Seeker157

Накатки для міні токарного

67 повідомлень у цій темі

3 часа назад, Vituk сказал:

Имею такую накатку. Могу продать. Пишите в ЛС если интересно

Дякую. Зацікавила. І хоча все-таки вважаю що прижимна більш краща,та я б вашу забрав. Але нажаль час мого перебування на форумі не дозволяє писати ЛС. А ви мені можете написати,бо крім того що ви вистате її в барахольці-поки не знаю другого способу. Та там може хтось іще забрати-не встигну.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Seeker157 написав:

болт різцетримача був виточений із звичайного. Товщина шляпки була вдвоє тоньша ніж паз. П. І ще питання,чи варто перероблювати його під інші ремені,погратися з кількістю ступенів(допустим 4),і зробити їх профільними.

Болт маленького резцетримача як тримає, то й добре - варто розраховувати, щоб від перевантаження не вирвало шмат направляючої разом з болтом і тримачем - таке часто-густо на маленьких станках траплялося.
Щодо шківів та ременів, ІМХО 3 штатні передачі для початківця досить, щоб більше, то вже мабуть гратися з регулюванням обертів (міняти двигун на асінхронку з частотніком або від пральної з регулятором), занадто мабуть... Я б порадив хіба переточити стандартні 3 ступ. шківи на полікліновий ремінь - сам збираюсь таке робити. 4PJ профіль має пасувати ідеально.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Seeker157 сказал:

Та там може хтось іще забрати-не встигну.

В барахолці можна створити приватний (іменний) лот.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Invalid сказал:

щоб від перевантаження не вирвало шмат направляючої разом з болтом і тримачем

Та я розумію,працюю тільки латунь і мідь,до того ж більше 0,5 мм не знімаю. Як вам пояснити,на ньому дуже добре відчувається коли перевищуеш його "отак добре". Десь хтось писав на форумі,що на них саме краще виготовити,або купити різцетримач під один різець- але широкий,так щоб він одночасно тримався двома болтами.

 

7 часов назад, Invalid сказал:

ІМХО 3 штатні передачі для початківця досить, щоб більше, то вже мабуть гратися з регулюванням обертів (міняти двигун на асінхронку з частотніком або від пральної з регулятором), занадто мабуть... Я б порадив хіба переточити стандартні 3 ступ. шківи на полікліновий ремінь - сам збираюсь таке робити. 4PJ профіль має пасувати ідеально.

Як вам сказати,на цьому станочку може й початківець,але взагалі то років 15 працюю токарем. Чому запитав на рахунок ременів,так як у вас є більший опит із цим станком. Є багато інфи на рахунок ременів,і частотників,навіть і двигуни більші туди тулять. Та один чоловік писав,що перевищувати кВт двигуна що на ньому стоїть не варто. Так розумію що це до хорошого не приведе. А от діапазон швидкостей,не знаю але як на мене був би він трошки більший ,було б краще. Ну ремені,полі то мабуть буде найкращий.

19 минут назад, Sebra сказал:

В барахолці можна створити приватний (іменний) лот.

Дякую. Все вирішили.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Seeker157 написав:

 

Як вам сказати,на цьому станочку може й початківець,але взагалі то років 15 працюю токарем. Чому запитав на рахунок ременів,так як у вас є більший опит із цим станком. Є багато інфи на рахунок ременів,і частотників,навіть і двигуни більші туди тулять.

То я ще в вас багато чому повчуся) Робіть як воно вам зручніше і помилки не буде - можна експериментувати і повертати до стартового положення
В мене використання того станка специфічне - або для ремонту іншого обладнання, або для друкарських машинок, які роблю, ще трохи по господарству. Тож мене вони скоріше обмежують по центрах і незручною повздовжною подачею, але габарит "для балкону" поки перемагає)). 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
38 минут назад, Invalid сказал:

То я ще в вас багато чому повчуся) Робіть як воно вам зручніше і помилки не буде - можна експериментувати і повертати до стартового положення
В мене використання того станка специфічне - або для ремонту іншого обладнання, або для друкарських машинок, які роблю, ще трохи по господарству. Тож мене вони скоріше обмежують по центрах і незручною повздовжною подачею, але габарит "для балкону" поки перемагає)). 

Ні ,я з вами трохи не згоден-у кожної людини є чого навчитися-особливо якщо прислухатися,що і роблю,кожен має свою думку,а ви вже вирішуєте прислухатися чи ні. Я на своєму виготовляю деталі для бензинових запальничок,от чогось до них лежить душа-подобається мені це діло. Що скажу,мені подобається ціна-якість десь на рівні,точу в основному дрібні деталі як і ви. Тут думаю головне розуміти можливості станка,і не перевершувати їх. Є в ньому те що хотілося б зробити кращим- та іноді виникають сумніви,чи варто це робити,вкладеш гроші і час,а результат буде той самий тільки красивіше виглядає. Думаю зрозумієте ,про що кажу. Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Приветствую, форумчане! Пару моментов для информации по данной теме. Никого, ни к чему, не обязывающих...

На станке МН-80 использовалась державка с одним роликом. На настольных немцах тоже однороликовые державки. Изготовление сетки - сначала одним роликом, затем другим. Подозреваю, что их инженеры просчитывали возможности использования и др. вариантов, но за основу брался расчет мощности станочков и т.п., а станочки эти помощнее будут чем 1д601.

Конструкционно немецкие однороликовые державки отличаются от наших (показанных в теме), тем, что ролик стоит не в середине державки, а збоку. Т.е в державке сквозное поперечное отверстие, куда становится штифт с роликом, сверху отверстие с резьбой, в котором винтом просто фиксируется штифт от проворота. Все просто.... В к-т к державке шли  3 прямых ролика с разными шагами, мах. шаг 1 мм или 2 косых ролика. Смена ролика проста, отвернул винт, снял штифт с роликом, поменял другой ролик, обратно поставил и зафиксировал винтом. К сожалению не могу предоставить сейчас фото, по причине отсутствия державок, но думаю, что итак все имеют представление о данной конструкции.

Не знаю из какого материала делались импортные ролики, в Украине делали из ХВГ, Р6М5 и Ушки, соответственно от этого и их жизнестойкость, + качество закалки... На сегодняшний день, в Украине ролики накатные не производятся, проще купить , чем произвести... Кроме спецзаказов, но это уже ролики др. размеров и др. параметров.... 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за вашу увагу,і ваший досвід. 

Згоден що до МН80 моєму станочку далеко,і якість у нього також трохи не та. Я це все розумію,так як і повторюся розумію можливості 1д601. Чесно кажучи знаючи що він по латуні бере 0,5 мм ,я знімаю 0,25 в шию мене ніхто не гоне,працюю для задоволення. Так це може викликати різні думки,але як є так і пишу- другими словами,краще я обережніше буду до нього ставитися,і працювати ніж з дуру... В общим я думаю ви мене зрозуміли. Винт поперечної подачі 6×1 ,і чесно кажучи навіть не знаю як він себе поведе при накаткі.

Чекаю накатку,яку пропонував мені вище камради Vituk,двохроликові з косими роликами. Чесно кажучи вважаю ,найкращий і я сказав більш лояльний спосіб накатування( не тільки для мого станка) -це прижимний двохроликовий. Та проте спробую,розмір тієї накаточки говорить що вона явно для таких мініатюрних( можливо для того ж 1д601 і випускалися). Якщо не сподобається ,перероблю на прижимний. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Накатка на 11.30 доволі малий станочок.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Seeker157 Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи вдалось опробувати накатку? Якщо вдалось, то як вам процес і результат? Нестримно цікавлюсь нюансами роботи зі станками такого габариту, в контексті виготовлення невеликих деталей. А накатка на дрібних деталях і виглядає гарно, і часто потрібна функціонально (в контексті ножів - усякі там шпеньки для відкривання одною рукою, і т.д.).

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, knife_life сказал:

@Seeker157 Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи вдалось опробувати накатку? Якщо вдалось, то як вам процес і результат? Нестримно цікавлюсь нюансами роботи зі станками такого габариту, в контексті виготовлення невеликих деталей. А накатка на дрібних деталях і виглядає гарно, і часто потрібна функціонально (в контексті ножів - усякі там шпеньки для відкривання одною рукою, і т.д.).

Доброго вечора шановні!

Так,накатку випробував,і скажу результатом цілком задоволений. Правда,дружина трохи не зрозуміла 10.45 я попер у свою міні майстерню. А після того як відповів їй," Потрібно чоловікові ,фото роботи накатки ", запитала чи там у вас усі такі ненормальні. Нормальних фото в день немає,так як і функції макросьемки на телефоні немає ,то вже звиняйте. 

Ну перш за все,на мою думку,при такому малому розмірі,основним критерієм є чіткість -із цим проблем немає. Враховуючи можливості свого станочка,ризикувати не став і накатував прокручуючи патрон рукою,другою піджимаючи поперечну подачу. Хвилювався за винт подачі,але нічого витримав- правда самі розумієте,тут потрібно без фанатизму. І є один ,не те що недолік,а враховуючи розміри накатки і мілкий шаг- ньюанс,частіше потрібно чистити поверхню. 

Діаметр прутика 6 мм. трохи пройшов,але конструктив накатки думаю справиться і з меньшими розмірами. Якщо є потреба ,завтра спробую 3-4 мм накатати.

Із висновків,що зробив для себе,все працює і цілком справляється . Але,я все таки ,надалі спробую зробити( або придбати прижимну,двохроликову). Причина,проста,все таки там винт подачі 6×1 мм,і не хочу катувати станок.

Заразом,випробував сьогодні набор різців,брав у кейсику(ну щоб у кучі все було),працюють і при тому відмінно. Ріжуть краще чим бистроріз(його частіше підточував),але прийшлося переплатити за кейс ,ну то таке. Якось так.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фото забув,вибачайте

IMG_20210928_225329.jpg

IMG_20210928_225235.jpg

IMG_20210928_225000.jpg

IMG_20210928_225026.jpg

IMG_20210928_225046.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Результат сподобався, дякую за інформацію!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, knife_life сказал:

Результат сподобався, дякую за інформацію!

Нема за що. Та проте ,якщо ви не проти ,дозволю собі повторитися,це так із свого опиту і виводів. Найкращий варіант,і думаю не тільки для малих станків- двороликова прижимна накатка. Тому що якщо, на великих станках винт поперечної подачі більш товщий,то на настільних ні( правда дивлячись який виробник). А другий і теж не малий плюс двороликових -це симетрична нагрузка. Чомусь думаю ( можу і помилятись) що якщо катати на 3 мм латуні,то заготовка може й підігнутись. Двороликовою думаю і 2 мм можна катати спокійно,і піджимаючи винт підняти високий рельеф.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Переглянув я свій парк накаток, і вирішив лишити лише сім штук.

Крокі найходовіщі для мого вжитку 1, 1.2, 1.5 , 1.6 , і 2.0

 

IMG_3883.JPG IMG_3884.JPG IMG_3885.JPG

 

Найменьший крок 1,0 мм для дрібоньких детальок

 

IMG_3889.JPG

 

Крокі меньші за 1,0 і більщі за 2,0 я не дуже уявляю в практичному застосуванню.

А як у вас? Чи хтось застосовує крокі меньщі за 1,0 і більші за 2,0 ?

Бажано світлини, дуже цікаво.

 

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
33 минуты назад, Саша сказал:

Переглянув я свій парк накаток, і вирішив лишити лише сім штук.

А яка доля тих,що не попали в сім штук,якщо вони такі самі двороликові. Придбав би собі ,в інеті шукав,та таких чомусь в Україні не знаходжу. Правда тримач потрібен 8-10 мм,ну і ролики мабуть не більші 15 мм.

 

36 минут назад, Саша сказал:

Крокі меньші за 1,0 і більщі за 2,0 я не дуже уявляю в практичному застосуванню.

Тут згоден,на моїй,точно не міряв але мабуть трохи меньше 1 мм. Та думаю такий крок дуже специфічний,на 6 мм і менші він буде нормально виглядати. А от накатував на 14 мм - не то пальто,і вид зовсім не той. На одній запальнички,так як немає такої накатки,брав різьбовий різець клав набік до патрона. І з кроком ,десь 3 мм прорізав подачею борозни,ну 1,5 мм завглибшки. Фото нажаль немає,та такий спосіб( при відсутності накатки) працює,і виглядає непогано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин назад, Seeker157 написав:

А яка доля тих,що не попали в сім штук,якщо вони такі самі двороликові. Придбав би собі ,в інеті шукав,та таких чомусь в Україні не знаходжу. 


Був час, що я іх розпродував. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку