Сірко

Саморобний міні фрезерний станок з усп8

63 повідомлення у цій темі

@disopот якраз такого товариша я мав на увазі, 

Ще серед видумок в голові бредова ідея використати кпп від мт10, так як три фази не має і частотник не по кишені.

чотири швидкості маловато, та на без риб'ї і дупа соловей. 

І ще вечорами придумую в компасі міні гітару, як альтернативу.

Та то все покищо ідеї на далеке майбутнє

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Сірко сказал:

чотири швидкості маловато, та на без риб'ї і дупа соловей. 

І ще вечорами придумую в компасі міні гітару, як альтернативу

Шум від шестерен досить неприємний в домашніх умовах. Дивіться на ремінні передачі (можна декілька ступенів) та на низькооборотні двигуни постійного струму типу ось таких:

https://www.olx.ua/obyavlenie/elektrodvigatel-postoyannogo-toka-dynamo-sliven-pik-8-6-2-5-IDrmNmo.html#3c75ac26db

 

Ідеальний варіант на шпіндель - сервопривод, але ціна не те, що кусається - загризає на смерть...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@disop  схиляюсь більше до ремінної передачі, але більше через простоту, про шум не думав.

серва чи шаговик?

Шаговик від 1 до 4-5 тиш можна крути, причому там момент не змінний на усьому діапазоні, і ціна там за драйвер і сам двигун десь близько 5тишч, а от сервопривадами не цікавився

Змінено користувачем Сірко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Сірко сказал:

Шаговик від 1 до 4-5 тиш можна крути, причому там момент не змінний на усьому діапазоні

Це як раз про серву. В крокових двигунів момент максимальний "зі старту", далі - падає (і досить стрімко) зі збільшенням обертів:

g203vsm542_fs.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@disop я зараз запутався, серва то звичайний двигун з вмонтованим редуктором, і по логіці він і працює як звичайний двигун, з тою умовою що редуктор дає меньші оберти на виході і більший крутящий, тоді як кроковий в даному плані більш вигідніший, за рахунок більшої максимальної швидкості, і умовно стабільний крутящий на малих обертах.

Я зараз можу помилятись, та просто ще не зустрічав постфйних двигунів які б хоть якось крутили на малих обертах, аби він мав силу треба додати амперажу як наслідок зростають оберти

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@disop доречі діаграма вказана з живленням 2.8А, 

А якщо використовувати драйвер двигуна з живленням приблизно на 30В і 25-30А, я думаю там діаграма буде більш лінійна,  і на 1500-2000 обертів втрати будуть меньше половини нютона, але певне треба буде додаткове охолодження на сам двигун і драйвер

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Stebium1 сказал:

Очень много, не всякий серьёзный врезер имеет такой ход по вертикали, жёскость ой как тяжело обеспечить. Может машинку отдолжить?

Трохи забагато, та трапеція - основа доволі товста, не брехатиму про розміри десь 70х40х420мм, доволі масивна, а пак при своїх дитячих розмірах має хід 10см, і в принципі майже, з натяжкою справляется, робоча частина буде десь 150-200мм з 300 можливих, думаю для строгання моїх забавок підійде

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не треба ні серву ні кроковий двигун.

Звичайний асинхронний. 

А конкретно УАД-72.

Вага 2 кг. 2700 об/хв.

Потужність 70 Вт в довготривалому режимі. В короткочасному можна і 120 Вт знімати.

Механічних Ват на валу двигуна. То не є потужність споживання.

За потужністю разів у 3 більше за дремель.

За моментом раз в 30-50.

А на 2700 об/хв, напевне шо раз в 200 більше за дремель на 2700 об/хв.

 

А що до регулювання, то по перше під питанням чи воно взагалі треба на такому станочку.

Тут не вийде велику фрезу поставити, відповідно спалити велику фрезу високими обертами також навряд чи вийде.

А маленька фреза не згорить.

А по друге регулювати УАД-72 можливо. І гарно так можливо. Як і всі асинхронні мотори.

Якшо на ньому ше оберти підняти, то можна і більшу потужність знімати на більших обертах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Roma думаю  такий двигун регулюється звичайним дімером, але не викрутиш більше його можливостей

І під нього вже точно треба буде робити ремінну передачу по типу сверлильного. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тут нема чого думати.

Асинхронний двигун регулюється перетворювачем частоти.

Якщо він є, то можливий прямий привід, патрон на вал двигуна. Ніякого падіння моменту не буде. А на 5000 об/хв буде можливо зняти подвійну потужність.

Якщо його нема, значить треба шківи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Roma Роздивився двигун, доволі цікавий варіант  шківи точно треба буде,  для малих обертів не вистачає жорсткості конструкції самого станка.

Для фрезерування і прохсона виистачає, при 20 000 все йде, умовно, гладко, на малих, як вже зуважили вище, піднімає столик і ламає фрезу, до того ж надто вібрує.,  а от просверлити взагалі ніяк, навіть сверло 1,5мм не тягне, а на великих обертах просто палить його. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, Сірко сказал:

я зараз запутався, серва то звичайний двигун з вмонтованим редуктором, і по логіці він і працює як звичайний двигун

Серва - це не просто двигун... Це двигун, енкодер і контролер зі складним алгоритмом управління двигуном.

Реально - дуже дорога річ і для хобійних застосувань (з малим бюджетом)  мало придатна...

 

Як на мене, для хобійних застосувань крокоий двигун, в плані реалізації переміщень, альтернативи не має.

Змінено користувачем Ramzay
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 часов назад, Сірко сказал:

тай гробити вилчаті не хочу.  

Так замените на обычный металл дайте по боку шинку из 10ки и к ней шпонки родные или бронзу, латунь. Ну его прижимы на этом гробить

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Ramzay стосовно шаговика повністью згоден, а от про серву не зовсім, річ дійсно дорога і для хобійного використання не альо, а от стосовно його будови то там все капец як просто, в основі звичайний двигун, на одному кінці вала висить датчик хола, або енкодер, або фото реле - все воно рахує оберти, з іншоі сторони або планетарний, або звичайний редуктор, 

По суті озброївшись ардуіною як мозок, і після деяких танців з бубнами можна в серву перекваліфвкувати любий двигун на постійних магнітах, або трифазний з частотником. Але то коли треба мега зусилля при переміщенні, в усіх інших випадках кроковик в плані простоти використання і ціни, на пару голів вище серви

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Звичайно, якщо мова іде про "хобійну серву". Але назвати їх "сервою" можна з великою натяжкою...

В "дорослих" - все значно складніше: правильний розгін і гальмування, утримання моменту і швидкості, утримання у фіксованому положенні + налаштування параметрів на конкретному залізі + безліч тонких нюансів, про які на форумах не розповідають, бо це чиїсь гроші...

Трифазний з частотником - взагалі печалька... Його можна обертатати частотником з заданою швидкістю і навіть тримати заданий момент. А от зупинити, з точністю 0,01мм, ще й при змінному навантажені...

 

Цікавився, розбирався, плюнув... :-)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stebium1 ну як варіант, на одну шпонку, в доповннння. Прижими будуть як напрвляючі, а залізячка зі шпонками утримуватиме від підрииву. На днях по пробую)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Ramzay цікава цікавість, серви котрі можуть зупинитись з точністью 0.01мм, а точніше на відрізку в 1° з утриманям навантаження зібрані на крокових двигунах. 

Теж колись тим цікавився, і теж закинув. На разі в проекті лише примітивна  ділилка на кроковому двигуні, і та відкладена в далекий ящик)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є варіант двигуна від швейних машин такого типу. Регульовані оберти в широких межах. Спроектований для тривалого режиму роботи. Потужність до 300-500 Вт (різні варіанти). Ціна у межах 100-150уо. Тихий (відносно), безколекторний. Недолік - контролер складний, недокументований і неремонтопридатний (річ у собі). Країна виготовлення - здогадайтесь самі, "невелика" ціна натякає.

ServoPrivod.jpg

 

Питання на вал двигуна чи з передачею - дуже просте. Якщо двигун спеціально спроектований уже як шпіндель (має радіально упорні підшипники, бажано кілька) - тоді на вал двигуна. Інакше - проміжна передача. Чому? Бо чомусь усі так роблять, це ж недаремно...

Змінено користувачем Quercus
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Quercus тільки з проміжною, в домашніх умавх соосно навішати двигун, навіть на готовий шпіндель практично не рельно, люфт підшипників двигуна явно не в плюс шпінделю, а шпіндельні двигуни -дорого, 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

5 часов назад, Ramzay сказал:

А от зупинити, з точністю 0,01мм, ще й при змінному навантажені...

Запинити шпіндель з точністю 0.01 мм?

Для чого?

Для чого йому серва?

Йому шо, важливо на який кут повернеться ротор?

Навіть якшо мотор зробить 1000 зайвих обертів абсолютно нічого не буде.

Чи може хтось думає шо серва задаром буде?

Бувають випадки коли є дармова серва. Деколи її тому і ставлять бо вона дармова вже є.

Але то не той випадок.

8 часов назад, Сірко сказал:

 для малих обертів не вистачає жорсткості конструкції самого станка.

Тобто швидкість буде вище 3 тис. от/хв ?

5-10-15 тис. ?

Ой, розганяти асинхронний мотор до таких швидкостей вийде.

Особливо маленький. Там маленькі підшпники з маленькими кульками. А то плюс.

Можна навіть ше менший моторчик взяти, наприклад УАД-52.

Включати тільки на трикутник (127 Вольт). І краще буде якщо перетворювач частоти взяти на 380 В.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Про зупинку то вже мова йшла про подачу, але то таке, а стосовно обертів, в мене конкретно проблема з малими оборотами, аби мати можливість сверлити, і тут я схилиний до вашої пропозиції щодо уад  і ремінної передачі, то певне кращий варіант

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Roma сказал:

Запинити шпіндель з точністю 0.01 мм?

Для чого?

Для чого йому серва?

Йому шо, важливо на який кут повернеться ротор?

Мова йшла про серви для лінійних переміщень, звичайно. І стосувалося "то там все капец як просто".  Для шпинделя вона взагалі не потрібна.

Змінено користувачем Ramzay
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Ramzay сказал:

Мова йшла про серви для лінійних переміщень

Не варіант зовсім.

Там крутний момент шпінделя менше 0.5 Нм буде.

А на координати можна ставити моторчики від принтера. 

Якшо серву, то тільки дармову, не дармову серву шкода на таку роботу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Треба собі спробувати як воно працює плита по плиті. Але здається з боків шпонпаз не зовсім гладкий - там під різьбові отвори трохи більші "овали" вирізані. Хіба що шпонки подовжені.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@-Pj-без шпонок все їздить плавно і гладко, 

Після порад єкспрементував зі шпонками, в мене самі довші 12мм, на різьбавих отворах закусують, 

З своїх експерементів, думаю що шпонки треба мінімум 35мм, (щоб повністю перекривала два отвори в любому положені) також мої шпонки 7.98мм шириною, сидять дуже плотно, тре пару соток зішліфовувати

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку