San1084

Выбор котла твердотопа

10 повідомлень у цій темі

Доброго всем здоровья. Помогите советом в выборе котла. Мне нужен в деревню (не для мастерской) Газовый стоит, хочу твердотопливный. У знакомого стоит Маяк лет 5 уже. Как на фото. Говорит довольный. Но у него тёплые полы( которые мы делали), а у меня батареи чугунные))). Квадратура у меня грубо 80 квадратов.  Может кто посоветует в выборе или им разницы нет? На Маяк 3 года гарантии и как сказал представитель он 14кВт и расчитан на 100квадратов.

За ранее благодарю!

Screenshot_20220528-014226_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220528-014240_Samsung Internet.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

нужно смотреть как сделан. У знакомого стоит небольшой "Маяк" - то он крайне недоволен его КПД,так как он считай прямоток, улицу греет. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Смотря чем вы будете топить: уголь или дрова? У меня bosch solid стальной, с вертикальной загрузкой. Но такой котел лучше для угля, для дров нужно брать с большой шахтой и горизонтальной загрузкой. На данный момент пользуюсь угольным котлом только при -7 и ниже, остальное время только кондиционерами отапливаю весь дом. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наведений вище котел більше підходить під вугілля. Дрова в ньому будуть згорати зразу всім об'ємом, відповідно швидко. Температура димогазів буде при цьому досить висока. 

Тож подумайте якім видом палива Ви плануєте топити в подальшому. Під нього "заточений" котел і купуйте. 

Під дрова зверніть увагу на шахтного типу котли, для різного "мусора" краще підійде "свічка" обратного горіння. Але останній трохи муторно чистити від дьогтю. 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну і не знаю якій може бути котел "задешево", враховуючи вартість металу зараз в -+70грн/кг. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо всем. Я и не говорю за дёшево. Топить буду дровами. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дуже зручний з вертикальною загрузкою і нижнім горінням, при загрузці димить, але горить в ньому все. У знайомого такий з бункером для вугілля і пілет (автоматична подача), топили обрізками столярки. Але, що дуже перспективно, - можна і щепою. 

Цей рік всім покаже, як потрібно економити, тому потрібно думати наперед.

Як я зробив і роблю, бо ще не все доробив. Котел чавунний з секцій - купив три бу і зробив один - під вугілля(в основному) і дрова. Роблю великий котел з верхньою загрузкою (нижнім горінням) під щепу, щепу дроблю сам - собівартість копійчана, часто ще й платять, щоб подробив і забрав. Баки-акумулятори. Насоси на воду. Вентилятори на надув і на витяг диму. Теплообмінник і він же іскрогасник - в ньому в основному і сажа збирається, тому легше чистити. Окупаємість дуже швидка. При тому, що кілька років вивчав все, що попадало по цій темі. 
Важлива штука, такі котли вигідні в повній загрузці - тобто в режимі тління ККД дуже поганий. Тому потрібні акумулятори тепла.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да беріть ставте дай усе, а то нарозказують вам про вищі  матерії з котлами, в ньому головне щоб було зручно чистити теплообмінник і встановлений механічний терморегулятор + запобіжний клапан. 3-4 рази на добу підкидайте дрова і буде тепло :)

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нещодавно також вибирав котел,зупинив свій вибір на альтеп дуо 15 кВт,має чотири переходи і можлива установка автоматики.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дам підказку.

Я варив котли в одній конторі на Швецію. То там використовували 6мм стінку вн. і на рубаху 2-3 (цю вже точно не згадаю). Самі інженери і власники організації обходили тонші матеріали через недовговічність. Тому уточняйте і майте на увазі - на довше вистачить.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку