Phelix

Куплю (або замовлю послугу виготовлення) планшайбу

17 повідомлень у цій темі

Шукаю планшайбу під 250 патрон на токарний станок WMW DLZ, на шпінделі різьба М76х6 посадка на 78.Можливо у когось є щось подібне, або цікавить послуга виготовлення заготовки з різьбою, яку я в подальшому обточу під патрон уже на станку.

Ще запитання по патроні  - він по словам продавця на планшайбу - воно наче і так - по краю є опорний ободок, але бачу що в середині конус. Ніколи не зтикався з посадками патронів - всі що були до цього - стандартні - виробництва СССР і на планшайбу, а тут не так. Можливо хтось підкаже - як правильно подружити цього патрона зі шпінделем?

 

20220606_195947[1].jpg

20220606_200000[1].jpg

20220606_195618[1].jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вкажіть креслення та ваш бюджет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З цільного токарити - то в ідеалі.

Але простіше зварний.

Потрібно робити посадку в чистову, все інше - чорнову і доводити на своєму станку.

Але ще бажано мати зразок різьби, щоб підігнати в ідеалі. 

Якщо планшайба не буде зніматись, то всі косяки з допусками нівелюються сильним зажимом і проточкою "на місці". 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проблема то в тому - що іншого станка немає, тому хотя б чорновий варіант з різьбою і посадочним пояском - потрібно зробити, а під патрон - то я уже проточу по факту установки на шпиндель.

Приблизно накинув малюнок - як воно може виглядати. Фаски не вказував - то довільно, також канавки для вихода різця при нарізанні різьби - теж +/-, радіус галтелі - приблизний. Ну і заготовка щоб була з припуском на проточку. Основне - соосність посадки на 78 і різьби М76х6. Решта проточиться на станку. 

Планшайба.pdf

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Phelix сказал:

Проблема то в тому - що іншого станка немає, тому хотя б чорновий варіант з різьбою і посадочним пояском - потрібно зробити, а під патрон - то я уже проточу по факту установки на шпиндель.

Приблизно накинув малюнок - як воно може виглядати. Фаски не вказував - то довільно, також канавки для вихода різця при нарізанні різьби - теж +/-, радіус галтелі - приблизний. Ну і заготовка щоб була з припуском на проточку. Основне - соосність посадки на 78 і різьби М76х6. Решта проточиться на станку. 

Планшайба.pdf

Думаю і майже впевен, що рідна планшайба була чавунна а та частина яка сідала на посадку 78 розрізна і  на неї зверху надівався хомут.  Я бробив  один поясок під патрон, той що білше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Днепровский сказал:

Думаю і майже впевен, що рідна планшайба була чавунна а та частина яка сідала на посадку 78 розрізна і  на неї зверху надівався хомут.  Я бробив  один поясок під патрон, той що білше.

Так. Рідна планшайба чугунна із зажимним хомутом. Бачив таку на забугорному форумі. 

Зовнішній ноясок - я теж думав базуватись по ньому, але дивлячись на якість поверхні - думаю мабуть краще по внутрішньому.. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На фото видно якісь полоси.. і вони не рівномірні по всій площині.. боюсь що при посадці буде радіальне биття велике. Тому все таки певно краще базуватись по конусу

Screenshot_20220608-105158_Gallery.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скоріш за все, патрон був з умовним конусом, потім його задню частину проточили під перехідний фланець.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, если патрон разбирается на две половины, значит он был под посадку на конус. Эту проточку сделали как у псковских патронов, у которых посадка на фланец без конуса, у них сзади крышка и корпус цельный, не раскалывается напополам. Теперь так и придется вам на нее крепить, главное чтоб ее соосно проточили относительно корпуса патрона. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проверить можете у себя на станке, зажав кулачками за посадочный шпинделя. Индикатор на наружный диаметр кинуть, отметить маркером по кругу биение, оно будет, а затем на проточку. Если биение проточки повторяет биение наружное то норм. Можно как вариант прослабить посадку , сделать типа плавающий, и когда надо выставить точно , приотпустив болты патрона, смещать его. Если грубой обдирки не планируется то такой вариант работает, жесткость станок не теряет. Выточить фланец в вашего материала 1000 грн. Сварной. Плотная посадка и сварочные швы

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

зварний фланець потрібно відпалити бо внутрішні напруги після зварки з часом його скрутять

Змінено користувачем shpion
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, серега токарь сказал:

 если патрон разбирается на две половины, значит он был под посадку на конус. 

Не согласен.Есть патроны,которые разъединяются  на две половины,и имеют посадку на планшайбу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

планшайбу надо делать на 0,01 0,02 в плюсе и бугельный зажим на шейку . Если точить размер на размер вы её туда в жизни не накрутите ,разве что на горячую но то уже на веки. И если точить с цельняка то всё равно на до отпаливать тк сдерать много.

Змінено користувачем Михаил Владимирович
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Phelix написав:

Тому все таки певно краще базуватись по конусу

 

А який то патрон? Він того вартий, його стан. Можливість заміни кулачкив в подальшому маєте? 

Якщо стан гуд і все так, то зовнішню посадку (поясок) спочатку прошліфувати, а планшайбу дешевше знайти максимально підходячу готову. Тут на барахолці часто-густо проскакують, можливо зараз є. Різьбу і посадку вже переточувати під ваш все одно вийде значно дешевше і не потрібно відпалювати. 

 

П.с. а яка саме модель DLZ?  Наче там різьба має бути М68, якщо не помиляюсь.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 10.06.2022 в 08:13, Iгрек сказал:

 

А який то патрон? Він того вартий, його стан. Можливість заміни кулачкив в подальшому маєте? 

Якщо стан гуд і все так, то зовнішню посадку (поясок) спочатку прошліфувати, а планшайбу дешевше знайти максимально підходячу готову. Тут на барахолці часто-густо проскакують, можливо зараз є. Різьбу і посадку вже переточувати під ваш все одно вийде значно дешевше і не потрібно відпалювати. 

 

П.с. а яка саме модель DLZ?  Наче там різьба має бути М68, якщо не помиляюсь.

 

Патрон теж WMW, станок DLZ 400x1500. 

Вдалось знайти планшайбу з різьбою 76х6, і хомутом. Правда планшайба зварена, крива, страшна... я встановив, проточив. 

З патроном теж не все гладко - попередньо писали, що швидше за все його хтось проточив під планшайбу - так напевно і було, але проточили криво і косо. Я 2 дні з тим патроном бавився. Несоосність внустрішнього циліндричного отвору у патроні до проточки під планшайбу - 1мм. Теж саме і конус / проточка під планшайбу.

Я поставив поворотний столик на фрезерний, виставився по посадочному конусу патрона, і зробив нову посадку під планшайбу, правда діаметр посадки збільшився, але так як планшайбу також потрібно було проточувати, то я на ній просто зробив новий поясок. Проточував мацаючи патроном, щоб сідало з натягом.

В результаті - після встановлення патрона биття по внутрішній циліндричній поверхні - 0.04, торець патрона показує 0.03, і то там стрілка скаче від шороховатості. Зважаючи - шо сам шпіндель має там якесь биття - то думаю цілком нормально вийшло. Мені буде достатньо.

 

 

20220606_195554.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин назад, Phelix написав:

торець патрона показує 0.03, і то там стрілка скаче від шороховатості. Зважаючи - шо сам шпіндель має там якесь биття - то думаю цілком нормально вийшло.

 

Клас!? 

Планшайбу хоч якусь знайшли і так швидко. А кажуть на рідкісні іноземні станки нічого не знайдеш ))) 

Все можна знайти в 40-мільйонній краіні трударів, якщо питати і чекати. 

Кулачки з совкових патронів ніякі не підходять? Не міряли? Бо в процесі експлуатаціі іх треба і треба - і на наварку і на переточку під щось специфічне тощо. 

 

А на Вашому всередині шпіндель який має конус? Часом не В45? 

Доречі багато запчастин підходять з його предка Каргер ДЛ-2 чи 3 і з совкових ул'янівських клонів. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Iгрек сказал:

 

Клас!? 

Планшайбу хоч якусь знайшли і так швидко. А кажуть на рідкісні іноземні станки нічого не знайдеш ))) 

Все можна знайти в 40-мільйонній краіні трударів, якщо питати і чекати. 

Кулачки з совкових патронів ніякі не підходять? Не міряли? Бо в процесі експлуатаціі іх треба і треба - і на наварку і на переточку під щось специфічне тощо. 

 

А на Вашому всередині шпіндель який має конус? Часом не В45? 

Доречі багато запчастин підходять з його предка Каргер ДЛ-2 чи 3 і з совкових ул'янівських клонів. 

 

 

На рахунок кулачків - якраз шукаю щось подібне. Тут стоять рейки, і кулачки що перевертаються (Зворотні і прямі). Думаю на крайняк самі накладки шукати - або робити/переробляти з чогось подібного.

В Паспорті написано конус метричний 50 укорочений. Я пробував шукати якусь інформацію в неті - щось не дуже понаходив, калібрів теж ніяких не знайшов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку