olkogr

5 осьовий станок для зубних техніків та ювелірів.

390 повідомлень у цій темі

Все кльово! Тільки одне зауваження: будь ласка не заражайся модою говорити про свою роботу "якось так". Бо це не якось, а все за планом, на рівні Швейцарії, художньо і майстерно, для людей а не совєцьких страждальців. 

Хочеться працювати з вами :good:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Наливайко написав:

будь ласка не заражайся модою говорити про свою роботу "якось так"

Прийнято). Та воно, коли все готово тоді можна казати що круто (правда вже не видно нутрощів ) а поки що все недороблене). Головне що в цьому проекті враховано майже всі косяки минулих, хоча лещо таки вилізло. Як наприклад ідея про двигун по зету всатити в бабку шпинделя. Все клас, але тепер поставити шпиндель і вкласти всі трубки стало набагато гірше).

, Наливайко написав:

Хочеться працювати з вами 

Немає проблем).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Blitzen сказал:

Монстр )

да нет, все довольно таки изящно :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

DSC_3609.JPG

DSC_3604.JPG

DSC_3610.JPG

DSC_3605.JPG

DSC_3606.JPG

DSC_3608.JPG

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

просто оставлю тут на всякий случай - вдруг пригодится https://aliexpress.ru/item/10000018030781.html

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Давно не писав тут. Бо як би все дуже печально з тим довбаним вірусом. Плзупинялося вся і все. Деталі не роблять. От і все заштопорилось. 

Останнє що мені виготовили то дві шестерні. А ще 4 не встигли. 

Длбили кабінет, кабелеукладчики і монтаж кабелів. Притому вже давно. 

На фото все ясно як би. 

Є питання то питайте.) 

DSC_3803.JPG

DSC_3806.JPG

DSC_3805.JPG

DSC_3680.JPG

DSC_3807.JPG

DSC_3681.JPG

DSC_3800.JPG

DSC_3802.JPG

DSC_3801.JPG

DSC_3639.JPG

DSC_3677.JPG

DSC_3678.JPG

DSC_3679.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@olkogr так карантин трохи дає геморою... сам зараз дозбирую токарний а воно то того нема то того

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є одне. Там місце входу дротів у кабінет нагадує бурякову грядку. Чому обрали саме таке рішення герметизації кабінету?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Гаврилів Василь чесно кажучи до кінця не зрозумів. 

Ви маєте на увазі по балці У кабелі як заходять? 

Чи ви кабінетом електричну шафу звете.... 

Змінено користувачем olkogr
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

Чи ви кабінетом електричну шафу звете....

Звик з англійської то називати кабінет, а коло спілкування у мене вузьке, от і прижилося :$

Я скину фото мого питання:

 

Q1.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Плати з мізками сподіваюсь будуть сховані у свій корпус 9_9

Ще вентиляцї, примусової, не помітив в тому кабінеті. 

Змінено користувачем YuM
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Гаврилів Василь написав:

Чому обрали саме таке рішення герметизації кабінету?

які ви можете запропонувати альтернативи? кожний провод гермоввод нормально обжимає. альтернатив не бачу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@aegis Мене цікавило, чи топікстартер розглядав якісь альтернативи. Є промислові силові кабельні роз'єми, приховані входи в кабінет, знизу чи збоку з накладкою. Але раз робив так, то значить шось собі думав. Ну от мене й цікавить хід його думок. Може заводив по мірі потреби, щоб не рахувати роз'єми. Може не мав на карантині де їх взяти. Може прихований вхід не був зручним.

, aegis написав:

кожний провод гермоввод нормально обжимає

А хто спорив?

, aegis написав:

альтернатив не бачу

Зрозумів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, aegis сказал:

які ви можете запропонувати альтернативи? кожний провод гермоввод нормально обжимає. альтернатив не бачу

ни разу такого решения не видел

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Гаврилів Василь написав:

Є промислові силові кабельні роз'єми, приховані входи в кабінет, знизу чи збоку з накладкою.

Роз'єми ставляться якщо шафа стоїть окремо від верстату наприклад. Щоб при транспортуванні можна було легко розєднати.  

Ховати щось не бачу сенсу, всерівно ще буде панель задня яка то все закриє. 

Хід думок простий, забезпечити степінь захисту ІР54. Відповідно кожен кабель заводжу через індивідуальний кабельний ввід ІР65. 

Це було враховано ще на етапі проектування верстату. Ніхто щось там в процесі не робить). 

Для ІР54 можна зробити ввід знизу через спеціальну коробку. Але в моєму випадку я вирішив що так простіше. 

І інших верстатах коли вводжу кабелі знизу, всерівно кожен кабель через індивідуальний ввід. 

8 годин назад, YuM написав:

Плати з мізками сподіваюсь будуть сховані у свій корпус 9_9

Ще вентиляцї, примусової, не помітив в тому кабінеті. 

Для чого? Вентиляція не потрібна. Розмір шафи достатній для відводу тепла яке виділяється внутрішніми компонентами. 

6 годин назад, VldLg написав:

ни разу такого решения не видел

Якщо ви хочете мати ступінь захисту не менше ІР 44 то в 90% випадків тільки так і роблять. Друге питання що в металооброблювальних верстатах несвідомих виробників це рідкість). 

П. С. 

Недавно міняли в верстаті моєму приводи крокових двигунів на сучасніші. Верстат працює на виробництві вже 5 рік. Дуже багато пилки там і абразивів. Шафу там відкривали останній раз коли кабель ввідний силовий підєднували. 

Зверху все здули відчинила а там ніби вчора монтаж було зроблено. Ні пилючки, ні масельця, ні водички. От що дає герметична шафа. 

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, olkogr написав:

Відповідно кожен кабель заводжу через індивідуальний кабельний ввід ІР65. 

Всі кабелі пролізли у вводи, чи якісь паяли по місцю?

2 години назад, olkogr написав:

Друге питання що в металооброблювальних верстатах несвідомих виробників це рідкість). 

Можете назвати свідомих?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, olkogr сказал:
25 минут назад, Гаврилів Василь сказал:

Всі кабелі пролізли у вводи, чи якісь паяли по місцю?

Можете назвати свідомих?

 

Можу назвати несвiдомих - Hitachi Seiki, Mazak, Mitsubishi, Cincinnati.

@olkogr извините, я знаю что вы тяжело переносите критику, но ни разу не видел чтобы провода заводили сверху и электрический шкаф стоял ниже поля обработки. Весь мусор и влага будет возле ввода. Если вы прячете шкаф вниз, борясь за габариты оборудования то конечно меры с герметизацией ввода необходимы именно в этом случае, но подавать это как единственно верное решение я бы не стал.  Как например поменять кабель энкодера? паять по месту? да и все остальные разъемы?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, VldLg написав:

Как например поменять кабель энкодера? паять по месту? да и все остальные разъемы?

так. паяти. це компроміс, як і завжди

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, VldLg написав:

Можу назвати несвiдомих - Hitachi Seiki, Mazak, Mitsubishi, Cincinnati.

Я можу назвати тих же де є кабельні вводи, є різні виконання по степеню захисту електробладнання. 

Якщо б ви дивились уважно і замітили де поле обробки а де шафа, дурних ідей типу що туди якимось чином може приплисти ЗОР чи ще якась біда би не виникало. 

Гермовводи можна ставити  з будякої сторони шафи, це не принципово якщо ви не знали.

Енкодер серво привода має аж 6 проводів. Так його потрібно перепаювати. Хоча є спеціальні гермовводи де можна цього уникнути. 

Більше роз'ємів в цьому верстаті немає. 

Про те що шкаф стоїть нижче поля обробки це ви знущаєтесь з себе? В 90% випадків він стоїть нижче. Стіл досить високо, шафи майже на землі. 

Ви можете робити як хочете, заводити кабелі хоч через дірку зроблену зварювальних апаратом, я же роблю так. І так я вважаю це одним з кращих рішень в плані надійності хоч і трудозатратніше. 

І якщо ви дивились мої попередні роботи то ввід знизу я організовую точно так само. 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я б не хотів дуже нагнітати з того приводу. Чи зробили добре? Та очевидно, що там все зроблено взірцево. Чи такі вводи трудозатратні і незручні в обслуговуванні? Теж очевидно, що так. Я бачив щоб кабінети робили на таких гермовводах тільки на I/O, бо там дроти підкручуються, відповідно будь-який ремонт не потребує ні кваліфікації, ні додаткових рухів. Раз вирішили що так добре - значить так добре.

Якщо не важко, все ж напишіть, чому не знімаєте відео і не виклали розрахунків? Ну і якщо зовсім не напружить, то й самі розрахунки механіки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин назад, Гаврилів Василь написав:

Якщо не важко, все ж напишіть, чому не знімаєте відео і не виклали розрахунків? Ну і якщо зовсім не напружить, то й самі розрахунки механіки.

Відео не знімаю бо як на мою думку немає про що. Всяко цікаво це все змонтувати і розповісти в мене не дуже виходить. А як запустимо механіку то маленький огляд зроблю.

Розрахунки я роблю в каді . Механіку спочатку накидаю на папірці. Далі промальовую збірку. Накидаю бази де все кріпиться. Далі вирізаю і полегшую всю внутрішню частину балок (якщо мова йде про цей верстат). Потім моделюю навантаження і міняю товщину стінок та добавляю ребра, міняю їх форму. Поки не досягну балансу ваги, можливості таке відлити і жорсткості потрібної для мене. Навантажую здебільшого 100кг на кінець шпинделя. Для цього верстату вважав що відхилення при цьому навантаженні має бути не більше сотки. Враховуючи жорсткість опор, кареток та КГП, думаю реально буде 2-3 сотки відхилення при 30 кг. На максимальних вильотах.

Коли запустимо електроніку то проміряю жорсткість. На минулому верстаті так і вийшло, правда там ходи побільші були, і балка по У трохи менша....

П.С. По гермовводах і так далі спір тут взагалі ні про що. При класі захисту шафи вище ІР55 взагалі альтернативи їм немає. Питання чи потрібно захищати так електрообладнання? Я вважаю що так, тому що я не знаю де його будуть експлуатувати, і краще я затрачу лишній день на монтаж, і лишніх 10-15 тис грн і буду впевнений в роботі електроніки ніж буду щось спрощувати.

На більш дорогих проектах і де справді є багато кабелів з штатними роз'ємами використовував такі системи як на малюнку. Але заради 5 кабелів я вважаю це невиправданим.

гермоввід.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теме уже пару лет, думал зайду, увижу действительно произведение искусства, а в итоге стоит обычный недодел, причем без заявки на уникальность и технологичность... И, не смотря на красивые картинки и авторитетные мнения топикстартера, у меня закрадываются сомнения по поводу его соответствия своему образу. Советую периодически прислушиваться к юзеру aegis , смотрел его видео и читаю посты - парень действительно знает что и как должно работать

Змінено користувачем Brobdingnagian
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Brobdingnagian а для чого ви це написали? Що ви хочете отримати в результаті показової зневаги, при тому не поясненої і не виправданої. Якщо щось знаєте - діліться, якщо хочете дізнатись - питайте. Будьте корисним.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Brobdingnagian

Ваші сумніви в моїх знаннях і досвіді мене абсолютно не  тривожать. Передивився тільки що ваші пости тут на форумі (бо чесно кажучи щось ваш нік мені не знайомий) і для себе приблизно уявив ваш рівень компетентності в верстотобудуванні, чи навіть взагалі знаннях загального характеру. 

Тому скажу так образно -  "обов'язково прислухаюсь до ваших слів".

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, olkogr сказал:

@Brobdingnagian

Ваші сумніви в моїх знаннях і досвіді мене абсолютно не  тривожать. Передивився тільки що ваші пости тут на форумі (бо чесно кажучи щось ваш нік мені не знайомий) і для себе приблизно уявив ваш рівень компетентності в верстотобудуванні, чи навіть взагалі знаннях загального характеру. 

Тому скажу так образно -  "обов'язково прислухаюсь до ваших слів".

Есть один момент, я не верстобудувальник. Я сторонник приобретения готового решения и заработка с помощью него денег, нежели игр в инженеры.

1 час назад, Гаврилів Василь сказал:

@Brobdingnagian а для чого ви це написали? Що ви хочете отримати в результаті показової зневаги, при тому не поясненої і не виправданої. Якщо щось знаєте - діліться, якщо хочете дізнатись - питайте. Будьте корисним.

Это форум, где все делятся своим мнением, я поделился своим.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку