Reiter

Моторчик Dynamo Sliven

14 повідомлень у цій темі

Доброго дня. Хто що може сказати за такий мотор?

dynamo sliven pik 6-25/3

 

3000 об,  0,11 Нм

 

Є думка зробити з нього сервопривід (енкодер + електроніка для управління) для електронної гітари токарного.  

 

Викликає сумнів лише оці 0,11 Нм. Не малувато?  З вншого боку дивлюсь на параметри заводських сервоприводів, то у них у всіх цей параметр не великий ( в порівнянні з кроковими).

1507880048_Elektrodvigatel-dynamo-sliven-pik-6-25-3A.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, andrey_drabchuck сказал:

І шо ? :)

 

Я ж запитую хто такими користувався?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я хотел сделать точилку для тиг электрода на подобном

двигатель очень слабый  (моментально терял обороты )

обратите внимание на двигатели бу с банкоматов  там  2800 Rpm Torq18ncm Encoder

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Viktor_KVS сказал:

я хотел сделать точилку для тиг электрода на подобном

двигатель очень слабый  (моментально терял обороты )

обратите внимание на двигатели бу с банкоматов  там  2800 Rpm Torq18ncm Encoder

 

Дякую, добре що ще не купив.

 

А по яких маркуваннях ті мотори шукати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

могу привести свой с барахолки 

как пример - но может найдете дешевле 

http://chipmaker.com.ua/index.php?/classifieds/advlist/&do=ad_image_info&id=1374816

обозначений у них много 

SAM_0661.JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Viktor_KVS сказал:

я хотел сделать точилку для тиг электрода на подобном

двигатель очень слабый  (моментально терял обороты )

обратите внимание на двигатели бу с банкоматов  там  2800 Rpm Torq18ncm Encoder

 

Хм...

18 ncm = 0,18nm не набагато більше від dynamo sliver в якого 0,11 нм

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На много больше, Вы ведь не будете его использовать на прямом приводе? Будет редукция хотя-бы 1/2. И того 36кг/см против 22кг/см - что означает что при диаметре вала в 20мм один мотор сможет поднять 36кг, другой 22кг- разница очевидна

А про падение момента єто интересно, Вы в мотор 30в подавали? Хотя-бы ампер 5? Эти моторы управляются шимом по обрантной связи, а не изменением напряжения для установки нужных оборотов..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

как Вам сказать 

по крайней мере с алмазным кругом 100 мм в  диаметре  при заточке электрода он не останавливается - мощности уже хватает  в отличие от болгарского чуда  и размерами он компактней и энкодер кому надо уже на борту 

я не настаиваю  -  но он более вполовину мощней и компактней  - а там выбирать ВАМ

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
47 минут назад, Viktor_KVS сказал:

как Вам сказать 

по крайней мере с алмазным кругом 100 мм в  диаметре  при заточке электрода он не останавливается - мощности уже хватает  в отличие от болгарского чуда  и размерами он компактней и энкодер кому надо уже на борту 

я не настаиваю  -  но он более вполовину мощней и компактней  - а там выбирать ВАМ

Нє-нє :) Мені варіант подобається. Просто хочу розібратись в темі 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Viktor_KVS написав:

могу привести свой с барахолки 

как пример - но может найдете дешевле 

http://chipmaker.com.ua/index.php?/classifieds/advlist/&do=ad_image_info&id=1374816

обозначений у них много 

SAM_0661.JPG

А який режим роботи цього двигуна !?

У офісній техніці він має короткочасну дію , тому дивно , що його параметри ще таки досить слабенькі !

''Болгарини'' мають довгочасну роботу , і параметри їх вказано для довготривалої роботи , а в реальності короткочасно той  РІК можна навантажити і 20 амперами при 60-80 вольт живлення , думаю загальну потужність Ви зможете вирахувати !

Screenshot_20210923-231342_Gallery.jpg

Змінено користувачем 032triton
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Viktor_KVS сказал:

как Вам сказать 

по крайней мере с алмазным кругом 100 мм в  диаметре  при заточке электрода он не останавливается - мощности уже хватает  в отличие от болгарского чуда  и размерами он компактней и энкодер кому надо уже на борту 

я не настаиваю  -  но он более вполовину мощней и компактней  - а там выбирать ВАМ

Тут очень важно понимать что такое электромотор - это электромагнит. Электромагниту пофиг сколько вольт Вы в него будете подавать хоть 5, хоть 100, он будет работать как магнит, а вот сила электрического поля и крутящий момент будет зависить от тока который будет протекать в обмотках, а он прямопрапорционален V=I×R  , по этому я спращивал на счет того какой вольтаж Вы загоняли в  dinamo sliven, есть очень большая вероятность что блок питания не выдавал нужную силу тока и мотор останавливался. Не так-то  просто остановить мотор с усилием 22кг/см.

А еще нужно понимать что мотор при постоянной работе имеет очень малое энергопотребление так-как ток постоянно наростает в постоянно меняющихся катушках ротора. Как можно заметить из приведенной выше таблицы dinamo sliven будет потреблять 20а и выдавать 22кг/см(т.к. имеет очень большое сопротивление обмоток), при 30в єто 600ват, у Вас есть такой блок питания?:D

Тот kag который присутсвует на фото тоже может сожрать 20ампер при  20в с застопоренным ротором, выдать аж 400ват и я даже боюсь предположить какой крутящий момент, но жить будет не долго(несколько секунд, не более, сопротивление обмоток0.8ом) он на єто не расчитан.

Если Вам нужно стол фрезерного станка под тонну веса целый день тягать,  болгарин   с редукцией 1/50 Ваше все, небольшой портальный чпу ганять, берите kag с редукцией 1/3.

Пример с кругомом ф100 не актуален.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, Olexy сказал:

 

Если Вам нужно стол фрезерного станка под тонну веса целый день тягать,  болгарин   с редукцией 1/50 Ваше все, небольшой портальный чпу ганять, берите kag с редукцией 1/3.

Пример с кругомом ф100 не актуален.

Треба ганяти суппорт токарного. Зі звичайною швидкістю (подачі, різьби) + швидке переміщення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Reiter написав:

Треба ганяти суппорт токарного. Зі звичайною швидкістю (подачі, різьби) + швидке переміщення.

Колись дуже давно купував на ринку даний мотор болгарського виготовлення і цікавився у продавця його походженням. В Радянському Союзі ними комплектували електронно-обчислювальні машини ( ті ще, що були розміром з добрячу кімнату..) і "ганяли" вони (моторчики) чи то перфострічку, чи то перфокарти..... на цих машинах https://uk.wikipedia.org/wiki/Комп'ютер

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку