110 повідомлень у цій темі

1 година назад, Металлист написав:

Уменьшить усилие штамповки можно геометрией инструмента.

Дякую.

1 година назад, Металлист написав:

тема штамповки то огромный пласт информации

О, тут я абсолютно згоден. Навіть не сподіваюсь, що зможу глибоко розібратись в цій темі. Максимум, на що я розраховую - просто приблизно зрозуміти, чи можна ті речі, які я роблю руками і молотком, зробити на доступному для моїх умов обладнанні - недорогому, невеликого розміру і потужності.

Поки що видно, що потрібен прес мінімум на 10-12 тон, штампування за декілька переходів, проміжні відпали заготовок, і ретельний підбір геометрії інструменту. Я погортав РТМ 34-65, і не відчув оптимізму.

І, чесно кажучи, прес - це був би перший в моїй власності станок, який легко може відбити голову (не рахуючи болгарки). Страшнувато.

Головне, що в мене не стоїть задача запустити промислове виробництво чогось, я більше з цікавості зайнявся.

Хоча є й інший мотив - чисто фізично втомливо молотком робити ті вироби (оковки до ножів). Навіть з усіма відпалами - дуже втомлюється зап'ястя, так можна догратись до травм. Хотілось би перекласти на машину важку працю :-).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Могу рекомендовать гидравлический пресс, как на СТО. Есть ручные, с пневмоприводом (дороже). Пожалуй дешевле варианта нет. Если есть желание, можно купить автомобильный домкрат, тонн 10-12, слепить конструкцию. Примеров масса.

 На нем можно работать в распор, это будет формовка.

 Если приспособить штамповый блок, с колонками, разделительные операции.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 16.07.2019 в 19:33, knife_life сказал:

Доброго всім вечора.

 

Напівтеоретичне питання, більше для розширення кругозору - але про штамповку.

Підкажіть, яке мінімальне зусилля повинен давати прес, щоб відштампувати з кольорового сплаву (мідь, латунь, бронза, мельхіор), товщиною 2мм, виріб приблизно такого вигляду - зрізаний конус, верхня частина (закрита) 15 мм діаметром, нижня (відкрита)  - 20 мм діаметром, вистота конуса 25 мм.

Я читав Жолобова, але, без нормальної інженерної освіти - там важко зрозуміти, хоча і дуже цікаво місцями.

Власне, у кожного матеріалу є "предел текучести", не знаю, як на українській правильно. І я, перепрошую, тупо не врубаюсь, як співставити цю характеристику з реальним необхідним навантаженням для деформації цього матеріалу певної товщини.

Цікавить просто порядок величин.

Інтуїтивно відчуваю, що можна обійтись меншим зусиллям, якщо розділити штамповку на кілька операцій, з проміжними відпалами деталі між ними (але сопромату не знаю, може я глибоко неправий).

Цікавість в контексті того, що зараз я "штампую" деталі вказаного габариту методом "выколачивания на оправке", молотком і власними руками, а дуже заманчиво було б використовувати для цього якийсь прес.

І, якщо вистачить зусилля тон в 3-5, тобто, як у невеличкого пресу на базі домкрату, або реєчного пресу - можливо, варто помріяти про такий варіант.

А якщо потрібно мінімум тон 10-15 - ну, постукаю руками, зрештою - це хобі :-).

Свого часу штампував "луску" для лицарських обладунків, вистачало кілограмового молотка й елементарнішого ковальського штампіку типу "жабка". Потім були експерименти з штамповкою шоломів на базі самопального пресу з 20-тонного домкрата... Для ваших цілей цілком підійде ударний прес, виготовлений на базі пружинно-ресорного молота типу "шльоп-нога". В ютубі сила-силенна відео по його виробництву, як-от: 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

для прикидки зусиль: треба було випресувати вальницю (підшипник) з маточини. Молотком важким, ще не молотом місили місили, вальниця не зрушилась. На СТО випресували, обойма подалась при тиску біля 10 тон. Виходить, що своїм молотом я не міг розвинути і близько 10 тон зусилля. Тут тільки лінощі можуть зупинити))) бо немає нічого складного: зварити раму із шматків швелера\ двотавра\товстих профільних труб, купити за копійки автомобільний домкрат 10-15 тон і насолоджуватись роботою. Знести голову може хіба, якщо міцно загартовані деталі будеш тиснути, вони можуть "вибухнути". Але для цього потрібні таки значні зусилля, на скільки я знаю далеко більше тих 10 тон.

Мідь штампується доволі не важко, відносно легко тече, люди роблять собі мідні оболонки куль до нарізної зброї саме на ручних пресах. Правда там діаметри не такі "великі".

Відпал потрібен, якщо виріб змінюється в розмірах більше ніж у 1.5 рази, інакше матеріал наклепується і йдуть тріщини.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ryazanovpavel69 написав:

штампував "луску" для лицарських обладунків, вистачало кілограмового молотка й елементарнішого ковальського штампіку типу "жабка"

Так, в принципі, мені також вистачає молотка 1.2 кг, та набору самопальних пуансонів (це при роботі із заготовкою у вигляді трубки, тоді навіть матриця не потрібна). Але дуже стомлюється кисть руки, думаю, що не раціонально так витрачати здоров'я.

Тому спершу почав копати в сторону невеликих пресів. Але зараз, після читання літератури, різних тем по штамповці на ру-Чіпі, після відповідей тут - розумію, що прес потрібен досить великий. Відповідно, вага, місце, бюджет - все збільшується, а значить, прес відкладається до кращих часів.

"Шльоп-нога" - дуже прикольна річ, можливо, колись доживу до виготовлення такого девайсу.

 

Поки що, раз прес відкладається, а полегшити виготовлення хочеться - я спробую модифікувати "молоткову" технологію.

Планую зробити примітивну матрицю і пуансон, як на ескізі - щоб при забиванні пуансона кінець трубки стискався і загинався. Це якраз найтрудоємкіша частина роботи, якщо без матриці, а чисто на оправці-пуансоні молотком загинати.

Глибина отвору в матриці буде така, щоб заготовка повністю в нього заходила в недеформованому стані.

Отвір внизу матриці - для вибивання відштампованої заготовки.

Змажу все якимось мастилом, і буду бити по пуансону молотком - от і все, що приходить в голову. Можливо, буде проміжний відпал, якщо за один раз важко деформуватиметься. Ще, мабуть, фаски ззовні і зсередини зніму на трубці, на тому краю, що буде загинатись (помітив, що так менше надривів заготовки).

Можливо, воно взагалі так не буде працювати.

Мабуть, ідея тупувата, але я спробую так зробити, бо щось мені цікаво стало.

Матеріал трубки - мельхіор, 18мм зовнішній діаметр, 12мм внутрішній (стінка 3 мм).

 

stamp1_res.png

 

Змінено користувачем knife_life
Видалив дубль ескізу, спроба #2
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Наливайко написав:

Тут тільки лінощі можуть зупинити))) бо немає нічого складного: зварити раму із шматків швелера\ двотавра\товстих профільних труб, купити за копійки автомобільний домкрат 10-15 тон і насолоджуватись роботою.

Насправді, саморобний прес - це дуже цікава для мене ідея, і є з кого брати приклад, є купа тем на старому Чіпі, та й не тільки там.

Але, як виявилось, прес має бути досить великим, тому спершу потрібне приміщення для нього, бо на балкон вже ставити нікуди :-). А також проблема із зварюванням. А значить - виготовлення рами піде на сторону, і бюджет зразу стане огого :-). Хіба що намудрити конструкцію під зборку на високоміцних болтах, і мініатюрну по габаритах?

Тому прес відкладається на непевне майбутнє, як і купа інших розваг.

Я й так, чесно кажучи, відриваюсь на всю катушку - горн, гріндер, термопічка, все саморобне і всім цим розважаюсь постійно, але на хобійному рівні - а значить, в основному вкладаю туди гроші, без прибутку. Через те не можу значно збільшити бюджет - ні на залізяки, ні, тим більше, на оренду окремого приміщення - бо це будуть тільки додаткові затрати, без прибутку. Але це так, офтоп :-).

Дякую за поради та інформацію.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі, якщо раптом бувають непотрібні обрізки тієї вашої мельхіорової трубки, залюбки брав би на свої виробки на кшалт різної біжутерії

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нажаль, це разово попались, у "металістів", кілька кіло всього, і я їх ріжу безвідходно, фактично.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 26.07.2019 в 22:53, ryazanovpavel69 сказал:

До речі, якщо раптом бувають непотрібні обрізки тієї вашої мельхіорової трубки, залюбки брав би на свої виробки на кшалт різної біжутерії

Случайно прочитал по теме. Есть латунная оребренная монометаллическая труба. Тонкостенная.  Снята с какого-то теплообменника. Наружным диаметром примерно 30мм (по памяти)

Если есть интерес как к заготовке для подделок, то вопросы по точным размерам и способе пересылки в личку.

 

Труба латунная.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку