Жорик

Ремонт радянської дрелі (схема)

12 повідомлень у цій темі

Добрий день! Прошу поради. Принесли знайомі у ремонт радянську дрель: "не працює, а як потрясеш працює))))))))) але не стабільно". Розібрав почистив. І на щіткотримачах хтось ліпив LC-ланцюжок, два конденсатори катушечка - це все обмотане ізострычкою і з обривами. Думаю : зроблю без цих соплів - але коли запустив статор гріється дуже сильно і іскрить колектор. Почав згадувати як воно було (схема БУЛО). Запитання наступне як з'єднати контакти  1  2  3 ???? Контакти 2 та 3 були з'єднані, а як струм іде на щітку (контакт 1) не можу зрозуміти, чи це все докупи спаяти?. Ще раз хочу сказати, що LC-ланцюжок був збоку і під ізочтрічкою були обриви. Дякую наперед!

20220610_140647.jpg

20220610_140651.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А що то за дрель така, можна хоч модель чи фото?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пропоную підсушити якорь та статор та перевірити їх обмотки тестером. Якщо є вихід на LC метр, то рекомендую перевірити індуктивність обмоток якоря і статора.

Якщо дрель стара, то вона може бути і без можливості реверсу, змініть напрямок обертання.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Реверсу там немає . Шильда немає. Корпус повність пластиковий , стоїть невеличкий двоступінчатий редуктор. Я думаю там неспроста були навішені конденсатори

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та конденсатори та катушка -- то таке, хтось робив фільтр, щоб компенсувати заваду, яку давав піджарений якір. На справних дрелях ці фільтри не потрібні: на конаковкє 1202 я фільтруючий кондєр після заміни якоря викинув, і ніяких наслідків не було, телевізор та ноут наводок не побачили.

А у вас, схоже, якір та статор згоріли, і треба їх міняти ?.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 10.06.2022 в 23:35, Svin2204 сказал:

Та конденсатори та катушка -- то таке, хтось робив фільтр, щоб компенсувати заваду, яку давав піджарений якір. На справних дрелях ці фільтри не потрібні: на конаковкє 1202 я фільтруючий кондєр після заміни якоря викинув, і ніяких наслідків не було, телевізор та ноут наводок не побачили.

А у вас, схоже, якір та статор згоріли, і треба їх міняти ?.

Та то така дрель що фіг знайдеш запчастини. Я якір і статор не перевіряв приладами, на гоко в нормі (але перевірю) там основна проблема в підклиненій щітці була.

Але всеж таки: ЯК ТОЙ ФІЛЬТР НАЗАД ПРИЛІПИТИ????

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Жорик сказал:

Та то така дрель що фіг знайдеш запчастини. Я якір і статор не перевіряв приладами, на гоко в нормі (але перевірю) там основна проблема в підклиненій щітці була.

Але всеж таки: ЯК ТОЙ ФІЛЬТР НАЗАД ПРИЛІПИТИ????

Не треба нічого ліпити, люди правду кажуть, підтверджую власним досвідом, впевнений, якорю хана. Можна, звичайно, замовити перемотку, але по ціні вийде як купити іншу дрельку. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Жорик сказал:

Але всеж таки: ЯК ТОЙ ФІЛЬТР НАЗАД ПРИЛІПИТИ????

А нафіга?

Якщо з'єднати точки 1-2-3, то буде той фільтр гасити заваду, що з'являється від дохлого якоря -- так замініть якір, і на ту мізерну наводку, що має місто за штатного режиму роботи дрелі, забийте болт.

Да, а фото дрелі можна побачити у зібраному і розібраному (цікавить якір) стані? Бо зараз це все у мене виходить "ля-ля"якесь...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Іще: який характер іскри на колекторі: якщо кругова яскраво-біла, то якорю писець, а якщо просто сильно іскрить, то можно почистити колектор старим ластиком або навіть проточити, що теж іноді допомогає.

Змінено користувачем Svin2204
Автозаміна у телефоні
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Жорик сказал:

на гоко в нормі

 

Потратьте 5 хвилин на перегляд відео за посиланням, дуже помічне

https://www.youtube.com/watch?v=IZ3csrU7q8E

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 часов назад, StatusQuo сказал:

 

Потратьте 5 хвилин на перегляд відео за посиланням, дуже помічне

https://www.youtube.com/watch?v=IZ3csrU7q8E

 

Є у мене навіть приспособа з насоса яка міжвиткове виявляє, треба було дійсно перевірити якір до зборки  (але кажу що на око з ним все у нормі було (порівняти є з чим) і підозра була тільки на щітки так як коли потрясеш починало робити , більш нарікань у власника не було, я його прошліфував на токарному і продорожив, почистив щіткотримачі і замінив підшипники - і тут таке..... Перевірю якір і статор то напишу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку