Rouch

Программа для симуляции электросхем

10 повідомлень у цій темі

Доброго вечера. Кто может подсказать програму для рисования электросхем. Максимально простую и с возможностю симуляции работы. Необходимо нарисовать электрошкаф станка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Что то типа Протеуса.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можете еще попробовать multisim для симуляции электроных схем, довольно простой, я на нем пробовал тестить все кроме работы схем в связке с микроконтроллером, даже не знаю умеет ли он, протеус как то пробовал и мультисим мне показался проще, но в протеусе можно микроконтроллеры проганять.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

proteus...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хто радить - самі креслили схеми електрошаф верстатів? 

Я не зовсім уявляю, як ви хочете робити симуляцію того всього. Тобто для симуляції потрібно мати у тому чи іншому вигляді моделі всіх апаратів, що будуть у станку - двигуни, контролери з їхньою логікою, специфічні реле та пускачі з допоміжними контактами, та ще багато чого.

Плюс схема буде, скоріше за все, з декількох аркушів.

Я все до того, що загальні програми симуляції для електроніки тут не підходять. І з вимогами:

В 14.12.2021 в 18:43, Rouch сказал:

 Максимально простую и с возможностю симуляции работы

таких програм не знаю, хоч професійно займаюсь повним проектуванням промислових верстатів вже багато років.

Якщо припустити, що будете самостійно напрацьовувати базу всих тих електроапаратів для симуляції, то вже не буде простим (і досить не швидко). Якщо взяти професійні програми - вони самі по собі не прості у засвоєнні і досить специфічні.

 

Я б радив взяти до уваги Splan. Симуляції не буде, але має базовий набір функціоналу, щоб пристосуватись під креслення схем верстатів. Та і під все, що завгодно, не тільки електросхеми. Сам іноді користуюсь, якщо треба по-швидкому щось накидати. В ній дуже просто і швидко напрацьовується своя база елементів. Досить проста для початківця.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, просто намалювати схему простіше в SPlan.  

А з симуляціями все не так просто. В тому ж мультисім,  наприклад може не виявитись реле з потрібною клькістю груп контактів. А як самому зробити потрібну модель я не розібрався. Простенькі аналогові чи логічні схеми так, симулює непогано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, DimonDSS сказал:

А як самому зробити потрібну модель я не розібрався.

Розробка своїх компонентів для стмуляторвв вимагає відносно значних витрат часу. І це не зовсім проста справа, особливо для початківця і не програміста-електроніка. Можу сказати одне - розробка моделі якогось логічного блока для симулятора частіше вимагає більше часу, ніж програмування і відладка тієї залізяки вживу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Із безкоштовного простого із симулятором для простих релейних схем можна використати ZelioSoft для програмованих реле Zelio.

До 120 стрічок на 5 вхідних контактів + таймери можна моделювати.

 

Важко назвати її програмою для побудови схем але простішого із таким функціоналом засобу рисувалки і симулятора напевно нема.

+ воно якісно друкує звіт про використані елементи.

 

А якщо навчитись то і до самого ПЛК  Zelio нескладно перейти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Fyva сказал:

Хто радить - самі креслили схеми електрошаф верстатів? 

Я не зовсім уявляю, як ви хочете робити симуляцію того всього. Тобто для симуляції потрібно мати у тому чи іншому вигляді моделі всіх апаратів, що будуть у станку - двигуни, контролери з їхньою логікою, специфічні реле та пускачі з допоміжними контактами, та ще багато чого.

Плюс схема буде, скоріше за все, з декількох аркушів.

Я все до того, що загальні програми симуляції для електроніки тут не підходять. І з вимогами:

таких програм не знаю, хоч професійно займаюсь повним проектуванням промислових верстатів вже багато років.

Якщо припустити, що будете самостійно напрацьовувати базу всих тих електроапаратів для симуляції, то вже не буде простим (і досить не швидко). Якщо взяти професійні програми - вони самі по собі не прості у засвоєнні і досить специфічні.

Ну на фрезер 6720 кусками гонял в Протеусе. Но проще вышло намалевать в сиплэйне, собрать и выловить баги. И это относительно простенькая релейка!? 

Простого симулятора наверное и нет. Тем более кое какие свои компоненты придется создавать самому.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поставте на телефон Every Circuit або iCircuit і відладку зробіть там, а потім просто перемалюйте в графічних прогах, ну або експортуйте.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку