DrDima77

Допоможіть вибрати один токарний з 3

25 повідомлень у цій темі

Доброго дня шановні

На сьогоднішній день в майстерні стоїть 3 токарних верстати. А поскільки до них в мене був лише мн80 то я трішки розгубився з вибором який з них собі залишити.  виробітку в них непомітно вони стояли в школі. По комплектації всі заємнозаміняємі  тому суппорти можу поміняти. Задні бабки теж є 3 штуки а ось з коробками не все зрозуміло. Може хто по фото роз'яснить яка передня бабка краща і чому. 16349089463919168829364301096585.jpgцеперший16349092587568544819702816113084.jpg

Він же ж івнього як я зрозумів електричний реверс

16349089876372749399979340208083.jpg

Це другий16349093820855608531629871841903.jpg

 

Ось такий 

 

А це третій

 

16349089876372749399979340208083.jpg16349094590077129358576600847686.jpg

 

З трьох хоча 2 хочу зібрати. Кращий собі залишити. А інший піде на продаж

дякую за поради та роз'яснення

 

 

16349089666448705538134807804619.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Похоже Вы два раза бабку одного станка показали

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да нет Степан. Они похожи но разные. По крайней мере по цвету16349131249326686682979992143940.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оффтоп. Спочатку аж занервував в яких це школах такі верстати стояли, а тоді побачив, що Ви в Італії :D

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Везіть все до нас -  в Україну, тут народ розбереться...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А що в Італіі в пошані польські верстати. Та ще й в школи щоб постачалися...

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А що можна по фото визначити ?

Хіба що, який більш покоцаний школярами ?

Але це не дуже важливий параметр.

 

Насамперед, треба визначитись, чи влаштовує функціонал цих станочків.

Можливо, він не такий повний, як у промислових верстатів.

Отвір у шпінделі, діапазон обертів, кількість різьб, що можна нарізати, потужність двигуна, 1ф / 3ф.

Якщо все це, принципово влаштовує - тоді дивитися ступінь "убієнності" кожного єкземпляру.

Це - віробітка на направляючих, стан конуса в шпінделі, стан конуса в ЗБ.

 

Ну, й останне, відкривати кришки ПБ, та дивитися візуально.

 

Отак ще можна якось оцінити, та вибрати два.

 

Ще варіант, виторгувати й третій, а дома вже спокійно віддефектувати, перебрати, та скласти :

- найкращий,

- середній,

- гірший.

Та спродати, як такі, що перебрані, та перевірені.

Але треба місце та час.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

 

Насамперед, треба визначитись, чи влаштовує функціонал цих станочків.

Можливо, він не такий повний, як у промислових верстатів.

Дякую за повну та розгорнену відповідь

Почнемо з початку. 

Я трішки точив на промислових верстатах але там токар мені виставив все і далі тільки міняй деталі. В на мн80 у мене частотник.для регулювання обертів шпинделя  Лише автоподача право ліво і пару шестерень гітари якими я ніколи не користувався і не різав різьби. 

Ті станки що на фото я трішки потрогав покрутив. Трішки розібрався.

Скоріш за все тему продовжу в розділі моя майстерня тому як станки вже у мене в майстерні стоять. Але спочатку виберу оди станочок для себе. 

І скоріше за все це буде номер один лише тому що здається набагато молодший за інші. Коробка обертів шпинделя має 4на2 швидкості тоді як інші 2 мають лише 3на2 швидкості. Хоча це не так важливо. Всерівно буде частотник. Бо 3 фази в гаражі немає

Тепер по іншому функціоналу. Отвір шпінделяь однаковий. Різьби ріжитьоднакові. І дюйм і метричні і модулюну і інші. Можливо деяких шесткрнів на коробку подач не вистачає але з часом розберемося

 

Поки що розбераємгся. 

 

Далі буде

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, технократ написав:

Ще варіант, виторгувати й третій, а дома вже спокійно віддефектувати, перебрати, та скласти :

- найкращий,

- середній,

- гірший.

Та спродати, як такі, що перебрані, та перевірені.

Вони всі 3 в мене в майстерні але вже зараз бачу що 3 верстати з того що є не получится зібрати. 

Насамперед одна задня бабка неробоча. Скоріш за все гайка. Потім суппорти 2 нормальні один на запчастини. Є заїзди і є одна тріщина яка мені не подобається. А ще мала поперечна. Одну маю  дуже дуже туго ходитьа інша хочить щобклина подивилися. Ну якось так. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, DrDima77 сказал:

інша хочить щобклина подивилися. Ну якось так

Спробуйте клини місцями поміняти.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, DrDima77 сказал:

Вони всі 3 в мене в майстерні

Чудово, я б теж вчинив так саме.

 

20 минут назад, DrDima77 сказал:

що 3 верстати з того що є не получится зібрати. 

Ну, що ж, без накладок не бува.

Гайку на ЗБ можна виточити.

Поперечку теж можливо відновити. 

Ну, а з супортом - час покаже ... можливо заштіфтувати тріщину.

Вийде - добре, ні - то вже так і буде. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я худею с этой  италии. тут (украина )хоть какого то калеку заиметь,  а там чувак  по факту, стоит перед 3 мя  станками и хочет чтоб ему  по фото помогли выбрать станок. 

   вы  в адекватЕ, 
    БЕРИТЕ ВТОРОЙ С ПРАВА он хороший, остальные два х???йня!!!!!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Iгрек написав:

А що в Італіі в пошані польські верстати. Та ще й в школи щоб постачалися...

 

IMG_20211022_152747~2.jpg

 

Ні це італійська марка і там на основі написано "COMEC  CHIETI SCALO"

Останні два слова то місто в якому їх робили а може і роблять

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, вибачаюсь. Сплутав маркування TGA з польськими TSA/TSB. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, Avik написав:

    БЕРИТЕ ВТОРОЙ С ПРАВА он хороший, остальные два х???йня!!!!!

Дуже дякую за пораду. Саме так і зроблю. Раніше мав сумніви а тепер після таких аргументів однозначно беру той що ДРУГИЙ СПРАВА. 

 

всім дякую. Тему можна закривати ,

???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, DrDima77 сказал:

 

Скоріш за все тему продовжу в розділі моя майстерня тому як станки вже у мене в майстерні стоять. Але спочатку виберу оди станочок для себе. 

І скоріше за все це буде номер один лише тому що здається набагато молодший за інші. Коробка обертів шпинделя має 4на2 швидкості тоді як інші 2 мають лише 3на2 швидкості. Хоча це не так важливо. Всерівно буде частотник. Бо 3 фази в гаражі 

Я бы не столько бы смотрел на количество передач ПБ, частотник это исправит. Сколько на пределы оборотов шпинделя. Как мне кажется, при всех остальных равных, стоит выбрать тот у кого максимальные обороты выше, а минимальные ниже, но это уже не так важно. Чем быстрее бабка тем лучше  на мой взгляд.

 

Цитата

 

 

Змінено користувачем Stebium1
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

По поводу молодости станка, достаточно спорный критерий. Не может он случаем быть настолько молод, что уже начали экономить на жизнеспособности?

Ну и попробуйте найти отзывы о каждой марке станка, а так же запчасти к ним. Причем совершенно всё равно какие, просто посмотрите есть или нет в продаже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще одне питання на закуску. З донора що варто зняти? Планую зняти гвинт і обидва ходові вали . Суппорт повністю всі наружні шестерні. Ну і само собою бабку задню. З передньої бабки витягувати вали та шестерні чи в принципі вони не зношуються в маслі?  Ручки і крутілки всякі. Звичайнож патрон і обов'язково шпиндель з підшипниками

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, DrDima77 сказал:

З передньої бабки витягувати вали та шестерні чи в принципі вони не зношуються в маслі? 

А почему не забрать всю бабку? Это как бы узел, хотя бы для постройки ЧПУ. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну по перше мені ніколи не приходило на думку зробити щось подібне на ЧПУ.  Але якщо залишати бабку то може варто залишити всенький станок і може з часом відновити його. Поки що вирішено підготувати один той що менший але біль презентабільний  до продажу і відбити частину вкладених коштів. А наступним кроком з тих 2 що залишаються зібрати 1 повністю комплектний а доля іншого ще не вирішена. Чесно мені не хочеться викидати на металолом майже робочий станок але й часу і місця в мене не так багато. 

 Якби я жив на Україні то навіть трішки розбарахолений станочок такого плану гадаю не складно було продати. В тут клієнт балований. Хоче станок під ключ. З доставкою і установкою. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@DrDima77 Должен сразу предупредить, что самой плохой затеей будет менять задние бабки местами. Бо ЗБ растачивается одновременно с ПБ в процессе изготовления станка.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, DrDima77 написав:

Ну по перше мені ніколи не приходило на думку зробити щось подібне на ЧПУ.  Але якщо залишати бабку то може варто залишити всенький станок і може з часом відновити його. Поки що вирішено підготувати один той що менший але біль презентабільний  до продажу і відбити частину вкладених коштів. А наступним кроком з тих 2 що залишаються зібрати 1 повністю комплектний а доля іншого ще не вирішена. Чесно мені не хочеться викидати на металолом майже робочий станок але й часу і місця в мене не так багато. 

 Якби я жив на Україні то навіть трішки розбарахолений станочок такого плану гадаю не складно було продати. В тут клієнт балований. Хоче станок під ключ. З доставкою і установкою. 

Жувать же люди......... тут за мет/ломом ганяються.....

Мені б патрончик 4-х кулачковий,,,,,,,,

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, NDU написав:

 

Мені б патрончик 4-х кулачковий,,,,,,,,

 А мені б патрон 3 кулачковий на умовний 3 конус з трьома шпильками 

Маєте? Можна обговорити IMG_20211022_081649.jpgIMG_20211022_081702.jpgIMG_20211022_081748.jpgIMG_20211022_081738.jpg

По кулачках видно що патрон або не працював або працював один раз. ?

А ще є поводковий патрон

 А ще є ось така штука

Просто похвастатись залишу для себеIMG_20211022_081557.jpg

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, DrDima77 написав:

 А мені б патрон 3 кулачковий на умовний 3 конус з трьома шпильками 

Маєте? Можна обговорити IMG_20211022_081649.jpgIMG_20211022_081702.jpgIMG_20211022_081748.jpgIMG_20211022_081738.jpg

По кулачках видно що патрон або не працював або працював один раз. ?

А ще є поводковий патрон

 А ще є ось така штука

Просто похвастатись залишу для себеIMG_20211022_081557.jpg

 

Дуже цікава пропозиція. Маю тільки 160 мм радянський патрон (на мій погляд майже новий, норм...), та 160 поляка, але без 2-х сателітів, по посадкам не скажу (начебто від ІЖаків). Але, даже при бажанні, як ми обміняємося, коли Ви в Італії, а я в Україні?????

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, DrDima77 сказал:

Ну по перше мені ніколи не приходило на думку зробити щось подібне на ЧПУ.  Але якщо залишати бабку то може варто залишити всенький станок і може з часом відновити його.

Это же не обязательно делать Вам, часто ищут донора для постройки. Хотя если продажа будет там, то хз 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку