ДмитрийMel

Модернизация ТВ-320, замена гитары на шаговый двигатель + энкодер

14 повідомлень у цій темі

Добрый день, формчане! С недавнего времени приобрел небольшой станок ТВ-320, и, как у многих подобных станков, от резьбонарезной гитары остались 3 шестерни (которые стояли в станке).

 

Проблематика вопроса: полный набор шестеренок (11 шт) позволяет нарезать метрические резьбы с шагом 0,25...5, дюймовые и трапецеидальные резьбы не предусмотрены. Работа с резьбами "встык" усложняется несколькими факторами: станок не имеет торможения шпинделя и ускоренной подачи, а работа на низких оборотах дает не особо чистую поверхность.  Дополнительные проблемы - для каждой резьбы необходимо переустанавливать шестеренки, что не добавляет удобства.

 

Возможные решения: поставить энкодер на вал шпинделя, а на ходовой винт - шаговый двигатель. Ключевые моменты модернизации:

     1) Простота повторения устройства и доступность компонентов

     2) Пригодность для других станков с подобной схемы резьбонарезания

     3) Стоимость схемы и исполнительных механизмов ~ равна заказу шестеренок

     4) Сбоеустойчевость при электромагнитных импульсах и при работе в загрязненной маслом среде.

В качестве энкодера буду использовать слаботочный шаговый двигатель от принтера. Драйвер шагового двигателя планирую заказать с олх или Китая. Исполнительный шаговик под вопросом, плохо ориентируюсь в порядке цен на приличные по мощности двигатели. Соотношением частоты вращения шпинделя и ходового винта будет заниматься контроллер на базе aurdino mini. Для защиты от сбоев - оптроны на выходах и блок питания с фильтром. Пару кнопок и светодиодов достаточно для индикации/наладки режима работы, дисплеи и прочая обвеска только усложнит и удорожит установку.

 

Вопросы к формчанам:

     1) Кто-то встречал подобные устройства?

     2) Есть ли еще какие либо идеи для замены гитары (механика, электрика, гидравлика или др.)?

     3) Посоветуйте недорогой привод ходового винта

     4) Ваши мысли стоит/не стоит овчинка выделки.

 

И всем спасибо, кто дочитал нудный рассказ =)

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну как? Получилось?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На російському чіпі є реалізація від Олега А на ардуіні

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слежу за темой. Тоже очень интересно. Имею станок с подобными характеристиками.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мені повинні взяти такий самий станок.Буду слідкувати за темою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А механически там нет возможности? Использовать коробку подач как делитель для нарезания резьбы? Если конечно пары шестерен с кратным делением(коэффициентом). Не считали?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У мене МН 80 і вже давно придивляються до проекту Елерка зі старого чіпу

Але я особисто ніколи не мав справу з адруіною. Не знаю навіть чи варто вникати у всі тонкощі данного проекту.

От якби хто робив оту всю конструкцію хочаб у вигляді конструктору і залишалося лише зробити розводку було непогано я навіть наперед готовий скинутися на залізо і на тараньку з пивом тому хто за це візьметься. Якщо що то свисніть я в темі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись собі робив таку штуку на тв-16, нічого надскладного-все розжовано і багато разів повторено. Потім продав окремо станок і окремо гітару по ціні комплектуючих, бо придбав більшого токарного, на тв-шці майже нічого і не точив, тільки потратив купу часу для відновлення і модернізації. Зараз при нинішніх цінах на комплектуючі та беручи до уваги те, що потрібно ставити потужний кроковий двигун на тв-320, а відповідно і драйвер, блок живлення, зубчаті шківи та ремінь (бо залізні шестерні приводу від двигуна до валу гремлять при роботі кроковика шо капець), весь комплект "впаде" зелених на 350-400, плюс виготовлення енкодера та схемки з кількох мікросхем, якщо енкодер не видає потрібний сигнал, як не мене, краще знайти шестерні. Або продати ТВ-320, докласти тих самих 350-400 зелених і купити щось з коробкою подач

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Kulemett можлтво ви в чомусь і праві, але електронна гітара має великий діапазон як подач так і різьб і не тільки метричних там можна зашити хоть пітчеві + електронні упори, точіння конусів і т.д, все зведеться до натискання кількох кнопок, а не вигратись з тими шестернями хвилин 15 і вимазатись)) Але тут кожен сам вирішує, собі на 16б05п сам буду ставити

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Illluminat сказал:

@Kulemett можлтво ви в чомусь і праві, але електронна гітара має великий діапазон як подач так і різьб і не тільки метричних там можна зашити хоть пітчеві + електронні упори, точіння конусів і т.д, все зведеться до натискання кількох кнопок, а не вигратись з тими шестернями хвилин 15 і вимазатись)) Але тут кожен сам вирішує, собі на 16б05п сам буду ставити

Теж так думав. Згоден, штука хороша в плані натиснув кнопку-маєш потрібні параметри, і перерахувавши данні в прошивці, а це потрібно буде робити для підгонки программи під Ваші параметри станка та енкодера, можна задати будь-які нестандартні кроки різьби та подач, але на практиці достатньо мати основні кроки метричних, та дюймових різьб. Пітчеві за років 15 мені ніразу не знадобились. Нарізання різьби це приблизно відсотків десять від часу, що займає основна токарка, а це не так багато. Олег А доречі, реалізував ще й прискорені подачі та джойстик в своїх розробках. Майте наувазі, що для великих кроків різьб потрібно досить швидко обертати різьбовий вал, а кроковий двигун при великих обертах значно втрачає крутний момент, і має схильність до пропускання "кроків". Тобто потрібно ставити потужний двигун, або швп-в неї крок більший. А  на рахунок точіння конусів, скажу Вам, ну чи так часто доводиться їх точити? Зовсім не проблема повернути малу повздовжню на потрібний кут і покрутити ручками

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Kulemett приміри я навів для прикладу, якщо залишити на тв320 старий гвинт, тоді шаговиком не обійдешся, хоча якщо крок гвитна пипустимо 5 то nema42 справиться, серва по яскравіше буде степ дір і то на 1Квт не менше напевне

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 07.07.2018 в 22:00, Illluminat сказал:

@Kulemett .... хоча якщо крок гвитна пипустимо 5 то nema42 справиться, серва по яскравіше буде степ дір і то на 1Квт не менше напевне

 на ТВ-320 шаг винта 6

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маючи ще шестерні на 38,45,51,60,90,96 можна різати і дюймову різьбу. Кроковий двигун має бути досить потужний, від принтера точно не потягне. Та і досить швидким. У крокових з тим також проблеми. А так теж хочу щось подібне робити.

настройка гитары.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я тоже настроен немного скептично. Мне пару раз пришлось на 16б16 переставлять шестерни гитары для нарезания 11 ниток на дюйм. Всю остальную метрику и большую часть дюймов он режет на основном комплекте. Чтобы снизить шум, даже заменил основной комплект на зубчатые шкивы и ремень. Конусы режу часто, но совковый стандарт 1:10 и он отлично режется по нониусу вручную. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку