Seeker157

Що роблю не так? Припой відмовляється припаюватись.

53 повідомлення у цій темі

Дякую,буду знати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот, моя не законченная работа. Латунная заглушка из хозмага, кусок листовой латуни, детали из какого- то латунного шестигранника выточил. Всё спаял бензиновой горелкой и твёрдым припоем доставшимся от деда. (дед говорил, что содержит серебро). Флюс- бура.

Приходилось греть все детали до красного цвета, тогда припой плавился и растекался по всем щелям. Один комплект заготовок испортил, так как сантех заглушка , видимо, перегрелась и покрылась пузырями.

Преимущество твёрдого припоя в том, что место пайки приобретает цвет соединяемых деталей, т.е. желтый. Возможно, на фото это не сильно заметно, но поверьте, это так, просто изделие без постобработки.

242772801_591031965422900_1145181796389680440_n.jpg

242761255_4314748221944826_513217245419249845_n.jpg

И ещё где- то затерялось похожее изделие, там я впаял советский железный рубль. Припаялся без проблем, но от температуры рубль почернел. (если интересно- поищу, покажу)

Змінено користувачем newengine
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гарна робота!

Розумієте,я тільки починаю робити зажигалки,подобається. Ще так думаю є у кого багато чого навчитись,але це мені подобається. Ось що вийшло в мене,хочу нанести малюнок і витравити,поки що думаю який,та мабуть щось  попростіше.

IMG_20210925_072835.jpg

IMG_20210925_072846.jpg

IMG_20210925_072855.jpg

IMG_20210925_072907.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все спаяно ПСР только одна монета припаяна на оловяный припой с содержанием 3% серебра какой то немецкий. С китайским тоже были траблы хотя по составу сходится на 100%. Согласно описания. Монеты тоже одни одни лудятся без проблем некоторые вообще никак. Зависит от года разный сплав.

20210925_101524.jpg

20210925_101531.jpg

Змінено користувачем Dedal
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dedal написав:

Монеты тоже одни одни лудятся без проблем некоторые вообще никак. Зависит от года разный сплав.

 

З 2004 року (якщо не зраджує пам'ять) всі українські "жовті" монети чеканили з алюмінієвої бронзи. 1грн котрі з гербом і калиною - паяються добре, серед них мені не попадались з алюмінієвої бронзи. Всі інші одногривневі "жовті" монети (з Володимиром Великим, до євро і т.д.) - якраз з алюмінієвої бронзи, паятись добре не хочуть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, memoliza написав:

З 2004 року (якщо не зраджує пам'ять) всі українські "жовті" монети чеканили з алюмінієвої бронзи.

 

 

https://uk.wikipedia.org/wiki/Монети_України

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IMP написав:

 

Що ж, значить перед пайкою є сенс їх щей магнітом перевіряти. Дещо несподівано, не знав o.O

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, memoliza сказал:

 

Що ж, значить перед пайкою є сенс їх щей магнітом перевіряти. Дещо несподівано, не знав o.O

Це дійсно так,існувало багато способів економії,навіть динарії римської імперії,і ті з часом почали виготовляти з більшим додаванням міді.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, memoliza написав:

Що ж, значить перед пайкою є сенс їх щей магнітом перевіряти. Дещо несподівано, не знав o.O

Та й я свого часу цікавився, бо не знав. Там навіть якісь копійки (здається 25коп.) в якихось роках виготовляли з кремнієвої бронзи. :crazy_mini:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IMP написав:

Та й я свого часу цікавився, бо не знав. Там навіть якісь копійки (здається 25коп.) в якихось роках виготовляли з кремнієвої бронзи. :crazy_mini:

 

Мене оті нові безпонтові сучасні гривневі монети не здивували - я знав що вони з якоїсь вторсировини з покриттям. Але той факт що частина "жовтих" монет залізні з покриттям - ото таки несподіванка :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора,шановні.

Знову до вас звертаюся,чи може хто порадить перевірений припой,незнаю може взяти з флюсом,а може припой окремо і рідкий флюс. Якщо можна ,скиньте назву,чи виробника,одним словом тикніть носом. А то заліз в інтернет ....і розгубився,скупляти різні для перевірки ,честно кажучи немає ні лишніх грошей,ні бажання. От і вирішив у Вас запитати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Передивився гору відео по виготовленню флюс- паст,і в тому числі з припоєм. І виникло таке питання: якщо взяти ще ту совкову каніфоль( є її гора), розвести її з спиртом,і змішати із скажемо із перетертим рашпілем на порошок припоєм. Чи підійде такий варіант для спаювання латуні і бронзи замість тих дорогих ( і як пишуть шкідливих) флюс паст з припоєм. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго. ви самим паяльником грієте деталі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
34 минуты назад, Dedal сказал:

Доброго. ви самим паяльником грієте деталі?

Ні. Намагаюся набратися опиту у виготовленні бензинових запальничок. А так як товщина стінок дуже часто різна,то паяю газовою горєлкою(балон і насадка 10 мм). Чесно кажучи ,коли получається,а коли ні. Якщо наносю на обидві поверхні слой каніфолі,з'єдную їх ,кладу припой,і підігріваю горєлкою- то все добре. Але не завжди . Ось і прийшла в голову думка,а що якщо змішати спирто- каніфольний розчин із припоєм( перетертим на порошок). Довести його до густої консистенції,і за допомогою того ж шприця наносити.

Змінено користувачем Seeker157
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Seeker157 написав:

Ні. Намагаюся набратися опиту у виготовленні бензинових запальничок. А так як товщина стінок дуже часто різна,то паяю газовою горєлкою(балон і насадка 10 мм). Чесно кажучи ,коли получається,а коли ні. Якщо наносю на обидві поверхні слой каніфолі,з'єдную їх ,кладу припой,і підігріваю горєлкою- то все добре. Але не завжди . Ось і прийшла в голову думка,а що якщо змішати спирто- каніфольний розчин із припоєм( перетертим на порошок). Довести його до густої консистенції,і за допомогою того ж шприця наносити.

Спробувати звичайно ж можна, та каніфоль є далеко не найкращим флюсом. Просто сировина для нього в радянському союзі була.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Seeker157 сказал:

Доброго вечора,шановні.

Знову до вас звертаюся,чи може хто порадить перевірений припой,незнаю може взяти з флюсом,а може припой окремо і рідкий флюс. Якщо можна ,скиньте назву,чи виробника,одним словом тикніть носом. А то заліз в інтернет ....і розгубився,скупляти різні для перевірки ,честно кажучи немає ні лишніх грошей,ні бажання. От і вирішив у Вас запитати.

Доброго.

Про який припой мова, якщо про звичайний, той що для пайки проводів, типу ПОС, то напишіть в особисті, подарую перевіреного. А якщо про припой із більшою температурою плавлення, то треба брати із вмістом срібла+флюс(бура змішана із водою)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Наливайко сказал:

Спробувати звичайно ж можна, та каніфоль є далеко не найкращим флюсом. Просто сировина для нього в радянському союзі була.

 

45 минут назад, Sebra сказал:

Про який припой мова, якщо про звичайний, той що для пайки проводів, типу ПОС, то напишіть в особисті, подарую перевіреного. А якщо про припой із більшою температурою плавлення, то треба брати із вмістом срібла+флюс(бура змішана із водою)

Дякую за відповіді. 

Про каніфоль я в курсі просто маю можливість брати її в необхідній кількості.

А за ПОС ,сам не знаю який він,придбав в магазині. Один польський проволокою,другий просто стержень 7-8 мм діаметром.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спробую сьогодні зробити,і попробую паяти,що вийде не знаю.

IMG_20211025_082541.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Seeker157 написав:

Ось і прийшла в голову думка,а що якщо змішати спирто- каніфольний розчин із припоєм( перетертим на порошок).

Додай у цю суміш нашатир- хлорид амонію, (білий солоний на смак неотруйний порошок, не плутати з нашатирним спиртом- смердючою отруйною рідиною). Нашатир добре розчиняє окиси багатьох металів. 

До речі каніфолі теж дуже різні бувають - на вигляд однакові, але з однією паяється чудово і рівно, а з другою - як миші насрали.

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення, граматика
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Куляста_Блискавка сказал:

Додай у цю суміш нашатир- хлорид амонію, (білий солоний на смак неотруйний порошок, не плутати з нашатирним спиртом- смердючою отруйною рідиною). Нашатир добре розчиняє окиси багатьох металів. 

До речі каніфолі теж дуже різні бувають - на вигляд однакові, але з однією паяється чудово і рівно, а з другою - як миші насрали.

По каніфолі замітив,куски каніфолі розтер плашкотримачем,розчиняю у спирті,але осадоку на дні пляшки з'явилось немало .Зараз готую все на роботі,бригадир зайшов у токарку трошки офігел. Подивився і лише сказав :"з цим все ясно" :D. Ввечері далі все змішаю,і випробую.IMG_20211025_102211.jpg

IMG_20211025_095819.jpg

IMG_20211025_090332.jpg

Змінено користувачем Seeker157
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нашатир у спирті майже не розчиняється, тому замішувати пасту - ошурки припою+нашатир+розчин каніфолі, можна додати трохи гліцерину.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Куляста_Блискавка сказал:

Нашатир у спирті майже не розчиняється, тому замішувати пасту - ошурки припою+нашатир+розчин каніфолі, можна додати трохи гліцерину.

Дякую,прийму до уваги.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ПСР-ом не пробовали паять 40 или 45? Найдите свинцово-оловяный припой с содержанием серебра 3% +/-. Серебро придает текучесть припою. Залудите место пайки сразу двух деталей. Латунь если чуть дольше погреть появляется пленка и припой не пристает, нужно тереть жалом паяльника, как бы втирать припой. Потом соединить и нагреть. Дай Бог Вам что у Вас поучилась паяльная паста но сомневаюсь. Очень крупные у Вас куски припоя. 

 

Все паяно ПСР-ом на самых крупных последняя пайка крышки ПОСом. С ПСР-ом проблем с герметичностю не возникало с ПОСом было.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В двох словах,я повний нуль у цьому ділі. І всі мої маніпуляції нічого не дали. Почну з того,що фракція вийшла крупнувата,через шприц (медичний )не виходить,і не має пластичності,вона не єдинорідна.Правда є одне но,пробував без гліцерину. В общим намазав тим що вийшло кільце,поклав на корпус. Потихеньку почав підігрівати,каніфоль дала чорноту - але не було розпливання і розтікання припою. Місцями він вчепився,але то не то пальто. Мабуть все таки потрібно брати заводську пасту,незнаю. 

IMG_20211025_135704.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Dedal сказал:

ПСР-ом не пробовали паять 40 или 45? Найдите свинцово-оловяный припой с содержанием серебра 3% +/-. Серебро придает текучесть припою. Залудите место пайки сразу двух деталей. Латунь если чуть дольше погреть появляется пленка и припой не пристает, нужно тереть жалом паяльника, как бы втирать припой. Потом соединить и нагреть. Дай Бог Вам что у Вас поучилась паяльная паста но сомневаюсь. Очень крупные у Вас куски припоя. 

 

Все паяно ПСР-ом на самых крупных последняя пайка крышки ПОСом. С ПСР-ом проблем с герметичностю не возникало с ПОСом было.

 

 

Дякую за пораду. Десь бачив Ваші фото в інеті. Пошукаю ПСР,спробую. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку