VldLg

Восстановление зубчатых передач

25 повідомлень у цій темі

Вопрос собственно вот в чем: возможно ли наварить на изношенный зуб небольшого модуля ( до 2,5-3) твердое покрытие, которое в последующем естественно будет обрабатываться механически. Требуемая твердость покрытия - 55-57 HRC. Изначально зубъя закалены ТВЧ на глубину меньше миллиметра. Возможно ли при сварке не нагревать зуб, чтобы сохранить сырое основание и избежать коробления детали?

Возможно ли применение сварочного аппарата с возможностью "холодной сварки", как это называют китайцы? На сколько я понял, то в среде аргона подается импульс в промежуток времени от 10 до 100 милисекунд с силой тока в 100-200 ампер, но это не точно :) 

На трубе куча видео наплавки присалочного прутка, но как это будет работать в действиельности до конца не понятно.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, VldLg написав:

Возможно ли применение сварочного аппарата с возможностью "холодной сварки", как это называют китайцы?

Ті зварювальні апарати Andeli більше  подібні до реклами, ніж до робочих апаратів. На росії народ трохи набрав їх, але щоб була повна робоча технологія, то не чутно. Всі грішать на невміння налаштувати процес. Коротше ще "сира" технологія.  Ювеліри мають робочі апарати, але ціна їх досить висока, тому вони не досить поширені, але — робочі.

 

, VldLg написав:

Требуемая твердость покрытия - 55-57 HRC.

Що плануєте використати в якості присадка при зварюванні.?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, IMP сказал:

Що плануєте використати в якості присадка при зварюванні.?

не знаю, хотiв запитати у шановного панства ))))

Это вроде в Краматорске делают

Змінено користувачем VldLg
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Думаю Сормайтом можно наплавить с помощью аргонодуговой сварки. Можно и импульсный режим использовать с охлаждением между импульсами, для непрогрева основного металла. Я  применяю сормайт для наплавки неизвестных заранее сталей добытых с металлолома. Полноценная термичка требует точного знания марки , как правило долго и дорого все выходит. С ТВЧ начнут мозги парить и цену набивать. А тут дешево, сердито и быстро. Как правило результат положительный. 

Твердость выходит примерно 56 единиц по роквеллу.. Но хрупковатый слой получается. Зато можно твердым сплавом резать. Делаю это наобум Лазаря, т.к. это не моя технология. Применяю в основном при восстановлени деталей из неизвестной стали , но где нужна твердая поверхность. Когда надо быстро отремонтировать что нибудь. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є книжка по ремонту станків. Там описані кілька способів. Той, що пам'ятаю - випиляти трапецевидний паз, в нього запресувати зуб і підігнати його.

Я колись по-бистрячку вкрутив болтики рядком, потім їх підігнав.

Якщо не забуду, просканую сторінку і виставлю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В задньому мосту Газ 51 Хвостовик електродом наварював, зуб геть був викришений. Підпиляв, щоб не клинило і досить довго він ходив. То був міст обрізаний на трактора. Десь він в мене ще є, якщо цікаво можу знайти і показати

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години назад, Дядя_Уеф написав:

Думаю Сормайтом можно наплавить с помощью аргонодуговой сварки.

Олександр! А не могли б ви більш детально описати сам процес наплавки на

 на изношенный зуб небольшого модуля ( до 2,5-3) твердое покрытие

З того, що попадалось мені прутки сормайта були діаметром 6 - 8 мм, і я якось слабо уявляю як таким діаметром можна наплавити частину зношеного зуба згадуваного модуля. Кажуть, що прутки сормайта бувають і діаметром 4мм , але мені такі не попадались, та й при наявності навіть такого діаметру я слабо уявляю процес наплавки зуба. Можливо я ще не все бачив в цьому житті.)))) 

:crazy_mini:

 

13 години назад, Дядя_Уеф написав:

Можно и импульсный режим использовать с охлаждением между импульсами, для непрогрева основного металла.

 

 Охолодження має відбуватись протягом дії пікового чи базового стуму ??

 

13 години назад, Дядя_Уеф написав:

Твердость выходит примерно 56 единиц по роквеллу.

Подейкують, що твердість наплавленого шару виходить  від 40 до 46 од за Роквеллом, але, аж ніяк 56.

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Из того что удалось сегодня найти в сети - это японские аппараты искровой наплавки.

Для наплавки шестерен используется электрод с высоким содержанием углерода. В некоторых источниках пишут про пружинную проволоку. Вроде получается слой до 55 единиц. Есть еще  никель-молибленовые электроды. Можно нанести слой твердого сплава на токопроводящую поверхность. Но один минус - как мне сказали - цена стартует от 18т долларов.

Есть китайские аналоги по 2куе, но тут надо бы сильно подумать, видео мало и оно не информативно.

ЗЫ Админы, пожалуйста поправьте название темы, опечатка имела место....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@VldLg вы наверное это уже сделали, но переспрошу. Пробовали книги штудировать про технологии ремонта, а именно наплавки, из СССР? Мне кажется там подход более комплексно описан, чем в рекламных видео

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я точно не знаю, але щось в голові засіло, що сармайт до 2-х мм.

Щодо нікелевих+, то в мене є подібні. Ціна в них неслаба, та, скоріш за все, вони, як прослойка "перехідна". Я їх був накупляв, в основному саме для прослойки де напряму не навариш іншим.

І взагалі, наварювати - це крайній варіант.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин назад, Bogdan написав:

Я точно не знаю, але щось в голові засіло, що сармайт до 2-х мм.

Ви це мали на увазі?  https://files.stroyinf.ru/Data2/1/4294832/4294832183.pdf   Там в додатку №2 вказаний весь сортамент.

ПАНЧ-11, МНЖКт та подібні нікелевовмісткі сплави в якості плакуючих матеріалів до цієї теми відношення не мають.

 

 ТС-у вже відповіли на іншому ресурсі, але тягнути сюди відповідь мабуть не варто.:agree:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, andrey_drabchuck сказал:

@VldLg вы наверное это уже сделали, но переспрошу. Пробовали книги штудировать про технологии ремонта, а именно наплавки, из СССР? Мне кажется там подход более комплексно описан, чем в рекламных видео

В том что мне попадалось описано два способа ремонта  - замена зуба и наплавка сормайтом или сталенитом. На сколько я понял это собирательное название хром-молибленовых электродов. С их помощью ремонтируют даже вырубные штампы. Но мне этот способ не сильно подходит, так как перегревает деталь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

56 минут назад, IMP сказал:

 ТС-у вже відповіли на іншому ресурсі, але тягнути сюди відповідь мабуть не варто.:agree:

 

О каком ресурсе идет речь? Я больше нигде таких тем не создавал вроде....

На "дружественном" ресурсе...? Это не я писал

Змінено користувачем VldLg
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Есть проволока называется папуан ,если ничего не напутал

Наваривают зубья на ковшах экскаваторов

Пробовали фрезеровать наплавку хрена с два,только образив и то с трудом

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 06.09.2021 в 20:14, VldLg сказал:

Вопрос собственно вот в чем: возможно ли наварить на изношенный зуб небольшого модуля ( до 2,5-3) твердое покрытие, которое в последующем естественно будет обрабатываться механически. Требуемая твердость покрытия - 55-57 HRC. Изначально зубъя закалены ТВЧ на глубину меньше миллиметра. Возможно ли при сварке не нагревать зуб, чтобы сохранить сырое основание и избежать коробления детали?

Возможно ли применение сварочного аппарата с возможностью "холодной сварки", как это называют китайцы? На сколько я понял, то в среде аргона подается импульс в промежуток времени от 10 до 100 милисекунд с силой тока в 100-200 ампер, но это не точно :) 

На трубе куча видео наплавки присалочного прутка, но как это будет работать в действиельности до конца не понятно.

 

  ИМХО на мелких модулях это не рентабельно будет. Обрабатывать наплавку достаточно проблематично и дорого будет, не руками же вы ее драть собрались? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ПРОВОЛОКА DT-SG 650

Цією проволокою наплавляємо кулачки розподільчих валів, обробка можлива лише абразивом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@VldLg  неужели  за двое суток пердач в заголовке нельзя исправить

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
30 минут назад, Иванович сказал:

 неужели  за двое суток

О ! Якби не ви , я б і не додивився. З перших двох слів мозок вже розуміє про що йдеться, та далі не читає. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, IMP сказал:

А не могли б ви більш детально

Пруток сормайту диаметром 7 мм розпускаю болгаркою ,з діском завтовшки 1.0мм, на четвертушки, та ними і користуюсь у якості присадку. Згоден, це мазохізм, але інколи потрібно буває. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, IMP сказал:

Охолодження має відбуватись протягом дії пікового чи базового стуму

Мав на увазі импульсний режим, який виникає, коли кнопку на кочерзі натискаєш пальцем, та відпускаєш швидко.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, IMP сказал:

від 40 до 46 од за Роквеллом, але, аж ніяк 56.

Може і зп....ів але я робив пробу і твердість виміряв власним твердоміром по Бріннелю кулькою з ВК8 ф10мм. Зразок в мене залишився, то подивлюся , при нагоді, та доповім.

Змінено користувачем Дядя_Уеф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя_Уеф написав:

Мав на увазі импульсний режим, який виникає, коли кнопку на кочерзі натискаєш пальцем, та відпускаєш швидко.

 На сленгові це називається "цмикати"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Иванович сказал:

@VldLg  неужели  за двое суток пердач в заголовке нельзя исправить

Если вы читали всю тему, то я просил админов подправить название. Как это делается -  я не знаю.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, VldLg сказал:

делается -  я не знаю.

Нажать кнопочку жалоба в первом сообщении и изложить ее суть.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хочу підняти тему, які у кого відкриття у цьому напрямку за два роки?

Маю зубофрезерний до М12, прийшло в голову спробувати чимось наплавити та обкатати черновою фрезою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку