korak

Сварочный апарат?

20 повідомлень у цій темі

Сварочный апарат  ?

Фото-0991.jpg

Фото-0992.jpg

Фото-0993.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вимірювальний трансформатор орієнтовно  з вхідною напругою 10кВ. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Судячи з високовольтних ізоляторів, трансформатор для ремонтних груп ЛЕП або будь-кого, кому потрібно працювати у полях.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене є точнісінько такий самий, зварювальний трансформатор, просто корпус використаний від трансформатора струму. Їх виготовляли на трансформаторному заводі. Років 35 тому було досить прогресивно, порівняно з іншими було можливо поставити в тазик з водою і не боятись що апарат згорить:D.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Свій трішки удосконалював, але на нинішній день це минуле, навіть не знаю що з нього ще може бути, крім як розібрати на чорний і кольоровий метал.

IMG_20220408_125610.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 08.04.2022 в 13:05, budivelnyk сказал:

Свій трішки удосконалював, але на нинішній день це минуле, навіть не знаю що з нього ще може бути, крім як розібрати на чорний і кольоровий метал.

Можна трішки більше про вдосконалення? 

Ви розбирали ? Що там всередині?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 08.04.2022 в 13:05, budivelnyk сказал:

навіть не знаю що з нього ще може бути

Точечну. Там бажано, щоб в маслі була. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З удосконалень це зробив металевий захист на ці великі ізолятори, на них приходить 220 вольт, тому закрив щоби не було відкритих контактів, прикрутив розетку, яку видно на фото, вона особливо зручна, коли апарат приходилось підключати в щитових, де фізично відсутні розетки, електрики підключають просто на шини, і одразу вже є готова розетка куди можна підключити електроінструмент. Ну і додатково потім приспособив байонетні роз'єми. Ну і контрольну лампочку, щоб було зрозуміло, чи є напруга. 

, korak написав:

Ви розбирали ? Що там всередині?

Розбирав його давно, якщо пам'ять не підводить, то конструкція трансформатора броньового типу, боюсь тільки чи правильна мюя термінологія. В ньому ще є така особливість, що там є заливна пробка, яку при роботі потрібно відпускати, тому що при нагріванні вигонить масло через ізолятори. 

 

, Bogdan написав:
, budivelnyk написав:

авіть не знаю що з нього ще може бути

Точечну. Там бажано, щоб в маслі була. 

Але ж це потрібно його перемотувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, budivelnyk сказал:

Але ж це потрібно його перемотувати.

Я не профі в трансах, але півсотні точно намотав, більшість для зварювальних. Тому не бачу ніяких проблем в перемотці. Тим більше, що там мотати пару витків потрібно ))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

вважаю потрібно його вскрити.. тоді буде щось ясно.. а так..да.. схоже на трансформатор , точніше на третю частину транса 6 - 0.4

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

IMG_20220414_135618.jpg

IMG_20220414_135825.jpg

IMG_20220414_135953.jpg

IMG_20220414_140017.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Свій старий трансформатор перемотав на споттер для роботи з авто :) .

Після сучасного зварювального варити трансформаторним  не хотілось .

Основне це що за січення міді якою він намотаний ? (первинка і вторика )

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

маловато заліза для сварочного... І я шось так і не зрозумів по потужності, 250ВА на яку напругу ? Він з 6кв робе 100 Вольт , тобто підключають до нього прилад ( по типу волдьметру ) з градуіровкой в 6КВ і контролюють напругу  . Ця матня на підстанціі паралельно фазам 6кв силового стоїть. Тобто там первинна обмотка намотана "волоссям" вторинна вже на щось схожа... Скажу так, шукайте ще такий, і вторичку мотайте з двух, як первинну, будет потужна, а вторинну шиною або десь 24Кв ММ ( можно і алюмінієм, щоб дешевше..), десь до 25 - 30 Вольт... В маслі перегріву не буде, буде трійкою варить..

Але.. це все для ортодоксів..Якщо хочете варити без заморочень, здайте в мідь ( метал) добавте грошей і купіть інвертор..

Я колись мотав собі 1000ВА трансофрматор ( в мене ще такий є) на сварний, первичку мотав вдвоє, а вторичку мотав шинкою мідною, десь 25 Вольт. Варив, але чумадан гріся як батарея. малуватий він... Потім як і казав, розмотав, здав , і купив інвертор.. вже 11 років ним користуюсь

 

Змінено користувачем Alex_Shine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще як варіант виставити на продаж. Тому що це вимірювальний трансформатор який використовується для комерційного/ технологічного обліку релейного захисту в мережах 6 кВ. Новий коштує нормальних грошей, але повірений. На метал дурно таке пускати. Вихлоп мізерний.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Yabluchko сказал:

Ще як варіант виставити на продаж. Тому що це вимірювальний трансформатор який використовується для комерційного/ технологічного обліку релейного захисту в мережах 6 кВ. Новий коштує нормальних грошей, але повірений. На метал дурно таке пускати. Вихлоп мізерний.

вважаю таке ніхто не купе... тимпаче без доків і сертифікації.... Тому краще сдати в лом, а масло злити і залишити собі. Трансформатне мастило то іноді корисна штука..Я собі ВДшку з нього роблю. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вимірювальний трансформатор НОМ. Випускався Хмельницьким заводом трансформаторних підстанцій. Власне, емблема завода тут інша.

Переробляли на зварювальні трансформатори масово. Магнітопроводу досить. При занурюванні в трансформаторне мастило бонусом йде додатковий опір пробою.

Недавно з такого магнітопроводу робив зварювальний апарат контактного зварювання для пайки різців.

11 минуту назад, Alex_Shine сказал:

Трансформатне мастило то іноді корисна штука..Я собі ВДшку з нього роблю. 

Трансформаторною оливою можна замінити рідкісний в наші часи керосин при обробці налипаючих алюмінієвих сплавів. До речі, трансформаторна олива сама по собі ВД-шка. Пролізе кругом!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Alex_Shine написав:

Трансформатне мастило то іноді корисна штука..Я собі ВДшку з нього роблю. 

Не треба так, у деяких з радянських трансформаторних мастил містяться поліхлоровані біфеніли (ПХБ) - дуже токсичні та канцерогенні речовини, контактувати з ними геть не потрібно. Ось хороша стаття про них

 

https://habr.com/ru/post/652133/

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, Rad1st сказал:

Не треба так, у деяких з радянських трансформаторних мастил містяться поліхлоровані біфеніли (ПХБ) - дуже токсичні та канцерогенні речовини, контактувати з ними геть не потрібно. Ось хороша стаття про них

 

https://habr.com/ru/post/652133/

дякую , почитав.. Штука явно не добра..але є але. Випуск ПХБ зупинений  в з 1970х років, правда не правда... не знаю, ок, навіть якщо с 90х, період розпаду 15 років.Я не виправдовуюсь ) Юзаю мастило сучасне) для таких потреб, сусід робе в РЄС, обслуговує підстанції, і мені привозить . Но знову ж.. дякую за статтую. Вік живи, вік вчись

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Коли скидав фото, забув дописати, що данні на табличці відношення до характеристик апарату не мають зовсім, це просто корпус. Приношу вибачення.:$

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, ter сказал:

Після сучасного зварювального варити трансформаторним  не хотілось

Є "гібриди". В мене такий ще 90-х. Ні один інвертор не переплюне в якості і надійності, хіба, що якийсь "золотий" ))) . Але варю в основному трифазним ПА (також трансформаторним). До речі, ПА інверторні також дуже відстають від трансформаторних, звичайно, є такі, що це вже геть інші рамки, але ті точно вже золоті. Найкращий ПА, яким я варив, коштував 20000 баксів. Тому не кожний трансформаторний можна рівняти з "некожним" інвертором, все від задач і ціни залежить. Але це все не про 220 вольт - бо це не для роботи, а для кавоварки... )))) , тому в кого тільки 220, то там інвертор виручає як ніколи, але й робота там незначна може бути.

 

Щодо до цього транса, то таки,, або сплавити, а якщо і використовувати, то я б пустив на пускове для авто, для цього заліза там вистачить на потужну штуку, магазинні в основному з какашок і соломи, я був купив пару штук, то дуже незадоволений ними, а от саморобний тягне, бо зроблений, нормально.  А все інше - вже не практично. Якщо зварювальний - дуже малий, а з бідоном тягати його не зручно. Для тієї ж точечної (не іграшки) потрібно від 50см кв і 380 вольт.  Як варіант - той же ПА до 120 Ампер (на око), залізо добре підходить.

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку