Сірко

Саморобний міні фрезерний станок з усп8

63 повідомлення у цій темі

Заколхозив собі для саморобок фрезерного станочка, і хочу поділитись відосом що з того вийшло.

І за разом подякувати деким форумчанам за допомогу з деякими деталями
на сам перед @Александр_Днепр -за  першу усп плитку з купою кріплень  і маже за дарма, котру купив у нього на барахолці
подяка @kuwalda1968 - презентував цілу жменю шпонок
велечезна подяка @Алексей2013 подарував цілу коробку усп елемнтів
також вдячний @Левша за ексцетнриковий прижим
Окрема подяка @Stebium1 за настанови)) 


P.S.:Вертикальна стійка зміниться, вже прибарахолив масивну напрявляйку з кареткою на ластохвості

8

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вважаю що на той розмір що ви зараз маете краще робити подачу не гвинтами а важилями зробити. По перше це швидше а ще більш зручно для фрезуваня малими фрезами.

Змінено користувачем Harmix
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Десь про таке теж думав, бо часто фреза тягне деталь, і того маленького люфта в гайці хватає аби зламати фрезу. Я його поки модернізую можливо згодом дійду

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

  Руки понравились на видео! Молодца!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ееееммм, - руки? Я навіть передивився відео, не поняв що Ви мали на увазі)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якої орієнтовно точності обробки вдалося досягнути?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Десь в одна дві десятки, при роботі з металом, вертекальна стійка з ПАКа, навіть коли повністю зажата пружинить. 

А от пластмаси меньше десятки

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Подачу вже переробив, тепер то все однією гайкою в дві сторони бігає

DSC_0006.JPG

DSC_0007.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ця штука, плита з лещатами, важить кілограмів 4-5 мабуть Трохи більша фреза може тягнути його вгору, хіба рукою притискати? Але це суперечить техніці безпеки...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фанатів збирання верстатів з деталей УСП все більше, і це мене радує :) Щодо подачі - раджу пошукати на барахолці координатний стіл відповідних розмірів. Їх зараз роблять які завгодно, думаю легко можна знайти під Ваші габарити. Щось типу цього:

 

proxxon_27100.jpg

А взагалі раджу переходити на УСП-12 - такі деталі хоч і більші за розміром, проте їх значно легше знайти у продажу.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Quercus важить воно все разом майже 10кг, а верхня плитка з лещатами майже 5 і великою кукурузою (6мм) злегка тягне. 

Думаю бокові прижими на шпонки заколхозити

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@disop теж думав про усп12 та в мене проблема з місцем, то все у вільний час на роботі, і треба аби була можливість швидко прибрати його і щоб місця не займав

Доречі пробував схожу координатку там люфти десь 0.5мм, тому китайську не хочу, а нормальна на ластохвості з клинами і безлюфтовими гайками коштує як самальот. 

Ще роздивлявся проксонівську, та вона теж коштує біля 3тишш і за свої гроші дає лише більші ходи, а в плані жорскості варіант з усп краще, хоча можливо і помиляюсь.

В моєму випадку все впирається кошти, їх нема) та й з інструменту в мене лише дрелька і гравер, а залізяки по гризти хочеться приходиться "ізвращатись" тим що є)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отака маэ бути вертикальна колона, але її тре по шліфувати, краще звичайно шабрити та поки шукаю пластину для шабера, щось типу вк8м, і саме сккладне питання, не маю лінійки, а чим шабрити "на глаз" краще вже шліфовка

_20170410_134112.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І питання туди ж, на засипку. Подарували мені усп елементи і деякі при зберіганні сильно поржавіли, аби не портити сам виріб придумав їм безабразивну чистку, з додаванням масла притирав одну об іншу, іржа видаляється і вонаж вже є абразивом, але живий метал ні як не страдає. Отак воно виглядає.

Чи є смисл таким чином притирати оту колону? У голові воно все сходиться, а як буде на ділі чогось маю сумніви

DSC_0008.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Сірко сказал:

Ще роздивлявся проксонівську, та вона теж коштує біля 3тишш і за свої гроші дає лише більші ходи

Геть навіть не дивиться у бік "оригінального" Проксону. У свій час "здуру" купив їх (здавалося б) найкращий токарний верстат PD400. За результатами - дуже дорога іграшка, по дюралю ще якось може, а по сталі - жорсткості дуууже не вистачає, на рівні "безіменного" китайця тої ж категорії. А за ті гроші можно було гараж купити, зараз було б, де розміщати обладнання.

46 минут назад, Сірко сказал:

Отака маэ бути вертикальна колона, але її тре по шліфувати

А не хочете малу продольну подачу від невеличкого верстата приладнати замість цієї колони? Взагалі подивіться мою тему -

Там та сама задача, тільки розміри трохи більші.

Змінено користувачем disop
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хочу малу продольну, але замість координатного стола, тай коштує вона не мало, і під неї вже треба людський шпідель робити, бо бормашинка там буде явно як цацка.

Бачив на аліекспресі цангові шпінділя, котує десь близько тишші з набором цанг. Як роберусь з колоною і придумаю людський привід то скоріше за все буду його замовляти, і тоді вже і малу продольку шукатиму

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@disop в Вашій темі то вже,  серйозний,  модульний апарат, котрий повноцінно можна юзати як координатний фрезерний, а в моєму випадку це лише для задоволення власного бажання ліпити коники, але вже серйозніші ніж напильником)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Читайте там уважно описи і відгуки на Аліекспресі. Думаю, що найдешевші "шпинделі" звідти - це звичайні моторчики постійного струму з найдешевшими двома радіальними підшипниками і насадженим цанговим патроном. Це може бути навіть слабше ніж бормашинка :( Плюс лотерея щодо биття і балансування ротора. Сам до них приглядався, але поки що рука не піднялась. Цанги на тому ж Аліекпресі теж є різної точності (ціна теж різна).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Quercus я не те ма на увазі,  там лише гартований вал з різьбою на кінці і розточкою під цанги, і комплект цанг з гайкою від 1мм до 12 чи 14мм, без підшипників і двигуна, 

А з двигунами там лише немічні такі ж як в звичайному шурупокруті без редуктора. 

Теж дивився такі,і як на мене краще вже бв боша чи макітру взяти і з них колхозити, то там хоч редуктор 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 часов назад, Сірко сказал:

Я навіть передивився відео, не поняв що Ви мали на увазі)

Это очень хорошо что не поняли, значит для Вас это норма.

3 часа назад, Сірко сказал:

Отака маэ бути вертикальна колона

Какая высота планируется у колоны?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stebium1 40см,  хід в гору в низ - 30 см

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Сірко сказал:

Подачу вже переробив, тепер то все однією гайкою в дві сторони бігає

DSC_0006.JPG

 

А вот вместо гробить прижимы вильчатые, изготовить прижим так что бы в паз падал выступом из бронзы и уже не будет так подрывать.

2 минуты назад, Сірко сказал:

хід в гору в низ - 30 см

Очень много, не всякий серьёзный врезер имеет такой ход по вертикали, жёскость ой как тяжело обеспечить. Может машинку отдолжить?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stebium1 то перше про що я подумав,  навіть думав до тих що є прикрутити шпонки, але без сверлилки рівно просверлити вошше ніяк, а граверу не вистачає сили щоб сверлити, тай гробити вилчаті не хочу.  

А зробити нові з латуні гравером навіть при самих прямих, навіть паралельних руках, ну ні як не виходить

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stebium1  ще думав приспособити усп планки з двома пазами,  там вже можна сміло юзати шпонки, і то буде мега точно, щось отаке як на фото, та маю лише уголки, знову ж таки вони за великі, а різати їх рука не піймається. 

DSC_0013.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Сірко сказал:

і під неї вже треба людський шпідель робити, бо бормашинка там буде явно як цацка.

Знаю, що роблять шпінделі на основі подовжувача такого типу:

https://www.olx.ua/obyavlenie/udlinitel-tsangovogo-patrona-c16-er16a-100l-pod-tsangu-er-16-IDogTz0.html#c138711286

 

Можна поменше - https://www.olx.ua/obyavlenie/udlinitel-tsangovogo-patrona-c12-er11m-100l-pod-tsangu-er-11-IDmEz88.html#099e109adf

 

Тут вже і вал з гарантованим діаметром, і цанговий патрон на кінці. Потрібно лише зробити корпус та підібрати відповідні підшипники. А двигун вже можна вибирати, який сподобається.

 

Щодо замовлення окремих деталей - на нашому форумі є дуже корисна вкладка - http://chipmaker.com.ua/index.php?/mastermap.phtml/

Але врахуйте, що дешево не буде, тому краще максимально використовувати готові деталі та вузли.

 

 

 

Змінено користувачем disop
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку