andrey_drabchuck

Зварювальна майстерня. Буде багато питань від новачка

104 повідомлення у цій темі

Усім доброго дня. 
Тему створив у якості такої собі пісочничи з можливістю коментування. 

Давно хотів опанувати професію зварювальника. Тай куди б доля не занесла, прикладна професія завжди стане у нагоді. 
Зараз тренуюсь зварювати електродною зваркою. Використовую інвертор Kaiser Welding NBC 250l Profi. Та рутилові електроди Піонер 46. 
Є деякі успіхи, фото скину завтра. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наразі був би радий порадам по таким питанням

1) Чи дійсно так критично для зварювання звичайних конструкцій (воріт, поличок, тощо) чи електроди прокалені перед роботою, чи ні? У мене електроди лежать у будинку у кімнаті. Взимку під батареєю опалення.

2) Порадьте літературу по зварці. Кокнетно цікавить деформація виробів після зварювання. Що б я розумів куди виверне зварену конструкцію. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrey_drabchuck написав:

Що б я розумів куди виверне зварену конструкцію. 

Зварний шов при остиванні зменшується в розмірах на величину температурного коефіцієнта розширення. А далі по геометрії виробу прикидуєте що потягне.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"виверне" (ще залежить - яким оком дивитись) на гаряче, воно потім стягуєтся і тягне на себе метал.

Було колись велике замовлення - пару тисяч стійок на перила. Посередині кріплення приварювали (10мм товщиною до 3мм труби). І мало бути все рівне, як струна. Перед зваркою трубу вигинали, зварювали і коли вона була охоловша - компенсувала вигнутість в зворотній бік.

Взагалі сварка веде все тонке і розрахувати мало можливе. Якщо ризики, що поведе мішають - треба варити без перегріву, або не варити.  В деяких випадках - відпуск і обробка в розмір.

 

Щодо зварювального.

Яким би асом майстер не був - вся класність буде при нормальному інструменті.

 

Інвертор - дешевий і щадящий мережу маргарин (замінник).

Електродний (звичайний) зварювальний - це далека архаїка. Для якості, та й набагато легше освоювати, - напівавтомат.

Тай ПА - інверторний до (на око) 70 000 грн. - маргарин. Я працював з кучою різних ПА, тому точно знаю. Але тут дуже класно себе проявляють трифазні трансформаторні ПА. А якщо ще й на суміші.... До речі, на суміші ще легше освоювати зварювання.

 

Є електродні також дуже класні (навіть совкові). Я колись займався ремонтом такого лому і до мене потрапив такий апарат - я одразу його викупив. Забув назву. Там гібрид простенького псевдо-інвертора з трансом на 380 вольт. Там є автоматична підтримка дуги (до 100 вольт) і підвищена частота. Ото дуже класна штука. В продажу за років 20ть, бачив лише пару штук, але вони ще водяться.

 

Як навчитись, література мало, що навчить. Треба хоча б бачити. Тому - ютуб в очі.

 

Електроди прокалювати бажано. Але нові з пачки, чи лежані в пачці (не відсирівші), якості не втратять. Старі я викладаю кілька кг зимою на димар котла, цього вистача, але ними варю невідповідальні завдання.

 

Від себе пораджу не купувати Моноліт. Дуже сильно шлакують. Цими не навчишся. Вони для нижчого вольтажу підпалу, лише цим вони і вирізняються.

 

Повторюсь. Потрібен трифазний ПА з сумішшю - тоді буде якість при невеликих витратах. 

Змінено користувачем Bogdan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я також опановую професію зварювальника, але ММА спосіб зварки залишив, як мало перспективний в майбутньому. Бажаючих опановувати цю професію зараз мало і тому професія стає все більш затребуваною та високооплачуваною.

 

, andrey_drabchuck написав:

1) Чи дійсно так критично для зварювання звичайних конструкцій (воріт, поличок, тощо) чи електроди прокалені перед роботою, чи ні? У мене електроди лежать у будинку у кімнаті. Взимку під батареєю опалення.

Цього замало для сушки електродів, хоча для побутових потреб і рутилових електродів може цілком і вистачить. Деякі професійні зварювальники перед відповідальними роботами обов'язково отримують попередньо прокалені електроди і тримають їх в термопеналах під час виконання робіт

http://stroyka-gid.com.ua/enziklopedia-znan/11125-sychka-elektrodiv.html

 

, andrey_drabchuck написав:

2) Порадьте літературу по зварці. Кокнетно цікавить деформація виробів після зварювання. Що б я розумів куди виверне зварену конструкцію.

Вас мабуть повинно  більше цікавити питання не деформацій, бо вони індивідуальні для кожного конкретного випадку, а питання боротьби з деформаціями при зварюванні.

https://www.google.com/search?q=довідник+зварювальника&oq=довідник+зварювальника&aqs=chrome..69i57.16649j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://zvarka.info/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Pasha65 написав:

Зварний шов при остиванні зменшується в розмірах на величину температурного коефіцієнта розширення

У мене поки пре у більшу сторону, а не в меншу.

 

10 годин тому, Bogdan написав:

Але тут дуже класно себе проявляють трифазні трансформаторні ПА. А якщо ще й на суміші.... До речі, на суміші ще легше освоювати зварювання.

У планах переїзд в гараж з 3 фазами та придбання щось типу Енергія 216 \ 351. Це буде в наступних питаннях  згодом. 

10 годин тому, IMP написав:

Деякі професійні зварювальники перед відповідальними роботами обов'язково отримують попередньо прокалені електроди і тримають їх в термопеналах під час виконання робіт

Це зрозуміло. Цікавить поки саме побутове застосування. Тобто якщо в мене шов погано заварений то наскільки вплинуть непрокалені електроди на це? Повтрюсь, у сирості вони в мене не лежать. 

 

10 годин тому, IMP написав:

а питання боротьби з деформаціями при зварюванні.

Дуже дякую :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrey_drabchuck написав:

У мене поки пре у більшу сторону, а не в меншу.

 

В фізиці ???  існує такий термін, як  https://uk.wikipedia.org/wiki/Залишкова_деформація Простіше і своїми словами, це як до геометрії фізичного тіла прикладаються якісь, в тому числі і теплові сили... Так ось, існує якась конкретна межа ДО якої геометрія тіла повертається до попереднього стану, а при перетині межі залишкової деформації (в тому числі і теплової) процес зміни геометрії тіла отримує вже НЕ зворотнє явище. Трохи каламбурно, але наче правильно. От вам бажано і уникати межі зазначеного, або старатись зварити якнайміцніше дві деталі, застосувавши при цьому якнайменше тепловкладеннь у зварювані деталі. Саме в цьому і полягає перевага у зварюванні МІГ...ТІГ... способів зварки на відміну від ММА, коли можна якісно зварити ті ж самі деталі в імпульсному режимі, або з меншими теплвкладеннями в зварювані деталі + уникаючи зашлакованості зварювального шва.

 

 

, andrey_drabchuck написав:

Це зрозуміло. Цікавить поки саме побутове застосування. Тобто якщо в мене шов погано заварений то наскільки вплинуть непрокалені електроди на це? Повтрюсь, у сирості вони в мене не лежать. 

 

У вас трохи хибне уявлення в сухості електродів. Просто поцікавтесь (по можливості за допомогою гігрометра....барометра..) процент вологості повітря. Просто теплої квартири, кімнати мало для сушки накопиченої в обмазці електрода вологості. Потрібна значно вища температура і бажано циркуляція повітря для відведення випаровуваної вологості. Ще раз повтору, що для електродів з рутиловим покриттям це не так і критично. Більш критично це проявляється у електродів з основним покриттям та спецелектродів. Зварювання  прокаленими електродами, як мінімум доставляє приємність самого процесу зварки і з великою вірогідністю  нівелює брак при відповідальних процесах. Сам шов виходить рівномірним, без шлакових включеннь....

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, IMP написав:

Книжку замовив :)

, IMP написав:

Саме в цьому і полягає перевага у зварюванні МІГ...ТІГ... способів зварки на відміну від ММА

Так, хлопець в Британії варить труби Фроніусом з пульсом. Так апарат не варить в цьому режимі, я ллє. Шов ніби намазаний патлівкою. 

Але поки тренуюсь з тим, що є. 

, IMP написав:

У вас трохи хибне уявлення в сухості електродів. Просто поцікавтесь (по можливості за допомогою гігрометра....барометра..) процент вологості повітря. Просто теплої квартири, кімнати мало для сушки накопиченої в обмазці електрода вологості. Потрібна значно вища температура і бажано циркуляція повітря для відведення випаровуваної вологості. Ще раз повтору, що для електродів з рутиловим покриттям це не так і критично. Більш критично це проявляється у електродів з основним покриттям та спецелектродів. Зварювання  прокаленими електродами, як мінімум доставляє приємність самого процесу зварки і з великою вірогідністю  нівелює брак при відповідальних процесах. Сам шов виходить рівномірним, без шлакових включеннь...

Можливо. Але якщо немає пеналу для прокалки, то можна хоч у газовій духовці прогріти електроди? Буде толк? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Я не сварщик))) так, любитель. А почему у вас вообще этот вопрос возник, насчёт сушки? У вас куча честно стыреных древних отсыревших электродов без упаковки?))) прокалка в духовке эффект даёт, но гемор при сварке остаётся. А так вам уже правильно сказали, с новой пачки, берёте и работаете, без лишних телодвижений))) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, garfild79 написав:

А почему у вас вообще этот вопрос возник, насчёт сушки? У вас куча честно стыреных древних отсыревших электродов без упаковки?))

Нет конечно. Я купил большую пачку 5 кг. А так как варю я очень мало, то эта пачка в открытом виде лежит уже года полтора-два. В комнате в доме. Зимой возле батареи отопления

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да не морочьте ви собі голову, тою сушкою (якщо тількі вони дійсно не мокрі).  Для домашніх потреб, то і в пень не потрібно. Ви ж варите не магістральний нафто-газопровод, не кораблі, і навіть не зразки на екзаменах. 
А так, як ви новачок, то всі ті недоліки в швах лише від невміння варити, а не від електродів. Вчіться. Варіть частіше, не для справи, а для навчання. Наберіть усілякого хламу, і зварюйте, набивайте руку і око. І не забувайте зачищати металл перед зваркою, бо багато хто ниє, що ніц не вариться, а тількі сере, а по факту намагаються варити по іржі і окалині))) 
І якщо не дуже часто варите, то візьміть за правило, запечатувати пачку, тим же скотчем. Або купіть один раз Моноліт в тубусі, і потім в ньому зберігайте електроди. Просто, щоби вони якнайменьше контактували із зовнішнім повітрям. Або самі зробіть герметичний тубус, наприклад із сантехнічних ПВХ труб. 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нові електроди я ніколи не прокалюю, варю ними і не оглядаюсь. Старі, буває і з лому відро принесу, - потрібно, бо погано варять, але цими я варю лише фіггню всяку. І є ще в мене різні спєцифічскіе, що по кілька сотень за штуку, то ті були відсиріли і почались сипатись в звичайних умовах.  

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrey_drabchuck написав:

Нет конечно. Я купил большую пачку 5 кг. А так как варю я очень мало, то эта пачка в открытом виде лежит уже года полтора-два. В комнате в доме. Зимой возле батареи отопления

Ну так и нормальные условия. Я б понял ваше беспокойство если бы в подвале или на улице в луже повалялись))) практикуйтесь и будет вам счастье. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У любому населеному пункті напруга '' плигає ''. Регулюйте в ручному режимі і більшість електродів відробить добре. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Filosof в принципі роблю все як ви і сказали. 
Як буду тренуватись, сфотографую те, що в мене виходить 

3 години тому, garfild79 написав:

практикуйтесь и будет вам счастье.

как раз этим и занимаюсь :)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, andrey_drabchuck написав:

Книжку замовив :)

Попробуйте краще знайти таке: Сварка в машиностроении.Справочник в 4-х томах под ред. Н.А. Ольшанского М. Машиностроение, 1979 dnl4718  Видання старе, але при наявності такої літератури освоювати навики вам дуже допоможе. 

Правда існують деякі проблеми — перекладу на солов'їну здається не існує. Даний чотиритомник якось захищений. Я декілька раз пробував колись зкачати і про прошестю деякого терміну файли чомусь просто зникали з компа. Зараз пробував викласти файл з розширенням rar і не знаю чи вдалось. Переглянувши в себе помітив там папку лише з другим томом, але і там досить всілякого навчального матеріалу і навіть з вмістом, тому, при потребі можна буде скачати  що потрібно або цікавить. Раджу коли вдасться скачати, перевірити фацли на вміст вірусів і перейменувати зкачані файли. В мене наче перейменовані не зникають. 

 Як варіант — звернутись в найближчу технічну бібліотеку, можливо в них існує комп'ютерна версія довідника. Він колись використовувався в якості навчальних полутехнічних вузах і був самим повним і найбільшим.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, andrey_drabchuck написав:

Так, хлопець в Британії варить труби Фроніусом з пульсом. Так апарат не варить в цьому режимі, я ллє. Шов ніби намазаний патлівкою. 

 Мало мати такий апарат, треба ще вміти його налаштувати (режим "пульс") Для побутових потреб імпульсний режим не потрібен. Варить — не апарат, а зварщик, його вміння та навики. Імпульсний режим зварювання добре для зварювання вертикальних та стелевих швів. Зараз вже й китайці навчились робити зварювальники з можливістю зварки імпульсним режимом ММА.

 

 

:D:D:D

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години тому, andrey_drabchuck написав:

2) Порадьте літературу по зварці. Кокнетно цікавить деформація виробів після зварювання. Що б я розумів куди виверне зварену конструкцію. 

 

 

 

Screenshot_2.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IMP написав:

Сварка в машиностроении.Справочник в 4-х томах под ред. Н.А. Ольшанского М. Машиностроение, 1979

Добре, візьму на замітку

 

 

Подивіться який виходить облицювальний шов (облицовочный шов ( cap in English )

, IMP написав:

Варить — не апарат, а зварщик, його вміння та навики.

Прихований текст


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrey_drabchuck написав:

Подивіться який виходить облицювальний шов

ага півавтоматом і на суміші.
Я в забугор'ї  варив на суміші пару років - шви як намальовані. Повернувся до свого на вуглеці - хоч би раз такий протягнути... 

Суміш - це зовсім інше. Але вона коптить, вуглець пахнючить (технічний вуглець гірший від харчового).

 

Можу дати підказку в починаннях з ПА - його легко зробити (трансформаторний) і буде на багато краще від китайського (трансформаторного). Можу підказати як зробити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Я в забугор'ї  варив на суміші пару років - шви як намальовані.

А ще якщо є можливість налаштувати струйний перенос металу )))))) Не те що електродом ......

 

 

Подивіться який виходить облицювальний шов (облицовочный шов ( cap in English )

Я бачив ці серії відосиків. Там все налаштовано до автоматизму, бо робота постійна та одноманітна. У мене більше поваги до зварників, які виконують різні роботи, різні за технікою виконання  та обладнання, коли потрібно самому підбирати режими зварювання та налаштовувати різну зварювальну техніку, знаючи при цьому як зміниться параметр зварювання при зміні однієї чи іншої функції, в більшу або меншу сторону.

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

ага півавтоматом і на суміші.

Це як перша мета після ММА. 

, Bogdan написав:

Можу дати підказку в починаннях з ПА - його легко зробити (трансформаторний) і буде на багато краще від китайського (трансформаторного). Можу підказати як зробити. 

Вище писав, що в планах переїзд в гараж з нормальною трифазною мережею. Та думаю придбати Енергію 216 \ 351. Хоча тут ще вагаюсь. Це буде трохи згодом. Може під кінець жовтня чи у листопаді. 

 

 

 

Було кілька хвилин сьогодні, щоб поварити. 
Отже. 
Вхідні дані. 
Апарат Kaiser Welding NBC-250L Profi
Зварювальний струм на показометрі 100А. Скільки при цьому було в мережі я хз. Так само як і який був реальний зварочний струм. 

Електроди 3 мм

Электроды сварочные Пионер-46 (улучшенный аналог АНО-36)   Э46- АНО-36-O-УД   

Варив у нижньому положенні. 

На електроді + 

Варив без відриву, сплошняком. 

 

Що варив. 
Обрізки кутиків 25-60 мм. Я думаю, що там Сталь3. Місця зварки зачистив болгаркою. На фото видно. 

Як підбпирав струм. 
Виставив спочатку 90А на показометрі і спробував на шматку 4 мм листі. Електрод горів так собі и накладений метал електроду був горбиком. Поставив побільше струму -- стало веселіше. 

Зараз в мене якість швів виходить, так би мовити, випадкова. Як повезе. Можу заварити нормально, а можу напартачити. 

 

1) Шов трохи мутний на фото. То я кинув заготовку у воду, щоб швидше вистигло 

Прихований текст

IMG_20220813_192938.jpgIMG_20220813_193525.jpgIMG_20220813_193519.jpgIMG_20220813_193542.jpg

 

 

 

 

2) 

Прихований текст

IMG_20220813_193736.jpgIMG_20220813_193741.jpgIMG_20220813_193731.jpgIMG_20220813_194914.jpgIMG_20220813_194906.jpgIMG_20220813_194903.jpgIMG_20220813_194857.jpgIMG_20220813_194853.jpg

 

 

3) Я думаю це найкращий шов на сьогодні. Але так, щоб шлак ось так сам відставав в мене рідко виходить. 
Між шматочками кутика вклав обрізок стінки профтруби. Зазор був близько 3 мм по штангелю. 

Прихований текст

IMG_20220813_194149.jpgIMG_20220813_194142.jpg

 

 

 

 

@IMP ага. Бачив як хлопці цим електродом варили :) 

Змінено користувачем andrey_drabchuck
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IMP написав:

Там все налаштовано до автоматизму, бо робота постійна та одноманітна.

І її нормально оплачують. Як хлопчина їздить на Ауді А4 не лохматого року і придбав собі помешкання у Британії, що не дешево взагалі. Останні відоси на каналі про його будинок. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, andrey_drabchuck написав:

Сварка в машиностроении.Справочник в 4-х томах под ред. Н.А. Ольшанского М. Машиностроение, 1979

В авторах є Ольшанський

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1518455

Змінено користувачем andrey_drabchuck
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrey_drabchuck написав:

1)

хаотичний рух, малі токи - поганий провар. Поганий контроль ванночки.  Метал бажано готовити (особливо фаски) - Кут 60, до 2-х мм товщини.

 

2

малі токи...

 

Повторюсь. Краще вчитись ПА. Там шлаки не заважають розуміти плавлення. 

Тернова дорога... 

 

Та й апарат не дасть якості. 

 

Заскоч до когось на нормальному апараті поварити. 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку