Zzz

Новий котел у приватний будинок.

24 повідомлення у цій темі

Вітаю усіх відвідувачів форуму,постало питання заміни котла у будинку,зупинив свій вибір на альтеп дуо 15 кВт,та кронас унік теж 15 кВт,хто має досвід користування то прохання описати плюси та мінуси даних котлів,чи хтось зі свого досвіду може порекомендувати щось інше.Дякую.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, Zzz сказал:

Вітаю усіх відвідувачів форуму,постало питання заміни котла у будинку,зупинив свій вибір на альтеп дуо 15 кВт,та кронас унік теж 15 кВт,хто має досвід користування то прохання описати плюси та мінуси даних котлів,чи хтось зі свого досвіду може порекомендувати щось інше.Дякую.

 

 

друже у меня стоит подобный в мастерской на 2 этаже.Называется marten 20кв .вещь стоящая своих денег, единственное нужно его в отдельное помещение с нормальной вытяжкой и приточкой. и не жадничать на тосоле. и еще тема если подключить в доме тепловентилятор вулкан

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я якраз цього року перебрався у свій будинок, і в мене тут Альтеп Дуо на 25кВт (будинок трохи великий xD) плюс буферну ємність (також Альтеп) на 800л. Палимо буквально два тижні, тому багато не скажу, однак враження від котла дуже гарні. Та і по якості виготовлення дуже достойний

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, Zzz сказал:

питання заміни котла

Рекомендую довготривалого горіння. Обидва котли, це класична система горіння (з низу в гору), втомитеся бігати підкидати. 

2. Це горизонтальний теплообмінник - скоро виходить з ладу (особливо, коли немає малого циркуляційного кола).

І ще один фактор - товщина металу. Впринципі 15 кВт - 300 кг., це нормально.

На фото, недавно поїхав у Миколаїв, котел 50 кВт (730 кг).

IMG_20210918_183038[1].jpg

IMG_20210923_092736[1].jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ZeS написав:

Обидва котли, це класична система горіння (з низу в гору), втомитеся бігати підкидати.

 

Такого плану котли всі виробники настирливо рекомендують встановлювати з буферною ємністю. В тому числі і для того, щоб не бігати підкидати. Також, з буферною ємністю котел віддає тепло ефективніше, оскільки працює в оптимальному режимі (твердопаливний котел не можна "давити" зменшуючи притік повітря - дрова завжди повинні горіти для максимального ККД). Мій котел прогріває себе і 800л буферної ємності з 30 градусів до 80-85 за годину з копійками, при цьому я не бігаю - запалюю, закладаю повний, і йду на півгодини займатись своїми справами. Через півгодини приходжу, прикидую скільки йому ще треба щоб догріти воду, підкладаю дров і все, він догоряє. Цього вистачає на весь день чи всю ніч - до вищезгаданих 30 градусів система остигати не встигає. Будинок поки що не утеплений взагалі.

Змінено користувачем memoliza
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, memoliza сказал:

прогріває себе

Скільки закладаєте за раз?

Можливо 25й котел трохи більший, але 15, не знаю, здається там мала топка.

Змінено користувачем ZeS
Доповнив
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Твердопаливні ефективніші при "потужній" роботі. "Лишнє" потрібно в акумулятор заганяти. Тоді буде ефект нормальний.

Плюс треба дивитись на майбутнє, а там дрова і вугілля буде золотим. 

Я поставив один твердопаливний котел (з акумулятором і т.д.), другий буде під щепу. 

Щодо котлів, то тріхи ними займався, тому собі купив чавунний. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ZeS написав:

Скільки закладаєте за раз?

Можливо 25й котел трохи більший, але 15, не знаю, здається там мала топка.

 

Маю кошик середнього розміру - то якраз топка. І потім докидую по ситуації, але ще ні разу не потребувало більше ніж пів того ж кошика

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, memoliza сказал:

Мій котел прогріває себе і 800л буферної ємності з 30 градусів до 80-85 за годину з копійками

 

1 час назад, memoliza сказал:

Будинок поки що не утеплений взагалі.

 

Дивні показники ...

а яка загальна площа ? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, технократ сказал:

Дивні показники

Отож, і мені не все зрозуміло.

28 минут назад, memoliza сказал:

Маю кошик середнього розміру

А можете фото котла та кошика, якщо не важко.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
55 минут назад, Bogdan сказал:

другий буде під щепу

Доречі, Холмовський котел іде як утилізатор.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

Дивні показники ...

а яка загальна площа ? 

 

Можна спитати чому дивні? Все-таки це перший твердопаливний котел в моєму житті, як воно має бути по-людськи - не знаю xD Зараз опалюю десь 170 квадратів, в подальшому буде трохи за 200 - та частина будинку ще не закінчена, постарався по максимуму її закрити від решти

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15 КВТ на какую площадь? отапливаю 130 квадрат 22х КВТ котлом... энергии хватает, чтоб разогреть воду в доме до 60 - 70 градусов. Отличный результат против газового ( МАЯК на 15 КВТ, который только газ ( хотя ясно что у нас за газ нынче) жрет и воду больше 50 не может подать в дом ) Загрузки хватает на пол дня, в режиме "Тления" Котел оснащен турбиной и "мозгами" . Планирую еще себе теплоаккумулятор городить. Но эт чуток позже

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15кВт для площі 100-110 м2,потужний котел на малу площу ставити не рекомендують через те,що в режимі тління сильно забивається димохід.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Zzz сказал:

15кВт для площі 100-110 м2,потужний котел на малу площу ставити не рекомендують через те,що в режимі тління сильно забивається димохід.

прочищав рази три за зиму, труба 150, сталь 5мм товщиною. Конденсує, але не кретично, бо не утеплена на горі. але це не біда

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Що Кронас, що Альтеп, можна сказати рівноцінні, хоча мені чомусь більше до вподоби Альтеп. 15кВт це трішки замала топка. Ввечері спробую описати більш детально. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не самий гірший варіант опалення будинку - електрокотел з двозонним лічильником. Вдень 1.68 за кіловатгодину, вночі 0.84. Вдень дорогувато, але вночі вже приблизно рівноцінно як топити газом. Зате як зручно, ні тобі дров, ні підкидати, ні димохода чистити... -клацнув вимикач - і пішов спати в теплій хаті. Будинок 120кв м. (добре утеплений) котел 9квт - два тени по 4.5, майже завжди вистачає одного. Знову ж таки, трифазне електропостачання в господарстві, а це іноді ще як важливо... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, savelich сказал:

Будинок 120кв м. (добре утеплений) котел 9квт - два тени по 4.5, майже завжди вистачає одного.

Ну, Ви не рівняйте тропічну Пальміру, як  пощастило деяким, :)

з північними регіонами.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, технократ сказал:

Ну, Ви не рівняйте тропічну Пальміру, як  пощастило деяким, :)

з північними регіонами.

В північних регіонах так чи інакще більше опалювати треба, хоч дровами, хоч газом, хоч електрикою... але  електрикою все рівно зручніше. Та й яка то північ в Україні, не Якутія ж. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#339931 Опубліковано: (змінено)

А є зараз яцісь гнучкі тени? Хочу спробувати замість газового котла поставити накрутивши на стояк) Тільки не знаю, які вибрать. Та перейти на електрику, бо газ дуже вже геморно, то туше, то чистить, коптить як не знаю шо.

 

 

Змінено користувачем T-1100
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, T-1100 написав:

А є зараз яцісь гнучкі тени?

є. Потім після ввімкнення "схвачуються". В продажу вони прямі в основному.

 

3 години тому, T-1100 написав:

бо газ дуже вже геморно

якщо нормальний котел і все правильно зроблено - 20ть років ні до чого дивитись не потрібно. Я десь стільки як поставив Маяк з німецькою автоматикою - на початку сезону запустив, в кінці - вимкнув - і все...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

якщо нормальний котел і все правильно зроблено - 20ть років ні до чого дивитись не потрібно.

Поддержу, вот только в этом году пришлось вызывать газовщика, это 22 год в эксплуотации, аппаратура польская.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Bogdan сказал:

є. Потім після ввімкнення "схвачуються". В продажу вони прямі в основному.

 

якщо нормальний котел і все правильно зроблено - 20ть років ні до чого дивитись не потрібно. Я десь стільки як поставив Маяк з німецькою автоматикою - на початку сезону запустив, в кінці - вимкнув - і все...

 

Нажаль раніше було саме так. В мене українский пристрій з Хмельницька і я їм завдоволений, але якшо раніше чистив раз на 5 років, то зараз буває  й два рази за сезон. Особливо пісня нового року пускають газ не тільки з сечею, а ще й інше шось підмішують. Коптить як мазута.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, T-1100 написав:

Коптить як мазута.

це все через автоматику. Газ, звичайно, - показник, але більший - автоматика. Я за кількома різними колами спостерігаю вже пару десятків років. Стара автоматика - це взагалі не про якість. А нова - вся різна, і тут її ціна не показник. В мене у багатьох знайомих купувалась саме подорожче - і практично всі вони її вже по кілька разів ремонтували. Я купував саме німецьку, на той час це була дійсно якість. Взагалі нічого їй ніколи не робив. Працює як швейцарський годинник - бо вона проста і якісна... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку