Dron

Електронна ділильна головка

45 повідомлень у цій темі

Привіт форумчанам!!!
Хочу поділитися досвідом у виготовленні і подальшій експлуатації даного девайсу.

Дана оснастка складається з двох частин:
1) Механічна частина, за основу взята УДГ-160.
2) Блок керування, на основі відомого іноземного контроллера http://www.worldofward.com/rotarycontroller/parts-and-construction/

Механічні характеристики відповідають УДГ-160, а програмні такі:
- режим ділильної головки, поворотного стола, постійного обертання
-кількість ділень від 1 до 9999
-крок по градусах 0,01; 0,1; 1; 10 градусів
-зміна швидкості обертання
-детально описано тут

Одже, що було зроблено з УДГ-160, поперше вона була відмита, пофарбована, дороблені кришечки і різні дрібнички, стандартна процедура. Наступним кроком була установка крокового двигуна, з головки була знята кришка і вал механічного приводу від станка, і на їх місце прикручений кутник, з попередньо профрезерованими базами і розгонами,  на якому і стоїть двигун. Потім  вал на якому стояла ручка був зєднаний з валом крокового двигуна через зубчато-ремінну передачу, з передаточним відношенням двигун-головка 2:1. Ремінь закритий під кришку.
Також на  УДГ встановлений невеликий корпус, з кнопкою і кінцевиком зажиму шпинделя. Кнопка прокручує на один зуб в перед (при нарізанні шестерні), а кінцевик для того щоб не спрацьовувала люба прокрутка, в затиснутому стані.

20170301_165800.jpg20170301_165806.jpg

 

20170414_150655.jpg

20170414_150523.jpg

Змінено користувачем Dron
18

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Круто! Це ж не треба при діленні ручку крутити, дірочки рахувати... Знімаю капелюха! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А що за кроковий двигун там стоїть точніше кажучи який типорозмір?

Чи можна ще більше фотографій дано пристрою ? Дуже цікава задумка хочу собі таку зробити

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Класс !!! отличная работа

в нашем железячном хозяйстве вещь оч нужная

себе мечтаю о такой приблуде, но увы

с электроникой не дружу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зачёт! Планирую примерно такую же вещь, но упёрся пока в энкондер. Хорошие шибко дорогие. А как здесь реализовано измерение угла поворота патрона?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, 3121 сказал:

Зачёт! Планирую примерно такую же вещь, но упёрся пока в энкондер. Хорошие шибко дорогие. А как здесь реализовано измерение угла поворота патрона?

Вимірювання кута немає, кроковий двигун справляється. При тестах після кожного оберту шпиндель повертається в нульове положення, тестували в різних режимах і з різною кількістю ділень. Єдине що потрібно при нарізанні зубів обертати завжди тільки в одну сторону, щоб був вибраний люфт механіки.

 

1 час назад, maks96fm сказал:

А що за кроковий двигун там стоїть точніше кажучи який типорозмір?

Чи можна ще більше фотографій дано пристрою ? Дуже цікава задумка хочу собі таку зробити

Двигун NEMA 23HS8430 3.0A 18 кг/см 
Буде продовження, розкажу всьо детальніше...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Dron сказал:

Вимірювання кута немає

Зрозуміло. Тобто електроніка просто рахує кроки и видає їх на двигун?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, 3121 сказал:

Зрозуміло. Тобто електроніка просто рахує кроки и видає їх на двигун?

Так, і точність при цьому досить пристойна. Один оберт УДГ це 32000 кроків двигуна.
Ділильна головка має передаточне 1:40, зубчата передача 1:2, тобто ми отримуєм передаточне по механіці в 1:80.
Мотор має 200 кроків на оберт, на драйвері стоїть дроблення 1:2, отримуєм 400 імпульсів на оберт.
400імпульсів х 80раз. = 32000 кроків.
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
41 минуту назад, Dron сказал:

Буде продовження, розкажу всьо детальніше...

ждем продолжения

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Dron сказал:

Один оберт УДГ це 32000 кроків двигуна.

можно еще поставить 1/4 микрошаг. Maximum value is 65535. тоесть с вашими настройками будет 64к шагов на оборот

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Dron Доброго дня, гарна робота і реалізація! Давно читав працю автора пристрою і з тих пір маю намір повторити пристрій. Дуже цікава ваша віріація виконання, сподобалась опція блокування провороту при зажимі шпінделя УДГ, обовязково у себе теж реалізую. По якому принципу працює система кінцевика зажиму?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если поделить окружность, например на 72 части, получается 32000:72=444,44444... Куда девать эти некратные почти полимпулься? К концу окружности набегает погрешность в 0,4444444х72=31,99 имульса. 

360 градусов окружности делим на 32000 частей получаем 0,01125 градуса/импульс(шаг), далее умножаем на сумму "грешных" шагов при данном случае, на 32(округленно) получаем 0,36 градуса(десятичных) или примерно 23минуты. 

Можно ли программно обойти погрешность? Например разложить эти некратные 0,44 шага через раз или шось типа того. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Константин Е может быть ситуация когда погрешности не складываются. тоесть мы работаем в такой математике:

1) поделили импульсы на деление, получаем какое-то число (в вашем примере 444,444)

2) позиция в импульсах будет равна наш результат*номер позиции, тоесть второе деление будет округлено с 888,888 до 889;  37я позиция будет 37*444,444=16444,428 что будет округлено до 16444 по правилам математики. если бы считали просто 444*37=16428, что составит погрешность 0,09%.

кстати 444,444/444=1,001 около 0,1%.

3) следующая раз надо прошагать разницу между 38*444,444 и 37*44,444...

при больших значениях разбежность еще уменьшится. какую математику закладывал автор прошивки я не знаю, но думаю так правильно. можно попросить ТС сделать замер и лапкой и индикатором который будет упираться в борштангу (обнулиться индикатором, отъехать продольной подачей, сделать полный оборот с явно дробным делением довольно большого натурального числа например 83, 101, 117 и потом опять подъехать индикатором на лапку). выйдет вполне себе эксперимент, причем чем больше и "кривее" у нас число результата деления, тем более показательна будет разница

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я шось такое и имел ввиду, разложить погрешность равномерно на все части окружности.

Понятно что это должно быть программно, иначе считать вручную при каждом делении, выйдет дольше чем крутить аналоговую ручку делилки. 

Змінено користувачем Константин Е
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Константин Е естественно в программе. просто заложена математика в "приращениях с округленным приращением" или в "абсолюте с округленным значением" тут не узнать. или эксперимент как я описывал выше или писать автору

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мне больше интересна не теория а практика. Если взять любой заводской редуктор и на этой приблуде нарезать пару шестерен (взяв заводские за образец) , встанут ли новые в редуктор и будут ли нормально вращаться? Другими словами - существенна ли погрешность в 0.1% или даже в 1%?  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скорее всего, погрешность величиной в 0,1% несущественна  окажется при изготовлении шестерни на делительной головке с модульной фрезой.  И основная причина погрешности будет из-за самой фрезы. Во-первых не червячная на зуборезном станке, во-вторых даже при ровной оправке, когда тело фрезы не бьёт, то зубы гуляют во все стороны, соответственно профиль зуба шестерни ещё более подгулявший. Все это в сумме явно должно сгладить  погрешности деления.

Но все-таки.... Аналоговое деление точнее... По крайней мере в дробях выглядит без неделимого остатка.

Змінено користувачем Константин Е
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Константин Е сказал:

Аналоговое деление точнее... По крайней мере в дробях выглядит без неделимого остатка.

ну точность аналогового деления какая? точность механики на УДГ вполне себе паспортная величина. если поделить точность на диапазон то получим какую-то цифру, которая думаю будет сопоставима с точностью шагания

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чудова робота. Також планую в майбутньому таку ділилку, ще було б добре якось організувати поворот УДГ відносно подачі стола, для фрезеровки спіральних канавок і т.д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, aegis сказал:

можно еще поставить 1/4 микрошаг. Maximum value is 65535. тоесть с вашими настройками будет 64к шагов на оборот

Так звичайно, але при цьому втратим момент на валу двигуна, тоді можливі пропуски і похибка тільки збільшиться, ну або пожертувувати швидкістю...

 

9 часов назад, Zaiarniuk сказал:

@Dron Доброго дня, гарна робота і реалізація! Давно читав працю автора пристрою і з тих пір маю намір повторити пристрій. Дуже цікава ваша віріація виконання, сподобалась опція блокування провороту при зажимі шпінделя УДГ, обовязково у себе теж реалізую. По якому принципу працює система кінцевика зажиму?

Зажим болтом М8, на болту кріпиться гужоном ексцентрикова шайба, яка натискає на кінцевик. Обовязково сфотографйю цей вузол

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, aegis сказал:

@Константин Е может быть ситуация когда погрешности не складываются. тоесть мы работаем в такой математике:

1) поделили импульсы на деление, получаем какое-то число (в вашем примере 444,444)

2) позиция в импульсах будет равна наш результат*номер позиции, тоесть второе деление будет округлено с 888,888 до 889;  37я позиция будет 37*444,444=16444,428 что будет округлено до 16444 по правилам математики. если бы считали просто 444*37=16428, что составит погрешность 0,09%.

кстати 444,444/444=1,001 около 0,1%.

3) следующая раз надо прошагать разницу между 38*444,444 и 37*44,444...

при больших значениях разбежность еще уменьшится. какую математику закладывал автор прошивки я не знаю, но думаю так правильно. можно попросить ТС сделать замер и лапкой и индикатором который будет упираться в борштангу (обнулиться индикатором, отъехать продольной подачей, сделать полный оборот с явно дробным делением довольно большого натурального числа например 83, 101, 117 и потом опять подъехать индикатором на лапку). выйдет вполне себе эксперимент, причем чем больше и "кривее" у нас число результата деления, тем более показательна будет разница

Таким методом і перевіряв, кожен раз повертається в ноль.
Я також собі довго ломав голову з розрахунками, але прийшов до висновку, що ми отримуєм більше похибок від фрез, оправок, люфтів і т.д. Тай поділіть шестерню на 100 зубів в УДГ, можна запаритись, а тут натискай кнопку-штурвал, кнопку-штурвал.....))

20170301_165837.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
46 минут назад, Dimon сказал:

для фрезеровки спіральних канавок

Под такую задачу привод посерьезнее нужен.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
47 минут назад, Dimon сказал:

Чудова робота. Також планую в майбутньому таку ділилку, ще було б добре якось організувати поворот УДГ відносно подачі стола, для фрезеровки спіральних канавок і т.д.

Дякую!!!
Якщо подивитись останні схеми, там є вихід на другий кроковий, я з тим ще не розібрався, але можливо щось таке автором і задумано от

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я так розумію треба отримувати вхідний сигнал, наприклад з енкодера закріпленого на гвинті подач стола, та програмно синхронізовувати поворот удг, щось типу гітари. Ця тема обговорювалась на російському чіпмейкері

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

просто спираль нарезать не большая проблема чисто механической синхронизацией подачи и поворота. на 675 и 676 есть вывод вала с вертикального винта для накидывания шестерни под привод стола или удг. недавно была задача нарезать спираль с шагом 4400мм - подобрал довольно быстро шестеренки, но заказчик отказался так что не пробовали. на советских 6р... привод с продольного винта берется...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку