San1084

Выбор котла твердотопа

10 posts in this topic

#314429 Posted

Доброго всем здоровья. Помогите советом в выборе котла. Мне нужен в деревню (не для мастерской) Газовый стоит, хочу твердотопливный. У знакомого стоит Маяк лет 5 уже. Как на фото. Говорит довольный. Но у него тёплые полы( которые мы делали), а у меня батареи чугунные))). Квадратура у меня грубо 80 квадратов.  Может кто посоветует в выборе или им разницы нет? На Маяк 3 года гарантии и как сказал представитель он 14кВт и расчитан на 100квадратов.

За ранее благодарю!

Screenshot_20220528-014226_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220528-014240_Samsung Internet.jpg

0

#314430 Posted

нужно смотреть как сделан. У знакомого стоит небольшой "Маяк" - то он крайне недоволен его КПД,так как он считай прямоток, улицу греет. 

1

#314431 Posted

Смотря чем вы будете топить: уголь или дрова? У меня bosch solid стальной, с вертикальной загрузкой. Но такой котел лучше для угля, для дров нужно брать с большой шахтой и горизонтальной загрузкой. На данный момент пользуюсь угольным котлом только при -7 и ниже, остальное время только кондиционерами отапливаю весь дом. 

2

#314433 Posted

Наведений вище котел більше підходить під вугілля. Дрова в ньому будуть згорати зразу всім об'ємом, відповідно швидко. Температура димогазів буде при цьому досить висока. 

Тож подумайте якім видом палива Ви плануєте топити в подальшому. Під нього "заточений" котел і купуйте. 

Під дрова зверніть увагу на шахтного типу котли, для різного "мусора" краще підійде "свічка" обратного горіння. Але останній трохи муторно чистити від дьогтю. 

1

#314434 Posted

Ну і не знаю якій може бути котел "задешево", враховуючи вартість металу зараз в -+70грн/кг. 

0

#314447 Posted

Спасибо всем. Я и не говорю за дёшево. Топить буду дровами. 

0

#314455 Posted

Дуже зручний з вертикальною загрузкою і нижнім горінням, при загрузці димить, але горить в ньому все. У знайомого такий з бункером для вугілля і пілет (автоматична подача), топили обрізками столярки. Але, що дуже перспективно, - можна і щепою. 

Цей рік всім покаже, як потрібно економити, тому потрібно думати наперед.

Як я зробив і роблю, бо ще не все доробив. Котел чавунний з секцій - купив три бу і зробив один - під вугілля(в основному) і дрова. Роблю великий котел з верхньою загрузкою (нижнім горінням) під щепу, щепу дроблю сам - собівартість копійчана, часто ще й платять, щоб подробив і забрав. Баки-акумулятори. Насоси на воду. Вентилятори на надув і на витяг диму. Теплообмінник і він же іскрогасник - в ньому в основному і сажа збирається, тому легше чистити. Окупаємість дуже швидка. При тому, що кілька років вивчав все, що попадало по цій темі. 
Важлива штука, такі котли вигідні в повній загрузці - тобто в режимі тління ККД дуже поганий. Тому потрібні акумулятори тепла.

3

#314466 Posted

Да беріть ставте дай усе, а то нарозказують вам про вищі  матерії з котлами, в ньому головне щоб було зручно чистити теплообмінник і встановлений механічний терморегулятор + запобіжний клапан. 3-4 рази на добу підкидайте дрова і буде тепло :)

2

#314467 Posted

Нещодавно також вибирав котел,зупинив свій вибір на альтеп дуо 15 кВт,має чотири переходи і можлива установка автоматики.

1

#314476 Posted

Дам підказку.

Я варив котли в одній конторі на Швецію. То там використовували 6мм стінку вн. і на рубаху 2-3 (цю вже точно не згадаю). Самі інженери і власники організації обходили тонші матеріали через недовговічність. Тому уточняйте і майте на увазі - на довше вистачить.

1