Alex_Shine

Ремонт задней бабки ТВ6

92 повідомлення у цій темі

Всем добра, на моем ТВ6 задняя бабка в грустненьком состоянии, присутствует люфт, причем крепкий, вот возник вопрос, а может ли кто то проточить саму бабку и изготовить под нее новую пиноль, и сколько этот будет стоить. Спасибо

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
28 минут назад, Alex_Shine сказал:

Всем добра, на моем ТВ6 задняя бабка в грустненьком состоянии, присутствует люфт, причем крепкий, вот возник вопрос, а может ли кто то проточить саму бабку и изготовить под нее новую пиноль, и сколько этот будет стоить. Спасибо

протачивать то нужно на вашем станке :)

чтоб ось совпала

а пиноль уже изготовить то малая проблема, там больше проблема росточить  цылиндр

именно цылиндр 

похоже как цылиндр гбц

 

а чтоб четко расточить нужно довести сопряжение подошва - ЗБ и подошва - станина

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

угу.. начинаю понимать, и правда, да.. не подумал. Это в шпиндель ПБ нужно оснастку ставить , типа расточной головы ?. Вот уже "наблатыкался " чуток токарке, делаю уже по малу неточные детали и начинаю понимать, что станок ужОс какой " кривой" понимаю, ТВ 6 не та железяка, которая стоит того, но как минимум опыт в станкоремонте какой никакой а дас. Хотя, смотрел как китайцев доводят до адекватного состояния.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

беда в том.что в Сумах и поговорить на эту тему нескем, спросить и поучиться неукого (

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот ссылка, человек новую бабку отливал и делал, все на канале очень подробно отснял, можете посмотреть.

 

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня друг так на тв16 растачивал борштангой, на оч малой подаче.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

єдине, позаду потрібен люнет,

борштанга худенька виходить, може відгинати, врізання мінімальні, подача також

 

особливу увагу приділити вдрізку де зажим пінолі

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я б додав, що на ТВ-6 борштангу для розточки задньої бабки краще зробити з конусним хвостовиком КМ3 і затягти її шомполом безпосередньо у конус шпинделя. Патрон при цьому треба зняти. Так, на мою думку, можна досягти більшої жорсткості кріплення борштанги, а також виграти більше простору для встановлення задньої бабки між супортом і передньою бабкою для наскрізної розточки, як показано у відео вище. А якщо виникає вібрація через різні причини, які неможливо на даний момент побороти нормальними правильними заходами, (не буду тут перелічувати), можна, як вихід, зменшувати оберти шпинделя аж до мінімально можливих допоки вона не зникне.

 В усякому разі я так робив собі на ТВ-6, а потім позичав свою борштангу ще й людям.

 

Змінено користувачем Кіт.Сірко
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, voronin_10 написав:

Єдине, - позаду потрібен люнет.

- Борштанга худенька виходить, її може відгинати. І врізання робити мінімальне, подачу також.

 

Особливу увагу приділити відрізку, де зажим пінолі.

Пан має рацію, - не просто консольна, а вдвічі подовжена двохопорна борштанга з підтримкою люнетом, (або центром тимчасової задньої бабки) її вільного кінця, буде більш жорсткою і безумовно тут матиме перевагу. Єдине, що потрібно, то це ще зробити люнет, який в подальшій роботі може знадобитись....

Змінено користувачем Кіт.Сірко
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, voronin_10 сказал:

єдине, позаду потрібен люнет,

борштанга худенька виходить, може відгинати, врізання мінімальні, подача також

 

особливу увагу приділити вдрізку де зажим пінолі

Він робив це без люнету.

Але борштангу я ту бачив- досить товста. З КМ3.

Змінено користувачем Marafon333
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
34 минуты назад, Marafon333 сказал:

Він робив це без люнету.

Але борштангу я ту бачив- досить товста. З КМ3.

заготовка яка виступає з патрона  на вильоті більше трьох діаметрів  не підпирається центром?

ясно що можна не підпирати, але потім можна залізти в середину і мірнути 

карл тв6 і тв16 то є різні речі, як мінімум по  розмірам

 

люнет хоч нехоч а треба мати, пофіг який станок

запущу 16б16 і плоскошліф зробим експеримент по розточці, підгонці та модернізації в мене взагалі ЗБ не було при покупці....

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я так розумію ремонт бабки ( судячи з відео та коментів ) треба починати з ремонта станини. бо на станіни яма, не міряв, но супорт ходить по ній по різному, треба поміряти як ходить задня бабка , но станину лікувати точно треба, як мінімум шабрувати. Мрію все придбати нормальний шабер...але ще б і лінійку. треба ж база якась... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а позичити борштангу за гроші ,є можливість ? єльборова вставка в мене є

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

швидше і простіше зробити самому, 

знайшовши на металоломі потрібний кусок "ковбаси"

 

шукайте в темах, може хто розточував, там і борштангу знайдете, за умови що вона не була розпущена у вироби

 

по поводу ремонту станини Вам видніше

 

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ну якщо крива сама станина, то як жеж воно адекватно розточе тіло бабки ? вона  ж "стрибати" під час подачі буде. а потрібно ж щоб в одній площині було ?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Alex_Shine сказал:

ну якщо крива сама станина, то як жеж воно адекватно розточе тіло бабки ? вона  ж "стрибати" під час подачі буде. а потрібно ж щоб в одній площині було ?

слухай, що значить крива?

суппорт ходить по своїх направляйках, ЗБ по своїх, 

якщо зношені суппортні то ще незначить що під ЗБ зношені

 

чи малось на увазі що вся станина ніби дугою як бублик?

 

 

візьми шток любого аморта авто, якщо він рівний буде тобі скалка

скалку в патрон, перевірив биття на супорті і заодно поставив індикатор зверху і проїхав суппортом,

потім взяв і поставив індикатор на бабку і його нема куди ставити задача :)

а без пінолі можна було прикинути стан направляшок....

 

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я думаю, що вся, дугою. але треба поміряти) із вимірювальних приладів є ІРБ та ІЧ, з стойкою.. треба теперь подумати як це вірно зробтити

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Alex_Shine сказал:

я думаю, що вся, дугою. але треба поміряти) із вимірювальних приладів є ІРБ та ІЧ, з стойкою.. треба теперь подумати як це вірно зробтити

поміряй, будеш дуже здивований :)

я вдеяких місцях такого наміряв що в шоці був,

вони ж школьні :) маємо те що маємо.....

 

з того що мене вчили так це точити деревяшки на них, точив якісь ручки кудись, проточував під різьбу різав різьбу...

ніякої точності в тих роботах не вкладалось ....

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тв-6 Дубно ?

Ростов ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

шильдиків немає, як впізнати ?  Я як в школі на такому працював ( це було улюблене діло) так я гайки з шестигранників свердлив , різав ( в кого не получалось різали ножовкою ) болти точили на 6, 8 , для ремонту парт, я навіси навіть робив, у нас огроменна теплиця металева була, так її ремонтували. Розумію точності там нуль, але ж можно її допиляти хоть якось до розумних показників

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Alex_Shine сказал:

шильдиків немає, як впізнати ?  Я як в школі на такому працював ( це було улюблене діло) так я гайки з шестигранників свердлив , різав ( в кого не получалось різали ножовкою ) болти точили на 6, 8 , для ремонту парт, я навіси навіть робив, у нас огроменна теплиця металева була, так її ремонтували. Розумію точності там нуль, але ж можно її допиляти хоть якось до розумних показників

якщо твшка в правильних руках можна посадки під підшипники ловити майже легко,

скиньте фото станка, та й визначимо

 

на дубно захист був бляшаний на ростовці захист біля бабки литий

 

тут більше описано по моделям і доробці

https://www.chipmaker.ru/topic/132785/

 

 

для ремонту токарного треба токарний :)

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

доїду затра з відрядження додому, зроблю фоточок.  Для ремонту токарного потрібно токарний це да )) но парадокс в іншому - для віготовлення токарного потрібен токарний ))) .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Alex_Shine сказал:

доїду затра з відрядження додому, зроблю фоточок.  Для ремонту токарного потрібно токарний це да )) но парадокс в іншому - для віготовлення токарного потрібен токарний ))) .

А якщо визначити виробника,і спробувати знайти задню бабку в нормальному стані. Розумію,що це потребує додаткових затрат,і все одно потрібно буде шаманити, та чи не буде так краще

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Собсно я про це і думаю, чи купувати за 2.5 к грн  бабку цілу  і її підгоняти, чи робити ію. ціна думаю така ж. але гемору з підгоном меньше

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не можу стверджувати,та якщо затрати будуть однакові,маю думку що підігнати бабку в нормальному стані,буде трошки легше ніж виготовити нову. Чи Ви мали на увазі реставрувати цю.

Змінено користувачем Seeker157
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку