qzone

Гранітна плита методом трьох

76 повідомлень у цій темі

Хочу поділитись своїм певним досвідом при створенні розміточної гранітної плити та заодно спитати поради у знаючих людей.

Загалом достались мені майже за дарма 3 плити 600*400*50, різних порід.DSCI0331.JPG

Прикладав одна до другої і виявив ями по кутках до 1,5 мм.

DSCI0337.JPG

Спочатку вирішив шабрити грубо болгаркою з відрізним диском по каменю. Одразу скажу справа це нехороша і раджу цим не займатись. Фарба - синька на маслі, розкатував резиновим валіком для шпалерів. За допомогою бруского рівня (0,08)  і щупів визначив "найрівнішу" плиту(відхилення від площини до 0,4) і по ній почав пришабрювати 2 інші плити. Процес почався так:DSCI0338.JPG

Потративши дууже багато часу і сил дійшов до такого:DSCI0347.JPG

На цьому етапі між плитами входив по углам щуп 0,02. Далі вирішив притирати. 

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Забігаючи на перед скажу (ІМХО) : шабрити граніт болкаркою на суху і без потужної витяжки -  важка праця, яка шкідлива для здоров"я і не дає достатньо точного результату

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для такої товщини макс розмір 300*300.

Я притирав 300*300*60. Робив все карбідом кремнія. Успішно но довго.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Далі почав притирати: Надробив круга карбід-кремнію, пересіяв через мілке сито, змазка вода посипав порошком і терти 30 кругових рухів і поворот на 180* і т.д. Загалом дотер я що між плитами не проходив щуп 0,1, вирішив перевірити рівнем і ... звичайно виявив ВІНТ. Одна діагональ була з горбами (0,35!), інша з ямами(0,35 - звичайно такі ж). Тут до мене дійшло, що без повороту на 90* вінта не забрати.  Обрізав я плити до розміру 450*400 і продовжив уже з поворотом на 90*. Вінта я витер на саморобному порошку. Далі буде...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А сколько времени прошло между последней и проедпоследней фото?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щось я не зрозумів, а для чого такі пляски для розміточної плити? Чи ви хочете повірочну зробити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Далі купив набір 6 фракцій карбід-кремнія :100,240,360,600,800,1200. Тер так: А-Б, В-Б, Б-А,В-А,Б-В,А-В. Результату добився. Згідно брускового рівня 0,08  - 2 клас.DSCI0377.JPG

Зваяв такого столика:DSCI0379.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, UR3UB сказал:

А сколько времени прошло между последней и проедпоследней фото?

Примерно 10 вечеров по 4-5 часов. Если б сразу притирал думаю было бы быстрее.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маленький відос, як плита по плиті плаває на водзушній подушці:

DSCI0381.AVI

щось не виходить викласти(

Змінено користувачем qzone
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Висновки:

1. Шабрити граніт болгаркою - довго, шкідливо, небезпечно, невигідно. Терти швидше, легше, тихіше, дешевше!

2. Обов"язково щоб були плити квадратні, з однієї породи і товщина згідно ГОСТу для відповідного розміру плит, тоді результат буде кращим і плита зможе зберігати розміри довший час.

3. Створити розміточну/повірочну плиту в гаражних умовах можливо, якщо до справи підійти серйозно.

4. Отримав нормальний досвід для створення плити по ГОСТу.

ПС: надіюсь написане стане комусь в пригоді.

 

А тепер запитання:

1. Як хто думає: чи можна цю плиту використовувати для шабровки деталей токарного станка і як швидко плита втратить геометрію(стане нище 3 класу)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
25 минут назад, clio сказал:

Щось я не зрозумів, а для чого такі пляски для розміточної плити? Чи ви хочете повірочну зробити?

Я спробував зробити повірочну.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Більше схоже на лабрадорит,  ніж на граніт( ті плити які чорні). Лабрадорит має крупнозернисту структуру, а для плити бажано мати дрібнозернисту.  Наприклад можна використати габро. Або, на крайній випадок, ту плиту, що ви використали на столик- вона з покостівського граніту.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, qzone сказал:

шабрити граніт болкаркою на суху і без потужної витяжки -  важка праця, яка шкідлива для здоров"я і не дає достатньо точного результату

Наверное тут нужен и навык и определённое оборудование. Дело в том что у меня друг работает с гранитом. Так вот он добивается зеркальной поверхности с перепадом в 0.05 - 0.1мм при размере плиты 1000х450мм именно обрабатывая её болгаркой и насухо.

 Есть правда хитрость, на болгарке "черепашка" и сменная наждачка обороты в районе 1500-2000 ( регулируются). При работе особой пыли висящей в воздухе не наблюдается, правда и работает на улице.

Мне кааца, что как черновой вариант должно иметь место.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, Stebium1 сказал:

Мне кааца, что как черновой вариант должно иметь место.

Вы совершенно правы! Но я работал в помещении ( т.к. была зима), без вентиляции, с отрезным кругом( круг 2 раза рвало, на всё ушло 7 шт 125 диска). Потому думаю что использовать крупный порошок на чёрновой стадии более ефективно чем болгарка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Прошу підкажіть, як довго плита буде тримати свою геометрію за даної товщини?

Плита виставлена на 3 точках.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, qzone сказал:

Прошу підкажіть, як довго плита буде тримати свою геометрію за даної товщини?

Плита виставлена на 3 точках.

Та хто ж вам таке підкаже? Все буде залежати від багатьох факторів і атмосферних в тому ж випадку. Скажу одне: для розміру 400х450- затонка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

...Спасибо  за тему -    притирка -  плит -    давно интересует -     этот  метод  уже несколько раз  всплывал на   чипе -     притом  первые   потуги -   были  еще  в конце   2000 -     я  думаю    это   не просто реально а возможно  даже  лучше  чем потаться  восстановить -   выработанные   чугунные плиты....    Притирка  на корунде -    или    на  алмазе -   это наверное дело вкуса.  Согласен  что  чем толще   плита  (   около  10  см)   тем  лучше.   Однородность материала  -   соответственно  тоже    только  к  лучшему.    Шлифовка   предварительная? -   ну  конечно    нужна.....

результат?    -   результатом  будет три   плиты -    раз -  во вторых если   подозревается   износ -   то повторить   доводочную притирку -    думаю  дело    одного дня.... -  при этом   не нужно иметь каких то    сверх дорогих   станков.   нужно   иметь  терпение ,   руки,   и    притирочные    порошки -  микрошлифы.    -     Кстати о порошках -    в одной  из  тем    -    человек    притирал плиты    абразивом  который добывал   трением   друг об  друга    кусков   круга  из корунда.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

таку плиту з відношенням товщини і розміру можна зробити точною лише поставивши її на розвантажуючий пристрій. гуглити "розгрузка зеркало телескоп"

Але навіть якщо вона буде лежати на спеціальній підставці, то поклавши на неї деталь в 30 кг то її продавить.

 

може я занадто перебільшую, але мікронної точності отримати при звичайній роботі на тонких плитах не вийде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зрозуміло. Але мікронної точності і не потрібно. Цікаво чи збереже вона свій кл.2 виставлена на 3 точки в неопалювальному приміщенні, ну скажем через рік пришабрити по ній поперечку токарного станка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

думаю, все буде добре.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хочу продолжить тему притирки плит свободным абразивом.  Были куплены на барахолке три плиты- по сути сильно убитые как работой так и неправильным хранением. Цена приятная - продавцу спасибо. Давно изучаю вопрос - ибо есть что восстанавливать. Прикладываю фото до начала притирки.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Говорить о методе трех плит не буду. Тут уже об этом сказали. Единственно я притираю три чугунные а не гранитные плиты. Прикладываю фото в процессе.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Без краски это плита -2. С краской- это первая.  Притерты на данный момент - 1 и вторая. Третья по первой только где то на треть. На третей еще видна сетка и коррозия.  Ниже фото 3.  Плиты. Контакт сплошной но  корозия и удары - еще в большом количестве. 

image.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Притирка для начала- 60/40 алмаз. С маслом и уайт спиритом.  Методом тыка и добавления то одного то другого компонента- достигается результат.  Процесс идет- след притирка по второй плитке первой и третьей. По третей первой и второй.  Все это на одном зерне пасты. Расход пасты не значительный. Думаю тюбика хватит на 9 плит но нужно литра полтора уайт спирита и пол литра масла. 

Также есть необходимость иметь рамку для плиты- в которой на столе ее фиксировать. Иначе ничего не выйдет. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку