20 повідомлень у цій темі

Давно назріла потреба у невеликій високотемпературній пічці ( 1200...1600*С)  - відпалити / загартувати, переплавити пару кг бронзи або силуміну і перелити у заготовки.

Електрична відпадає через малу потужність вводу. Вибрав самий ледачий варіант газової камерної печі з футеровкою малої теплоємності - муліт-кремнеземний войлок МКРВ.P1010644.JPG

В якості корпусу взяв корпус від старої медичної сухожарової шафи розмірами Ф250мм довжина 350мм. Футеровання 50мм МКРВ  (за нього окрема подяка нашому колезі  ""knife_life"" ) .Пальник буде пропановий інжекційний високого (2,5....5кг/см )тиску . Спитаєте навіщо такий тиск? - відповідь на поверхні : щоб завдяки йому мати запас інжекції по повітрю. Застосування високого тиску робить налаштування пальника дуже гнучким, дає можливість застосувати повітряний рекуператор без додаткового наддува. З мінусів високого тиску -нестійка робота при низьких температурах повітря ( -5*С.....і нижче) . 

Сам пальник зроблено з деталей від водопроводу : перехідник з 1 1/4' на 1',  76мм труби 3/4', коліно 1', сопло зробив з нержавійки Х20Н70Т10  ф25мм Ф30мм . В кожух печі вварив шматок труби Х20Н80 ( ох і гидко ж вона ріжеться на токарному!!!:aggressive:) розміром  70мм   ф31мм Ф35мм, в неї вставляється пальник. Діаметр газової форсунки  0,3мм, по моїм розрахункам пальник має видати 4....6кВт тепла. P1010642.JPG

При виготовленні пальника кінці труби Ф3/4 розвальцював кулькою від підшипника ф24 мм, щоб забезпечити плавні переходи діаметрів.  .......Далі буде. 

P1010643.JPG

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
граматика доповнення
10

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікаво. Буду спостерігати за проектом. сам хочу такий горн.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Далі буде виготовлення дверці,і налаштування пальника. Обов'язково викладу ескізи з розмірами 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовження роботи: з нержавійки від бака пральної машинки виготовив окантовку дверцят. Вона потрібна для захисту від полум'я передньої поверхні і ущільнення дверцят. P1010645.JPG

В дверцята вварив шматок труби з нержавійки невідомої марки, дуже м'якої. Самі дверцята теж буде футеровано  25мм МКРВ. 

P1010648.JPG

P1010646.JPG

P1010647.JPG

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення, граматика
5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовження роботи: теплоізоляція дверцят і їх кріплення. Приварив смужку нержавійки по периметру дверцят, виклав фетр МКРВ, закріпив приваркою нержавіючих пластинок. Далі буде виготовлення і налаштування пальника. 

P1010650.JPG

P1010649.JPG

P1010651.JPG

P1010652.JPG

P1010653.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не знаю ще як буде з бронзою, а от алюміній не любить закриті газові печі.

Ось чому.

Формула пропану С3Н8, тобто 8 молекул водню на 3 молекули вуглицю,  при згорянні газу не весь водень реагує з киснем повітря, як і не весь кисень. Тому закривши піч з алюмінієм у тиглі, розплав починає насичуватись газами, а коли застигає з'являються пори. 

Навіть після додавання флюсу треба робити витримку в печі хвилин 10 - 15, але цього достатньо щоб росплав знову насичився.

Висновок. Плавити якісні алюмінієві сплави в газовій печі вкрай важко, але її не можна закривати, особливо після рідкої фази і рафінації розплаву.

 

Це стосовно пічок з нижнім полум'ям, а у вашому випадку газова суміш буде поступати зверху, прямо в метал. Це тигля треба буде робити з щільною кришкою.

Screenshot_20210916-201038_Google.jpg

Змінено користувачем IgorChe
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знаю. Тому для плавки алюмінію і бронз горн буде ставитись вертикально, отвором догори, по суті стаючи шахтною піччю. Горловина тиглю в такому випадку буде закрита кришкою. Плюс для боротьби з названими Вами явищами є флюси - в найпростішому випадку сода, фтористий натрій, цинк. 

До цього не раз плавив алюмінієві сплави паяльною лампою в цегляній пічці, і все сказане Вами добре знаю на ""власній шкірі"". 

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення, граматика
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Куляста_Блискавка сказал:

найкращим чином вигнати водень (Н) з розплаву алюмінія це зв'язати його хлором (Cl) молекули хлору дуже добре чіпляють водень і виводять його на поверхню. 

Тому кухонна сіль NaCl корисна, але сам натрій (Na) не дуже. Ше використовують калій хлористий (CaCl2) бо там також є хлор.

Але для рафінації краще за все діє - гексахлоретан ( побачите цю молекулу, зрозумієте), а також продувка суміші газів аргон, хлор, азот. Але для газів потрібне складне обладнання, імпеллер,, осушувачі і т.ін. Бо вологі гази в балонах знов можуть занести водень в розплав. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дійшли руки до газового пальника - класика. Інжекційний пальник високого тиску, з підручних деталей. Змішувач з деталей сантехніки, форсунка з паяльної лампи Ф0,35мм, інжектор з болта М12, кран від вуглекислотного редуктора, решта деталей для приєднання шлангу ф6мм з залишків автогену. 

P1010654.JPG

P1010655.JPG

P1010656.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У мене схожа за розмірами піч для бронзи, тигель на 10кг. 

Пальник дещо іншої конструкції, високого тиску, але під наддув пилососом. Так достатньо потужності вдалося отримати тільки із соплом 1мм!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От да. 0.35 якось виглядає малувато. Сам-то я так і не закінчив свій горн, але коли обирав конструкцію, то бачив, що досить масово ставлять форсунки від газових плит, а там отвір більшого діаметру значно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

От да. 0.35 якось виглядає малувато

Буду розсвердлювати в процесі наладки. Начитавшись книжки ""Газогорелочные устройства"" за авторством Майзельса та Вігдорчика вирішив спробувати повністю використати енергію газового струменя для забору всього об'єму повітря. Думаю при тиску 2...3 кг/см отримати стехіометричну суміш. А там практика покаже. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну от і завершив проект. Форсунку довелось розколупати до 0,4мм, отримав приблизно 7кВт тепла при тиску 3 атм. Суміш стехіометрична, полум'я не видно. При закритих дверцятах пальник не пригасає, температура наростає Отримав приблизно 1400....1500* С -чавун,мідь   плавиться, сталь розжарював до іскор. Пірометра поки не маю. 

PA220658.JPG

PA220660.JPG

PA220662.JPG

PA220664.JPG

PA220666.JPG

10

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Ловіть" + номер 1000 :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер буду думати як подружити цю піч з рекуператором тепла і термостатом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Варіант використання горна у якості шахтної тигельної печі для плавки алюмінію. Відливав заготовки під фланець карбюратора для мото.

P2020668.JPG

P2020667.JPG

P2020670.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А як плануєте ставити залізяччя всередину, прямо на вату?

мені зається вата буде легко продавлюватись

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Під тигель підкладав чвертку шамотної цеглини. Для робіт із залізяками підкладаю тонку шамотну плитку, і не так страшне продавлювання - внутрішній шар вати спікається і трохи ущільнюється,як страшні окисли і шлак від бури,він роз'їдає вату.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чи присутній у вашій конструкції розсіювач полум'я ?  Колись  давно робив подібний пальник, але пічка була викладена шамоткою. Проблема була в виготовленні розсіювачі. На одному якомусь мудрому форумі вичитав, що при такій конструкції, все, що знаходиться  нижче стелі/стінки (як у вас) дуже скоро згоряє. Без розсіювача, зона горіння вузька.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IMP написав:

Чи присутній у вашій конструкції розсіювач полум'я ?

Ні. струмінь полум'я б'є в подину. Після прогріву футерування видиме полум'я зникає, і газоповітряна суміш горить по всьому об'єму камери. 

Спочатку,як збирався конструювати піч думав про розсіювач, але передивившись масу робочих конструкцій відмовився від нього. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку