NirazuNeTokar

Саморобний брусковий рівень 0,02мм/м

17 повідомлень у цій темі

Всім доброго здоров"я!

нарешті прийшло до мене натхнення зробити брусковий рівень. Ампулу купив у тут на барахолці майже рік тому, та все ніяк...

отже, за основу для корпуса взяв товстостінну профтрубу 40х40х5.

схему конструкції вибрав на сусідньому чіпмейкері (механізм точної настройки ричажного типу)   

photo_2021-11-22_21-22-14.jpg

 

 

спершу пофарбував корпус, але не дуже вдало (в кінці покрию кращою фарбою)

вибрав фрезою віконце для шкали ампули

 

photo_2021-11-22_21-22-27.jpg

 

поки що роблю один, але планую всього зробити три штуки 

 

photo_2021-11-22_21-22-19.jpg

 

наступним кроком, приладнав до ампули металічні пластинки і засверлив отвори в корпусі

 

photo_2021-11-22_21-22-34.jpg

photo_2021-11-22_21-22-37.jpg

 

і ось ампула вже всередені...

photo_2021-11-22_21-22-44.jpg

 

ось так виглядає кріплення ампули в корпусі  --  як то кажуть нічого зайвого

photo_2021-11-22_21-22-49.jpg

photo_2021-11-22_21-22-46.jpg

 

ну а далі години дві, не менше,  грався  в гру "круть-верть" доки не добився однакових показників ампули  при поворті рівня на 180градусів

photo_2021-11-22_21-22-55.jpg

photo_2021-11-22_21-22-58.jpg

 

 

загалом першим етапом роботи задоволений. наступним кроком буде ричажний механізм для швидкої і точної калібровки рівня

також в кінці планую пофрабувати його, відшабрити робочу поверхню і закрити торці ось такими пробками

7.png

 

продовження буде...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

Змінено користувачем NirazuNeTokar
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

  Основание несколько подозрительно выглядит. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, vaycartana написав:

  Основание несколько подозрительно выглядит. 

ви про швеллер на якому стоїть рівень?

так, страшненький але під рівнем він зачищений, до того ж рівень стоїть на двух точках. і при розвороті він клався на ті самі опори 

Змінено користувачем NirazuNeTokar
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, NirazuNeTokar сказал:

ви про швеллер на якому стоїть рівень?

так, страшненький але під рівнем він зачищений, до того ж рівень стоїть на двух точках. і при розвороті він клався на ті самі опори 

 

   Основание шлифованное должно быть, или отшабренное, если вы хотите им пользоваться, как мерителем. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, vaycartana написав:

 

   Основание шлифованное должно быть, или отшабренное, если вы хотите им пользоваться, как мерителем. 

100% согласен. инструмент в процессе изготовления - даже до половины не дошёл

Змінено користувачем NirazuNeTokar
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, NirazuNeTokar сказал:

ну а далі години дві, не менше,  грався  в гру "круть-верть" доки не добився однакових показників ампули  при поворті рівня на 180градусів

Якщо два фото під реченням вище демонструють реальний стан речей, то я вас розчарую: при перевороті ваш рівень бреше рівно на три поділки. Ну і, виставляти рівень без відшабреної поверхні і не на плиті - ...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ампула не буде коректно показувати якщо нема орієнтації від провороту рівня довколо осі тієї ж ампули. Для цього не спроста там стоїть ще одна мала ампула з малою булькою. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, am.ok написав:

Якщо два фото під реченням вище демонструють реальний стан речей, то я вас розчарую: при перевороті ваш рівень бреше рівно на три поділки. Ну і, виставляти рівень без відшабреної поверхні і не на плиті - ...

На фото показано працездатність конструкції. Інструмент як такий не готовий, писав про це вище

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Дядько Максим написав:

Ампула не буде коректно показувати якщо нема орієнтації від провороту рівня довколо осі тієї ж ампули. Для цього не спроста там стоїть ще одна мала ампула з малою булькою. 

дякую за зауваження, буду думати як це реалізувати

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Минулої зими мене теж надихнули на виготовлення рівня, Гена Базарко на ютуб. Поділюсь своїм баченням саморобного рівня.        Корпус краще робити з чавуна,потім буде легко відшабрити ніжки. Після мех обробки відпалити заготовку шоб з часом менше повело. Ампулу помістити у  ложе на авто шпаклівку. З оного боку  ложе ковпачок на різьбі,на ковпачку хвостик з різьбою м3  7мм довжиною, інша сторона з лапкою яка буде затискатися між двома установочними гвинтами "гужонами". Гужони з мілкою різьбою зроблені з головок імбусів. Як зміг зобразив на малюнку, червоним виділив гужони і пружинну пластинку.

уровень.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

DSC_0001.JPG

DSC_0004.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Максим 87 написав:

Як зміг зобразив на малюнку, червоним виділив гужони і пружинну пластинку.

так, є така схема, бачив.

але вибрав для себе трохи складнішу схему виконання для того щоб потім при потребі можна було легко відкалібрувати інструмет

 

хотів ще уточнити, чи правильно я вас зрозумів? ви відпалювали чугунний корпус після фрезування? Який терморежим був при цьому?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так відпалював після фрезеровки. Грів до 600 градусів і тримав 3 години, повільне охолодження у печі. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

отже продовжую тему (справа просувається не так швидко як хотілось би)

почну з "не приємної" новини: ричажний механізм калібровки розчарував мене своєю незручністю - мабуть таке саме враження буде від зав"язування шнурків на перевернутій нозі за спиною :)    Поясню: дивишся на ампулу яка втікла вліво і розумієш, що треба підняти правий край ампули, але для цього треба гвинтом опускати плече ричага (по суті викручувати гвинт). Можливо і вдалося б звикнути, але калібровочний механізм рівня це не той, яким доведеться часто користуватися. От і думаю, маже все-таки максимально спростити регулювання ампули і відмовитися від ричажного мехамізму взагалі.

 

А тепер про "приємне" - важливі доробки в конструкції рівня:

1)  один торець корпуса буде закритий пробкою з розміщеною в ній поперечною ампулою (роздруковано на 3д-принтері)

2)  основна ампула розміщена в металевій трубці, щоб розгрузити її від внутрішнього напруження

3)  знизу корпус отримав чугунну підошву, вона полегшить доведення робочої поверхні до необхідного стану

 

 

далі буде...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Немного не по теме но чтобы не плодить темы, про старение самодельные. В прошлом году задумас сделать угольник по всем правилам самоделку. Всё стандартно, вырезал с железяки, потом в прошлом году зимой в печке нагревал в течении дня и оставлял так остывать. Потом месяц зимой на морозе лежал. Потом опять нагревал и на мороз на месяц. Обработал все плоскости как Геннадий всё в ручную, подогнал примерно в 2 второй клас, и оставил так на лето лежать на солнце. А это наступила зима и начал продолжать проект. 

IMG_20211229_132405.jpg

 

Загрузил опять в печку и прогон пару раз прошлогодний цыкл. И потом на доводку. 

IMG_20211229_132448.jpg

 

:rockn_roll:

Змінено користувачем Vip
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

, Vip написав:

Немного не по теме но чтобы не плодить темы, про старение самодельные. В прошлом году задумас сделать угольник по всем правилам самоделку. Всё стандартно, вырезал с железяки, потом в прошлом году зимой в печке нагревал в течении дня и оставлял так остывать. Потом месяц зимой на морозе лежал. Потом опять нагревал и на мороз на месяц. Обработал все плоскости как Геннадий всё в ручную, подогнал примерно в 2 второй клас, и оставил так на лето лежать на солнце. А это наступила зима и начал продолжать проект. 

 

буде булатний інструмент ;)

 

а взагалі згідний, відпуск - річ важлива

але я  своє не ризикнув би покласти на дрова

використав газ, як на мене, він

дає більш рівномірний результат

 

 

... але в планах електропіч з контрольованим процесом

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, NirazuNeTokar сказал:

а взагалі згідний, відпуск - річ важлива

але я  своє не ризикнув би покласти на дрова

використав газ, як на мене, він

дає більш рівномірний результат

 

 

5-6 на огне дает тоже неплохой нагрев.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку