Reiter

Сусідство з РЛС. Наскільки безпечно?

60 повідомлень у цій темі

Доброго часу доби. Останнім часом став трохи "параноїком" :) Став задумуватись над багатьма речами і їх шкодою для здоров'я.

 

Так ось, неподалік моєї ділянки знаходиться військова частина (в полі, за лісосмугою). На її території розміщені (принаймні були, коли востаннє бачив) радіолокатори. Всілякі різні, стоять на насипних пагорбах, ще окремо є один великий з величезною антеною. В цьому районі провів дитинство, іноді бачив як вони працюють. Але вмикали їх, наскільки знаю не часто, тобто працювали не постійно. Воно наче й логічно, адже це центральна Україна, а не прикорднонні райони.

Як зараз, з огляду на всю ситуацію в країні - не знаю. Давно в тому полі не катався.

Є "знімок" з гуглмапс. По ньому взагалі наче пусті пагорби, може їх демонтували, можливо встановлюватимуть новіше обладнання, того я не знаю. 

 

Будемо вважати що вони там є або старі радянські, або новітні.

 

По тій же "гуглмапс" приблизно визначив, що по прямій лінії від моєї ділянки до тих локаторів приблизно 1800 м. Ділянка знаходиться значно нижче.

 

Так ось чи безпечно проживати по сусідству з тими локаторами, враховуючи відстань і різницю в висоті (цифри не знаю).

 

В основному хотілося б дізнатись думку тих, хто в цьому розуміється.

 

П.С.: Координати замалював щоб не звинуватили в шпигунстві :D Військовий об'єкт всетаки

 

20211228_164809.jpg

20211228_164821.jpg

20211228_164838.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На такій відстані (1800м) безпечно цілком, навіть якби ті радари направили прямо на Вас, але їх напрявляють в небо, тому не переймайтесь, від базових станцій мобільного звязку, домашніх приладів ( мікроволновка, телефони, вайфаї ітд ) фон буде більший ніж від тих РЛС направлених угору, особливо якщо вони там взагалі є.

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Будь-яке електромагнітне випромінювання згасає пропорційно квадрату відстані. На відстані в кілометр- будь який радар абсолютно безпечні для здоров'я. Хіба що завади ФМ- приймачам і телебаченню. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповіді заспокоїли. А інші джелера електромагнітного випромінювання, то окрема тема. Хотів теплу підлогу зробити електричну. Дротом із "карбоновим" волокном. Легко, дешево. Купив 10 м на пробу. Поміряв електромагнітне поле і сказав "ну його нах", краще дорожче, геморойніше, але водяну зроблю :) Але то окрема тема: як мінімізувати вплив електро-магнітного поля.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

По сравнению с СВЧ сотовых, ТВ, полы- это такая мелочь. ЖК вон рядом с ЛЭП строят.?

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може треба у іншій темі це обговорювати треба, але мене давно цікавить питання, яку шкоду здоровью несе випромінювання ТВЧ устаткування? Кого з термістів не запитував, усі тільки дивуються. Ніколи про то не замислювалися.

А там потужність може і 500 Квт бути.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ТВЧ частоты не те, КГц, хотя поле приличное. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, ig3757 сказал:

частоты не те, КГц,

Але буває і 500 Кгц і більше.

Змінено користувачем Дядя_Уеф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Reiter сказал:

 

это метровый радар, да, антенна большая, да моща не маленькая, но Вам ничем не угрожает) там всё вверх излучает.
 


бойтесь сантиметров)
96-01.jpg

Змінено користувачем Stanley
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Stanley сказал:

бойтесь сантиметров)

Там і "маленькі" є :)

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Дядя_Уеф сказал:

Але буває і 500 Кгц і більше.

Ну до СВЧ далеко. К примеру, при "злочинных", когда мы настраивали радиовысотомеры (800 и выше МГц)  работали в лаборатории только на эквивалент антенны и периодически коммисия утечки по волноводам проверяли. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

softm, то прикол був чи як? :) Де Ваше повідомлення поділось?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, softm сказал:

Это моя специальность ... к слову. Куда делось, - удалил. Чтобы враг не увидел.

Это тоже потом удалю ))) Чтобы вообще враг не понял, кто тут все знает )))

А нафіга? (видаляти).

Була висловлена 1 думка, тут зовсім інша. Хотілося б таки дійти до істини.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ок

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter Не переживайте! Самый большой вред от РЛС в том, что именно она (в случае чего) первой "попадёт под раздачу".
Ну и её соседи...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все залежить від того , яка саме ''техніка'' стоїть на капонірах !

Якщо локатори ППО , то сумнівна радість від мешкання поряд з ним , а якщо ще й радіодальномір , то для нього взагалі це не відстань !

Під час служби , ми по середах , під час регламентних робіт , бавились розгоном пташок локаторами кабіни ''П'' 75 комплксу  ЗРК ,  так от на відстані у 3-4 км зграя птахів розліталась від направленного у їх бік ''променя'' !

Про те що промені напрвлені лише у верх , то міф , ми бачили на екранах дахи будинків , а після прольоту Руста , ми почали бачити майже над землею !

''Лєтуни'' теж недарма йдуть на пенсію через 25 років вислуги , і одна з причин саме локатори !

Змінено користувачем 032triton
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, 032triton сказал:

Все залежить від того , яка саме ''техніка'' стоїть на капонірах !

Ну мені ніхто не назве які там моделі. А як почну фотографувати, то будуть питання....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter не пошкодуйте трохи президентів і замовте собі один з таких приладів: http://electrosmog.org/index.html

Прецікава іграшка

З одного боку це вже не зовсім "індикатори" з аліекспреса, а з певною натяжкою вже "вимірювальні" прилади

З іншої сторони, за рахунок відсутності різних "атестацій", "сертифікацій", "повірок" та "ISO" - у них (відносно!) "консьюмерська" ціна

А бонусом - ще й кишеньковий розмір і деякі міряють також низькі частоти (варто брати власне такий універсальний).

(Я щоправда давно забув (не знав) який діапазон у локаторі. Можливо там і більше ніж 8 GHz)

Змінено користувачем Quercus
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Локатор на Ту-154 (Гроза 154) 9ГГц и если не ошибаюсь 9КВт в импульсе

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Quercus написав:

@Reiter не пошкодуйте трохи президентів і замовте собі один з таких приладів: http://electrosmog.org/index.html

Прецікава іграшка

З одного боку це вже не зовсім "індикатори" з аліекспреса, а з певною натяжкою вже "вимірювальні" прилади

З іншої сторони, за рахунок відсутності різних "атестацій", "сертифікацій", "повірок" та "ISO" - у них (відносно!) "консьюмерська" ціна

А бонусом - ще й кишеньковий розмір і деякі міряють також низькі частоти (варто брати власне такий універсальний).

(Я щоправда давно забув (не знав) який діапазон у локаторі. Можливо там і більше ніж 8 GHz)

Коли працював вже на заводі , то ми СВЧ випромінювання , від осцилографів С1-97 та С1-104 , через нехватку спецдозиметрів,  ''шукали'' неонкою припаяною одним кінцем до 5 коп СРСР , а другий кінець тримали у руках , ''фонарь'' запалював неонку !!!

Доречі мікрохвильовки теж запалюють )))

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Reiter сказал:

Ну мені ніхто не назве які там моделі. А як почну фотографувати, то будуть питання....

Там и без фотографий сверху видно какая техника стоит

4 минуты назад, 032triton сказал:

Коли працював вже на заводі , то ми СВЧ випромінювання , від осцилографів С1-97 та С1-104 , через нехватку спецдозиметрів,  ''шукали'' неонкою припаяною одним кінцем до 5 коп СРСР , а другий кінець тримали у руках , ''фонарь'' запалював неонку !!!

Доречі мікрохвильовки теж запалюють )))

А ещё неонки весело на рефлектор развешивать)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, 032triton сказал:

Коли працював вже на заводі , то ми СВЧ випромінювання , від осцилографів С1-97 та С1-104 , через нехватку спецдозиметрів,  ''шукали'' неонкою припаяною одним кінцем до 5 коп СРСР , а другий кінець тримали у руках , ''фонарь'' запалював неонку !!!

Доречі мікрохвильовки теж запалюють )))

Неонку и КВ передатчик запалит. И даже спичку от антенны.?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Stanley сказал:

Там и без фотографий сверху видно какая техника стоит

Ну для мене "ні" :)

Ви можете розпізнати. Ну зі здоровим розібрались, що він не страшний. А інші - ХЗ що там. По знімку з супутника наче взагалі нічого немає (може так вже й є).

 

В нас в принципі до центру міста буде 3 км від тих локаторів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, softm сказал:

 

А если учесть вынос пункта от этого сарая .. ...

То якраз сама небезпечна зона)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там на фото якраз стоїть так званий ''подхалім'' , а він має досить неслабу потужність на антені , і дістає ця техніка від рівня землі !

П.С Збрехав , там стоїть ''запросчік'' , а велика антена подібна на СРЦ !

Змінено користувачем 032triton
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку