Dr_Hammer

УВФ 500-2 (Баранчик Шон)

35 повідомлень у цій темі

Недавно потрохи почав доведення до робочого стану румуна, купленого більше року тому, вже десь світив його на форумі, але тему треба створити, бо питання вже є і ще будуть.

Станок, зі слів "перепродавця"))), працював тиждень-два на заводі (може так і є, бо все як нове, ніде навіть консервант не змитий), а після якоїсь поломки в електрошафі, його поставили в склад, ну а там по традиції покрали мотори, крім двигуна ускорених ходів, він в тумбі глибоко і відкрутити його не просто, штурвали і навіть ричаги коробки швидкостей, добре шо хоч склад був сухий, не поржавів.

 

1333026w.jpg

 

1333039w.jpg

 

З комплекту тільки столи, синусний не використовувався, в консерві, гвинта одного знесли, а простого стола використовували не просто, а поставили на нього лєнточну пилку, трохи покоцали робочу поверхню в одному місці, ну нічо, я вже привик, "слесарный скот у нас повсюду")))

 

1333031w.jpg

 

1333038w.jpg

 

1333032w.jpg

 

Електрошафа не розграблена, пару релюх зняли, ну тут я не хвилююсь, бо відновлювати її не збираюсь. Пульт і все навісне, типу рейки з кінцевиками і т.д. познімав і поки закинув на горище, бо там добра купа.

 

1333040w.jpg

 

Літом, перед вкладанням бруківки, перетягнув його накінець в гараж і поставив на робоче місце.

 

1455668w.jpg

 

1455669w.jpg

 

1455672w.jpg

 

1455675w.jpg

 

Малому фрезерна голова з тими ручками для повертання, нагадала баранчика Шона з мультфільму, таки трохи є)))

 

1455674w.jpg

 

Зпочатку ломами вдвох, а потім сам лєбьодкою за такий імпровізований зацеп

 

1455671w.jpg

 

Потім знов вдвох ломами

 

1455676w.jpg

 

1455677w.jpg

 

1454690w.jpg

 

А ключовою фігурою в пересуванні був так званий "лом з яйцями" по мотивах ДМ))

Змінено користувачем Dr_Hammer
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вітаю! Чудовий верстат! Електрику і двигуни сучасні і буде вам щастя. Тема як і станок дуже рідкісні, тому булоб непогано побільше фоток...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, freier25 написав:

Вітаю! Чудовий верстат! Електрику і двигуни сучасні і буде вам щастя. Тема як і станок дуже рідкісні, тому булоб непогано побільше фоток...

Дякую! Фоткати буду в процесі полюбому, ну і якшо кому шось цікаво, то тоже тойво)))

Доречі ще раз дякую тобі за паспорт, поміг трохи, весь ше не читав. але ж румуни і переклали його..., христе святий))), краще б на мові оригіналу оставили, така жесть, шо якби не цифри і елементарна технічна логіка, то взагалі нічо неясно)))

Змінено користувачем Dr_Hammer
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З моторами питання можна вважати вирішеним ще минулого року. На шпіндель знайшов на перемотці двигунів спалений двошвидкісний, якийсь імпорт, по фланцю і отворах кріплення підійшов як ніби він там стояв, продавець перемотав його на 220 В з пусковим конденсатором, замір потужності показав 2 кВт, сказав - ну 1.8 кВт точно буде.

На всі подачі стола там був один ДПС на 1,1 кВт, вкрали і шукати такого теж не збираюсь, купив у форумчанина італійський асинхронник 1,1кВт 930 об/хв, і частотник Фуджі френік міні на 1,5 кВт.

Токарнув перехідника на ТВ-4)))

 

1454688w.jpg

 

1454689w.jpg

 

Вал мотора на 24 мм, як і треба, а шпонка у румунів якогось дідька 7 мм)

Знов на ТВ-4 в різцедержці, але "німецков фрезов" зробив перехідну шпонку з 8 на 7 мм

 

1454529w.jpg

 

Замінив підшипники, поставив священний СКФ, вичистив, продув, мотор шипить!

 

1456471w.jpg

 

Підключав напряму електромуфти, то при 50 Гц навіть не видно чи стіл рухається чи ні, це є гут і не треба нам ніяких "постоянніків" з тиристорами разом.

Потрісканою виявилась "свічка" електромуфти поперечного ходу, карболіт посипався, і знову на допомогу прийшов ТВ-4 і кусок капролону xD

 

1456132w.jpg

 

1456133w.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну от як в справжнього електрочайника, в мене виникло питання про підключення електромуфт.

Як я зрозумів з електрошафи, включають їх магнітні пускачі, їх там штук 15 і на катушках пише 110V, то виходить щоб подати на муфту 24В постійного струму, треба ще подати 110В перемінки на пускач..., шось мене мутить від цього, як спростити схему?

Думаю включати тумблерами чи кнопками старт/стоп з фіксацією. Коли на пряму з блока живлення підключаю муфти, все нормально включається і фунциклює.

 

ПС: зустрічав думку, що треба для такого роду вимикачів підключати резистор для зменшення іскріння при вимкненні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Dr_Hammer сказал:

їх магнітні пускачі, їх там штук 15 і на катушках пише 110V,

А якщо катушки поміняти.... 

Розмірами з совєтськими співпадають, не заміряли?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Крутой станок, отличная тема!

А где брали его?(я на подобный слюни пускал в своём городе, но дорого казалось).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Iгрек написав:

А якщо катушки поміняти.... 

Розмірами з совєтськими співпадають, не заміряли?

Не заміряв, 110В в принципі не проблема, в шафі є трансформатор, крім того маю окремо блочок 220-110В, а мене цікавить саме спрощення схеми, щоб менше дротів і головокружіння з підключаннями)))

 

5 годин назад, ZkostyaZ написав:

А где брали его?

Брав в своєму місті, в знайомого, що скупляє обладнання на розвалинах радянської промисловості)

Машина з станками йшла чи то зі Львова чи десь з області, маніпулятором перегрузив собі і всьо. Там ще був токарний SN-400 за 18 грн., без малої продольної, я зпочатку сильно загорівся, але помітив явні проблеми з коробкою швидкостей, зубчатою рейкою, а як побачив направляючі в купі з люфтом пінолі ЗБ, ерекція зникла моментально)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Машина зі станками якщо не помиляюся йшла з м. Дрогобич і куплений тут був за 25000грн. 

А за скільки перепроданий був???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, freier25 написав:

Машина зі станками якщо не помиляюся йшла з м. Дрогобич і куплений тут був за 25000грн. 

А за скільки перепроданий був???

xD я за нього дав 2000 USD

А таких фрезерів в Дрогобичі часом не декілька штук було? Бо на паспорті, шо ти підігнав, ручкою написано № 574, а на шильді мого - № 575 )))

Змінено користувачем Dr_Hammer
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за информацию. Круть. На который я заглядывался был в Мелитополе и цена его была около 3000$(и это было около 3-х лет назад)...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ZkostyaZ написав:

На который я заглядывался был в Мелитополе и цена его была около 3000$

 

В принципі, за такого і в такому стані - не дорого, я як почув від того мужика ціну 2000, то заснути до ранку не міг, бо фрезерів в моїх краях тоді продавалось мало і недобиток 6Р12 - 1500, розібраний 675-ий - 1000, і апогеєм апофеозу був 676-ий одесит 1968 року за 3000 доларів...

1456741w.jpg

Змінено користувачем Dr_Hammer
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вчора зняв панель пульта, а там всередині якась невідома приспособа з кнопкою, крутилками, ше й з лімбом O.o

 

1456708w.jpg

 

1456709w.jpg

 

1456710w.jpg

 

Шо то за нєвєдомая хрєновєрть?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Таких фрезерів було декілька. 2000$ він вартує. Але потрібно бути психологічно готовим до того що для його нормального запуску потрібно як мінімум 1000$ на оснастку і 2000$ на електрику ( двигуни, плавні пуски/частотники, уци.....)

На мою думку булоб краще розпродати стару електрику на 110в а зробити знуля на 24в і розмістити усе у нормальній шафі 600х1000х200мм. А то стара шафа розміром як сам верстат:) заодно і споживання електроенергії зменшиться...сама шафа у холостому ході жре десь 1,5 кВт

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dr_Hammer написав:

Вчора зняв панель пульта, а там всередині якась невідома приспособа з кнопкою, крутилками, ше й з лімбом O.o

 

1456708w.jpg

 

1456709w.jpg

 

1456710w.jpg

 

Шо то за нєвєдомая хрєновєрть?

Древній пульт переміщення по координатах. 

Станок міг працювати у напів автоматичному режимі. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, freier25 написав:

На мою думку булоб краще розпродати стару електрику на 110в а зробити знуля на 24в і розмістити усе у нормальній шафі

На мою теж, тільки чи воно кому треба і скільки та вся шабатура може вартувати..., маю на увазі чи варто заморочуватись, весь в зборі той хмарочос точно ніхто не купить)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, freier25 написав:

Древній пульт переміщення по координатах

Десь таке я собі і уявляв, можна лімба на сверлилку примастирити)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Друг приніс з завода кусок кругляка нержі 22 мм, в мене валявся ще один, токарнув рукоятки коробки швидкостей, (одна рідна лишилася з покоцаним хромом, стала зразком)

 

1457083w.jpg

 

Також наскоряк спаяв пародію на пульт, попробувати всі муфти, цікаво що на 3 осі є 4 муфти, одна типу головна, без її включення ніякого руху не відбувається, не маю досвіду в фрезерах, то мені все нове)))

 

1457084w.jpg

 

1457085w.jpg

 

Стрьомно стало, коли подумав шо буде як випадково включити дві муфти одночасно? Лампи-індикатори то добре, але треба шось ще придумати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Dr_Hammer сказал:

 

Стрьомно стало, коли подумав шо буде як випадково включити дві муфти одночасно? Лампи-індикатори то добре, але треба шось ще придумати.

А это запрещено руководством? Если да, то надо собрать электрическую блокировку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Красноармеец написав:

А это запрещено руководством?

Та от незнаю, в паспорті нічого про це...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Dr_Hammer сказал:

Та от незнаю, в паспорті нічого про це...

 

Аби випрямлювач витримав. Який він на станку? Чи від свого окремого живлення задіяли?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин назад, Iгрек написав:

Аби випрямлювач витримав.

 

В майстерні є настінний 12/24В, важкий як холєра, він шо хоч витримає, я шось подумав чи в самій механіці нічо не станеться.

 

1456706w.jpg

 

Коли просто включити хід стола, то амперметр показує біля 1А, цікаво чи під нагрузкою різання буде значна зміна амперажу, муфти там з зубчатими вінцями, не фрикційні.

Змінено користувачем Dr_Hammer
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Регульнув муфту продольного ходу, бо зубці зачіплювались у вимкнутому стані, як штурвал крутиш, виявилось просто як картопляні чіпси)

 

1457141w.jpg

 

Полазив з ліхтарем по нутрощах, подивився кінематику, нічого не станеться якшо включити одночасно два ходи, для того волохи і передбачили блокуючі кінцевики по всіх осях.

 

1457191w.jpg

 

Наготував мотор шпінделя

 

1457193w.jpg

 

Сильно хочеться покрутити шпіндель, але треба промити коробку, думав там майже немає масла, але відкрутив зливну пробку і зцідив 4 літри смердоти, заглянув в паспорт, пишуть в коробку треба 10 літрів якогось Н-20, нормальна там яма)))

Зверху в коробці є маслонасос, трубка з якого виходить в напрямку фрезерної голови

 

1457192w.jpg

 

1333048w.jpg

 

Саму трубку не можу сфотати, бо вона проходить під верхом плити в кутку, но суть в тому шо йде вона в фрезерну голову, значить конічки і шпіндель мажуться маслом проточно, а не як буває просто закладанням консистенту ??

 

Варто спочатку залити соляри/бензину чи веретьонкою прополоскати ??

Змінено користувачем Dr_Hammer
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Випадково побачив в барахолці 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, jenkins написав:

Випадково побачив в барахолці 

Ну да, в Романа їх мабуть пару штук )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку