Seeker157

Що роблю не так? Припой відмовляється припаюватись.

53 повідомлення у цій темі

Доброго часу доби,шановні!припой , 

Можливо я нуб(як кажуть мої пацани) ,але я щось не доганяю з пайкою. Саме цікаве,те що до цього,зробив запальничку із мисливської латунної гільзи,із гільзи маузера- все паялося. Припой з добавками (те що є в магазині),чим тільки не обробляв,починаючи від польської пасти (чи як правильно),пробував і 80% ортофосфорну кислоту. Сьогодні,вирішив зробити запальничку із латунної гайки і двох заглушок. На заглушках обрізав різьбу,гріндером спланірував і зачистив. Обробив все ортофосфорною кислотою і спробував паяти. Але припой ,собака,категорично відмовляється припаюватись . Ні до гайки,ні до кришок. Що не так,поясніть будь ласка,щоб сильно перегрівав- то вроді ні,розумію що припой при високих температурах просто буде сам відпадати. Не розумію.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если хороший перегрев- само собой,что припой ложиться на поверхность не будет. Он будет скатываться шариками,как жидкая ртуть. 

Припоем, я так понимаю, Вы называете чтото типа " свинец+олово"? Припоев тот-целая туча и что там на самом деле- непонятно. Одним из купленных в радиомагазине припоев(кетайский,но типа аналог ПОС-60!)

паять было невозможн в принципе. Со стандартной канифолью, пастой...что там в нем было на самом деле я так и не понял. Тем же паяльником другой припой с тем же флюсом пошел на ура.Регулировка температуры жала в широких пределах тоже ничего не дала. Возможно нужен какой то особый флюс.

Хотя латунь можно(нужно) паять и высокотемпературными припоями- но с серебром дорого, а если греть до плавления медного припоя- может расплавиться деталь.

Поэкспериментируйте на отдельной гайке, другой припой возьмите. При низкотемпературном припое - поищите "паяльный жир". Ортофосфорка очень быстро испаряется и при перегреве тоде быстро появляется пленка. А что там за споав- ни Вы ни я не знаем. Както так...путано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую,я розумію що той Китай,що зараз заполонив полиці магазинів,має більше свинцю ніж олова,і його склад так як і склад флюсів і паст теж тільки лабораторія допоможе. Ось до речі те польське чудо що я казав. Пробував і бурою,але це ще хуже.

До речі ,брав у свого знайомого олово ,я так зрозумів що він викопав його десь (років 50 тому припою точно є). В общим до чого веду,легко плавиться і таке враження що сам чіпляється. Ним паяти було одне задоволення.

IMG_20210924_094243.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Саме цікаве не сказав. При спалюванні ,якщо одну сторону я бачу сам процес,то другу паяєш чисто на інтуїції. Не видно нічого,розплавилось чи ні,затекло чи ні. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можливо гайка та інші деталі із Браж виготовлені. Вона жовта як латунь, але паятися не буде.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я чомусь думаю, що кислота замість того щоб очистити поверхню утворила шар з якигось сполук. Попробуйте зачистити поверхню механічно, тоді зразу нанести флюс і паяти. Ще з власного досвіду: якщо площа пайки велика - забезпечте рівномірне покриття її флюсом ще до початку нагріву. Найлегший спосіб - рідкий флюс або паста. Каніфольні є в продажі (і для олов'яно-свинцевих дуже варто брати саме його - там такі температури пайки що бура просто не всигне активуватись), як зробити рідкий флюс з бури - пошукайте в інтернеті/на ювелірних форумах 

Змінено користувачем memoliza
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя_Уеф написав:

Можливо гайка та інші деталі із Браж виготовлені. Вона жовта як латунь, але паятися не буде.

 

Між іншим, а якщо взяти флюс для алюмінію - з ним БрАЖ паяється? Ще якось таке паяти не доводилось, от і цікаво :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Дядя_Уеф сказал:

Можливо гайка та інші деталі із Браж виготовлені. Вона жовта як латунь, але паятися не буде.

Можливо ви праві,спробую ще.

 

6 минут назад, memoliza сказал:

Я чомусь думаю, що кислота замість того щоб очистити поверхню утворила шар з якигось сполук. Попробуйте зачистити поверхню механічно, тоді зразу нанести флюс і паяти

Щось таке замінив,навіть при легкому нагріві,злегка темніє. Зачищаю поверхню,гріндером. А якщо перед пайкою,поверхню вкрити слоєм каніфолі,є ще совкова,і паяльником розтерти спочатку саму каніфоль,а потім класти гайку.

Дзвонив товаришу,в нього ще залишилось те олово,сьогодні візьму спробую .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот я Вам и говорил: что там за сплав- неизвестно. Нужно попытаться облудить каждую из этих деталей по отдельности. Есть нормальное олово времен Союза- тем лучше. Хорошо,если мощность паяльника сопоставима с деталью. Или лучше на плмтке догревать веачале градусов до +150, и поверх этого нагревать паяльником. Заодно увидите- хороший припой ложится на все детали или через одну. А вот смысл буры при +250 я не знаю.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Tim_l сказал:

Вот я Вам и говорил: что там за сплав- неизвестно. Нужно попытаться облудить каждую из этих деталей по отдельности. Есть нормальное олово времен Союза- тем лучше. Хорошо,если мощность паяльника сопоставима с деталью. Или лучше на плмтке догревать веачале градусов до +150, и поверх этого нагревать паяльником. Заодно увидите- хороший припой ложится на все детали или через одну. А вот смысл буры при +250 я не знаю.

Думаю що треба спробувати інший припой,візьму в товариша олово. Та ви мене трошки не зрозуміли,ябо я так пояснював. Паяю я не паяльником,гайка товста і паяю я маленькою газовою горєлкою 10 мм.

Облужувати теж пробував,не чіпляється,паяльником(ставлю самий вищий режим,для випалювання якщо не помиляюся)-трошки є,але деталь товстувата,і він скоріше всього не вспіває добре прогріти. Газовою горілкою,злегка прогріваю,як можна рівномірніше,потім припой. 

В общим спробую ще те старе олово і каніфоль,потім відпишусь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З БРАЖ-кою все простіше - протравлюю зачищену до блиску поверхню хвилин 10...15 в 20%розчині їдкого натру ( засіб для чистки каналізації ""Крот""), промиваю чистою водичкою, і паяю будь- яким припоєм і флюсом. Протравлювання виїдає з поверхні алюміній, після протравки поверхня стає червонуватого кольору. 

 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, Куляста_Блискавка сказал:

З БРАЖ-кою все простіше - протравлюю зачищену до блиску поверхню хвилин 10...15 в 20%розчині їдкого натру ( засіб для чистки каналізації ""Крот""), промиваю чистою водичкою, і паяю будь- яким припоєм і флюсом. Протравлювання виїдає з поверхні алюміній, після протравки поверхня стає червонуватого кольору. 

 

Крот є,спробую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я для подібних робіт використовую паяльну пасту з радіокрамнички. Грію феном промисловим, проблем ще не було, розтікається чудово.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
56 минут назад, Seeker157 сказал:

Думаю що треба спробувати інший припой,візьму в товариша олово. Та ви мене трошки не зрозуміли,ябо я так пояснював. Паяю я не паяльником,гайка товста і паяю я маленькою газовою горєлкою 10 мм.

Облужувати теж пробував,не чіпляється,паяльником(ставлю самий вищий режим,для випалювання якщо не помиляюся)-трошки є,але деталь товстувата,і він скоріше всього не вспіває добре прогріти. Газовою горілкою,злегка прогріваю,як можна рівномірніше,потім припой. 

В общим спробую ще те старе олово і каніфоль,потім відпишусь.

Понял. Может в этом и проблема,что горелкой дается температура высокая? Горелкой паял в основном высокотемпературным припоем медь и детальки из листовой латуни. Но была проблема,что при незначительном перегревн детальки начинали также расплавляться...

Но если паять оловом- как по мне лучше организовать начальный подогрев электроплиткой основной бОльшей детали( при желании можно даже температуру измерить), а затем паяльником или феном( тем,температура чего также +/- известна и не намного превышает температуру плавления припоя).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если паять оловом, то только паяльником. Открытое пламя не годится.

Лучше использовать соляную кислоту с цинком, или серную на крайняк.

...и купите тут, на барахолке, пол кило советского олова, и будет Вам счастье!

Буру используют при пайке твёрдыми припоями, ведь у неё температура плавления выше чем у оловяного припоя.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, newengine сказал:

Если паять оловом, то только паяльником. Открытое пламя не годится.

Можливо ви і праві. Але тепер до мене трошки дійшло,чому перші зажигалки у мене виходило спаювати. Паяв я їх тим самим оловом що брав у товариша. Впаював тим припоєм ще першу ,багато косяків було,але бронзу і 1 гривневу монету спаювало добре. І використовував той самий флюс( чи як ото називається що викладав на фото.

Це ті що тренувався,пробував. На гільзі,поперечина яка сидить на гільзі і на якій впаяний стержень з колесиком- бронзовий. Паяв газовою горєлкою 

IMG_20210807_164050.jpg

IMG_20210807_164014.jpg

IMG_20210924_125319.jpg

Змінено користувачем Seeker157
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, newengine написав:

Если паять оловом, то только паяльником. Открытое пламя не годится.

 

Дозволю собі не погодитись. Якщо розуміти що робиш і гріти без фанатизму - то горілкою цілком воно паяється. Особливо актуально для масивних деталей, котрі паяльником прогріти нереально. А ще класний варіант - гарячим повітрям (термофеном). Головне дотримуватись процесу: спаювані поверхні ідеально чисті, захищені від окислення під час нагріву (флюс); температура пайки повинна підходити для флюсу і припою - перегріти так само погано як і недогріти. Ну і припой повинен плавитись від контакту з деталлю, а не від полум'я - при пайці горілкою. Інакше це вказує на недогрів деталі, і якраз одна з причин чому припой буде скочуватись кульками замість розтікання

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

якщо паяєте часто, купіть електродуховку, б/в коштують копійки. Якщо знаєте, що з чим спаюєте заздалегідь, купіть хорошу паяльну пасту для цих матеріалів. Раніше цікавився, то купляв американську, думаю зараз і у нас є абсолютно всякі. Зачищаєте спаювані поверхні, наносите на них пасту, скручуєте деталі дротом і ставите в духовку. Пайка буде ідеальною. Від газової горілки разом зі згорянням з'являється чимало води, і нею попасти в робочий зазор температур складно, велика деталь гаряча з одного боку, холодна з другого, всілякі міді латуні остигають моментально.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
25 минут назад, Наливайко сказал:

якщо паяєте часто, купіть електродуховку, б/в коштують копійки. Якщо знаєте, що з чим спаюєте заздалегідь, купіть хорошу паяльну пасту для цих матеріалів. Раніше цікавився, то купляв американську, думаю зараз і у нас є абсолютно всякі. Зачищаєте спаювані поверхні, наносите на них пасту, скручуєте деталі дротом і ставите в духовку. Пайка буде ідеальною. Від газової горілки разом зі згорянням з'являється чимало води, і нею попасти в робочий зазор температур складно, велика деталь гаряча з одного боку, холодна з другого, всілякі міді латуні остигають моментально.

От тепер закрадуються мислі,що дійсно є що наздоганяти,ну честно кажучи воно до сих пір було не потрібне,але....Ну буду ,наздоганяти. Дякую 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще одне питання,що до пасти. Діло в тому,що товариші із дуже далекого сходу,товар яких має сумнівну якість,з легкістю підроблюють що завгодно. Чи купувати пасту,тільки в фірмових магазинах? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спробуйте сантехнічну, там точно якісна є.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну от,все працює. Як і казав,з'іздив до товариша і взяв того олова,а також каніфоль (ще совкова). Гайку і вирізану шайбу,спочатку пройшовся паяльником,рівномірно наніс розплавлену каніфоль по поверхням. Потім вкинув в середину порізане олово,і став потихеньку підігрівати горєлкою знизу і з боків. Так щоб нагрішись ,від гайки почало плавитись олово. Ну може й не дуже естетично,за те припаяно надійно.

IMG_20210924_160332.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Seeker157 написав:

Ну от,все працює. Як і казав,з'іздив до товариша і взяв того олова,а також каніфоль (ще совкова). Гайку і вирізану шайбу,спочатку пройшовся паяльником,рівномірно наніс розплавлену каніфоль по поверхням. Потім вкинув в середину порізане олово,і став потихеньку підігрівати горєлкою знизу і з боків. Так щоб нагрішись ,від гайки почало плавитись олово. Ну може й не дуже естетично,за те припаяно надійно.

 

Вітаю з цією маленькою, але перемогою :) Оскільки воно припаялось з каніфоллю і звичайним припоєм - ризикну припустити, що метал все-таки був без "особливостей", просто щось не так з самим процесом. На майбутнє - купіть собі найпростіший рідкий флюс (там де тільки каніфоль і спирт) - наносити буде легше і швидше. Ну і припій/флюс завжди спочатку випробовуйте на шматочку матеріалу - щоб точно без сюрпризів при зборці

Змінено користувачем memoliza
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, memoliza сказал:

 

Вітаю з цією маленькою, але перемогою :) Оскільки воно припаялось з каніфоллю і звичайним припоєм - ризикну припустити, що метал все-таки був без "особливостей", просто щось не так з самим процесом. На майбутнє - купіть собі найпростіший рідкий флюс (там де тільки каніфоль і спирт) - наносити буде легше і швидше. Ну і припій/флюс завжди спочатку випробовуйте на шматочку матеріалу - щоб точно без сюрпризів при зборці

Дякую,шановний. Самої каніфолі(тієї совкової) набрав трьохлітрову банку,вистачить надовго. Ще так зрозумів у самому припою,чи меньше свинцю тим краще. Так розумію можна спробувати самому зробити розчин каніфолі і спирту,а от з оловом ,треба шукати. Ну то таке,знайду як захочу. Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Seeker157 написав:

Ще так зрозумів у самому припою,чи меньше свинцю тим краще

 

Взагалі-то ні, хіба що ви дбаєте про екологію. Безсвинцеві припої програють олов'яно-свинцевим практично по всіх характеристиках. В припоїв без свинцю трохи вища температура плавлення, гірша текучість і змочуваніть, вони потребують спеціальних флюсів (з активаторами). Також, треба уважно читати склад при покупці - часто для боротьби з цими проблемами до припою замість свинцю додають кадмій чи інші не дуже корисні добавки, а з ними вже треба дбати про особливі заходи безпеки. ПОС-60 наше все xD

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку