nand1024

Токарний верстат для хоббі

123 повідомлення у цій темі

Всім привіт, порадьте який токарний верстат обрати, в мене є маленький куточок на балконі де в мене є "робоче" місце, тож верстачок шукаю невелеких розмірів та такий щоб сусіди не вішались(або мене не вішали) через його шум. Досвіду з токарними верстатами не маю, часу на хоббі теж не багато, тож варіанти з тим щоб купити б/в станок відпадають самі собою, є ризик купити хлам який не зможу довести до робочого стану.
З чим я планую працювати: латунь, бронза, мідь, оргскло, фторопласт, можливо алюминий та залізо.
Що планую робити: шківи, втулки, поршні та циліндри для моделей двигуна Стірлінга, можливо для гідравлики де не очікється високий тиск і все інше що можна виточувати для хоббі, для душі. розмір деталей невелкий до 12мм в діаметрі та до 100мм довжиною, виключення шківи там можливо буде до 30мм в діаметрі, але скоріш за все таких розмірів це буде оргскло або якийсь пластик.
Для чого планую робити: хоббі, моделізм.

Бюджет не великий, все таки це хоббі, а токарний верстат іграшка не дешева.
Придивляюся до наступних моделей: proxxon FD 150/E, jet bd3, та bernardo hobby 140. Чисто суб'єктивно склалося враження що proxxon більш ніжний але і більш якісний в плані підгонки деталей, тож теоретично якщо над ним не знущатись, а потихеньку обточувати то він наче і нічого, до того ж є позитивний досвід з їх вертикально-сверлильним верстатом, але мене бентежить мінімальна швидкість 800 обертів на хвилину, як то забагато для 100вт двигуна та щей по кольоровому металі. Тож звертаюсь до більш досвідчиних людей, що можете порадити, які можуть бути підводні камені в роботі з такими верстатами?

Змінено користувачем nand1024
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Из этих двух, лучше  чугунный , чем из алюминия. Диаметр патрона 50 мм даже для ювелирки не о чём. Для уникальных работ нужны уникальные резьбы, ни первый ни второй этого не могут. купив это за 17-18 к, через неделю дай бог получить за них половину потраченной суммы. смотрите хотя бы на серию Е-300, патрон 80, винторезный, чугун.Это самый минимальный для Вас вариант. За 17К можно взять сносную Тв-16 с частотником (это если её иногда с кем то таскать) Уж на ней точно можно делать то, что вы описали.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, nand1024 сказал:

Бюджет не великий, все таки це хоббі

Не совместимо. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ох,якщо не проти ,вставлю свої букви. Маю 1д601 ,і він з вашими задачами ( при умові що переставлять супорт),справиться на ура. Але коштує він ,в районі 6 тис,для своїх задач - має право на життя,тільки з часом..... Та  мова не про це,коли шукав станочок,Виктор теж саме казав і мені,та й не тільки він один. Зараз чухаю потилицю,думаю чому не послухав,і шукаю гроші на більший станок. 

Тож радив би і вам трохи послухати поради форумчан,ці люди дурні не посовітують. Просто щоб не получилося як у мене,атак ,бажаю зробити правильний вибір.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

https://www.olx.ua/d/obyavlenie/tv16-tokarnyy-stanok-IDNyOEe.html

Якщо це не розвод,то Вам би було в самий раз. У всякому разі у мене немає таких коштів,а так забрав би.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Токарка это пылесос для денег. резцы, патроны, бабки, электрогитары, индикаторы, 

конструктивно токарка не может в расточку дырок меньше 10мм. жесткость резца на таком диаметре меньше жесткости необходимой для сьема. чистота обработки и токарка - практически несовместимы.

будете покупать резцы все какие увидете, паять свои, прочить профрезеровать всех. будете шабрить, покупать плиты.

у токарки нет цели, только путь.

Шум и свист будет полюбому, чем меньше жесткости тем больше станочек поёт, как гитара )

с твшками не связывайтесь. не знаю какие там котируются, но встречается полный мусор с завода

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, enomad сказал:

у токарки нет цели, только путь.

Філософський погляд,та згоден на всі 100. Я б ще добавив: "Путь в тысячу ли,начинается с одного шага"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, nand1024 сказал:

Бюджет не великий, все таки це хоббі, а токарний верстат іграшка не дешева.

 І це ще не все, щоб більш-менш  нормально на цьому верстаті працювати. потрібно ще рокі 3-5 купувати різноманітний інструмент та обладнення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за поради. Справа в тому, що максимальна ширина верстату на яку я можу розраховувати це 550-600мм, якщо більше то це вже доведеться його в стіну монтувати . Верстат тягати буду тільки я і тягати його доведеться, стіл не тільки для верстата буде використовуватися, 150кг піднявши перед собою я гарантовано зірву спину, тож оптимально до 20кг. Мабуть, я маю занадто оптимістичні очікування від нього, припустимо я зупиню свій вибір на китайській іграшці, можливо я трохи почекаю та оберу щось трошки дорожче та краще, ніж ті про котрі я писав. 
1)які складності в мене виникнуть?
2)що зробити на ньому буде не можливо з того що писав? 
3)якщо справа в усуненні люфтів та доведені вузлів, чи реально їх довести до прийнятного стану вручну самостійно?
4)отвори < 10мм не дозволяє конструкція токарного верстата, а якщо знімати менший шар металу за один прохід?
5)отвори < 10 мм це мабуть мається на увазі сталь, або кольоровий метал, а як щодо оргскла або фторопласту?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
45 минут назад, enomad сказал:

конструктивно токарка не может в расточку дырок меньше 10мм. жесткость резца на таком диаметре меньше жесткости необходимой для сьема. чистота обработки и токарка - практически несовместимы.

  Есть цельные расточные твёрдосплавные, разумеется не такие длинные, но для мелких диаметров есть развёртки, токарный никогда не был шлифовальным, но при желании на нём шлифуют. А иногда тв-16 так точат.

0-02-05-23e4789cf92a0186a9222fb773fc9c1d4ae8679f38b9dacf2cea99f903b629b9_1c6da9d4bea578.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Виктор Смирнов сказал:

А иногда тв-16 так точат

Это цыганские фокусы. Спец. сталь, спец-закалка до 30 едениц. Провернуть силовое точение с сырой стали чтобы добиться чистоты - не получится. Опять же - автоподача. без автоподачи это не точение а мучение, хотя она и есть условно в твшке...

 

16 минут назад, nand1024 сказал:

4)отвори < 10мм не дозволяє конструкція токарного верстата, а якщо знімати менший шар металу за один прохід?


у резца есть минимальный слой металла который он может снять. это зависит от остроты. свежим конечно реально пару соток, но это баловство. Развертки не так просто существуют. получается станок есть, а от разверток, метчиков - никуда не деться )

 

 

16 минут назад, nand1024 сказал:

Справа в тому, що максимальна ширина верстату на яку я можу розраховувати це 550-600мм,

Это сразу нет. снятие бабки - это вбок, т.е. +20см
Рыться в гитаре - тоже +20см

минимальная бабка 20см, + патрон 15см. впринципе вы можете снять гитару, укоротить шпиндель, но радикально ничего не выиграете

Змінено користувачем enomad
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, nand1024 сказал:

припустимо я зупиню свій вибір на китайській іграшці, можливо я трохи почекаю та оберу щось трошки дорожче та краще, ніж ті про котрі я писав. 

 

2 часа назад, Виктор Смирнов сказал:

смотрите хотя бы на серию Е-300, патрон 80, винторезный, чугун

 

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
49 минут назад, Виктор Смирнов сказал:

 І це ще не все, щоб більш-менш  нормально на цьому верстаті працювати. потрібно ще рокі 3-5 купувати різноманітний інструмент та обладнення.

4 год скупаю оснастку на ТВ 16). С перекурами. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
35 минут назад, nand1024 сказал:

Справа в тому, що максимальна ширина верстату на яку я можу розраховувати це 550-600мм, якщо більше то це вже доведеться його в стіну монтувати

А станок що не можна поставити вздовж балкону?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, nand1024 сказал:

2)що зробити на ньому буде не можливо з того що писав? 
3)якщо справа в усуненні люфтів та доведені вузлів, чи реально їх довести до прийнятного стану вручну самостійно?
4)отвори < 10мм не дозволяє конструкція токарного верстата, а якщо знімати менший шар металу за один прохід?
5)отвори < 10 мм це мабуть мається на увазі сталь, або кольоровий метал, а як щодо оргскла або фторопласту?

Всё из этого, что написали можете сделать, применив голову, соответствующий инструмент и желание сделать и получить результат, даже если не с первого раза. Станок можно установить ниже и работать сидя, а сверху сделать откидную деку-стол. Интернет, форумчане и наличие собственной фантазии вам помогут, слава господу  сейчас нет строительного дефицита.

Змінено користувачем Виктор Смирнов
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Seeker157 написав:

А станок що не можна поставити вздовж балкону?

У мене гостинка, там все дуже компактно і балкон трохи не стандартний, вздвож не вийде, телескоп тоді не зможу встановити. знову таки верстат все одно доведеться час від часу кудись дівати, бо я там ще паянням займаюсь, а як зроблю більш менш нормальне місце то трохи розширю свій перелік інтересів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

телескоп

 

, nand1024 написав:

верстат

 

, nand1024 написав:

паянням

 

 

Пане Олег, який ви багатогранний! :)

 

Ваш варіант - 1Д601. Більше нічого не підійде на цей балкон.

Змінено користувачем Karmadon
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Artem сказал:

4 год скупаю оснастку на ТВ 16)

К своему удивлению понял, что для тв-16 и китайца фрезерного всё купил,,что радует, остались только  извращённые штучки (капиталистические по нормальным для меня ценам, или то, что нельзя купить- только сделать самому), а так только сырьё покупаю, какая то пустота не привычная образовалась.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Виктор Смирнов сказал:

К своему удивлению понял, что для тв-16 и китайца фрезерного всё купил,,что радует, остались только  извращённые штучки (капиталистические по нормальным для меня ценам, или то, что нельзя купить- только сделать самому), а так только сырьё покупаю, какая то пустота не привычная образовалась.

:ktulhu2:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, nand1024 сказал:

вздвож не вийде, телескоп тоді не зможу встановити. знову таки верстат все одно доведеться час від часу кудись дівати

Та зробіть відкидний столик,який при потребі відкинули поставили станок стілець. Попрацювали-склали,стілець прибрали. До речі,з такими маленькими станочками вдобніше працювати саме сидячи. Сам перейшов на низький стіл і стілець. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Karmadon сказал:

1Д601. Більше нічого не підійде на цей балкон.

А китайский фрезерный, удлинённая Тв-шка. муфельная печь, 50 тонный пресс, маленький пресс, сварочный полу-атомат, компрессор, масленный инжектор, вакуумное литьё, два микроскопа на стойках, 3 верстака, 2- вальцев, точило, муз центр, жопастый телевизор, книги-справочники, а между этим крупным всунуто мелкое. Вот буду складывающиеся ручки на поперечке токарного делать - немного мешают :) Самое главное знать где, что лежит и быть аккуратным.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Виктор Смирнов сказал:

 І це ще не все, щоб більш-менш  нормально на цьому верстаті працювати. потрібно ще рокі 3-5 купувати різноманітний інструмент та обладнення.

:D....... А вот если захочеш ещё и фрезер покупать..... :D... То ещё необходимо будет лет 12-20покупать разнообразны инструмент и оборудование....... :D К фрезеру надо в 4-5раз больше всего..... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
44 минуты назад, Виктор Смирнов сказал:

К своему удивлению понял, что для тв-16 и китайца фрезерного всё купил,

это вы просто не начали их оЧПУшивать )

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Виктор Смирнов написав:

А китайский фрезерный, удлинённая Тв-шка. муфельная печь, 50 тонный пресс, маленький пресс, сварочный полу-атомат, компрессор, масленный инжектор, вакуумное литьё, два микроскопа на стойках, 3 верстака, 2- вальцев, точило, муз центр, жопастый телевизор, книги-справочники, а между этим крупным всунуто мелкое. Вот буду складывающиеся ручки на поперечке токарного делать - немного мешают :) Самое главное знать где, что лежит и быть аккуратным.

серйозна майстерня у вас. :ktulhu2:

 

 

, DSDDSD написав:

:D....... А вот если захочеш ещё и фрезер покупать..... :D... То ещё необходимо будет лет 12-20покупать разнообразны инструмент и оборудование....... :D К фрезеру надо в 4-5раз больше всего..... 

фрезер навряд чи, навіть не знаю де він мені знадобиться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку