Olexy

Саморобный ЧПК з бетонною станіною

85 повідомлень у цій темі

Вітання шановне панство.

Десь три роки тому зібрав свого першого чпк з гівна і палок -> З фанери  і на круглих валах(по х 20мм по у 25) на трапецеідальних гвинтах. ну і плюс до всього гнався за розмірами, плюс до всього намагався зекономити(ну як то кажуть - скупий платить.....> завжди:D:D).

Переробляв я станок не один раз і добрався до більш менш потрібного результату, він легко гриз дерево, дсп і текстоліт, час іде - БАЖАЛКИ збільшуються, добрався я до алюмінію.

Станочок з ним справляється, але якість поверхні, мьяко кажучи не айс постійний дзвін станини.

Вкотре спробую переробити, з того що вже є, щоправда зменшу розмір по х(зараз робоче поле ХУZ ->500x550x80, буде 300х 550х80).

Багато коштів  в станок вкладати не хочу, по закінченню війни планую його продавати й зробити новий, на основі чавунною повірочноЇ.

Не одноразово натикався на совкову книгу"железобетонные станины металлорежущих станков".

Вирішив спробувати, час вільний є. Грошей теж не багато затягне.

Швидкий опис конструкції -> чотири закладні під кінцеві опори SK25 з бляхи 10мм, плюс дві закладні під опори гвинта осі Х.

Вчора короб зібрав плюс фрезернув закладні під опори,сьогодні скручу усе до купи й пов"ьяжу арматуру.  Фото завтра скину.

фото.jpgфото2.jpgфото3.jpg

Якщо солід не бреше вага станіни вийде -35кіло

PS якщо кому ця тема цікава, файлами сборки соліда поділюсь

Змінено користувачем Olexy
5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні зібрав усе до купи.

в якості тимчасових  закладних для заливки опора гвинта зробив макети з текстоліту.

Довго ламав голову , як зробити нижній півмісяць. думав нарізати заголовки на чпу, а потім натрапив в око лист єкструдованого поліестеролу 20. на швидку руку склеїв два листа  і зрізав під 45' края, все одно з низу ніхто не побачить. завтра зварю закладів з арматурою, заліплю отвори пластиліном(щоб в різьби не потрапило)і заллю.

ps. на усадку дав 2% запасу

20220727_180939.jpg

20220727_181028.jpg

20220727_181152.jpg

20220727_181041.jpg

20220727_181021.jpg

Змінено користувачем Olexy
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікаво, послідкую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Будете з'єднувати закладні з армокаркасом якось?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Pasha65 написав:

Будете з'єднувати закладні з армокаркасом якось?

звичайно, зварю і понаварюю цвяхів на подовжені гайки, сьогодні до зварки не добрався.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Olexy написав:

понаварюю цвяхів на подовжені гайки

Закладні бажано кріпити до армокаркаса, а не в масу бетона. Значно жорсткіша конструкція буде якщо поставити з торців  "станини" по арматурині, зварити їх з поздовжніми, а гайки приварити вже до них.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може краще направляючі хочаб вали на опорі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Montis написав:

Може краще направляючі хочаб вали на опорі?

звичайно краще ,але їх нема, просто переробляю старий чпк і там 25 вали 750мм. 

сьогодні до речі все залив  і накрив плівкою, післязавтра розберу, покажу що вийшло.

щоб усе зівпало  з пропорціями, міряв півлітровою банкою)))

20220728_191726.jpg

Змінено користувачем Olexy
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Навіщо портальник робить, якщо мале поле обробки?

Рухомий стіл жорсткіший.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Ganch_er написав:

Навіщо портальник робить, якщо мале поле обробки?

Рухомий стіл жорсткіший.

в погоні за розмірами, на рухомый стіл  направляючі в 2 рази довші  ніж оброблюєме поле(по У), ну і мені не дуже подобається що сміття летить на направляйки і гвинт.

Сьогодні зїздив в майстерню змочив станінку водичкою і повідкручував бокові закладні від каркасу, побоявся що при усадці каркас може відслоіти закладні від масси бетону. Усе ок. На вихідних  пополиваю.

якщо вірити таблиці, в понеділок станіна набере 50% жорсткості fee0228392d82e2ca005788aae245d9a-218x150.jpg

фото і розміри  в понеділок.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розгорнув сьогодні короб, вийшло непагано.

на моє здивування, розмір поки не поплив.

як заклаав 304мм( на усадки і шабровку,300- чистовий розмір) так поки і залишилось, пруфи на фото.

відкладаемо на полицю на 2тижні(на повне висихання) і стягую всю необхідну комплектуху.

20220801_103002.jpg

20220801_103306.jpg

20220801_103414.jpg

20220801_103447.jpg

20220801_103139.jpg

20220801_103151.jpg

20220801_103300.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

модификаторы бетона,какие-то использовали?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

пластифікатор котрий залишився з будівництва майстерні(йому пару років напевно) щоб води поменше було, на всю станину  1.5літри  води.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Olexy написав:

пластифікатор котрий залишився з будівництва майстерні(йому пару років напевно) щоб води поменше було, на всю станину  1.5літри  води.

ну такие модификаторы как-бы не очень,есть которые делают бетон более пластичным... что-ли

дело в том что сам собираюсь такое попробовать.чугун можно отлить но он стареть должен потом обрабатывать надо а бетон сразу готовая станина с минимумом обработки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Semen47 написав:

ну такие модификаторы как-бы не очень,есть которые делают бетон более пластичным... что-ли

дело в том что сам собираюсь такое попробовать.чугун можно отлить но он стареть должен потом обрабатывать надо а бетон сразу готовая станина с минимумом обработки

то саме він і є, бетон можна зробити більш пластичним за рахунок  більшого додавання води, або додати пластифікатор??

p.s якщо додавати більше води бетон може дати тріщини або дати велику усадку(десь читав що і маркову твердість не набере).

на рахунок обробки доволі спірно, прийдется вишабрбвати поверхню вручну(для коготь може стати великой проблемою), навряд хто захоче ставити бетонну станіну на фрезерний( особисто я не хочу??), а чавунний віддали на велики фрезерний, зробили пази під рейси і фсе(його можно відпалити, іскусно зістарити, фірми котрі льють чавун пропонують таку послугу)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

По поводу обработки.В бетонную станину закладывают стальные заготовки,их и обрабатывают на станках.Бетон обрабатывать на станке незачем.Если надо его можно обработать на второй день,просто деревянной теркой с водичкой,пока он не набрал полную твердость.Под рельсы надо делать "закладные полосы" чтоб потом их обработать.

По поводу литья чугунного.для того чтобы получить качественную отливку,нужно не просто бухнуть заготовки в печь,нагреть и вылить в форму.Нужно иметь опыт,лабораторию,специалистов,сырьё,формовочную смесь.Если бы всё было так просто,то все страны которые выпускают станки выпускали бы их качеством как в Швейцарии.Но мы как знаем это не так.Даже правильно состарить искусственно нужно знать как.А это секрет многих заводов,то что станины лежат на солнышке по пол года это пол дела,их ворочать надо,их после вылежки надо ободрать от корки и опять вылежать,а может и в землю закопать как некоторые делают.Увы это только кажется,,отлил,состарил и чего там...ага ШАЗ... 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Semen47 слухайте, складно то чи ні  я не знаю, знаю що 99 відсотків станін роблять сталевими(будь то чугун, сталь, або алюміній) є ще полімербетонні станіни,але то єксклюзив, массованого виробництва станків з бетонними станінами я не зустрічав. мабудь ті виробництва щось тямлять в тому і їх то не дуже лякає??

у тій совковій книжці про бетонні станіни доречі фактор єкономіі був зовсім не основним, там основним був фактор монолитності конструкціі дуже великих розмірів і швидкий ввід крупногабаритного обладнання в єксплуатацію на вкрай віддалених підприємствах . 

Я буду з вами честен, я то роблю зі жлобства і заради експеременту(можливо в мвйбутньому відтворити в більших маштабах), гірше 100% не буде, перед тим станком я ставлю задачі на котрі він не був розрахований с початку, але і багато коштів в нюго я вкладати не хочу, оскільки планую в майбутньому продавати і збирати щось нове і звичайно на рейсах, жодних валів і трапеціідальних гвинтів. 

Нажаль людина все житья іде по граблях, коли той станок збирався у мене був лише китайська сверлилка, непоганий пк і бажаннья створити чпк. Після його побудови у мене з'явився невеликий токарний 600 кіло ваги, і невеликий китайський фрезер - 400кг, і до мене доперло яке лано я зібрав???

Будь який станок упирається в жорсткість станіни, а мій буде впиратись  в жорсткість 25валів оскільки по розрахунках при надавлюванні в одній центральній точці в 50кг почнеться її деформація і вона прогнеться на 1 сотку. Що з того вийде дізнаємося разом??

 

Змінено користувачем Olexy
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я би  міг розказати про гранітні станини,

Але ніхто не буде слухати все одно....

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Ganch_er написав:

Я би  міг розказати про гранітні станини,

Але ніхто не буде слухати все одно....

Послухаю. Вірніше почитаю )

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, ttnd3d написав:

Послухаю. Вірніше почитаю )

Вдома стоїть ... приїзжай покажу))))

Навіщо воно для принтерів))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

лить из обычного бетона станину не правильно. Станина льется из гранитной крошки со связующим из полиэфирной смолы. Обычный бетон будет пылить постоянно, плюс он не сильно хорошо сочетается с маслами. Это я рассуждаю теоретически. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@VldLg хіба для цього не використовують епоксидні фарби? У мене в цеху так підлога помальована. Не пилить, масло не боїться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години тому, Olexy написав:

слухайте, складно то чи ні  я не знаю,

было бы легко,Армянские станки были качеством как Швейцарские,а раз нет то значит тяжело.

льют,ещё как,только качеством могут похвастаться всего три страны Швейцария,Германия,Япония остальные догоняющие.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, VldLg написав:

лить из обычного бетона станину не правильно. Станина льется из гранитной крошки со связующим из полиэфирной смолы. Обычный бетон будет пылить постоянно, плюс он не сильно хорошо сочетается с маслами. Это я рассуждаю теоретически. 

Вы рассуждаете не теоретически, а практически, причем вполне здраво. Что сподвигло автора лить станину станка из обычного конструкционного бетона для меня остается загадкой...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Brobdingnagian написав:

Вы рассуждаете не теоретически, а практически, причем вполне здраво. Что сподвигло автора лить станину станка из обычного конструкционного бетона для меня остается загадкой...

Скорее всего доступность/цена.

Скорее всего, даже из обычного бетона будет лучше чем было

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку