softm

Визначення дистанції. До 1км. Постійне. Як?

25 повідомлень у цій темі

Підскажіть, треба два пристрої що показують відстань один до одного. Відстань до 1 км. Положення пристроїв весь час змінюється. Як таке реалізувати, чи може є щось подібне. Точність 50м влаштує... бажана робота 3...4 години без підзарядки і мінімальна вага.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

скорей всего только  gps трекер и отслеживать по гугл картах (есть простые для собак кошек - автономные  и работают длительное время)

как то общался с моделистами - то что Вы ищите  они  только мечтают 

если радио маяк то маячок и радиостанция - но там расстояние увы разве что по тону  научитесь определять 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дві мобілки і підключена взаємно послуга...наприклад маячок від відомого оператора...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трьохсмуговий віфі трансмітер і ретранслятор зі зміщеним сигналом на стм32 чи ардуїні. Дешево, сердито, автономно. Частоту самі задаєте. Кажуть з антеною до 1км тримає, але я особисто не перевіряв. Можна і радіомодуль, але теж на кілька смуг для зміщення періоду і фази.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Гаврилів Василь написав:

Трьохсмуговий віфі трансмітер і ретранслятор зі зміщеним сигналом на стм32 чи ардуїні. Дешево, сердито, автономно. Частоту самі задаєте. Кажуть з антеною до 1км тримає, але я особисто не перевіряв. Можна і радіомодуль, але теж на кілька смуг для зміщення періоду і фази.

 

Який саме модуль трансмітера/приймача ви би радили спробувати для початку?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не пораджу ніякий, треба гуглити і ще й дивитись що зараз реально можна купити, але якщо потрібна автономність, то технологічно це вірний шлях. Віфі на низьких бітрейтах кидають на кілометри і на ютубах, а є ще модулі VHF типу APC220 чи NRF24L01. Хоча взагалі VHF працює і до 20-30км*, тому на морі на кожному судні. Всі вони дешеві і дають можливість напрототипувати пристрій заявлених вимог. Я б одразу дивився на ардуїно нано чи її аналог стм32, кристали до них дешеві, відосів в інтернетах вагон, все чудово документовано, а пінів на такі задачі вам стане з головою.

*рахується по прямій відстані між точками піднесення над рівнем моря та з врахуванням кривизни земні, так шо прибережіть тапки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Гаврилів Василь Я не побачив в бібліотеці RF24 прямого згадування про метод для визначення відстані між двома модуоями... може підкажите яким чином саме то можна зробити?бВоно може десь в регістрах лежить?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
55 минут назад, softm сказал:

@Гаврилів Василь Я не побачив в бібліотеці RF24 прямого згадування про метод для визначення відстані між двома модуоями... може підкажите яким чином саме то можна зробити?бВоно може десь в регістрах лежить?

 

    ИМХО модули для связи. Для определения расстояния нужно к каждому из устройств прикрутить GPS модуль и они по этой связи будут отправлять другу другу координаты. 

Модуль такого типа 

https://erg.com.ua/p1551637703-modul-gps-neo.html?source=merchant_center&gclid=Cj0KCQjw4PKTBhD8ARIsAHChzRL6M_vjIUvvWX_L6eTRKpPa1JfIcvXt8ou8VjVXWGwddXRj-Hv4oPsaAjl2EALw_wcB

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@vaycartana так я розумію чщо є гпс модем, и як порахувати відстань  але може модулі зв'язку теж мають таку можливість..

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, softm сказал:

@vaycartana так я розумію чщо є гпс модем, и як порахувати відстань  але може модулі зв'язку теж мають таку можливість..

 

  Смотрите документацию на модуль, возможно и есть. Если что напишите свою функцию, в принципе свет проходит 2000 метров за 0,0067 секунды, стм32 вполне хватит быстродействия что бы посчитать. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, vaycartana сказал:

свет проходит 2000 метров за 0,0067 секунды

неа.

2000 метрів світло проходить за 0,0000067 секунди. А 50 метрів (точність, яку хоче ТС) - за 1,67мкс. Тобто - треба підраховувати краще, ніж з швидкістю 600тис відліків в секунду. СТМ32 зможе?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Рахується не час між сигналами, а зміщення по фазі між сигналами різної довжини. Така сама система у лінійних і кругових енкодерах і ваших лазерних дальномірах з епіцентра. Припустімо, посилається сигнал на 100гц, зі зміщенням йому по фазі 100Кгц йде сигнал 500Цг, зі зміщенням по фазі 100Кгц йде третій. Усі вони приходять до ресіверів у певній позиції: один триватиме 115мс, другий 54мс, а третій тільки прийде через 5мс. Така ситуація можлива виключно на якісь відстані у 995м. Ардуїнка то бачить і декарує. Такі ж речі реалізують і на одній частоті з модуляцією, як у лазерному дальномірі, по ШИМ-модуляції: 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Гаврилів Василь написав:

Ардуїнка то бачить і декарує

 

Вибачте, якими методами бібліотеки RF24 то можна побачити? Бо я особисто таких не побачив.

 

Може якимось чином по SPI можна отримати від nrf модулю ті данні по зміщенню фаз?

 

Інакше кажучі прошу ~ покажіть приклад коду на С... бо напевно є якась публічна реалізація того?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не знаю чи є готова бібліотека для такого. Напевне треба напряму задавати модуляцію через millis() і читати дані в порівнювати з тим же ж часом системи. Тобто починати слухати одразу після запуску сигналу. Яка ширина прийшла - така і відстань. Коду не покажу, я такого ще не писав, але суть має бути якась така.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Гаврилів Василь написав:

напряму задавати модуляцію

 

вибачте, але мені здається що нрф24 це модем. Тобто хендшейк. Після чого можна ппредати щось. Саме так воно виглядає, дивлячись на ті метоби бібліотеки. А решта, скоріш за все надоступно для використання користувачем модуля. Чи в вас є інші дані чи гіпотези?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

нрФка це чисто труба для передачі по памяті на певному каналі або на прийом або на передачу,

кастомних функція там немає

 

 

інша річ про передатчики які юзають для фпв і літачків, там компорт і лальність в залежності від модулю, lora

 

туди на олин цепляєм жпс  GPS модуль VK2828U7G5LF ublox GPS Modul

він вміє визначати себе по трьом системам, можна настроїти на певну частоту видачі і вирізати всі лишні посилки в настроцках,

 

приймаєм дані,  від другого рахує різницю на стм

 

 

а так, поставте конкретніше тз, може щось прийде в голову

 

можливо є якісь обмеження в радіолокаторстві чи радіовипромінюваннях

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 часов назад, break сказал:

неа.

2000 метрів світло проходить за 0,0000067 секунди. А 50 метрів (точність, яку хоче ТС) - за 1,67мкс. Тобто - треба підраховувати краще, ніж з швидкістю 600тис відліків в секунду. СТМ32 зможе?

 

  Есть с тактовой частотой в 120 mHz, но как ниже подсказали есть другие варианты. 

З.Ы. Другой вариант не подходит, у нас же не отраженный сигнал.  

Змінено користувачем vaycartana
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нашел статью на эту тему, нарид вроде даже устройство собрал 

https://www.instructables.com/Distance-measurement-with-radio-waves/

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин назад, softm написав:

вибачте, але мені здається що нрф24 це модем. Тобто хендшейк.

Так точно, моя помилка. Треба щось аналогове, як ресівер RDA5807M та трансмітери SI4713 чи SI4703.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Гаврилів Василь написав:

Так точно, моя помилка. Треба щось аналогове, як ресівер RDA5807M та трансмітери SI4713 чи SI4703.

 

Дякую  Наразі планую пару гпс и нрф пару, та вирахування. Бо то дуже реаьно. Одне є, що гпс не завжди працює... Але то таке.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та, напевне це найкраща комбінація.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо ще актуально: на багатьох сучасних мікросхемах трансиверів є можливість визначення відстані між ними (якщо гуглити - цей метод називається ToF ranging). Наприклад, таке є в SX1280. Якщо це на ЗСУ - можу допомогти

 

Змінено користувачем dimedroluch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@dimedroluch наразі їдуть гпс приймачі... дякую за інформацію.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А на эффекте Доплера это нельзя реализовать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Владимир 68 написав:

А на эффекте Доплера это нельзя реализовать?

На Доплері можна визначити тільки швидкість і напрямок (проекцію на напрямок).

Змінено користувачем Гаврилів Василь
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку