knife_life

Твердомір ТКП-1

10 повідомлень у цій темі

Доброго всім дня.

 

Взяв "на досліди" твердомір ТКП-1. Оскільки теми по ньому не знайшов, створю свою.

Підкажіть, будь ласка, який "мікроіндикатор" в ньому використовується? Не "ИЧТ1" чи "ИЧТ2", по фото зовсім не схожий.

В моєму екземплярі просто даний індикатор несправний, шукаю заміну (хоча, звичайно, спершу спробую розібрати свій, якщо розживусь зйомником для стрілки), оглянути і почистити.

Оскільки не дуже вірю в успіх "ремонту", то хочу знайти якусь заміну штатному індикатору. Ідентичний, або аналог.

 

Ідентичних по виду індикаторів в продажу не бачив.

Чи можна його замінити яким-небудь ИЧТ ?

Метод Роквела базується на замірах глибини відбитку, тому, якщо взяти твердомір типу ТК-2, і мій ТКП, та порівняти їх, то вийде, що індентори однакові, навантаження однакове - значить, вимірювана величина (заглиблення конуса в метал) - теж однакові. Значить, і шкала на індикаторах повинна бути однаковою, з точки зору співвідношення заглиблення конусу в метал та твердості. Відповідно, заміна штатного індикатора на якийсь ИЧТ повинна б бути можливою, і проблема буде тільки в розмірах (що вирішується перехідниками). А, ще ИТМ трохи більший діаметром, і не влізе під захисний кожух - ну і не важливо.

 

Чи правильні ці мої думки щодо заміни індикатора?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

похож на индикатор Индикатор часового типа 0,001мм.  МИГ-1 - ну шкала там своя у Вас  можно плитками твердости поиграться и расчертить  если не найдете  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В ТКП-1 використовується МИГ, але заводу ЛИЗ з подовжувачем і модифікованою шкалою. Шкалу можете собі роздрукувати або ж користуватись МИГовською: 10 = 5 НRC, 20 = 10 HRC, 30 = 15 HRC і т.д. Подовжувач - на 99% підійде від мікрометричного глубиноміра або ж це він і є.

20220606_183846.jpg

87cJ3tMxUaNRJVRR.jpeg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виглядає в оригіналі так:

 

tpk-1.jpg

 

В мене зав.номер №56 та паспорт на нього, в ньому не вказується назва, те саме в оригіналі паспорту на ТПК-1 заводський №1, який в мене в коллекції, така ж ситуація в загальнодоступних паспортах.

ИЧТ1 та ИЧТ2 на нього не схожі за розміром, а от МИГ* треба порівнювати, треба глянути.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Viktor_KVS написав:

можно плитками твердости поиграться и расчертить

Та можна, але досить кропітка робота. Думаю, треба мануали почитати, на сам метод Роквела.

 

, am.ok написав:

В ТКП-1 використовується МИГ, але заводу ЛИЗ з подовжувачем і модифікованою шкалою.

 

, am.ok написав:

10 = 5 НRC, 20 = 10 HRC, 30 = 15 HRC і т.д

А, ну це просто тоді.

Дякую!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, rename написав:

Виглядає в оригіналі так:

угу, 100% такий і у мене. Реально, схожий на МІГ. І це чудово, бо такі в продажу бувають часто.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Повертаючись до надрукованого (с).

 

Прошу критики щодо схеми вимірювання твердості з використанням нештатного індикатора. Індикатор - "1МИГ", ціна поділки 1 мкм, шкала із 200 поділок.

 

Всі мої категоричні твердження нижче прошу подумки доповнювати уточненням "якщо я читав правильні джерела", бо ГОСТ з описом самого методу я не знайшов, і орієнтуюсь на різні статті в Інтернеті.

 

Далі пишу про метод Роквелла, шкала С.

 

tl;dr
Виконуєш методику вимірювання (з паспорту на прилад). При цьому на мікронному індикаторі бачиш глибину того відбитку, що виникає при повному навантаженні (мінус глибина при попередньому навантаженні). Ділиш це значення пополам, отримуєш число, і віднімаєш від 100 це число. Результат цього і буде твердістю в одиницях шкали HRC.

 

Тепер докладно опишу свої міркування і розрахунки, щоб і самому потім не забути.

 

Метод базується на вимірюванні глибини відбитку індентора в матеріалі. Чим глибше проникає індентор, тим менша твердість. Масимальна теоретична глибина, якщо я читав правильні статті - то 0.2 мм = 200 мкм = один оберт стрілки на шкалі мого індикатора.
Сама шкала методу має 100 одиниць. Відповідно, 1 одиниця шкали в певному сенсі поже бути співставлена переміщенню індикатора на 2 мікрони.

 

Індикатор сам по собі не виконує ніяких обчислень, а тільки  показує глибину проникнення в матеріал.
Глибина зворотньо-пропорційна твердості (більша твердість - менша глибина).
 
Відповідно, стрілка правильного індикатора повинна переміщуватись по шкалі, градуйованій в одиницях твердості, так, щоб більшому заглибленню індикатора відповідала менша твердість на шкалі. Тобто, стрілка крутиться від більшого до меншого значення, а не від меншого до більшого.
І на відео роботи такого твердоміра, як у мене, видно, що шкала індикатора зростає по годинниковій стрілці, а стрілка індикатора обертається проти годинникової. А в індикатора 1МИГ стрілка ходить аналогічно годинниковій. Він "неправильний", тому далі будуть танці з бубном.

 

Є формула визначення твердості в одиницях шкали С Роквела.
HRC = 100 - ((H-h)/0.002), де h - глибина відбитку при попередньому навантаженні (малому), а H - глибина відбитку при повному навантаженні. Формула перетворює глибину відбитку в твердість.

 

Що по ній зрозуміло, чи можна зробити формулу такою, щоб, не змінюючи шкалу прилада, максимально просто дізнаватись твердість?


Міркував так:
1) Щоб при більшому заглибленні індентора виходила менша твердість, береться не саме заглиблення, а обернена величина. Тобто від 100 умовних одиниць віднімають N таких же за розмірністю умовних одиниць, вирахуваних через переміщення індикатора - це і буде твердість.
2) величина N = (H-h)/0.002 вираховується таким чином тому, що єдиний наш прилад - індикатор - уміє показати тільки переміщення в мікронах, а нам, відповідно до пункту першого, треба отримати "умовні одиниці" HRC. Для цього ми глибину H-h в міліметрах ділимо на таке переміщення індикатора в міліметрах, яке вважаємо рівним одиниці шкали, "умовній одиниці" 1 HRC. Тобто, на 0.002 мм. І так дізнаємось, скільки одиниць шкали в даному переміщенні індентора.
3) Оскільки індикатор не вміє виконувати математичні операції, і не може сам вирахувати H-h, то цю частину формули треба вирахувати нашими руками. Тут все просто, саме виконання методики вимірювання дасть нам дане число. Після прикладання попереднього навантаження на індикаторі буде якийсь показник - глибина h, власне. І далі просто обнуляється індикатор (спец. крутилкою в механізмі твердоміра). Тоді h стає рівним 0, і формула перетвориться в 100 - H/0.002.
4) наступний крок - спростити частину H/0.002. Величина H в міліметрах тут не зручна, краще б напряму прив'язатись до поділок шкали, і гарно б ще не ділити на дві тисячних, лол. Сподіваюсь, що тут все очевидно, бо мені важко сформулювати :-) . Міліметр = 1000 мікрон = 1000 поділок мого індикатора. Значить, H/0.002 = 1000 * H / 2, де 1000 * H - це і є кількість мікронних поділок на індикаторі, на які заглибився індентор. А значить, замість H можна просто брати кількість поділок, на які перемістилась стрілка, і ділити на два.
5) Від 100 віднімаєм ("кількість поділок, на які змістилась стрілка" / 2), так отримуєм значення твердості в одиницях шкали HRC.

 

Загалом, все просто, лол.

 

Для шкали HRA - все абсолютно таке ж.
Для шкали HRB - майже все те ж саме, тільки замість  "100" потрібно брати "130" в формулі, і тоді пункт 5 буде: "130 - ("кількість поділок, на які змістилась стрілка" / 2) = твердості в одиницях шкали HRB."

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

knife_life, перевірте особисті повідомлення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго всім дня.

 

Підкажіть, будь ласка, як відкрутити нагрузочний стакан? Той, у якому пружина.

По схемі не бачу там нічого, що могло  б його тримати, а по факту відкрутити не можу. Стакан досить делікатний, силу прикладати не можна, якщо не розумієш, як правильно.

Мастилом різьбу заливав, стояв довго - але безрезультатно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, knife_life сказал:

Доброго всім дня.

 

Підкажіть, будь ласка, як відкрутити нагрузочний стакан? Той, у якому пружина.

По схемі не бачу там нічого, що могло  б його тримати, а по факту відкрутити не можу. Стакан досить делікатний, силу прикладати не можна, якщо не розумієш, як правильно.

Мастилом різьбу заливав, стояв довго - але безрезультатно.

Зробіть фото що саме і від чого ви хочете відкрутити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку