nazarM

ад31-т5
алюмінієва труба АД31 Т5 - як гнути?

12 повідомлень у цій темі

хто мав справу з маркою алюмінію АД31 Т5..
труба 25мм на 1,5мм, довжина 50см. потрібно посередині зігнути на 50градусів. вперше працюю з металом і не знаю чи конкретно дану марку потрібно нагрівати перед тим як гнути і наскільки (як перевірити температуру). і взагалі чи міцна марка, чи труба не розігнеться коли буде розтягнення за обидва кінці еквівалентне вазі людини.
буду вдячний якщо хтось підкаже!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Используем такую марку на дуги для лодочных тентов. Основной вопрос, какой радиус гиба?  22 труба стенка2,  на радиус 120 -150 без набивки песком не согнется. Схлопнется. Стенка 3 гнем спокойно без всяких моментов. Эта марка ближе к мягкому, советую брать стенку потолще. И жёстче будет и работать легче.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

радіус близько 170мм (форма як на зображенні). тобто набити піском і гнути без прогріву? чи може з прогрівом і "зістарінням" місце згину буде міцніше?

 

Frame 108.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Угол небольшой, с песком должна согнуться.  С прогревом не надо,как правило на всем радиусе прогреть горелкой её нормально не получается, и в радиус гиба ты не попадешь.  Там где чуть сильнее нагрел, там и гнется, а не равномерно по радиусу.А если перегрел то и порваться может. Мы нарывались на такое. У вас радиус 170 это диаметр ролика где то 340. Я бы может если много гнуть, то и без песка бы попробовал,на холодную.  Должно получиться. Если деталей немного,и запаса по материалам нет, тогда с песком, для страховки. И опять же, какой трубогиб будет. Если роликовый обкатной то на 90%пойдет и без песка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

дуже дякую за пораду!!! буду пробувати)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не за что. На будущее,при работе с алюминием, старайтесь взять кусок на пробу. Очень много зависит от диаметра трубы, толщины стенки, радиуса и угла гиба. Проще, в зависимости от сложности детали, взять какую то часть на пробу. Не знаю как себя ведёт черный металл, мы в основном с алюминием работали, сейчас понемногу пробуем нержавейку. Прикол алюминия,что на предельных значениях он может и разорваться. Так что если это работа для заказчика,на материал даём запас для тренировки. Всякое бывает.

P.s.  И по материалу. Ад 31 довольно мягкий.  Тот же амг 5  жёстче будет. Это из личных впечатлений при работе. Так что если нужна максимальная жесткость ад 31 не самое лучшее решение. Другое дело что это самый распространенный материал. И иногда приходится просто компенсировать недостаток жёсткости толщиной. Так как нужного профиля в АМГ 5 просто нет.

 

 

Змінено користувачем Pasic
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, nazarM написав:

буду пробувати)

А не пробували знайти ту ж трубу АД-31 не нагартовану (без Т5, Т6) Знаю, що вони попадають і м'які в Україні. Після згинання, готовий виріб легко нагартувати. Правда для цього потрібно мати піч з температурою до 550 градусів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тепер вже розумію що варто було брати щось міцніше (7000..тисячні марки)
печі нема(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо фрезернути "правильні" матриці, то шгнеться без проблем

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

АД35(6082) Т6 без відпуску труба 25х2, радіус 120 мм

а от титан Пт-7м 25х1 в такий радіус вже не гнеться, йде гармошкою навіть з піском і нагрівом. 
 

щоб зняти термообробку Т6 достатньо труба намастити милом, як індикатор і нагріти поки воно не почорніє. 
 

термообробку Т6 можу зробити, маю піч на ~450л (1300х650х550), але це дороге задоволення. 

 

C8FF50BA-5726-48F9-9A98-CA7940D4D5B7.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

вже зробив. гнув з піском і трохи грів пальником попередньо, ніби норм 
всім дякую за поради!!!
класний у вас форум!!! B|

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@nazarM хочу удовлетворить свое любопытство. Это для рыбалки? Или я ошибся?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку