Giziz

Начал строить плазморез с ЧПУ.

215 повідомлень у цій темі

В 29.11.2020 в 00:17, imsoma сказал:

Підніму тему. Надіюсь  автор не буде заперечувати.

        Придбав Koike PNC10 (Дякую @Гаврилів Василь ) . Не став робити портал сам, тому що знаю скільки часу та зусиль на це потрібно покласти.

Спробував як це різати метал плазмою за допомогою простенького плазморізу Дніпро CUT 40. Висновок - для моїх задумок підходить.

Придбав Jasik Cut 160, і тут напоровся на ВЧ перешкоди. Ну все як у всіх... Стійка висне або Х та У їдуть на хутір метеликів ловити... :D

        Тиждень курив форуми, міняв провода на екрановані, запихав все що можна і не можна в металорукави, чіпляв феритові кільця, окремо заземляв стіл і плазморіз і все коту під сраку...

        Одного дня тупо не поїхав насильничати станок, А , сів і почав читати *Техника заземления в системах промышленной автоматизации*

Ї щоб ви подумали? Таки не дурний те все писав!

1. Штир Ф16 забитий в землю на 2метри. Так на мою думку я заземлив стіл. То є не правильно!  Має бути кутник забитий в землю на тих самих 2-3 метри трикутником, який зварений смугою між собою.

2. Загальна земля майстерні виглядала так само - штир Ф16 забитий в землю (хоча по самій майстерні земля прокладена металічною звареною смугою 3мм товщиною.) То є не правильно! Знову кутник забитий в землю...

     До чого я це все? Десь в цій темі хтось продав плазморїз з ВЧ підпалом через ВЧ перешкоди. Писав що все перепробував і всі заземлення були розведені. І так пишуть майже у всіх форумах і пишуть що заземлення нічого не змінило.

    В мене Правильне! заземлення зняло проблему повністю. Сьогодні порізав деталі зробивши 354 пробивки + контури і станок ні разу не глюкнув. При цьому свідомо на частині пробивок зробив трошки більший ніж потрібно вихід. В мене водяний стіл і на виході коли заготовка провалювалась під воду плазмотрон пердів а розрядник в плазморізі тріщав як скажений - зависань і глюків не було. Вважаю що проблема вирішена.

   Тепер трошки про джерело тих  ВЧ перешкод. На мою думку цим джерелом є провід, який ми підключаємо між плазморізом і THC для коректного керування висотою плазмотрона. Я пробував відключити цю лінію від THC і запускав станок в ручному режимі. Перешкод і глюків не було. Тут на форумі замовив виготовлення синфазного ВЧ фільтра. Завтра поставлю на станок, в порядку експеримента зніму заземлення і поверну всю стандартну проводку на станок і спробую різати те що різав сьогодні. Думаю що станок теж буде працювати корректно. Про результати сповіщу товариство.

З повагою

 

В 01.12.2020 в 23:53, imsoma сказал:

Отже мої результати випробувань.

1 - Повернув штатні не екрановані провода на стійку управління, драйвера та ШД. Познімав феритові кільця.

2 - Відєднав заземлення стола і заземлення стійки управління.

3 - Залишив тільки металорукав на плазмотрон та заземлення самого плазмотрона.

Включив станок і не зміг нічого порізати. При підпалі дуги тупо намертво зависла стійка управління станком.

Далі підключив замовлений тут на форумі в шановного StatusQuo  ВЧ фільтр між плазморізом та THC.

1 - Станок ожив і чудово ріже, дуга запалюється без збоїв.

2 - Плазморіз почав коректно працювати як в режимі 2Т так і в режимі 4Т.

Зрозумівши що ВЧ фільтр працює на відмінно і станок без заземлень чудово себе почуває, вирішив повернути заземлення і продовжити випробування.

Після підключення заземлення стола і стійки управління мене чекав ще один сюрприз. Дуга запалюється мякше і стабільніше. Перестав чути розрядник в плазморізі. Дуга запалюється швидше і переходить в плазму на заготовці на більшій висоті плазмотрона. Плазмотрон не *пчихає* при виході з заготовки. При переході через пустоту(на приклад дірку в металі) плазма переходить в чергову дугу і назад стабільно, без збою і не створюються перешкоди для стійки управління.

    Для виготовлення ВЧ фільтра використав схему на малюнку. 

StatusQuo видалив із неї дільник напруги і до синфазного фільтра добавив низькочастотний фільтр для диференціальних перешкод і шумів.

Ну якось так в мене вийшло...

Окремо хочу сказати про майстра (StatusQuo). Людина в четверг вночі отримала від мене схему, а вже в неділю я забрав на НП три варіанти ВЧ фільтра і один з них з його власними переробками! В нас тут деякі продавани довше відправляють оплачений товар...

З повагою

Схема.jpg

Вот это я понимаю ответ помехам. Молодец, и и огромное Вам спасибо за то что отписались по данному вопросу. У меня THC тоже с какой то защитой от помех, по крайней мере так думаю. По поводу заземления мне один человек говорил что это самый действенный метод защиты от помех. Меня они не беспокоят, но если что то буду делать заземление, 2 отдельных контура на сам станок и один контур заземления на прибор. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Giziz сказал:

2 отдельных контура на сам станок и один контур заземления на прибор. 

Для чого 2 контурана стіл?

Як правило заземляють стіл і електроніку окреми контурами, а плазмовий апарат залишають без заземлення.

В себе я робив заземлення для стола і електорніки окремими контурами, уздовж участку прокопав рівчак десь 0,5м в глибину і довжиною біля 12м (більше не було можливості), потім забив загострені кутники 50х50мм, 6шт довжиною 3м і зварив їх полосою 40х4мм, полосу запустив в приміщення, сам стіл підключений мідним проводом січенням 10мм2

Для електроніки з ПК такий самий контур, тілки помоєму 4 чи 5 кутників.

Основні проблеми з ВЧ наведеннями вирішені заземленням, мілкі наведення вирішенні програмними фільтрами, але це вже інша тема.

P80417-140252.jpg

P80417-142918.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Dimon сказал:

мілкі наведення вирішенні програмними фільтрами

Я вважаю що Не повинно бути ніяких наведень. Оператор повинен включити станок і різати а не чекати будь яких наведень. І як на пром стійці програмно фільтрувати перешкоди ?

А за Мач 3 просто мовчу. Він і без перешкод глючить не слабо :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, imsoma сказал:

Оператор повинен включити станок і різати а не чекати будь яких наведень.

Так і є включаю і працюю вже не один рік.

5 часов назад, imsoma сказал:

А за Мач 3 просто мовчу. Він і без перешкод глючить не слабо :D

Згідний, тому я і перейшов на linuxcnc ?, чим більше користуюсь тим більше подобається.

Пром стійки, безумовно,  більше захищені від наведень ніж звичайні ПК, але думаю рано чи пізно ви зустрінетесь з "мілкими наведеннями", типу спрацьовування кінцевика, при зриві дуги або щось із того...

Практика покаже.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Dimon сказал:

Практика покаже.

Повністю з Вами згідний. Поки що не маю повної картини роботи станка. Не так багато ріжу. Почну серію відпишу як воно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години назад, imsoma написав:

І як на пром стійці програмно фільтрувати перешкоди ?

Ми не ставили фільтрів, але робили заземлення. За всі роки не було жодних проблем з наведенням.

22 години назад, imsoma написав:

А за Мач 3 просто мовчу. Він і без перешкод глючить не слабо

У кого як, у мене все ОК. Якщо не заземляти, то ніякий станок нормально не працюватиме, незалежно від стійки чи програми.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, Гаврилів Василь сказал:

Якщо не заземляти, то ніякий станок нормально не працюватиме, незалежно від стійки чи програми.

 Сам в шоке. Работает второй год, полет нормальный, ну почти)) За все время зависал пару раз при срыве дуги.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 16.12.2020 в 17:05, Гаврилів Василь сказал:

Ми не ставили фільтрів, але робили заземлення. За всі роки не було жодних проблем з наведенням.

Ви забули вказати що у вас різак hypertherm 9_9

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня, прочитав на 5 сторінці(Тут на форумі замовив виготовлення синфазного ВЧ фільтра)Підскажіть де конкретно замовляти,я тут вперше.Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 15.12.2020 в 18:09, Dimon сказал:

Для чого 2 контурана стіл?

Як правило заземляють стіл і електроніку окреми контурами, а плазмовий апарат залишають без заземлення.

В себе я робив заземлення для стола і електорніки окремими контурами, уздовж участку прокопав рівчак десь 0,5м в глибину і довжиною біля 12м (більше не було можливості), потім забив загострені кутники 50х50мм, 6шт довжиною 3м і зварив їх полосою 40х4мм, полосу запустив в приміщення, сам стіл підключений мідним проводом січенням 10мм2

Для електроніки з ПК такий самий контур, тілки помоєму 4 чи 5 кутників.

Основні проблеми з ВЧ наведеннями вирішені заземленням, мілкі наведення вирішенні програмними фільтрами, але це вже інша тема.

P80417-140252.jpg

P80417-142918.jpg

 В одну линию и с выводом с одной стороны так контур заземления делать не правильно. Делается или треугольником, квадратом, и сваривается все по периметру, или если три штыря то с отводом от середины.  В вашем случае отгниет шина ввода и все старания ( шесть штук стержней) работать не  будут. Уж извините не смог пройти мимо и чтобы  другие не повторяли  ваши ошибки.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всем привет. Тоже делаю плазморез. По проекту Ивана Давыдова. Решил делать на контроллере starfire 2100c. На нем вроде как помех меньше

IMG_20210630_105538.jpg

IMG_20210630_105533.jpg

IMG_20210630_105621.jpg

IMG_20210630_105510.jpg

IMG_20210630_105457.jpg

IMG_20210630_105529.jpg

IMG_20210630_105525.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

О, дуже схожі помилки. Я такі робив на першій плазмі:) А скиньте увесь проект, як воно має вийти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тоже делаю чпу плазму, но не большую 1300 на 700. морально готов бороться с высокими напряжениями ))) и грызть по.

пока все понятно и идет по некоему плану, ..... но возник вопрос по мач3, может кто в курсе - подскажите плиз!

 

на ютубе частенько видел контроллер, который дает возможность резать без кода ... тоесть - подвел горелку в точку а тыкнул кнопку, повел горелку в точку б тыкнул кнопку .... потом кнопка круг и чпу режет круг, так же и с линиями. просто- удобно.

 

вопрос - есть ли такая функция в мач3? или примерно такая?

 

высы.... как пример- принесли чисто отрезать кусок металла или дырку вырезать - не писать же код и тд

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, julio2203 написав:

как пример- принесли чисто отрезать кусок металла или дырку вырезать - не писать же код и тд

По прямих лініях у мене є така функція, але це не стандарт. В Mach4 точно є Plasma Teach Module.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тоесть в стандартной мач3 не получиться просто резать вручную как описал выше? 

в мач4 - как я понял такая функция есть? ....

вопрос - по мач4 юудет работать с платой мач3 (простая дешевая плата с лпт портом)? или нужно купить именно под мач4? 

если купить другую - то посоветуйте какую, желательно с lpt

 

спс

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, julio2203 написав:

тоесть в стандартной мач3 не получиться просто резать вручную как описал выше? 

в мач4 - как я понял такая функция есть? ....

вопрос - по мач4 юудет работать с платой мач3 (простая дешевая плата с лпт портом)? или нужно купить именно под мач4? 

если купить другую - то посоветуйте какую, желательно с lpt

 

спс

Якщо вам потрібно різати просто лінію, або круг, то для цього можна написати простий G-code і лише міняти довжину лінії, аборадіус кола.

Зачасту Mach4 працює з usb. або Ethernet. Коли ви купуєте контролер руху то до нього вже іде і відповідний плагін на налаштування. Проте macc4 може працювати з lpt портом це коштує +25$ https://www.machsupport.com/shop/parallel-port-legacy-plugin-for-mach4/. Собі я купував (для фрезера, плазма працює на Mach3) mach4 і контролер PMDX424, але хочу поміняти на  Pokeys57, або ESS Smothstepper.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ну, я планирую резать конечно чтото фигурное и спроектированное. 

спрашивал по причине, - что бывает и уже приходили люди, им нужно было просто вырезать квадрат из 15мм, или принесли 10ку и уже размеченную , в ней куча отверстий, .... я просто беру плазморез и выполняю работу, чуть дрожит рука,но все сделал

просто пока не представляю - приносят тоже-самое, я ложку на стол чпу.... и дальше?))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, julio2203 написав:

я ложку на стол чпу.... и дальше?))))

solid works-dxf-sheetcam-txt-mach3-$*M+Прокол=заробіток

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

строю небольшой чпу 1300 на 700, с механикой все понятно.

а вот с подбором моторов драйверов и питанием не могу разобраться (((( на олх куча движков и они все разные, хотя к примеру все нема23 или нема 17....напряжения работы разные, токи тоже разные((

посоветуйте пожалуйста бюджетные но рабочие движки и к ним контроллеры и питание!! буду очень благодарен!! 

на ось z поставил нема17,вес то небольшой. как я представляю, - на ось х нужен нема23 и на ось y два нема23.....

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

снял небольшой видосик для понятия https://youtu.be/Rd3vCZzzu54

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, julio2203 написав:

снял небольшой видосик для понятия https://youtu.be/Rd3vCZzzu54

Подивився ваш ролик, на вісь Х це та що найдовша поставте не два мотори, а один, але через вал. 

Assem1.JPG

Assem2.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

не проблема,еще проще! но есть момент - какой движок ставить)))) хотя этот момент касается всех движков))) и драйверов

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

дело идет, но возникли несколько вопросов.

1 приобрел три драйвера и три блока питания, так как видел и смотрел, где советовали на каждый двиг отдельный блок питания. но возник вопрос по коннектам.... я так понимаю что все минусы блоков питания нужно запаралелить? может еще какие то особенности монтажа при нескольких блоках питания?

2 вернусь все таки к вопросу по простой резке линий и окружностей. 

как я понимаю в мач 3 можно использовать макросы.... может посоветуете человека который может написать макросы под мач3 для простого реза линий и окружностей. то есть - установил плазмотрон в точку А - нажал кнопку, потом в В точку и так далее... потом пуск и режем. по окружности - тоже типа так же .... центр и радиус

могу оплатить разумную цену за написание

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слава Україні

8 годин тому, julio2203 написав:

дело идет, но возникли несколько вопросов.

1 приобрел три драйвера и три блока питания, так как видел и смотрел, где советовали на каждый двиг отдельный блок питания. но возник вопрос по коннектам.... я так понимаю что все минусы блоков питания нужно запаралелить? может еще какие то особенности монтажа при нескольких блоках питания?

2 вернусь все таки к вопросу по простой резке линий и окружностей. 

как я понимаю в мач 3 можно использовать макросы.... может посоветуете человека который может написать макросы под мач3 для простого реза линий и окружностей. то есть - установил плазмотрон в точку А - нажал кнопку, потом в В точку и так далее... потом пуск и режем. по окружности - тоже типа так же .... центр и радиус

могу оплатить разумную цену за написание

Один блок питания прекрасно справляется .  Соединять минуса не обязательно . соедините Землю.

Сначала запустите станок , потом подумаете о макросах .Как  правило они нужны для внутренней работы программы . 

При резке у вас будут коды  стандартных деталей. кликнуть три раза это тоже , что и вызвать макрос 

Несколько пожеланий по механике . Подшипники желательно разнести на 20-25 см иначе может быть вибрация . Движки могут быть немо 23 .  драйвера хорошо работают клоны 556 . они и самые бюджетные(около 700) Кстати на один драйвер можно повесить два движка оси Х.

Они до 4 А , выставите сколько нужно.

Змінено користувачем Gjkzr
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

, julio2203 написав:

2 вернусь все таки к вопросу по простой резке линий и окружностей.

Подивіться в сторону linuxcnc там є готові бібліотеки для різки кругів, квадратів, сегментів, ліній і т.д. + багато плюшок для плазми.

Правда, важче буде з установкою і налаштуванням ніж mach3, але це того варто!

Який регулятор висоти (THC) будете використовувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку