Yarkop

Ремонт чавунної/стальної кришки

8 повідомлень у цій темі

Є кришка гідронасоса і має невеличку малопомітну тріщину, яка пішла і ззовні і з внутрішнього отвору.

Діаметр кришки зовнішній 103мм, висота 48мм.

Чи є якісь епоксидки щоб заліпити дану тріщину з середини? (ззовні планую виточити втулку і на гарячо її надіти на кришку.

Змінено користувачем Yarkop
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yarkop написав:

Є кришка гідронасоса і має невеличку малопомітну тріщину, яка пішла і ззовні і з внутрішнього отвору.

Діаметр кришки зовнішній 103мм, висота 48мм.

Чи є якісь епоксидки щоб заліпити дану тріщину з середини? (ззовні планую виточити втулку і на гарячо її надіти на кришку.

А чи не можливо виточити кришку зі сталі?  Включно з зварним виконанням... Враховуючи розміри, там досить великий тиск і ремонт може  закінчитись фіаско.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фото було б інформативніше

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Yarkop написав:

Чи є якісь епоксидки щоб заліпити дану тріщину з середини?

Забудьте про епоксидку. В крайньому разі паяти автогеном срібним або латунним припоєм. Але це той ще квест з дуже непередбачуваним результатом. краще виготовити нову кришку зі сталі.

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
граматика, доповнення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, bogdangrinevic86 написав:

Фото було б інформативніше

Вже накреслив 3Д модель кришки і показав де саме ця тріщина.

Просто робити з нуля кришку дорого на чпу фрезерному.

Ніби рахували дешевше купити б/у кришку з насосом, а ще дешевше якшо можна буде відремонтувати).

 

Думав по зовнішньому бурту (висота 5,5мм) проточити трохи, тоді нагярчо надіти втулку - так ми ззовні закриєм тріщину. А в середині чимось заліпити чи заварити(я так думав).

Кришка_1.jpg

Кришка_2.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я за пайку як писали вище

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, bogdangrinevic86 написав:

Я за пайку як писали вище

Кілька грамів припою ПСР45 та флюс ПВ209 коштують недорого. АЛЕ! при нагріві тріщина може непередбачувано "розповзтись".

Якщо насос стандартний, то простіше підібрати таку ж саму кришку, або замінити цілий насос, це буде дешевше спаленого на ремонт ацетилену. Ремонт має сенс лише у випадку унікального насосу, який не випускається серійно.

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення граматика
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, bogdangrinevic86 написав:

Я за пайку як писали вище

В даному випадку пайка не допоможе від слова зовсім. Це кришка гідронасоса  з великими навантаженнями тиску.

1."Намазати" припоєм, навіть з вмістом срібла по поверхні деталі не втримає такі навантаження.

2. Щоб запаяти  навіть ПСРом потрібно нагріти чавун або, ак мінімум МАП газом (ацетилен зараз практично не використовують), або пропаново-кисневим пальником. 

3 . Щоб не розповідати довго про інтерметаліди та мартенсити, нагрівши чавун до потрібної температури ви відбілите його (він стане крихкий, як лід і буде розтріскуватись), тоб-то зіпсуєте кришку.

4. Єдиний варіант спроби ремонту  - зварювання ТІГ, МІГ способом, але для цього треба відповідні матеріали та підготовка самої деталі (кришки) під зварювання,  а саме - підготовка кромок.

5. В залежності від виду зварювання також підбирається і матеріал зварювання,  відповідної міцності та можливості механічної обробки після зварювання. Звичайні електроди та дріт в даному випадку не підходять із-за неможливості тієї самої обробки.

6 На мою думку найдоцільніше тут було б варити ТІГ способом використовуючи в якості присадкового матеріалу залізо-нікелеві, або нікелеві, при чому перші були б більш доцільніші шз-за кращої міцності від звичайних нікелевих ПАНЧ-11.

7. Існують також інші матеріали для подібних робіт - монель, МНЖКТ...але вони застосовуються більше для герметичності з"єднаннь, бо міцність зварного шва на чавуні цими матеріалами трохи нижча.

 Ось якось коротко доніс трохи того, що хотів. Чавун - не той матеріал, на якому можна експериментувати. Знаю багатьох зварювальників, включно і з України, але не знаю особисто жодного, який би попередньо давав гарантію на зварювання чавуну.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку