Х-50

Утеплять ли фундамент снаружи?

32 повідомлення у цій темі

Стоит ли утеплять фундамент в мастерской(частично отапливаемой, может будет и постоянно топиться)? 1 этаж без подвала. Половина людей сказали обложить фундамент снаружи экструдированным пенополистиролом(ЭППС) 50 мм толщиной плотность 50, Другая половина  знакомых  говорят что это полная фигня. Глубину фундамента планирую 70 см.   Под пол мастерской-также планирую ЭППС.(возможно в некоторых местах,где фундаменты для тяжёлого оборуджования будет просто фундамент без утьепления). Как быть? Кого слушать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как по мне - утепление лишним не бывает. Главное чтобы оно было снаружи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Будь-яке утеплення робиться по теплотехонічних розрахунках виходячи з фактррів: вибір матеріалу для утеплення, матеріал і товщина стіни, тип вікон, дверей, перекриття, даху і т. д. Для наглядності можна глянути в холодну пору року через ткпловізор на будівлю і ви одразу побачите де в вас найбільші втрати тепла. Якщо утеплювати то повністю всю будівлю, утеплення фундаменту і підлоги дать економію 15%, а щоб було тепло як є можливість зробіть теплу підлогу і ноги свої побережете від радикуліт і станки від корозії

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, tor_custom сказал:

Будь-яке утеплення робиться по теплотехонічних розрахунках виходячи з фактррів: вибір матеріалу для утеплення, матеріал і товщина стіни, тип вікон, дверей, перекриття, даху і т. д. Для наглядності можна глянути в холодну пору року через ткпловізор на будівлю і ви одразу побачите де в вас найбільші втрати тепла. Якщо утеплювати то повністю всю будівлю, утеплення фундаменту і підлоги дать економію 15%, а щоб було тепло як є можливість зробіть теплу підлогу і ноги свої побережете від радикуліт і станки від корозії

 

а от легені не скажуть вам дякую із за теплої підлоги

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Х-50 сказал:

Половина людей сказали обложить фундамент снаружи экструдированным пенополистиролом(ЭППС) 50 мм толщиной плотность 50, Другая половина  знакомых  говорят что это полная фигня. Глубину фундамента планирую 70 см.  

Крайне желательно утеплить.

А какая глубина промерзания грунта в ваших краях?

А то как то 70см это для Одессы.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фундамент утеплюють по трьох причинах.

1 . Щоб замкнути контур утеплення будівлі (у вашому випадку це вже не вийде так як потрібен був пінопласті під фундаментом)

2. Зменшення тпловтрат будинку  (тепло по стіні буде втікати в фундамент  і частина тепла через фундамен і поверхню грунту буде втікати)

3. При мілкозаглиблених фундаментах це являється обовязковим щоб забезпечити не промерзання грунту під фундаментом. (У вас 70 см що відноситься до мілокзаглибелних на більшості території України, подивіться глибину промерзання грунту у вашій місцевості)

, dfkthf написав:

а от легені не скажуть вам дякую із за теплої підлоги

Легені нічого не скажуть при грамотній експлуатації (без перегрівів) теплої підлоги. Ну і чистота підлоги і в загальному всього приміщення та повітря  незалежно від того тепла  підлга чи не тепла забезпечить правильну і довготривалу  роботу ваших легенів

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фундамент бажано утеплити на метр. Неутеплений сильно охолоджує стіни, якщо стіни утепленні, а фундамент ні - ефект "тускніє".

Щодо утеплення, то непотрібно жаліти утеплювач. В Польщі в основном 20см пінопласт використовують. В мене хата утеплена, але після побаченої 20-ки зрозумів, що потрібно ще. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

В Польщі в основном 20см

Можна утеплювати до безкінечності. І частина тепла всерівно буде втікати. Питання в екномічному обгрунтуванні. От я рахував свій будинок. Всі вікна і дівері  та дах в мене при -20 надворі будуть випромінювати приблизно 1,8 кВт тепла. Стіни при 100мм мінеральної вати 5,4 кВт. При 200мм отримаємо 4,6. Тобто екномія в 15%. або 1кВт годину при такому морозі. Враховуючи середню температуру самого холодного місяця в -5. П овсьому зеону опалювання маємо +4 середніх. Тобто економія 400Вт.год.. Тобто в рік десь приблизно 2000кВт год. На теперішні ціни електроенергії термін окупності лишніх 100мм утеплювача бульше 30р. От і думайте чи воно вам потрібно чи ні.....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо стіни з газобетону-тож має сенс утептлити фундамент? Як з мишами та іншими тваринами, що можуть його пошкодити? Хтось має практичний досвід утеплення фундаменту та бачив ефект від цього?

Змінено користувачем Х-50
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, tor_custom сказал:

Якщо утеплювати то повністю всю будівлю, утепленняиспользоватьо тепло як є можливість зробіть теплу підлогу і ноги свої побережете від радикуліт і станки від корозії

откуда получилось 15 процентов, хотя бы примерно.... Интересно.....какую толщину пенопласта использовать при утеплении.... и какую  роль играет  теплый пол, под которым лежит полистирол  при  утеплении ф-та

Змінено користувачем Avik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Х-50 написав:

Якщо стіни з газобетону-тож має сенс утептлити фундамент? Як з мишами та іншими тваринами, що можуть його пошкодити? Хтось має практичний досвід утеплення фундаменту та бачив ефект від цього?

В мен ецьоколь утплено напилюваним ППУ. Ефект ХЗ, не знаю як би було без нього). Але цкольний поіерх реально теплий, без опалення там завжди більше 14 градусів тепла при морозі на дворі і опаленні в будинку.

 

Змінено користувачем olkogr
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
30 минут назад, olkogr сказал:

Ефект ХЗ, не знаю як би було без нього).

З твоїми стінами, неутеплений  цоколь:    +  (5 - 7) С.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Само по себе утепление вертикальной части фундамента почти бесполезно. Нужно утеплять ещё и отмостку. У себя так делал - фундамент утеплил по вертикали 100мм эппс (той же толщины, что и будущее утепление стен) плюс 50 мм эппс по горизонтали на один лист (600мм) от фундамента под отмосткой. Через 5 лет утеплил стены минватой и контур как бы замкнулся. ЭППС под отмосткой не дает холоду проникнуть под фундамент и вызвать морозное пучение.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
39 минут назад, Х-50 сказал:

Хтось має практичний досвід утеплення фундаменту та бачив ефект від цього?

Утеплял в гараже. Не знаю на сколько правильно - первый раз подобным занимался, но Эффект ощутил. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
40 минут назад, Avik сказал:

откуда получилось 15 процентов...

какую толщину пенопласта использовать при утеплении....

какую  роль играет  теплый пол, под которым лежит полистирол  при  утеплении ф-та

Вы задаете комплекс вопросов, ответы с цифрами на которые дает теплотехнический расчет всего здания.

Просто так, не видя планы здания, и не имея вводных данных о системе отопления ( существующей или проектируемой), и много других данных,

говорить какие-то слова - несерьезно, как минимум. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, olkogr сказал:

На теперішні ціни електроенергії термін окупності лишніх 100мм утеплювача бульше 30р

Аналіз без майбутнього, та й не буде він так довго окуповуватись, це не стандартна ситуація. На цьому тижні торги за газ у європі дійшли до 1000 євро за тисячу кубів. От і рахуйте. 

Я прожив там пару років і бачив високі ціни на енергоносії і розуміння людей про незалежність від труби і чужого газу. До речі, дрова там також золоті. Як ще приклад, у Франції зараз забороняють твердопаливні котли і, навіть, каміни. Що нас чекає при такому газовому шантажі московії??? - як мінімум зими без газу після 24-го року, вже таке було і при повній залежності від нашої труби... 

Я зараз повністю міняю систему опалення. Багато чого підгледів у тих, де зима тепліша, а платять набагато більше. В нас ціни скоро такі ж будуть. Час початий кучмою популістичним: "голосуйте за дешевий газ" проходить.
Тому зараз це не те, що буде взавтра.
Я свій будинок утеплив більше 10-ти років тому, тоді з мене сміялись, що нема куди гроші дівати, зараз це коштує ще дорожче, але утеплюються усі. 
Питання ще й в прогнозованості. Я тоді також так само говорив, але і говорив про дорогий газ і дрова. Зараз газ ще не такий дорогий, але дрова майже не купиш. Топити хату і майстерню - дуже дорого. 

1 час назад, Х-50 сказал:

Хтось має практичний досвід утеплення фундаменту та бачив ефект від цього?

В мене утеплений. Ефект дуже помітний

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, 3121 сказал:

Само по себе утепление вертикальной части фундамента почти бесполезно.

Очень смелое утверждение.

Оно, если и бывает верным, то лишь иногда, не для всех конструкций фундаментов.

 

7 минут назад, 3121 сказал:

Нужно утеплять ещё и отмостку.

Скорее наоборот,  я бы поменял приоритеты местами. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
44 минуты назад, 3121 сказал:

Нужно утеплять ещё и отмостку

Дуже правильно сказав. Це також дуже допоможе, так як фундамент глибоко важко утепляти і т.п.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Аналіз без майбутнього, та й не буде він так довго окуповуватись, це не стандартна ситуація. На цьому тижні торги за газ у європі дійшли до 1000 євро за тисячу кубів. От і рахуйте. 

По перше в мене тепловий насос. Газ навіть не підведений. Тому до газу не привязуюсь. Рівняю по електроенергії. Ну і в мене як аварійнва система опалення стоять прості ТЕНи . Тому на разі рахую тупо втрати по кВт*год.

По друге ви про таке як деградація утеплювача чули? Наприлад у пінопласту термін нормальної служби до 15 років далі вже видно деградацію параметрів . В екструдовнаного 20-25. Тому поки ви так піклуєтесь про майбутнє утеплювач прийдеться замінювати. Або залишатися з постйним збільшенням тепловтрат.

Тому я якраз я думаю про майбутнє.

Будинок в моїх батьків утеплоно пінопластом 50мм ще у 2006р. І тоді вже багато людей утеплювались, в кого звісно гроші були.

Я привик все рахувати, якщо економічного сенсу в чомусь немає, в перспективі, то просто займатись перевитратами сумнівне заняття.  Наприклад ці лишні гроші краще вкласти у дорожчі вікна і саме головне їх правильний монтаж. Бо при тому як у нас ставлять вікна 95% людей сенсу навіть в двохкамерному склопакеті немає.

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

З твоїми стінами, неутеплений  цоколь

Можливо. Знач ефект є.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 19.09.2021 в 21:27, Х-50 сказал:

Як з мишами та іншими тваринами, що можуть його пошкодити?

Так  ніхто  і  не  відповів.  Невже  мишам  байдуже ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 19.09.2021 в 21:27, Х-50 сказал:

Як з мишами та іншими тваринами, що можуть його пошкодити?

Треба влаштовувати захисне покриття поверх теплоізоляційного шару, що нижче рівня грунту.

Це може бути :

- оштукатурювання пінопласту цементно-пісчаним розчином.

- облицювання пінопласту пласкими асбоцементними листами (шифером).

- облицювання цегляною кладкою в  ¼ цеглини (на ребро) з другосортної цегли або цегляного бою.

 

 

1 час назад, инженер сказал:

Так  ніхто  і  не  відповів.  Невже  мишам  байдуже ?

По будівельній частині - відповів.

По частині мишачих вподобань -  не можу знати.

Але на Форумі  є профільні фахівці-ботаніки.

 

Змінено користувачем технократ
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 27.09.2021 в 20:59, olkogr сказал:

По перше в мене тепловий насос.

Насос це добре, але також затратно. І це, знову таки, суб'єктивно. 

В 27.09.2021 в 20:59, olkogr сказал:

Будинок в моїх батьків утеплоно пінопластом 50мм ще у 2006р. І тоді вже багато людей утеплювались, в кого звісно гроші були.

Я привик все рахувати, якщо економічного сенсу в чомусь немає, в перспективі

Точніше, хто їх не жалів на таке. 

 

Ось це повідомлення вже суперечить попередньому. Утеплювать-неутеплювать... Зійшлись, що утеплювать - то вже добре, а як - то третє діло. 

 

В 27.09.2021 в 22:13, инженер сказал:

Невже  мишам  байдуже ?

Що цікаво - то не лізуть в нього. Я коли планував утеплюватись, то спочатку пінопластом - налякав знайомий з'їденою хатою, потім на блоки дивився - дорого і не влазили. Наліпив пінопласту - висновок: треба товстіше і все так зробити. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Коротко - треба фундамент утеплювати, це вигідно. Ідея утепленої відмостки дуже подобається.

Мій дід будував будинок, зробив у цегляних стінах повітряні кишені для збереження тепла, фундамент звичайний монолітний бетонний. Я дивився на все це через тепловізор з двору, фундамент надворі на кілька градусів тепліший, тобто відчутно більше передає тепло назовні. Отже, якби я зараз просто утеплив стіни а фундамент не чіпав, думаю в приміщенні на рівні фундаменту стіни б швидко покривалися цвіллю, так  як вони будуть значно ближчими по температурі до точки роси за комфортної температури повітря.

Якби зараз будував будь що, навіть майстерню, будував би на шведській плиті.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин назад, Наливайко написав:

тобто відчутно більше передає тепло назовні.

Ви не забудьте площу фундаменту яка втрачає тепло і стін та вікон. Їх співвідношення в будинку без цоколя дуже мале. І навіть якщо фундамент має на 2-3 градуси більше то стіни все рівно втрачають на порядки більше.... А ще якщо врахувати що підземна частина фундаменту втрачає набагато менше, бо перепад температури із зовнішнім середовищем там значно менший, то як би, картина малюється зовсім інша...

 

9 годин назад, Наливайко написав:

Якби зараз будував будь що, навіть майстерню, будував би на шведській плиті

Це теж не панацея. Якщо грунти пучинисті  то воно ту плиту крутить куди хоче, якщо вона достатньо жорстка то разом з будівлею буде все тягнути, або трісне...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку