, що взагалі руками біля ножів не лазити. 

Роликові прижими гарні лиш тоді коли ви робите одну операцію. Без прижимів швидше, бо дошку крутите собі як хочете, тай дошку від 25 мм можна руками прижимати, а вот уже тонше то уже бажано через якісь підставки, бо дошка може бути тріснута, а візуально ви того непобачили.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, Reiter сказал:

Дякую за поради.

Читаю про Ваші ломки ...

Єдине, що хотів би добавити до усього тут дуже доречно написаного.

 

Не поспішайте витрачати кошти!

 

Дуже отверезила би Вас екскурсія до столярки, да виробляють меблі.

Саме меблі, не лавки та табуретки, хоча й там потрібно багато обладнання та площі.

Не обманюйте себе, не починайте довготривалий та виснажуючий проект з нульовим результатом.

Краще накопити грошей. та купити готове, те що Вам потрібне зараз. 

 

Бо з тим набіром, що Ви обговорюєте можна буде виробляти "меблі"
за якістю аналогічні Вашому проектові з Альтанкою.

Не  більше.

 

Тим більше, що Вас "заносить" ще й у параллельний  тупиковий напрямок - робити всі верстати самотужки.

Є мазохізм,  буває ще садомазхізм, але це - ще крутіше.

 

Пам'ятаєте свій проект щодо шліфмашини для двох квадратних метрів підлоги ?

Обов'язково саморобної !

Який результат ?

 

Вибачайте за неприємні слова, але мені дуже шкода Ваших зусиль та коштів.

Не робіть помилок старших поколінь.

 

Тридцять разів поміркуйте.

Краще по\дьте з сім'єю на відпочинок.

А як приїдете, то воно й саме попустить.

Гарантую, ось побачите :D.

 

Ще раз вибачте.

 

 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще один отверезувляч.

Порахуйте кількість початих Вами проектів, та кількість доведених до практичного кінця.

Тоді зробіть висновки, для самого себе.

І пам'ятатйте про те, коли "заносить". 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, технократ сказал:

Читаю про Ваші ломки ...

Єдине, що хотів би добавити до усього тут дуже доречно написаного.

 

Не поспішайте витрачати кошти!

 

Дуже отверезила би Вас екскурсія до столярки, да виробляють меблі.

Саме меблі, не лавки та табуретки, хоча й там потрібно багато обладнання та площі.

Не обманюйте себе, не починайте довготривалий та виснажуючий проект з нульовим результатом.

Краще накопити грошей. та купити готове, те що Вам потрібне зараз. 

 

Бо з тим набіром, що Ви обговорюєте можна буде виробляти "меблі"
за якістю аналогічні Вашому проектові з Альтанкою.

Не  більше.

 

Тим більше, що Вас "заносить" ще й у параллельний  тупиковий напрямок - робити всі верстати самотужки.

Є мазохізм,  буває ще садомазхізм, але це - ще крутіше.

 

Пам'ятаєте свій проект щодо шліфмашини для двох квадратних метрів підлоги ?

Обов'язково саморобної !

Який результат ?

 

Вибачайте за неприємні слова, але мені дуже шкода Ваших зусиль та коштів.

Не робіть помилок старших поколінь.

 

Тридцять разів поміркуйте.

Краще по\дьте з сім'єю на відпочинок.

А як приїдете, то воно й саме попустить.

Гарантую, ось побачите :D.

 

Ще раз вибачте.

 

 

Дякую за поради. Багато в чому Ви праві. 

Але робити всі верстати я не збираюсь. Лише фуганрк - цього наразі мені буде достатньо для СПРОБУВАТИ. Бо купляти одразу промислове обладнання, не знаючи чи щось виходитиме це якось не логічно...

 

Ттм паче, що той фуганок проста річ, це не токарний по металу і не фрезерний. Продається чимало готових самопалів.

 

На рахунок шліфмашинки для підлоги. Нажаль ремонт знову відклався. Але тим не менше я все ж знайшов оренду паркетошліфувальної машини поруч. Тому в саморобній потреба відпала. Треба лише спочптку зняти фарбу з підлоги. І ось тут згадую одну з порад - прогнати дошки через фуганок нижньою стороною, без фарби. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не в курсі, що там з підлогою.  Але такі дошки не проганяють через фуганок. По-перше, за таке ніхто не візьметься, по-друге, то вже буде не полова дошка, і просто дошка, тобто некалібрована. Для підлоги потрібен рейсмус.

Не кажучи, що бази немає і не може бути. Про обробку на таких станках знятої дошки, також можна і не говорити.

Якщо фарба товстим слоєм, то її можна розігріти, зциклювати, потім відшлівувати ручною шліфувалкою.

Щодо шліфувалок, нові коштують недорого. Як приклад, в мене 5-ть штук, з них тільки дві нові купляв, дві б/у на цьому форумі і за символічну ціну.

 

Я б рекомендував, для серйозності старту, почати з рейсмуса. Самого його зробити "на колінці" нормального - не реально. Бачив сотні самопалів, з них пару штук нормальні. Тобто краще купити. А тут ще важливе питання - який. А потрібен моцний, оті маленькі тільки в пару до важковаговика можна брати, для дрібничок. Тобто потрібно шукати або вузли (дуже рідко), або на ремонт.  І потрібен хоча б на 250-300мм

Без рейсмуса - це не робота. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 часов назад, Bogdan сказал:

Надумаєш робити, дам підказки.

Цей на 4000 обертів. Вібрації нема. Є хитрість ))

Вмієте  Ви  заінтригувати.  Поділитеся  своїми  напрацюваннями ?   Є  стара  циркулярка  з  валом,  яка  дуже  проситься  під  відновлення,  то  будь  -  які  поради  не  будуть  зайвими.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Bogdan сказал:

 

Без рейсмуса - це не робота. 

Чи то лижі не їдуть чи то я....

 

Я не можу зрозуміти чому я не можу обійтись фуганком. Я розумію, що рейсмус обробляє дошку з 2х сторін одразу, але для нього всеодно треба робити базу на фуганку.

 

То чому якщо я нікуди не поспішаю я не можу зробити дошку з 4 рівними площинами під 90 градусів на рейсмусі? Прогнав 1 сторону - отримав базу, потім 90 градусів і так далі. За 4 проходи отримаю рівну дошку...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Reiter сказал:

Чи то лижі не їдуть чи то я....

 

Я не можу зрозуміти чому я не можу обійтись фуганком. Я розумію, що рейсмус обробляє дошку з 2х сторін одразу, але для нього всеодно треба робити базу на фуганку.

 

То чому якщо я нікуди не поспішаю я не можу зробити дошку з 4 рівними площинами під 90 градусів на рейсмусі? Прогнав 1 сторону - отримав базу, потім 90 градусів і так далі. За 4 проходи отримаю рівну дошку...

Та ви спокійно можете обійтись і фуганком, колись так і обходились, я так обхожусь. Просто контролювати потрібно товщину дошки щоб +- одинакова була. Рейсмус то уже коли ви на продаж меблі робите, а для себе повністю і фуганка хватить. Вам ніхто не каже купляти рейсмус, вам просто радять, я би сам невідмовився би від рейсмуса, але якось він мені і непотрібен, якщо чесно :)

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, инженер сказал:

Поділитеся  своїми  напрацюваннями ?

Сама станина з двох частин. Та що з валом - моцна зі швелера і з площадками для опор. Оті площадки фрезеруються в одній плоскості, і все соосно.
Ось як вийшло на циркулярці, але тут листь 20мм плюс площадки. Оберти там також в районі 4000-4500, але є і нижча. І це для диска 400-500 ))) .
DSC_2875.jpg

 

42 минуты назад, Reiter сказал:

всеодно треба робити базу на фуганку.

Можна і не робити. Все залежить від ситуації. 
Плюс, зараз все на склейках (в щити), то як би база є, але треба більший запас "м'яса".
Можна і як Тарас пише, обходити рейсмус, але це капєц як непросто.

 

Щодо мебелі, то там також все складіше, ніж на перший погляд.
Наприклад. Робимо щось "щитове". Беремо дошку (найпоширеніше 50), ріжемо її на потрібну товщину на щит. фугуємо, рейсмусуємо, клеїмо (ПВА) щити і одразу рейсмусуємо - без бази.
Потім з якісних частин дошки нарізаємо 60-80 мм на ламель. Фугуємо дві бази, рейсмусуємо по висоті . На стрічковій нарізаємо 60(80)*10. На спеціальних струбцинах склеюємо(ПУР) в тонкий щит - це буде лице дерева. Тепер потрібно його вирівняти - ні рейсмус, ні фуганок не справляться. Потрібен шліфувально-калібрувальний. Потім ним же пройти після склейки зі щитом. Апарат дорогий, але він змінює всю технологію виготовлення.
Так само і рейсмус - це база технології. Без нього треба пристроюватись. 
А якщо є рейсмус, розкроєчний, калібрувальний - то це сучасні технології. І в залежності від "обороту" дивитись на скільк і що можна купити, чи зробити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось і я думаю, що він мені не потрібен. Особливо відразу. Можливо пізніше зрозумію що треба, то куплю. 

 

Але рейсмус без фуганка в будь-якому випадку ніяк. 

 

Фуганок є основним і першочерговим верстатом. То з нього і почну.

 

Чим принципово відрізняється заводський від самопала? Массою і товщиною столу? Самопал не виконуватиме ті ж функції?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Самопал рідко нормальний. Дуже часта проблема в несоосності.
Все втикається в те, що у людини "тоді і болгарок не було"... і т.п. А там не те, що без болгарки, там станки по металу потрібні. 

Підйомну частину, столи, вал - все це має бути заводського виготовлення. "Наколінці" - таке нормальним не буде. 
Варіант обійти кути - не робити підйомний стіл. Шпильок на 12мм вистачить (мій перший був заводський і на шпильках). Важливо зробити площадки під опори і фрезернути їх. Потім правильно виставити столи, щоб зазори були мінімальні. Зазвичай столи (самопальні) роблять з недостатньо гострим кутом. 

Важливі і оберти. На вал 100мм діам. потрібно 4000+.

Стружколоми, зазори, оберти - ось якість. Оберти без соосності - гамон підшипникам, можна поставити дворядні, але якщо все правильно зроблено, то краще "звичайні".

Упор також дуже потрібний. 

Захист також, але не маятник, а засовка. Мені з такою було зручніше. 
По-максимуму збирати стружку в корито - бо летить далеко. 

 

Я станину варю закріплюючи деталі на великий фрезерний стіл (він в мене для зварювальних робіт). Потрібно мінімум перекосів і т.п. 
Вцілому станок зробити не складно. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

Ось і я думаю, що він мені не потрібен. Особливо відразу. Можливо пізніше зрозумію що треба, то куплю. 

 

Але рейсмус без фуганка в будь-якому випадку ніяк. 

 

Фуганок є основним і першочерговим верстатом. То з нього і почну.

 

Чим принципово відрізняється заводський від самопала? Массою і товщиною столу? Самопал не виконуватиме ті ж функції?

Вибрация!!!

На импортных станках ставиш на ребро монету на станок и фугуеш, а монета стоит, и  поверхность после станка "шлифованная".

А так больше ничем.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І ще. Довжина стола. Нормальний станок для столярки - метра три+ довжиною.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось такий варіант цікавий. Стіл з алюмінію. Але короткий.

 

Ну і що за цей заводський скажете?

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/prodam-tsirkulyarku-IDLWivn.html

Screenshot_20210701-184240_OLXua.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"двигатель з 380 на 220" - можна не брати, він стопудово підпалений.

Такий для старту піде. 

Тріхи не зрозумілий стіл для циркулярки.

І ціна завелика. Я б брав за 5000 і без двигуна. Там ще вкластися доведеться. Ножі, підшипники, гайки...

Він маленький. І більш схожий на шкільний фуганок з доробками. Циркулярка там не схожа на рідну.

... і він маленький...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Bogdan сказал:

Сама станина з двох частин. Та що з валом - моцна зі швелера і з площадками для опор. Оті площадки фрезеруються в одній плоскості, і все соосно.
Ось як вийшло на циркулярці, але тут листь 20мм плюс площадки. Оберти там також в районі 4000-4500, але є і нижча. І це для диска 400-500 ))) .

Зі  слів  все  зрозуміло,  а  от  з  фото  не  дуже.  А  штурвальчик,  то  підйом  столу ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку