Reiter

Запитання по протигазам

29 повідомлень у цій темі

1) Одразу вибачаюсь, якщо неправильно визначив розділ

 

2) Дуже прошу писати лише якщо дійсно розумієтесь в даному питанні!

 

Отже. Може хтось вважатиме мене параноїком, але завжди вважав, що про всяк випадок має бути протигази у випадку якоїсь НС. З цією ситуацією, що зараз складається в Україні вважаю це питання іще більш актуальним.

 

Розмова більше не про самі маски, а про фільтри. 

 

Маю комплект: протигаз ГП-5М та додаткові фільтри до нього, а також фільтр ДП-1. Такий же комплект для дружини. "Озброїв" такими ж комплектами всіх рідних. Протигази радянські 80х років, але "нові" (зі зберігання). Фільтри тих же часів.

 

Працюючи з різною хімією, можу констатувати, що вони працюють.

 

АЛЕ. Зрозуміло, що захищають далеко не від усього, наприклад не захищають від того ж аміаку, а в 20 км від мене розміщений завод "Азот". ДПГ в продажі не знайшов.

 

Скільки інформації не перерив, так і не знайшов повного переліку від чого саме захищають фільтри ГП5. Лише загальні фрази.

 

Є військові протигази, такі як ПМК 1-3. 

Там опис трохи кращий, перелік речовин від яких захищають ширший, хоч знову ж повного переліку немає. Говориться про захист від хім. зброї, аміаку та вуглекислого газу. Не знаю наскільки то відповідає дійсності.

 

Зрозуміло, що військовий протигаз краще за цивільний, але фільтрів до них не знайшов. Також не зрозуміло чи не втрачають свою ефективність речовини, що знаходяться в фільтрах з часом і чи не стають навпаки небезпечними.

 

Як я зрозумів в ГП5 просто активоване вугілля (хоча можу помилятись і там є якісь додаткові речовини).

 

Знайшов ось такі фільтри:

ФІЛЬТР БРИЗ КОМБІНОВАНИЙ B1E1K2SX(CO)NOHGP3D СПЕЦІАЛЬНИЙ СЕРБІЯ БРИЗ-3002.

 

Захищають майже від всього, в тому числі від CO та аміаку.

 

Але чи захищають вони від біологічної зброї? Зорин, заман, іприт. Хоч, зрозуміло, що перші два проникають просто через шкіру.

 

Коротше питань більше ніж відповідей.

 

Тому цікавить які фільтри найкраще мати? Військові (де їх брати і де знайти увесь перелік від чого захищають) чи отой, що наводив, чи звичайного гп5 + дп1 буде достатньо?

 

Чи може взагалі краще ізолюючий протигаз? Хоч десь читав, що там є нюанси з його збервганням.

 

Буду дуже вдячний за конструктивні відповіді знаючих людей.

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Reiter сказал:

наприклад не захищають від того ж аміаку,

Нужна коробка марки КД или М

12 минуты назад, Reiter сказал:

чи не втрачають свою ефективність речовини, що знаходяться в фільтрах з часом і чи не стають навпаки небезпечними.

Опасными не становятся, но если сняты заглушки рессурс уменьшается

13 минуты назад, Reiter сказал:

Захищають майже від всього, в тому числі від CO та аміаку.

Но очень слабо, если память не изменяет, не более 2-3 ПДК

14 минуты назад, Reiter сказал:

Але чи захищають вони від біологічної зброї?

От капельно жидкой, Но не забываем о контакте с кожей

15 минут назад, Reiter сказал:

Зорин, заман,

Только специальные коробки и ампула антидота в маску, + укол. По памяти

 

16 минут назад, Reiter сказал:

Коротше питань більше ніж відповідей.

Напомните завтра в рабочее время перекину таблицы защит. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Stebium1 сказал:

Нужна коробка марки КД или М

Тобто ось такі захищатимуть?

 

На моїх, нажаль, такого мареування немає.

 

Скрізь де читав, що ГП5 взагалі від аміаку не захищає.

 

Може сказати від чого взагалі він захищає в порівнянні з військовим?

 

21 минуту назад, Stebium1 сказал:

Напомните завтра в рабочее время перекину таблицы защит. 

Отаку? Чи у Вас є таблиця по радянських фільтрах?

20220221_193534.jpg

Screenshot_20220221-193834_Chrome.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Reiter сказал:

Тобто ось такі захищатимуть?

Те что на фото нет, от аммиака не защищают.

Они должны быть другого цвета и иметь маркировку как я писал. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Stebium1 сказал:

Те что на фото нет, от аммиака не защищают.

Они должны быть другого цвета и иметь маркировку как я писал. 

Так там же є маркування "М".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Який взагалі фільтр порадите щоб максимально універсальний чи комбінацію фільтрів?

 

Бо наразі в мене лише звичайний гп5 + дп1.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter Тяжело ответить на ваш вопрос. Чем больше видов газа будет задерживать фильтр, тем хуже он дудет это делать для каждого из газов. Тем тяжелее будет через него дышать и меньше будет его рессурс. Тем тяжелее он будет. 

На работе у меня есть набор фильтров, я выбираю необходимый. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я хочу добавить информацию ещё о том что военные противогазы не обязательно лучше гражданских. Сама маска ГП-5 очень удачная. После нее наразрабатывали кучу других масок, вот эти всякие армейские ПМК разных поколений, гп-7 и т.д. чем дальше тем хуже становились. Выглядят красиво и современно, но на практике использовать одни страдания. Больше похоже на то что это что вся эта деятельность на разработку масок после гп-5 была чисто в оправдание содержания на зарплате штата конструкторов. 

Единого фильтра от всех напастей не бывает. Старые фильтра сохраняют свои свойства ооочень долго если не сняты резиновые заглушки. В продаже можно недорого найти армейские фильтра ЕО-1-08-01, они немного лучше стандартных фильтров от гп-5. Но тоже ничего особенного и специфического. В целом активированный уголь защищает от многого, разнится только время на которое хватает его защитных свойств от разных отравляющих веществ. 

Так же можно применить как доп фильтрующий элемент банальную тканевую повязку поверх фильтра, для военных целей выпускали специально мешочки одевающиеся поверх фильтра, служат дополнительной защитой от взвеси крупных частиц и аэрозолей в воздухе. В случае с гп-5 таким дополнительным фильтром выступала сама сумка от комплекта противогаза. 

Фильтра для защиты от различных промышленных химикатов следует искать у действующих производителей СИЗ, например Бриз, 3М и т.д. Видел в каталогах широкий ассортимент, но цены и объемы реализации ориентированы на государство и крупные предприятия. Не для частных лиц. 

Ну и имеет ли это на практике смысл, не знаю. Помимо ассортимента фильтров на все случаи жизни, нужны так же наборы химической разведки и навыки их использования для определения от чего в воздухе нужно защищаться и какой фильтр выбрать. 

С изолирующими противогазами не советую связываться, это специальное снаряжение которое требует серьезной подготовки и инструктажа специалиста и переодических практических занятий.  Тем более нет никаких гарантий безопасности в случае с ИП выпущенными 30 лет назад. И плюс воздух в них специфический получается, горячий и не особо полезный для легких, в общем для здоровых мужиков в расцвете сил  во благо родины подходит, а женщинам и детям не стоит. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stebium1 от не можу я з маркуванням цим розібратися.

З новим кольоровим та буквенним маркуванням все ясно.

 

А ось з тим радянським тяжко.

 

На тому ж воєнному ПМК теж немає ніяких особливим відміток. Такого ж зеленого кольору. Аое спектр захисту більший. 

 

Всі фільтри ГП5 однакові, але є з маркуванням "М". Хіба це нічого не означає? Продавець запевняє що від аміаку защищають.

 

:/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Reiter сказал:

але є з маркуванням "М".

Я очень давно ушёл на импорт и не помню как наносятся маркировки на старых фильтрах. Но в 1985 аммиачный фильтр точно был серым. 

Напомните завтра, я спрошу у наших фумигаторщиков, они больше с противогазами, я больше с противогазовыми респираторами. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ок. Домовились.

 

А хто що скаже за отакий фільтр?

Це вже наче як з сучасних військових протигазів типу ПМК.

 

З інформації з одного з сайтів. Достовірність невідома:

 

"для защиты дыхательной системы человека, глаз, а также кожи головы и лица от боевых отравляющих веществ, СДЯВ, бактериальных и вирусных аэрозолей, использующихся как биологическое оружие, пыли, в том числе радиоактивной, светового излучения от ядерного и термоядерного взрыва"

 

"защищает от БОВ удушающего (фосген, дифосген), общеядовитого (цианид водорода или синильная кислота), нелетальных психогенных средств (BZ), лакриматоров (СS, СR), раздражающих чихательных средств (адамсит), БОВ кожно-нарывного действия (иприт), многих побочных продуктов и реагентов на химических производствах, как угарный газ, пары кислот, опасные продукты органического синтеза, пары ртути"

 

"Частично эффективен ПМК против нервно-паралитических БОВ (V-газы, зоман, зарин, табун). Эти вещества способны действовать через кожу «в обход» противогаза"

 

Фільтри фактично нові. 2020 року, ціна гуманна, особливо якщо порівняти з отим промисловим Бриз - 3002, який я наводив в першому повідомленні. 

 

 

20220221_234025.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, Stebium1 сказал:

Я очень давно ушёл на импорт и не помню как наносятся маркировки на старых фильтрах. Но в 1985 аммиачный фильтр точно был серым. 

Напомните завтра, я спрошу у наших фумигаторщиков, они больше с противогазами, я больше с противогазовыми респираторами. 

 

16 часов назад, Stebium1 сказал:

Напомните завтра в рабочее время перекину таблицы защит. 

Нагадую :)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.

https://www.youtube.com/c/БольшойП/videos

В цього блогера можна спитати про фільтри, які і яке маркування повино бути. 

Змінено користувачем serg-nu
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter Файл у меня, но вот сюдой я его не вставлю.

Киньте телефон в личку

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось знайшов в продажі ДПГ-3, який йде як додатковий фільтр до ГП-5 - ГП-7 та розширює їх застосування. Зокрема працює проти аміаку. 

 

Маркування таке ж: "М"

20220222_142657.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Таксь. Трохи розібрався. Ота "М" то лише вказує на завод.

 

Далі.

Якщо фільтри до ГП5 не змінились і сьогодні випускають такі ж самі, то можна поживитись на сучасне їх маркування. На деяких пишуть А2B2E2.

 

Отже вже можна зробити висновки від чого захищають.

 

Однак і в описі ГП5 і в військових протигазах в першу чергу пишуть про захист від нейропаралітичних, загальноядовитих та інших речовин, тобто від хім. зброї.

 

То можна зробити висновок, що від цих ресовин захищає звичайне активоване вугілля та паперовий фільтр? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Возле Вас как не Вч часть, так завод)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
34 минуты назад, Stanley сказал:

Возле Вас как не Вч часть, так завод)

Маємо шо маємо :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Приглядаюсь до отаких фільтрів. 

 

Screenshot_20220222-171324_Chrome.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В армию нужно идти! там расскажут за противогазы!

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Ganch_er сказал:

В армию нужно идти! там расскажут за противогазы!

 

Не нужно. Там ничего интересного нет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, vlad69 сказал:

Там ничего интересного нет.

Не проверишь - не узнаешь.:)

Но за противогазы там точно ни чего не раскажут .

Ну разве что - вспышка слева , вспышка справа .

Ну побегать ещё в них, а потом в палатку с хлорпикрином :)

А вы говорите-  нет интересного .

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Cracker написав:

Ну побегать ещё в них,

А новичкам, перед забегом, обязательно нужно будет "забыть" отвернуть входную крышечку. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 @технократне совсем понял о какой входной крышке речь ? Крышка которая отворачивается на бачке всего одна . Не отвернув ее бачке не присоединить к маске.

Это по началу . И отвернет солдат ее один раз когда подсоеденит новый бачек к маске.Если вообще получит новый . И в оружейке противогаз хранится уже с привинченым бачком .

Если разговор о задней резиновой пробке на бачке  , то она не привинчивается, и обычно тоже снимается один раз при подсоединении к противогазу  по началу .Да и понять что она не снята получится через секунду при первом же вдохе .

Змінено користувачем Cracker
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку