knife_life

Шабріння широкого по вузькому

8 повідомлень у цій темі

Доброго всім дня.

 

Знову напівтеоретичне питання, відповіді на яке я не знайшов самостійно.

 

Уявімо, що є вузька площина, направляюча умовного станка. Припустимо, ширина 60 мм.

Є лінійка типу ШМ, яка по довжині повністю перекриває направляючу, але ширину має 50 мм.

 

Питання - чи можна при таких умовах відшабрити по такій лінійці таку направляючу? Потенційний "гвинт" направляючої поки що ігноруємо, там я теоретично розумію, як його побачити за допомогою рівня.

Питання може видатись досить тупим, але я реально не розумію методику, як отримати площину при таких умовах, нічого не зіпсувавши.

Хотів відштовхнутись від того, як по менших плитах шабрять більші (що є ніби тривіальною задачею), але, покопавшись в закладках Ютубу, не знайшов подібного відео.

Можливо, при таких умовах потрібна ще невелика плита? Лінійкою працюємо вздовж, плитою - поперек (і тоді те ж питання, як працювати короткою плитою по по довгій направляючій :-) ).

 

Якщо в когось є лінк на статтю\відео, де пояснюються такі нюанси - поділіться, будь ласка. Сама задача виглядає абсолютно рядовою, значить, десь є готове пояснення, як її вирішувати, просто я неправильно шукав, так думаю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То звичайне діло, шабрити по лінійці, що не співпадає розмірами з шабруємою поверхнею. Свого часу, наприклад, професійні шабровщики шабрили мені стіл шліфувального верстата розмірами 4*0.5 метра маючи лише мостик 400мм і індикаторну стійку - і нормально. То ж сміливо мажте вашу лінійку сажою або синькою, прикладайте до направляючої, трохи посовайте лінійкою вздовж і поперек, щоб перекрити всю площу направляючої - і шабруйте плями, поки вистачить натхнення доводити результат до 25 точок на кв.дюйм... Але про альтернативні методи контролю, тим же рівнем, "самольотом", індикатором забувати не слід. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А, все так просто? Дуже дякую :-) .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну направляйки роблять не під інструмент:)

Це звісно приємно коли воно схоже, але..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та я просто турбувався, що, якщо там умовно жолоб, і я просто переміщу лінійку паралельно цьому жолобу, то плями з'являться в його заглибленні (сподіваюсь, зрозуміло написав). Ну, або ще якісь неочевидні геометричні нюанси випливуть. Але з жолобом це вже якесь зовсім дивне співпадіння було б, і, крім того, ніхто не заважає покататись там індикатором спершу, щоб зрозуміти профіль приблизно.

Виходить, то я просто заганявся, і все не так заморочено.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, knife_life сказал:

Та я просто турбувався, що, якщо там умовно жолоб, і я просто переміщу лінійку паралельно цьому жолобу, то плями з'являться в його заглибленні (сподіваюсь, зрозуміло написав). Ну, або ще якісь неочевидні геометричні нюанси випливуть. Але з жолобом це вже якесь зовсім дивне співпадіння було б, і, крім того, ніхто не заважає покататись там індикатором спершу, щоб зрозуміти профіль приблизно.

Виходить, то я просто заганявся, і все не так заморочено.

 

То перевірте той жолоб по діагоналях

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Широкая на широкую 

 

 

Заранее извиняюсь

А шабрить при наличии дополнительного инструмента можно не только по линейке, которая уже, но и по линейке которая короче.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Georg_Adolfovich написав:

Широкая на широкую 

Лол. Жаль, так і залишилось загадкою, що там робили за кадром :-) .

 

, Georg_Adolfovich написав:

А шабрить при наличии дополнительного инструмента можно не только по линейке, которая уже, но и по линейке которая короче.

Теж, доречі, цікавий варіант. Але, напевно, значно складніший.  Треба, все-таки, знайти нормальні мануали по методикам шабріння, щось типу підручника для ПТУ, років 50-60 видання. Але це вже наступний крок :-) .

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку