alex_Z

Проточный нагреватель и накопительная емкость

30 повідомлень у цій темі

Всем доброго времени, стоит задача сделать отопление и водоснабжение маленького особняка (30м). Отапливаться будет электричеством по двух тарифному счетчику. На первом этаже гараж, в котором установлена кубовая накопительная емкость, емкость промышленная с кучей отводов. Вода в емкости должна нагреваться ночью с помощью проточного нагревателя (3ф 12квт) который летом будет работать только на горячее водоснабжение.

У аккумулятора есть три отвода с внутренним диаметром 35мм, первый по центру дна, второй на боку на 30 см выше дна, третий на самом верху.

На сколько я понимаю для нормальной естественной циркуляции лучше подключить нагреватель к самому нижнему и верхнему отводам, или лучше подключить тэн к нижнему и среднему отводам чтоб нагревать воду снизу и не перемешивать ее при роботе тэна но будет ли при этом нормальная циркуляция?

2.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почему не встроить тен(ы) в бак? Нагрев будет происходить внутри при естественной конвекции.КПД такой установки будет выше.

Проточный можно будет использовать только на горячее водоснабжение.Или нужно использовать только проточку потому что он есть? 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для горячего водоснабжения практичней использовать проточный водонагреватель с одной но очень важной оговоркой-если позволяет сеть,

для нагрева бака аккумулятора встроенный нагревательный элемент.Если хочется использовать только проточку -то врезка по концам верх-низ.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Про КПД согласен но больших отверстий под тэн нету а вываривать что то в бак мне не хочется и если тэн по среди зимы сгорит то для замены потребуется слить весь бак ну два тэна с обвязкой все таки дороже...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 А чи хватить 1куба?  Я підключив би нагрівач верх-низ ємкості. ГВС через теплообміник (на фото там підєднанна тепла підлога

Змінено користувачем Iv@n
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І для таких схем тепло постачання про природню циркуляцію не може іти мова. 1 циркуляційний насос- котел>ємкіть. 2 насос - ємкість>нагрівальні прилади(тепла підлога, батареї)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Iv@n сказал:

 А чи хватить 1куба?  Я підключив би нагрівач верх-низ ємкості. ГВС через теплообміник (на фото там підєднанна тепла підлога

По розрахунках для теплої підлоги якраз вистачить, а от якби батареї стояли то треба булоб як мінімум в двоє більший... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Iv@n сказал:

І для таких схем тепло постачання про природню циркуляцію не може іти мова. 1 циркуляційний насос- котел>ємкіть. 2 насос - ємкість>нагрівальні прилади(тепла підлога, батареї)

Ну з насосом на теплу підлогу там зрозуміло, а нащо на тен ставити насос якшо там коротка  і вертикальна труба досить великого діаметра  паралельно баку?....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У вас нагрівач ПРОТОЧНОГО типу не малої потужності, і йому (нагрівачу) потрібно забезпечити циркуляцію. ГВП ні в якому разі не можна заводить напряму на таку ємкість

Змінено користувачем Iv@n
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Iv@n сказал:

У вас нагрівач ПРОТОЧНОГО типу не малої потужності, і йому (нагрівачу) потрібно забезпечити циркуляцію. ГВП ні в якому разі не можна заводить напряму на таку ємкість

А чому електро тен не може забезпечити собі ціркуляцію так само як це роблять газові котли з набагато більшою потужністю в системах без примусової циркуляції?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Який об'єм вашого електрокотла, який діаметр труби?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
51 минуту назад, Iv@n сказал:

Який об'єм вашого електрокотла, який діаметр труби?

Котла поки намає я його буду варити сам з нержавійки.

Тен буде на флянцях в двохдюймовій трубі чуть більшої довжини ніж тен,тобто обєм буде мінімально можливим.

Діаметр  труби для підключення  1 3/4 дюйма
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

При таких розмірах і 12кВт насос обов'язковий. Природної циркуляції буде недостатньо для переносу тепла від тенів до ємкості, відповідно рідина закипить або термореле відключить тени . Режим роботи такого котла повторно-короткочасний, що недобре для реле, пускача. Або: насос включений паралельно тенам(електрично), термо регулятор контролює температуру в ємкості. Режим роботи- котел буде включений поки не нагрівається ємкость.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И для батарей хватит куба. У меня так сделано было на пол дома и почти 50квадратах

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

....Думаю система  будет работать - но   намного   лучше  утеплить  -  качественно   стены и  потолок -   и   прийти к намного меньшей потребности в тепле,  и как следствие намного  меньшие платежи....   в   расчетке....

Духтарифный счетчик -  это не есть  так   дешево  как  кажется -     у меня  товарищ   решил   в эту   зиму  поиграться с судьбой -  поставил  электрокотел - на  4  квт   и   отапливал около  70 квадратов -  при этом имел  в доме   выносной  датчик    -    что б не перегревать -  так вот вышло -   по   4000 - 4500  в месяц....   но  это с   бойлером и освещением....  ну  и малость   постиркой........   на двухтарифном счетчике.....    

Вот такой  опыт)....   -     он  сразу вспомнил  и про  "пятерочку  пенопласта"   что    поклеил   на   доме и   про прочие   ньюансы -   реально    утеплите  дом  так -  что б летом было прохладно,  а  зимой тепло....

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 часов назад, Iv@n сказал:

При таких розмірах і 12кВт насос обов'язковий. Природної циркуляції буде недостатньо для переносу тепла від тенів до ємкості, відповідно рідина закипить або термореле відключить тени . Режим роботи такого котла повторно-короткочасний, що недобре для реле, пускача. Або: насос включений паралельно тенам(електрично), термо регулятор контролює температуру в ємкості. Режим роботи- котел буде включений поки не нагрівається ємкость.

Жаль, дуже хотілось відмовитись від насоса... Значить підключу знизу але через насос...

 

9 часов назад, aegis сказал:

И для батарей хватит куба. У меня так сделано было на пол дома и почти 50квадратах

Ну це дивлячись яка темпаратура зовні, я рахував так щоб і в -20 мені вистачало акумульованої енергії...
 

 

4 часа назад, Владимирович сказал:

....Думаю система  будет работать - но   намного   лучше  утеплить  -  качественно   стены и  потолок -   и   прийти к намного меньшей потребности в тепле,  и как следствие намного  меньшие платежи....   в   расчетке....

 

 

Будинок утеплений ста міліметрами мін. вати тому мало би бути нормально, З двухтарифним лічильником всяко легше ніж без нього)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, alex_Z сказал:

Жаль, дуже хотілось відмовитись від насоса..

Насос не так і страшно, якихось 100Вт(гіпотетично). І на рахунок ГВП тільки через теплообміник 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Iv@n сказал:

Насос не так і страшно, якихось 100Вт(гіпотетично). І на рахунок ГВП тільки через теплообміник 

Насоси щей ламатись люблять в самий не підходящий момент... В мене бак з харчової нержавійки тому і зроблено напряму...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

1 час назад, alex_Z сказал:

 В мене бак з харчової нержавійки тому і зроблено напряму...

Вода в баку буде застоюваться і не важливо з якого матеріалу. А приймати душ чи мити посуд водою із запахом буде неприємно. А вонять буде так, як вода не міняється в кількость мінімум 2-3 об'ємів бойлера в сутки. Ясумніваюсь, що у вас за сутки використовується 2-3 куба гар.води

P.S. Практика показала: коли ставлять бойлер зі словами "шоб хватило" на 100+ літрів для 1-2 чоловік через деякий час з'являтися питання "шо робить, вода воняє".

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я так полагаю, что на 30м2 живёт не очень много людей. Поэтому для ГВС я бы поставил небольшой бойлер на 30-50л и ещё добавил бы изоляции поверх заводской, если есть возможность спрятать всё это дело. Греется быстро (20-30 минут), утром может быть нагрет по ночному тарифу. Для двух-трёх человек вполне достаточно.

Тот бойлер, что на рисунке, пусть остаётся в качестве теплоаккумулятора для отопления. Сразу планируйте не только котёл, но и солнечный коллектор (можно простейший самодельный). Полгода будете с горячей водой бесплатно, а в межсезонье будет помощь бойлеру. Если решитесь, то схема будет сложнее и её надо будет обдумывать дальше. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Iv@n сказал:

 

Вода в баку буде застоюваться і не важливо з якого матеріалу. А приймати душ чи мити посуд водою із запахом буде неприємно. А вонять буде так, як вода не міняється в кількость мінімум 2-3 об'ємів бойлера в сутки. Ясумніваюсь, що у вас за сутки використовується 2-3 куба гар.води

P.S. Практика показала: коли ставлять бойлер зі словами "шоб хватило" на 100+ літрів для 1-2 чоловік через деякий час з'являтися питання "шо робить, вода воняє".

Я цього не знав, дякую.  ще один аргумент на користь проточного нагрівача)
 

 

46 минут назад, 3121 сказал:

Я так полагаю, что на 30м2 живёт не очень много людей. Поэтому для ГВС я бы поставил небольшой бойлер на 30-50л и ещё добавил бы изоляции поверх заводской, если есть возможность спрятать всё это дело. Греется быстро (20-30 минут), утром может быть нагрет по ночному тарифу. Для двух-трёх человек вполне достаточно.

Тот бойлер, что на рисунке, пусть остаётся в качестве теплоаккумулятора для отопления. Сразу планируйте не только котёл, но и солнечный коллектор (можно простейший самодельный). Полгода будете с горячей водой бесплатно, а в межсезонье будет помощь бойлеру. Если решитесь, то схема будет сложнее и её надо будет обдумывать дальше. 

Людей не багато але є ванна а для неї потрібно багато води, ну і в мене є позитивний досвіт користування саморобним проточним нагрівачем тому до бойлерів повертатись нехочу....
Сонячний колектор запланував, в акумулятор буду ставити два теплообмінника...


Покі вимальвується така картина..

 

4.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ятак розумію, що на схемі додатковий тен на гвп? Для догріву води або нагріву коли опалення виключено? Якщо так- то ця схема має право на існування. Але якось коряво, коли тен в кубовій ємкості вийде зладу і прийдеться зливать серед зими куб води

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну да, СК появился - это хорошо. По-моему, требуется насос, который гоняет воду по малому кольцу из ТА в ТА. Второй насос на группе ТП стоит правильно. ЕМНИП, насосная группа с трёхходовым краном работает с двумя насосами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 минут назад, Iv@n сказал:

Ятак розумію, що на схемі додатковий тен на гвп? Для догріву води або нагріву коли опалення виключено? Якщо так- то ця схема має право на існування. Але якось коряво, коли тен в кубовій ємкості вийде зладу і прийдеться зливать серед зими куб води

Так в літній час буде працювати окремий проточний нагрівач. Коряво але це самий простий варіант з мінімумом слабких місць раз вже не вийде вирішити питання одним теном...
 

 

2 минуты назад, 3121 сказал:

Ну да, СК появился - это хорошо. По-моему, требуется насос, который гоняет воду по малому кольцу из ТА в ТА. Второй насос на группе ТП стоит правильно. ЕМНИП, насосная группа с трёхходовым краном работает с двумя насосами.

Там стоїть чотирьохходовий кран з електроприводом ...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На лето лучше планируйте СК, чем проточный ТЭН. Он же днём работать будет по дорогому тарифу. Про 4-х ходовой понял. Остаётся теперь все системы увязать между собой. Ардуино или другие МК знаете? Тут парой реле не обойтись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку